Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 666 -> kolejna blyskotliwa koncepcja 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 666 -> kolejna blyskotliwa koncepcja
Yarpen, rzeczywiście. Pamiętam, że już kiedyś ostrzegałeś w jakimś wątku przed tymi objawieniami. Soboru nie oczekuję. Ja bardziej wierzę kapłanom katolickim niż Marii z Irlandii. Wsłuchujmy się w głos papieża Franciszka. Ja również niepokoję się tymi objawieniami.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Wt lut 25, 2014 9:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 666 -> kolejna blyskotliwa koncepcja
Mały Książę napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Zdecyduj się wreszcie czy idziesz za Kościołem, czy za tą Marią od Bożego Miłosierdzia.

Nie słyszałem aby Kościół wypowiadał się o Marii Bożego Miłosierdzia, pomijając prywatne opinie różnych osób należących do stanu kapłańskiego, które są oczywiście b. cenne, lecz nie rozstrzygające.
Mały Książę...jeśli prawdopodobna dla Ciebie jest autentyczność objawień Marii od Bożego Miłosierdzia, tzn że przyjmujesz za prawdopodobne to, że papież Benedyk XVI był ostatnim papieżem, bo wg "objawienia" Mari z Irlandii:
"czwartek, 21 marca 2013, godz. 20.00
Moja wielce umiłowana córko, jakże Moje Serce jest złamane z powodu smutku, jaki odczuwają dusze, które znajdują się w stanie zamętu z powodu ucieczki Mojego ostatniego papieża, Mojego umiłowanego Benedykta.
Wy, Moje najdroższe dusze, czujecie się tak zdezorientowane i tak jakoś osamotnione. Odczuwam wasz ból, a wy musicie gorąco się modlić, abym wyciągnął do was Moją Dłoń Miłosierdzia, żeby pocieszyć wasze smutne serca."
(podkreślenia moje)

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt lut 25, 2014 9:26 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 1:26 pm
Posty: 292
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 666 -> kolejna blyskotliwa koncepcja
Nie no dajcie kobiecie szanse.... Moze wkońcu z czyms trafi :P
Choc nie sadze by miala wieksza skutecznosc niz horoskop z gazetki kobiecej...

Niestety moja zona tez czyta te objawienia :( masakra .
Zwracalem wielokrotnie uwage ze one sa sprzeczne z biblia.... I nic...

Zreszta ja se na forum wlasne objawienie tez spisalem w tym watku taraaa:)
Moze tez se stronke z objawieniami bym zalozył :lol:

_________________
O błogosławiony Różańcu Maryi, słodki łańcuszku....Obrazek


Wt lut 25, 2014 10:12 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 666 -> kolejna blyskotliwa koncepcja
I to w pierwszy dzień wiosny wszystko, a latoś zima taka łagodna.
Ucieknie - znaczy da dyla. 21.03.2013 według niejakiego redaktora Lisa Tomasz to to jest 13 - straszne kłopoty, tak też policzył 21.27 - też 13 - jednak numerologia :)




Pozdrawiam


Śr lut 26, 2014 12:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 666 -> kolejna blyskotliwa koncepcja
Ani Pismo Św., ani katolicyzm, nie są wolne od symboliki. Liczba 666 to w dużym sensie symbol.
Numerologia nie ma z tym nic wspólnego.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


Śr lut 26, 2014 3:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 666 -> kolejna blyskotliwa koncepcja
A teraz to już jestem pewien. Objawienia Marii od Bożego Miłosierdzia są pochodzenia diabelskiego, a nie boskiego!!!!

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So mar 01, 2014 5:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 666 -> kolejna blyskotliwa koncepcja
Wizjonerka MDM uważa, że papież Benedykt XVI był ostatnim papieżem, a następny będzie Fałszywym Prorokiem. Co powinniśmy o tym myśleć? Oto 9 rzeczy, które powinniśmy o niej wiedzieć:
Wielu ludzi interesuje się porusza temat kobiety, która nazywa siebie Marią Bożego Miłosierdzia. Twierdzi ona, że doświadcza prywatnych objawień. Uważa, że przepowiedziała rezygnację Benedykta XVI z urzędu. Jest przekonana, że był on ostatnim papieżem na ziemi, że ten, który ma być wybrany na najbliższym konklawe, będzie Antypapieżem, a Drugie Przyjście Pana Jezusa ma się wydarzyć lada chwila.

1. Kim jest MDM?
Nie wiemy.
Zgodnie z informacjami na jej stronie, jest ona: “kobietą wyznania rzymskokatolickiego, zamężną matką mieszkającą gdzieś w Europie i otrzymującą przesłania od Trójcy Świętej, jak również od Maryi Dziewicy.
Pisze ona anonimowo: “Pragnę być znana jako Maria Bożego Miłosierdzia – jest to życzenie Pana Jezusa, by moja rodzina była chroniona i by ludzie nie koncentrowali się na mej osobie, a jedynie na przesłaniach”. Otrzymuje je ona od listopada 2010 roku aż do teraz, w sumie było ich 650.
W wywiadzie umieszczonym na youtube dowiadujemy się, że jest business woman, a jej akcent wygląda na irlandzki.

2. Co MDM mówi o swojej roli w Bożym Planie?
Twierdzi, że jest zadziwiająca, że przesłania, które otrzymuje mają pomóc przygotować świat na Drugie Przyjście Pana Jezusa, które nastąpi po Ostrzeżeniu… Podobno Jezus powiedział jej, że jest ona Siódmym Posłańcem, Siódmym Aniołem zesłanym by ujawnić światu treść Pieczęci w Księdze Objawienia, które mogą być otwarte tylko przez Baranka Bożego, Jezusa Chrystusa, który będzie otwierał je z wyprzedzeniem i ujawniał ich zawartość, a MDM ma je publikować w miarę ich otwierania. Pan Jezus powiedział jej, że jest ostatnim prorokiem na ziemi.

3. Jak popularna jest MDM?
Jej strona na facebooku – Jesus to Mankind – obecnie ma ponad 17.000 “lubię to!”, co jest całkiem pokaźną liczbą. Promuje także swoje przesłania na stronie: www. Thewar…, a także sprzedaje je w formie książki zatytułowanej: “Księga Prawdy”. Jak widać jest wystarczająco popularna, istnieją strony internetowe, które powielają jej przekazy w sposób nieautoryzowany, choć MDM na swej stronie przestrzega przed nimi.

4. Co MDM mówi o papieżu Benedykcie XVI?
Wśród ważniejszych rzeczy, które twierdzi MDM są również takie:
Papież Benedykt XVI jest “ostatnim papieżem na ziemi, wybranym przeze mnie (Jezus) by prowadzić Mój Kościół w dniach ostatnich”. „Papież Benedykt XVI zostanie odsunięty od Stolicy Apostolskiej w Rzymie (zmuszony do odejścia)”. Stanie się tak z powodu planu, który został uknuty w „korytarzach Watykanu”. Teraz, kiedy papież abdykował, MDM pisze: „będą próbowali go zabić, będą mówić, że jest winny zbrodni, której nigdy nie popełnił”

5. Co MDM mówi o następnym papieżu?
Opierając się najwidoczniej na przepowiedni św. Malachiasza uważa ona, że następny papież będzie Piotrem Rzymianinem, ale nie będzie on sprawował swojego urzędu na ziemi ale z Nieba…, co najmniej do Drugiego Przyjścia Pana Jezusa, kiedy to zapanuje On na ziemi. MDM pisze:
“Mój ukochany papież Benedykt XVI jest ostatnim papieżem na ziemi. Piotr Rzymianin jest Moim Piotrem, prawdziwym apostołem, który poprowadzi Mój Kościół z Nieba pod dowództwem Mojego Ojca Przedwiecznego. Wtedy, kiedy powrócę ponownie, wszystkie religie staną się Jednym Świętym Kościołem Apostolskim.
MDM uważa, że zanim nastąpi powrót Pana Jezusa, Kościół Katolicki na ziemi będzie prowadzony przez fałszywego papieża:
Na miejsce Benedykta XVI zostanie wybrany antypapież: „fałszywy prorok przejmie teraz władzę w Watykanie”, „Dzieci Boże zostaną poddane władzy „małego rogu”, który ze splendorem zasiądzie na Stolicy Piotrowej”(…….)

6. Co MDM mówi o przyszłości?
Jesteśmy obecnie w czasie Wielkiego Ucisku: “Moja ukochana córko, okres 3 i pół roku ucisku rozpoczął się w grudniu 2012 roku” (co oznacza, że koniec ucisku ma nadejść w maju 2016 r.)
Antychryst ma się wkrótce ujawnić: „Fałszywy prorok, chwilowo zajęty swoimi ambicjami, by zafascynować katolików na świecie zejdzie na jakiś czas na dalszy plan, ponieważ Antychryst ujawni się w świecie, jak przepowiedziałem, (…) będzie bardzo blisko fałszywego proroka i nie będzie wątpliwości kim on jest– synem szatana.”
Antychryst i fałszywy prorok ustanowią nową światową religię. Następnie nastąpi Ostrzeżenie, w którym objawi się Bóg. (…): „To Ostrzeżenie nadejdzie gdy papież Benedykt opuści Rzym” (przyp. tłumacza: a to pech, bo Benedykt XVI nie zamierza opuszczać Rzymu…) Podczas Ostrzeżenia nawrócą się miliony osób.
Po tych wydarzeniach nastąpi Powtórne Przyjście Pana Jezusa i 1000 letni raj na ziemi, Era Pokoju. (…)

7. Jaki powinien być nasz stosunek do tych rewelacji?
Istnieją liczne powody by nie ufać MDM:
Jednym z nich jest fakt, że jest ona anonimowa. To nie jest sposób w jaki działają prawdziwi wizjonerzy, którzy powinni być gotowi na krytykę, a nawet na prześladowanie ze względu na swoje wizje i dla ich dobra (wiarygodności). MDM dla kontrastu, najwidoczniej wiedzie zwyczajne życie mocno oddzielone od jej życia ukrytego, w którym używa internetu by rozpowszechniać swe orędzia, a nawet sprzedaje książki. Co więcej, jej ukryte życie jest tak ważne dla Boga, że powiedział jej jakoby była Siódmym Posłańcem i Siódmym Aniołem (..), a także ostatnim prorokiem na ziemi.
Czyżby?
Czy po tych wszystkich prorokach i wizjonerach w historii, którzy obcowali z ludźmi znającymi ich tożsamość; po wizjonerach i ich rodzinach, którzy ponosili wszelkie konsekwencje otrzymywania Bożych słów, Bóg mógłby chcieć by “ostatni prorok na ziemi” pozostawał bezpiecznie anonimowy i z zacisza swego pokoju używał internetu by utrzymać w tajemnicy swoją tożsamość??
(Poza tym co znaczy „Siódmy Posłaniec” i „Siódmy Anioł”? Kim było sześć poprzednich? I ludzie nie są przecież takimi samymi co Anioły) (…)

8. Czy przepowiednie MDM są wiarygodne?
Nie. Mamy szczęście, że tym przepowiedniom towarzyszą daty (np 3,5 roku Ucisku, który zaczął się grudniu 2012). To świadczy o krótkotrwałości jej proroctwom. Kiedy okaże się, że są fałszywe, MDM będzie miała opcję, by odciąć się od nich (jako, że ukrywa swą tożsamość) lub dowolnie je przeinterpretować.
Jednak nawet teraz istnieje szereg argumentów na wykazanie fałszywości jej słów:
Po pierwsze, uważa ona, że przepowiedziała rezygnację papieża Benedykta XVI. Lecz tak naprawdę nie zrobiła tego wcale. Powiedziała, że zostanie on zmuszony do ustąpienia wskutek intrygi uknutej w Watykanie. To mogło wydawać się sensowne wtedy, gdy to „proroctwo” zostało po raz pierwszy opublikowane, czyli w czasie wycieku z VatiLeaks dotyczącego skandalu pedofilii w Niemczech i Irlandii, lecz nie stało się nic, o czym przepowiadała MDM. No, chyba, że chcemy oskarżyć Benedykta XVI o bycie kłamcą… Nie został przegnany ani wyrzucony. Jak powiedział, ustąpił z powodów zdrowotnych w pełnej wolności. (…)
Jednak MDM sugeruje, że nie można wierzyć zapewnieniom papieża o dobrowolnym odejściu. Ale jak to? Przecież jest on ukochanym papieżem Jezusa, czy mógłby więc okłamywać miliony ludzi w kwestii swego odejścia? (…)
Jej wszystkie przepowiednie są niczym więcej jak tylko jednym wielkim miszmaszem z materiałów innych wizjonerów pomieszanym z protestancką ideą 1000-letniego raju na ziemi. (…) Jej słowa są sprzeczne z Katechizmem Kościoła Katolickiego, który wyraźnie tępi millenaryzm (KKK 676)

9. Czy katolik powinien ufać MDM?
Nie. Jest ona anonimowa, nie ma aprobaty żadnego księdza katolickiego, a jej proroctwa zawierają treści, które są drastycznie różne od nauczania Kościoła Katolickiego na temat przyszłości i bardzo widocznie fałszywe. Co więcej, stosowanie się do jej proroctw skutkuje grzechem ciężkim i kanonicznym przestępstwem schizmy. Jeśli ktoś uzna nowego papieża za fałszywego , tak, jak chciałaby tego MDM, będzie schizmatykiem.
Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego: „Herezją nazywa się uporczywe, po przyjęciu chrztu, zaprzeczanie jakiejś prawdzie, w którą należy wierzyć wiarą boską i katolicką, albo uporczywe powątpiewanie o niej ; apostazją – całkowite porzucenie wiary chrześcijańskiej, schizmą – odmowa uznania zwierzchnictwa Biskupa Rzymskiego lub utrzymywania wspólnoty z członkami Kościoła, uznającymi to zwierzchnictwo.” KPK 751
Takie postępowanie miałoby głębokie konsekwencje, duchowe i kanoniczne, łącznie z automatyczną ekskomuniką (latae sententiae), zgodnie z KPK 1364 § 1: „Odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa…”, co oznacza, między innymi, zakaz przyjmowania sakramentów…
W żadnym wypadku katolik nie powinien w żaden sposób angażować się w „przekazy” MBM.
Oby ona sama dostąpiła łaski odżegnania się od tych kłamstw, usunięcia ich ze strony internetowej i poinformowania swych „wyznawców” o ich fałszywości.
Under no circumstances should a Catholic become involved with or give any credence to the “messages” of Maria Divine Mercy
Tłumaczyła Ania (Terra)

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So mar 01, 2014 5:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 666 -> kolejna blyskotliwa koncepcja
Również jestem przeciwna tego typu orędziom.
Jednakże jedna kwestia wymaga pewnej uwagi: obecna sytuacja w Kościele jest dosyć niepokojąca, padają jakieś słowa, następnie pojawiają się interpretatorzy, jedni ciągną sznurek na prawo, drudzy na lewo, powstaje bałagan tam, gdzie go być nie powinno. Jak choćby sprawa rozwodników, raz czytam, że Watykan określił jasne ortodoksyjne stanowisko, następnie czytam, że jednak jest to pole do dalszych prac i rozwiązań - ogólnie horror jakiś. Myślę, że nie wolno uciekać od tematu, ponieważ interes człowieka wierzącego domaga się jasnej doktryny.
Jeśli wierni trafią na kapłana, który popadł już w herezje, jakie niby dobro z tego wypłynie? A coraz częściej czytam, że to tu, to tam pojawiają się niebezpieczne liberalne głosy w Kościele i właściwie nikt z tym nic nie robi. Tak ma wyglądać łódź Piotrowa?
Nie sądzę. Potrzebujemy jasnego nauczania, bo to jest nam potrzebne do tego co najważniejsze.

Drugi dziwny trend to podział na Kościół przedsoborowy i posoborowy, jakby to miały być dwa różne Kościoły, w tym ten przedsoborowy często (jak się okazuje) ukazywany jest w sposób niezbyt korzystny. Mam taką grubaśną książkę o dziejach Kościoła, ładna ,ilustrowana i również tam podkreślony jest ten podział, oczywiście na niekorzyść Kościoła przedsoborowego. A ostatnio czytałam na temat książki wydanej na okoliczność (zapewne) przyszłej beatyfikacji dwóch papieży i również niby tam podkreślono te cechy poprzednika JPII, które współgrały z bliżej nieokreślonym duchem soboru, zaś te, które współgrały z Tradycją, zostały pominięte. Czyli opis papieża nie jest uczciwy, pełny, lecz tendencyjny. Takich kwiatków nie brakuje.

Uważam, że w takich okolicznościach nie wolno zamykać cudzych ust posłuszeństwem, gdyż mówienie o problemach wewnętrznych nie jest nieposłuszeństwem lecz troską o dobro wspólne.
Z drugiej strony próba zabierania głosu w sprawie może skutkować dalszym jątrzeniem, gdyż zauważyłam, że słuszne głosy spotykają się natychmiast z reakcją liberałów katolickich - przynajmniej w świcie medialnym.

Na pewno nie jest to zdrowa sytuacja i nie dziwota, że wszelkie szemrane "objawienia" zyskują pożywkę.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


So mar 01, 2014 11:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 666 -> kolejna blyskotliwa koncepcja
Objawienia Marii od Bożego Miłosierdzia z pewnością jest szemrane.

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So mar 01, 2014 11:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 7:25 pm
Posty: 4337
Odpowiedz z cytatem
Post Re: 666 -> kolejna blyskotliwa koncepcja
A każdy kapłan, każdy biskup, który pozwala, by trzoda mu powierzona była porywana przez wilki, będzie musiał zdać z tego sprawę przed Bogiem. W interesie wszystkich jest tak wierzyć, tak postępować, na miarę możliwości danych człowiekowi*, by wysłużyć sobie Boże miłosierdzie. Nikt nie ucieknie przed sądem.

*Te możliwości wcale nie są takie małe.

Co do wizjonerki Marii, skoro jest to osoba anonimowa, dlaczego nie założyć, że nie mamy do czynienia z objawieniami ,tylko celowym jątrzeniem? Nowy pontyfikat wywołuje również wzmożoną działalność mediów oraz liberałów katolickich, wcale mnie nie dziwi wzmożona działalność "wizjonerów", tylko kto za tym stoi? Nie przypadkiem ci, którym z Kościołem nie po drodze? Jak udowodnić kobiecie, nawet gdyby wyszła z cienia, że faktycznie ma wizje? Jak uwiarygodnić takie wizje? Jest na to jeden sposób, świętość życia, zgodność z katolicką doktryną - te uwiarygadniają świadka.

_________________
Czemu wymieniasz moje przykazania
i na ustach masz moje przymierze
Ty co nienawidzisz karności
a słowa moje odrzuciłeś


N mar 02, 2014 10:23 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL