Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 12:48 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 E-papierosy i zęby 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 3:36 pm
Posty: 1861
Lokalizacja: Szczecin
Odpowiedz z cytatem
Post E-papierosy i zęby
Mam gorącą prośbę do moderacji.
Po pierwsze prosiłbym o przyklejenie tego tematu na powiedzmy 3 miesiące, po drugie prosiłbym nie wywalać danych jakie podam. Jestem dużym chłopcem i wiem jakie dane udostępnić na forum a jakie zachować dla siebie....


A teraz do rzeczy. Zauważyłem w swojej praktyce u niektórych pacjentów dziwne nadżerki na szkliwie zębów. Takie nadżerki sa charakterystyczne przy częstym kontakcie z kwaśnymi treściami (wymioty, smaki na kwaśne u kobiet w ciąży, praca z niektórymi chemikaliami). Ale wielu pacjentów nie podpadało pod taka ewentualność, albo w wywiadzie zaprzeczali takim możliwościom. Do niedawna nie wiedziałem jak to połączyć. Ostatnio pacjent, powiedział, że może to być od E-papierosa. I wtedy "eureka".

Mam więc gorącą prośbę do wszystkich. Jeśli znacie kogoś kto używa e-papierosa to namówcie go na przegląd u dentysty do którego chodzi, jeśli sami używacie to sprawdźcie zęby, a jeśli ktoś mieszka w Szczecinie lub okolice to zapraszam do siebie na przegląd

Przegląd jest BEZPŁATNY, a umówić się można telefonicznie:
91 489 13 66
502 378 728
Nie interesuje mnie, gdzie naprawicie ewentualne ubytki, mnie interesuje wyłącznie obejrzeć Wasze zęby.
Ci, którzy będą już coś wiedzieć proszę o info na PW, oczywiście poza tymi, którzy u mnie zrobią przegląd.

Ci, którzy będą robić przegląd u innego dentysty niech powiedzą mu, że szukacie ubytków, które są nietypowe, wyglądają une jak nadżerki na szkliwie. W razie czego dajcie mój nr dentyście a ja mu wyjaśnię fachowo o co chodzi.

Dzięki z góry

_________________
jesteśmy przerwą miedzy nicościa a nicością

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben


Cz kwi 03, 2014 1:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2010 10:26 am
Posty: 2778
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: E-papierosy i zęby
Ja próbowałem uzywać tego wynalazku przez kilka tygodni ale mi nie smakowało i zarzuciłem. Zmian w zębach nijakich nie zauważyłem, w ogóle od paru lat przestały mi sie robić dziury, sam nie wiem dlaczego.


Cz kwi 03, 2014 3:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 3:36 pm
Posty: 1861
Lokalizacja: Szczecin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: E-papierosy i zęby
A do dentysty chodzisz, czy sam nie zauważyłeś??

_________________
jesteśmy przerwą miedzy nicościa a nicością

Weiter, weiter ins Verderben
Wir müssen Leben bis wir sterben


Cz kwi 03, 2014 4:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 30, 2010 10:26 am
Posty: 2778
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: E-papierosy i zęby
Byłem na kontroli, ale tylko kamień mi znalazł.


Cz kwi 03, 2014 6:04 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn lis 24, 2014 3:34 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: E-papierosy i zęby
E-papierosy pale od tygodnia, tak to od roku analogowe. Dzisiaj myjąc zęby wieczorem przyuważyłem coś bardzo dziwnego na moich zębach czego nigdy nie widziałem, trochę przeżółknięte jedynki dolne, i jedna z dwójek, ale tak lekko, bardzo lekko, między jedynkami jak jest szpara to była też jakoś dziwnie przeżółknięta. Nie jestem jakimś wykwintnym palaczem, volisha dostałem od przyjaciół by rzucić analogi, bo ponoć E są mniej szkodliwe i nie śmierdzą, ale czy na pewno? Czytając ten artykuł planuje skorzystać z czegoś takiego jak Terapia uzależnień na terenie Poznania, gdyż nie chcę aby moje zęby uległy degradacji poprzez mój nałóg.


Pn lis 24, 2014 3:39 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn gru 08, 2014 7:29 pm
Posty: 1
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: E-papierosy i zęby
Ostatnio widziałam artykuł http://natemat.pl/224,e-papieros-ulga-c ... la-palacza i myślę że coś w tym jest. Nie są one nie szkodliwe.

_________________
<a href="http://www.doktorpc.warszawa.pl/">www.doktorpc.warszawa.pl</a>


Pn gru 08, 2014 7:43 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz lut 01, 2018 5:41 pm
Posty: 21
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Elektroniczne papierosy
Kilka lat paliłem nałogowo papierosy.

Od ponad pół roku korzystam z elektronicznego papierosa.
Niestety jest to nadal uzależnienie od nikotyny tylko w innej postaci.

Przejście na elektronicznego papierosa uważam za sukces i widzę poprawę kondycji fizycznej.

Tylko jak mam to traktować np. w przypadku spowiedzi? Mam się z tego wyspowiadać, a w drodze powrotnej wyjąć e-papierosa i znowu to samo?

Z raportu eSmoking Institute można się dowiedzieć między innymi:
  • w przeciwieństwie do papierosów konwencjonalnych, po użyciu e-papierosa nie zmieniają się parametry spirometryczne
  • używanie e-papierosów w przeciwieństwie do papierosów konwencjonalnych nie zmienia funkcji mięśnia serowego (badania echokardiograficzne), ciśnienia krwi i tętna
  • po tygodniu od chwili przejścia z papierosów konwencjonalnych na e-papierosy poziom biomarkerów związków rakotwórczych oznaczanych w osoczu osoby palącej, zmniejsza się radykalnie.


So lut 03, 2018 5:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: E-papierosy i zęby
W USA zidentyfikowano dużo zachorowań powiązanych z paleniem papierosów elektronicznych (szacuje się, że jest to ponad 800 przypadków od kwietnia 2019 r.). Są też pierwsze przypadki śmiertelne.
-------------
https://www.cnbc.com/2019/10/02/toxic-chemical-fumes-not-oils-may-be-causing-vaping-illness-mayo-clinic.html
https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/quit-smoking/in-depth/electronic-cigarettes/art-20204330


So paź 05, 2019 2:05 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL