Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:49 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Prośba o poradę, może ktoś wie, jak mi pomóc...? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt wrz 16, 2014 3:00 pm
Posty: 3
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Prośba o poradę, może ktoś wie, jak mi pomóc...?
Dzień dobry, proszę o poradę. Chcę założyć w sądzie rodzinnym sprawę o podwyższenie alimentów. Wobec trudnej sytuacji na rynku pracy i niemożności znalezienia opodatkowanej, normalnej pracy, pracuję w księgowości pewnej firmy "na czarno". Jednak dla mnie to lepsze niż życie bez pieniędzy. Wcześniej pracowałam prawie 20 lat. Przy okazji sprawy alimentacyjnej będę przez sąd pytana o miejsce pracy, zarobki itd. Jak mam zeznawać? Nie chcę stracić pracy, nie chciałabym więc podawać miejsca i nazwy firmy, a jednocześnie wysokość zarobków będzie konieczna. Czy w tej sytuacji mam szansę na wygranie w ogóle sprawy? Co robić? Praca ta jest jedynym moim i dziecka źródłem utrzymania poza alimentami, nie mogę więc jej stracić. Bardzo proszę o pomoc.


Wt wrz 16, 2014 3:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Prośba o poradę, może ktoś wie, jak mi pomóc...?
ewulka napisał(a):
Dzień dobry, proszę o poradę. Chcę założyć w sądzie rodzinnym sprawę o podwyższenie alimentów. Wobec trudnej sytuacji na rynku pracy i niemożności znalezienia opodatkowanej, normalnej pracy, pracuję w księgowości pewnej firmy "na czarno". Jednak dla mnie to lepsze niż życie bez pieniędzy. Wcześniej pracowałam prawie 20 lat. Przy okazji sprawy alimentacyjnej będę przez sąd pytana o miejsce pracy, zarobki itd. Jak mam zeznawać? Nie chcę stracić pracy, nie chciałabym więc podawać miejsca i nazwy firmy, a jednocześnie wysokość zarobków będzie konieczna. Czy w tej sytuacji mam szansę na wygranie w ogóle sprawy? Co robić? Praca ta jest jedynym moim i dziecka źródłem utrzymania poza alimentami, nie mogę więc jej stracić. Bardzo proszę o pomoc.


Potrzebujesz prawnika, jeśli cię nie stać skorzystaj z pomocy w MOPS-ie czy Poradni Rodzinnej,można tam skorzystać z darmowej porady radcy prawnego lub kogoś w tym stylu.
Pomogą przygotować pozew wyjaśnią co z czym się je, ja bym jednak polecił wzięcie sobie adwokata, opcja kosztowna ale nad wyraz ułatwia życie.
Co do swojej sytuacji określasz ją jako prace dorywcze i deklarujesz sama wysokość dochodów bo nie możesz ich pisemnie potwierdzić.


Śr wrz 17, 2014 6:21 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt wrz 16, 2014 3:00 pm
Posty: 3
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Prośba o poradę, może ktoś wie, jak mi pomóc...?
Dziękuję bardzo :)


Śr wrz 17, 2014 7:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N mar 30, 2014 8:35 pm
Posty: 3895
Lokalizacja: polkowice
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Prośba o poradę, może ktoś wie, jak mi pomóc...?
Niema problemu, jeśli w czymś pomogłem. :)


Śr wrz 17, 2014 8:21 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL