Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 5:52 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Mam wątpliwości i dziesiątki pytań... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
Pit CK napisał(a):
Barney, jesteś wyrachowany, wiesz o tym?
Czasem powiesz coś naprawdę normalnie, tak po ludzku, żeby wyszło, że jesteś w porządku. A zaraz później, tak jak w ostatnim poście, strasz się sprowadzić sprawę do absurdu i ośmieszyć rozmówcę. Zrobiłeś to już któryś raz z kolei. Pamiętasz, już raz zarzuciłem Ci erystykę. I miałeś rację, to nie erystyka, to wyrachowanie. Albo zaczniesz ze mną rozmawiać cały czas normalnie, albo nie będziemy rozmawiać wcale. Znajdź sensowny przykład, a jeśli Ci się nie zechce, to dziękuję Ci za dotychczasową rozmowę.

Sorry Pit CK, ale postawiłeś zarzut oparty na pewnej regule ingerencji Boga jaką "powinien" był zastosować, więc wyjąłem casus dotyczący tej reguły i spytałem jak Bóg powinien ją zastosować w konkretnym wypadku.

Oczywiście, Twoja odpowiedź na moje pytanie doprowadzi Cię do absurdu, ale właśnie to zamierzałem Ci pokazać - że Twój zarzut (oparty na żądaniu wobec Boga) jest absurdalny. Cieszę się że to zauważyłeś, nie rozumiem jednak za co gniewasz się na mnie - zadawanie pytań w ten sposób by współrozmówca sam doszedł że to co głosi jest błędne jest uznaną metodą dyskusji od czasów wielkiego Sokratesa.

Burzenie się na odpowiedź do której dochodzisz odpowiadając na moje pytanie jest... groteskowe.

Oczywiście, nie masz obowiązku ze mną rozmawiać. Przyznam, że czytając (bez włączania się) w Twoje ustawiczne utarczki z kolejnymi rozmówcami i z moderacją ja też nie znajduję w tej rozmowie nadmiernej przyjemności - jednak wydawało mi się że poważnie traktujesz swoje wątpliwości i chcesz je wyjaśnić w dobrej wierze - a staram się takim osobom pomagać. Dlatego w ogóle z Tobą gadam.

Niemniej nie chciałbym żebyś pomyślał że robisz mi łaskę że ze mną rozmawiasz. Mówiąc kolokwialnie, jeśli pytasz a nie chcesz zaakceptować wniosków z odpowiedzi (nawet takich, do których - jak wyżej - sam doszedłłeś), i zamiast je wyciągać zaczynasz wypowiedzi nie na temat wątku, tylko na mój temat, to trochę szkoda Twojego i mojego czasu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So paź 04, 2014 2:08 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
Barney, według tego co napisałeś, każda "niesprawiedliwość" jest równorzędna. Kopnięcie kogoś w kostkę, to to samo, co przygniecenie przez spadającą gałąź. Ok, rozumiem, ale się z tym nie zgadzam. Absolutnie nie pomyślałem, że robisz mi łaskę rozmawiając ze mną, ale sam niejako to przyznałeś tymi słowami
Cytuj:
Przyznam, że czytając (bez włączania się) w Twoje ustawiczne utarczki z kolejnymi rozmówcami i z moderacją ja też nie znajduję w tej rozmowie nadmiernej przyjemności - jednak wydawało mi się że poważnie traktujesz swoje wątpliwości i chcesz je wyjaśnić w dobrej wierze - a staram się takim osobom pomagać. Dlatego w ogóle z Tobą gadam.
. Traktuję poważnie swoje wątpliwości i wyjaśniam je w dobrej wierze, ale Ty chyba sądzisz, że skoro nie przyznaję Tobie i innym racji, to jest ze mną coś nie tak. Zapewne jestem inny niż Ty dlatego, że inaczej rozumuję. Jeśli jednak dlatego rozmowa ze mną nie sprawia Ci przyjemności, to podziękowałem Ci wcześniej grzecznie za dotychczasową jej część. Robię to jeszcze raz, gdyż masz rację, że tracimy jedynie swój czas.


So paź 04, 2014 2:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
Pit CK napisał(a):
Sahcim, a z czyjej winy podejmowałeś złe decyzje w swoim życiu?
Jak się lubisz bawić w odpowiadanie pytaniem na pytanie, to proszę bardzo...
a kogo wg logicznej(racjonalnej) oceny skażą do "pudła" gdy świadomy tego, że coś jest zakazane Pit jednak to robi z własnej woli...???
Cytuj:
Zawsze była to celowa, perfidna i jedynie Twoja decyzja, czy coś miało na nią wpływ.
A czy Pit CK w chwili podejmowania decyzji jest świadomy tego co robi, czy ma jakąś "pomroczność jasną"
Cytuj:
To na potrzeby innego zakresu rozmowy jesteśmy staliśmy się nagle istotami idealnymi, Bogami?
A na jakiej podstawie świadom swojej natury(swojego "ja") Pit CK ustalił, że nie jest istotą idealną...???
Cytuj:
A gdzie tu brak logiki?
A gdzie tu logika, jeżeli Zbawiciel jest 100% Człowiekiem, a "kosmici" nie...???

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So paź 04, 2014 3:34 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
Gdy jestem świadomy, że robię źle to oczywiste, że mnie. A kogo wsadzą, kiedy udowodnię, że ktoś celowo wprowadził mnie w błąd.

Cytuj:
A czy Pit CK w chwili podejmowania decyzji jest świadomy tego co robi, czy ma jakąś "pomroczność jasną"

Czy w chwili podejmowania każdej decyzji zawsze jesteś świadomy każdego aspektu danej sytuacji?

Cytuj:
A na jakiej podstawie świadom swojej natury(swojego "ja") Pit CK ustalił, że nie jest istotą idealną...???
Nie wiem, pewnie na podstawie subiektywnych opinii z wniosków jakie wyciągam analizując świat.

Cytuj:
gdzie tu logika, jeżeli Zbawiciel jest 100% Człowiekiem, a "kosmici" nie...???

A gdzie ja coś takiego stwierdziłem?


So paź 04, 2014 4:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
Pit CK napisał(a):
Gdy jestem świadomy, że robię źle to oczywiste, że mnie.
No to teraz pozostaje Pit CK wykazać, że istota stworzona na obraz i podobieństwo Stwórcy, który jest Miłością i czyni wszystko z miłości, nie była świadoma zakazu Bożego zakazu i po jego złamaniu chowała się dla zabawy...
Cytuj:
Czy w chwili podejmowania każdej decyzji zawsze jesteś świadomy każdego aspektu danej sytuacji?
A czy ktoś(oprócz niego samego) tego od Pit CK wymaga aby taki był...???
Cytuj:
Nie wiem, pewnie na podstawie subiektywnych opinii z wniosków jakie wyciągam analizując świat.
Na podstawie subiektywnych opini z wniosków jakie Pit CK wyciąga, a co to takiego...???
Cytuj:
A gdzie ja coś takiego stwierdziłem?
No skoro nie powiedziałeś, że kosmici nie potrzebują Zbawiciela, ale zasugerowałeś, że mogą oni być dużo doskonalsi od nas, to jaki jest logiczny sens zbawiania istot mniej doskonałych od "kosmitów" skoro istnieliby lepsi od nas "kosmici"...???

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So paź 04, 2014 5:14 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
Sahcim, o czym Ty teraz mówisz, o Adamie i Ewie? Bo ja nie. Ja mówię o współczesności.


Cytuj:
A czy ktoś(oprócz niego samego) tego od Pit CK wymaga aby taki był...???

Ty wymagasz, sugerując, że inaczej musiałbym mieć pomroczność jasną.

Cytuj:
Na podstawie subiektywnych opini z wniosków jakie Pit CK wyciąga, a co to takiego...???

Coś się dzieje, ja to analizuję, wyciągam wnioski.
Powstaje z tego moja subiektywna opinia. Czego tutaj nie rozumiesz?
Cytuj:
No skoro nie powiedziałeś, że kosmici nie potrzebują Zbawiciela, ale zasugerowałeś, że mogą oni być dużo doskonalsi od nas, to jaki jest logiczny sens zbawiania istot mniej doskonałych od "kosmitów" skoro istnieliby lepsi od nas "kosmici"...???

Znowu mi coś wmawiasz. Czy ja stwierdziłem, że jest logiczny sens zbawiania nas? Że kosmici jako lepsi od nas automatycznie pozbawiają nas możliwości zbawienia? Dyskutujesz teraz chyba sam ze sobą.


So paź 04, 2014 5:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
Pit CK napisał(a):
Sahcim, o czym Ty teraz mówisz, o Adamie i Ewie? Bo ja nie. Ja mówię o współczesności.
Ja kontynuuję wątek Pit CK w którym sugeruje on, że nieskończenie dobry Bóg(w którego wierzy sahcim) stworzył z miłości istotę wielce niedoskonałą, która do dziś nie potrafi właściwie oceniać dobra i zła...
ps...do reszty się nie odnoszę, bo odnoszę wrażenie, że nie ma sensu...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So paź 04, 2014 6:21 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
sahcim napisał(a):
Pit CK napisał(a):
Sahcim, o czym Ty teraz mówisz, o Adamie i Ewie? Bo ja nie. Ja mówię o współczesności.
Ja kontynuuję wątek Pit CK w którym sugeruje on, że nieskończenie dobry Bóg(w którego wierzy sahcim) stworzył z miłości istotę wielce niedoskonałą, która do dziś nie potrafi właściwie oceniać dobra i zła...


A w którym poście ja sugeruję, że nieskończenie dobry Bóg (przecież ja pisałem niejednokrotnie, że nie wiem, czy Bóg jest jedynie nieskończenie dobry), stworzył z miłości ludzi?


So paź 04, 2014 6:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
Pit CK napisał(a):
sahcim napisał(a):
Pit CK napisał(a):
Sahcim, o czym Ty teraz mówisz, o Adamie i Ewie? Bo ja nie. Ja mówię o współczesności.
Ja kontynuuję wątek Pit CK w którym sugeruje on, że nieskończenie dobry Bóg(w którego wierzy sahcim) stworzył z miłości istotę wielce niedoskonałą, która do dziś nie potrafi właściwie oceniać dobra i zła...


A w którym poście ja sugeruję, że nieskończenie dobry Bóg (przecież ja pisałem niejednokrotnie, że nie wiem, czy Bóg jest jedynie nieskończenie dobry), stworzył z miłości ludzi?
Pass...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So paź 04, 2014 7:08 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
Tak, czy inaczej, dzięki za rozmowę sahcim.


So paź 04, 2014 7:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
Gwoli wyjaśnienia...to sahcim wierzy, że Bóg jest nieskończenie doskonały i stworzył człowieka z miłości.
Natomiast Pit CK zasugerował na poprzedniej stronie, że dobry Bóg w którego sahcim wierzy i dla tego w kogo wierzy sachcim, stworzył istote wielce niedoskonałą, która do dziś nie potrafi właściwie oceniać dobra i zła...(cytuję Pit CK "Zapomniałeś dodać istota wielce niedoskonała, która do dziś nie potrafi właściwie oceniać dobra i zła, którą stworzył nieskończenie dobry Bóg."

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So paź 04, 2014 8:36 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
Dokładnie, to Ty w to wierzysz. Ja tylko sprostowałem wtedy, że Twój wielce doskonały Bóg stworzył istotę wielce niedoskonałą.


So paź 04, 2014 8:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
Pit CK napisał(a):
Dokładnie, to Ty w to wierzysz. Ja tylko sprostowałem wtedy, że Twój wielce doskonały Bóg stworzył istotę wielce niedoskonałą.
Ale wg sahcima Twoje "sprostowanie" nie miało nic wspólnego z prawdą...dlatego sahcim zasugerował, że aby udowodnić, iż to co uważa Pit CK jest prawdą, to pozostaje Pit CK wykazać, że istota stworzona na obraz i podobieństwo Stwórcy, który jest Miłością i czyni wszystko z miłości, nie była świadoma zakazu Bożego zakazu...czyli była nieświadoma tego, co robi...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So paź 04, 2014 8:48 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So sie 23, 2014 10:28 pm
Posty: 834
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
Mogę Ci to udowodnić wieloma przykładami z życia. Np. takim jak ten, który podałem w innym wątku, proszę.
Pit CK napisał(a):
MJ, z tego co napisałeś wszystko jest bardzo logiczne. Tylko, że logika swoje, a życie swoje. "Zła" i "dobra" indoktrynacja zakorzenia się zazwyczaj dużo bardziej niż Ty to opisujesz. Nie wiem, czy słyszałeś o odnalezionym pamiętniku młodego nazisty z czasów II WŚ, który opisuje swoje cierpienia związane z zabijaniem Żydów? W każdym razie, widzi on i rozumie, że zabijanie jest straszne, ale godzi się tak cierpieć w imię lepszych czasów, które mają dzięki temu nadejść. On po prostu uważał siebie za ofiarę, co najmniej tak samo cierpiącą jak Żydzi, których rozstrzeliwał. I cierpiał w imię dobra.


So paź 04, 2014 9:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam wątpliwości i dziesiątki pytań...
Pit CK napisał(a):
Mogę Ci to udowodnić wieloma przykładami z życia. Np. takim jak ten, który podałem w innym wątku, proszę.
Pit CK napisał(a):
MJ, z tego co napisałeś wszystko jest bardzo logiczne. Tylko, że logika swoje, a życie swoje. "Zła" i "dobra" indoktrynacja zakorzenia się zazwyczaj dużo bardziej niż Ty to opisujesz. Nie wiem, czy słyszałeś o odnalezionym pamiętniku młodego nazisty z czasów II WŚ, który opisuje swoje cierpienia związane z zabijaniem Żydów? W każdym razie, widzi on i rozumie, że zabijanie jest straszne, ale godzi się tak cierpieć w imię lepszych czasów, które mają dzięki temu nadejść. On po prostu uważał siebie za ofiarę, co najmniej tak samo cierpiącą jak Żydzi, których rozstrzeliwał. I cierpiał w imię dobra.
To, co podajesz nie jest dowodem na to, że Bóg w którego wierzy sahcim stworzył istotę wielce niedoskonałą...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So paź 04, 2014 9:11 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 169 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL