Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:41 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Jak ocenić i zdefiniować słyszalny głos wewnętrzny? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak ocenić i zdefiniować słyszalny głos wewnętrzny?
Ciekawie pisała o owych głosach Faustyna w swoim Dzienniczku. Ojciec Andrasz podał jej pewną ważną wskazówkę w tym zakresie, on ją po prostu doskonale znał, miał też w tym zakresie światło od Ducha Świętego.
Ten wątek też jest dla mnie ciekawy. Kobiety jednak nie są obdarowane wglądem w ludzkie sumienia, to znów z Faustyny, to łaska dana świętym kapłanom w stosunku do niektórych osób. Wciąż posiłkuję się tą samą literaturą.


Cz wrz 25, 2014 9:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak ocenić i zdefiniować słyszalny głos wewnętrzny?
Rzeczywiście, pewien kapłan wyglądąło jakby miał wgląd we mnie, i pewna kobieta którą znałem, też ;)

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz wrz 25, 2014 9:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak ocenić i zdefiniować słyszalny głos wewnętrzny?
robin

Szkoda, że robicie ze mnie wariata.

A to już zależy kto z kogo robi.

Yarpen

Sprawdź sobie temat mistyki, zagrożeń zeń wynikających, luknij na tematy New Age-owskie, a następnie bądź łaskaw na podstawie tego co tam znajdziesz uzasadnić mi hipotetyczną postawę spowiedników. A już tym bardziej, że pierwsze słyszę o takim infantylizmie w działaniu Pana Boga, a także trudno mi zaakceptować fakt, by człowiek zaznajomiony z tematem miał iść tym tropem. Chyba tylko na tym forum ..

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Cz wrz 25, 2014 9:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak ocenić i zdefiniować słyszalny głos wewnętrzny?
Ewa Agnieszka napisał(a):
Sprawdź sobie

Ja nic nie muszę sam sprawdzać. To na Tobie, jeżeli masz zamiar twierdzić, że robin kłamie i jest pod jakimś szatańskim wpływem, spoczywa obowiązek wykazania, że tak jest.


Cz wrz 25, 2014 9:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak ocenić i zdefiniować słyszalny głos wewnętrzny?
robin625 napisał(a):
Pytam Was jak odbierać te myśli, te głosy wewnętrzne, nic więcej.

Myślę, że tak jak napisałeś w tym poście..
Oddaj sprawę Bogu i bądź gotowy na przyjęcie różnych wariantów..
To, że dzięki tym przeżyciom zbliżyłeś się do Boga, rozmodliłeś świadczy na ich korzyść, a zatem że to jest Dobre źródło.
Z drugiej strony uważaj, bo często takie obietnice, nadzieje, które nie zrealizują się sprawiają, że człowiek staje się wielkim wrogiem Pana Boga, a zatem sojusznikiem złego..
No i ten fakt każe poddać w wątpliwość źródło tej myśli..
Choć, może to być próba Twojej wiary.. W każdym bądź razie bądź czujny..


Cz wrz 25, 2014 9:36 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2014 12:52 am
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak ocenić i zdefiniować słyszalny głos wewnętrzny?
Moim zdaniem nie jestem pod szatańskim wpływem bo zmieniam się ciągle na lepsze, dochodzę do dobrych wniosków, to nie może być zatem wpływ szatana ani wyobraźni. A psychiatra cóż, jeden z lepszych w moim województwie a nie będę chodził do dziesięci byle tylko, ktoś mi szukał na siłę choroby. Ja wierzę w to co czuję, żyję a całą sprawę i swoją przyszłość i przeszłość zawierzam Bogu. Dziwię się także, że wśród ludzi wierzących jest tylu niewierzących. A cuda Ojca Pio? A cuda Jana Pawła II, a uzdrowienia, a objawienia? Jan Paweł II mówił, że każdy człowiek jest powołany do świętości.

Jan Paweł II mówił :
"Miłość zawsze wygrywa, chociaż czesem może wydawać się nam nieskuteczna wobec pewnych wydarzeń i sytuacji. Bóg zawsze może więcej niż się nam wydaję".

Więcej wiary drodzy Państwo a głosy Siostry Faustyny również nikt nie wierzył.


Cz wrz 25, 2014 9:37 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 17, 2014 7:01 pm
Posty: 83
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak ocenić i zdefiniować słyszalny głos wewnętrzny?
watchman napisał(a):
robin625 napisał(a):
Szkoda, że robicie ze mnie wariata. Tego się nie spodziewałem.

Musisz się niestety przyzwyczaić. W taki bowiem sposób człowiek współczesny wyjaśnia rzeczy, które nie mieszczą mu się w głowie.


A jak rzeczy niezrozumiałe tłumaczył człowiek niewspółczesny? Padaczka-złe duchy, choroba-kara za grzechy, itd...niezrozumiałe budziło lęk i najczęściej tłumaczone było w sposób irracjonalny.
Teraz -fakt, jest przechył w druga stronę, racjonalizacja często zagłusza metafizykę, ale znajdźmy coś pomiędzy, nie udawajmy, że nie ma chorób psychicznych.

_________________
"Gdy uczyć będziemy ludzi, jak powinni myśleć,a nie co powinni myśleć,to unikniemy wielu nieporozumień"Guiness


Cz wrz 25, 2014 9:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak ocenić i zdefiniować słyszalny głos wewnętrzny?
ciach- offtop (merss)

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Cz wrz 25, 2014 10:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak ocenić i zdefiniować słyszalny głos wewnętrzny?
Kotlinka napisał(a):
racjonalizacja często zagłusza metafizykę.

To ukryty mechanizm przystosowawczy. Oszuka przede wszystkim samego zainteresowanego; im bardziej inteligentny, tym trudniej to odkryć. Czasem potrzeba sytuacji ekstremalnej w przestrzeni wirtualnej, by dojrzeć sytuację nietypową...klocki poskładają się. W realu dysponujemy mową niewerbalną, więc szybko zauważamy ową inność.


Cz wrz 25, 2014 10:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak ocenić i zdefiniować słyszalny głos wewnętrzny?
Zastanówmy się nad tym, że Bóg porusza nasze serca, jest to działanie łaski uświęcającej, która nas prowokuje do łask uczynkowych (czyli do modlitwy i konkretnych czynów). Czasem (często) te poruszenia serca zagłuszamy, ale nie powinniśmy tego robić, bo to jest życie nadprzyrodzone w nas, które powinniśmy w sobie odnaleźć i je rozwijać. Powinniśmy być wrażliwi na wewnętrzne natchnienia i starać się je pełnić.
I Robin prawdopodobnie ma takie właśnie poruszenia serca, tak jak miał je w tej konkretnej sytuacji również Yarpen i na nie odpowiadają. I to jest piękne, a nie jakieś nienormalne.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Pt wrz 26, 2014 8:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak ocenić i zdefiniować słyszalny głos wewnętrzny?
ciach- offtop (merss)

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Pt wrz 26, 2014 8:55 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak ocenić i zdefiniować słyszalny głos wewnętrzny?
Metanoja napisał(a):
I Robin prawdopodobnie ma takie właśnie poruszenia serca, tak jak miał je w tej konkretnej sytuacji również Yarpen i na nie odpowiadają. I to jest piękne, a nie jakieś nienormalne.

Myśli a słyszalne głosy to dwie różne sprawy. Każdego dnia przez umysł przeciętnego człowieka przebiega ok.60 000 myśli. Policzono nawet, że 90% z nich jest dokładnie taka sama jak poprzedniego dnia...jałowe myślenie i tyrania myślenia. Wśród tych myśli pojawiają się natchnienia i pokusy.
Wewnętrzne głosy mają zupełnie inny charakter. Uważa się, że ich mechanizm jest taki sam jak w objawach wytwórczych, stąd najpierw wyklucza się problem natury zdrowotnej. Choroby psychiczne są podstępne, człowiek racjonalizuje swe doznamia i otoczenie wierzy temu człowiekowi. Potem pozostają głosy od Boga i Złego, które jednak podlegają racjonalizacji (ja ją dostrzegam, ale daleko mi do pewności) i człowiek przypisze je natchnieniom. Występują bowiem zawsze w pięknym ubraniu. Tu potrzeba dobrego kierownika duchowego, by oddzielał te myśli, bo najczęściej współwystępują. Na Boże przekazy zawsze wejdzie Zły, nie przepuści takiej okazji.

Księża mają wiedzę z podstaw psychologii, nie są jednak psychiatrami. Jeśli są zbyt pewni siebie, wprowadzą człowieka w błąd a w zasadzie to chory ich wyprowadzi na manowce. F. Kozłowskiej uwierzyli księża. Kościół ma sprawdzone metody, by odsiewać ziarno od plew. Nie jest to jednak forum internetowe.


Pt wrz 26, 2014 9:46 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL