Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 6:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Papież - Jako SuperMan Grafiiti - idzie w ślady JP II ? 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 30, 2014 1:13 pm
Posty: 6
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Papież - Jako SuperMan Grafiiti - idzie w ślady JP II ?
Nowości z Watykanu : [url]
http://news.money.pl/artykul/super;papi ... l?rfguidfo[/url]

Co myślicie o takiej ( pro młodzieżowej ) postawie kościoła ? Czy papież Franciszek próbuje nieco upodobnić się do naszego Karola Wojtyły.
Inna sprawa że jeszcze 10 lat temu z wizerunku papieża na Okładce " Rolling Stones" byłaby niezła Afera. Czasy się zmieniają - na dobre/ gorsze ? Kościół obiera dobrą/ złą drogę wg was ?

_________________
Pozdrawiam wszystkich :)


Pt sty 31, 2014 11:12 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sty 08, 2013 10:06 pm
Posty: 284
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież - Jako SuperMan Grafiiti - idzie w ślady JP II ?
mural jest świetny


Pn lut 03, 2014 8:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież - Jako SuperMan Grafiiti - idzie w ślady JP II ?
Moim zdaniem tak.W wielu zalozeniach wlasnie go przypomina mysle, ze mozna powiedziec , ze mu dorownuje.Bardzo duzo osob sie za niego modli Papiez w krotkim czasie zjednal sobie rzesze ludzi.Okladka moim zdaniem ma bardzo pozytywny wydzwiek.

Czasy moim zdaniem zmieniaja sie na lepsze dzieki wlasnie takiemu Papiezowi.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn lut 03, 2014 11:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież - Jako SuperMan Grafiiti - idzie w ślady JP II ?
Maja112 napisał(a):
Nowości z Watykanu : [url]
http://news.money.pl/artykul/super;papi ... l?rfguidfo[/url]

Co myślicie o takiej ( pro młodzieżowej ) postawie kościoła ? Czy papież Franciszek próbuje nieco upodobnić się do naszego Karola Wojtyły.

Przecież to nie był pomysł Franciszka, tylko niezależna inicjatywa graficiarza.
Inna rzecz, że z Watykanu wytłitali to info na cały świat, czyli świadczy to o jakiejś tam aprobacie.
Ale i tak mural zdjęto za sprawą interwencji osób z urzędu odpowiedzialnych za przyzwoity wygląd okolicy
http://info.wiara.pl/doc/1868251.Usunie ... Supermanem

... co do okładki Rollind Stones nie mam zdania, natomiast jeśli chodzi o sam artykuł o papieżu w tym piśmie to został przez Watykan mocno skrytykowany. Słusznie zresztą.

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


Wt lut 04, 2014 10:34 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 30, 2014 1:13 pm
Posty: 6
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież - Jako SuperMan Grafiiti - idzie w ślady JP II ?
białogłowa napisał(a):
Maja112 napisał(a):
Nowości z Watykanu : [url]
http://news.money.pl/artykul/super;papi ... l?rfguidfo[/url]

Co myślicie o takiej ( pro młodzieżowej ) postawie kościoła ? Czy papież Franciszek próbuje nieco upodobnić się do naszego Karola Wojtyły.

Przecież to nie był pomysł Franciszka, tylko niezależna inicjatywa graficiarza.
Inna rzecz, że z Watykanu wytłitali to info na cały świat, czyli świadczy to o jakiejś tam aprobacie.
Ale i tak mural zdjęto za sprawą interwencji osób z urzędu odpowiedzialnych za przyzwoity wygląd okolicy
http://info.wiara.pl/doc/1868251.Usunie ... Supermanem

... co do okładki Rollind Stones nie mam zdania, natomiast jeśli chodzi o sam artykuł o papieżu w tym piśmie to został przez Watykan mocno skrytykowany. Słusznie zresztą.


A wiesz może w takim razie co było w Art Rolling Stones ? Za co Watykan go skrytykował ? Za to że prasa się nim interesuje? Czy na prawdę kościół nie może się stac nieco bardziej Liberalny - to jedyna możliwość dotarci do młodych ludzi, jeśli będzie tylko odrzucał i krytykował to nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Z drugiej strony jeśli chodzi o Mural to wyczytałam gdzieś jeszcze opinie że jest to naciągane i widać od razu że coś tu jest nie tak . Że podstawione że na siłę chcą być super młodzieżowi..

_________________
Pozdrawiam wszystkich :)


Cz lut 06, 2014 1:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież - Jako SuperMan Grafiiti - idzie w ślady JP II ?
Maja112 napisał(a):
jeśli chodzi o Mural to wyczytałam gdzieś jeszcze opinie że jest to naciągane i widać od razu że coś tu jest nie tak . Że podstawione że na siłę chcą być super młodzieżowi..

:roll: A przeczytałaś Ty chociaż co napisałam, to nie była praca zlecona przez Watykan, tylko art graficiarza z jego własnej inicjatywy powstały.
Maja112 napisał(a):
A wiesz może w takim razie co było w Art Rolling Stones ? Za co Watykan go skrytykował ?

Porównano w płytki sposób pontyfikaty ostatnich dwu papieży (Franciszka i Benedykta) in plus dla tego ostatniego. Innymi słowy wykonano fuszerę pod publikę.
Maja112 napisał(a):
Czy na prawdę kościół nie może się stac nieco bardziej Liberalny - to jedyna możliwość dotarci do młodych ludzi, jeśli będzie tylko odrzucał i krytykował to nic dobrego z tego nie wyjdzie.

To już chyba nie na temat, ale skoro pytasz. Jeśli Kościół w imię dotarcia do wszystkich miałby porzucić swoje nauczanie to dopiero wyszłaby niezła kiszka. W nauce Chrystusa nie chodzi o to, aby się przypodobać światu :no:

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


Cz lut 06, 2014 7:10 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 30, 2014 1:13 pm
Posty: 6
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież - Jako SuperMan Grafiiti - idzie w ślady JP II ?
Cytuj:
A przeczytałaś Ty chociaż co napisałam

Przeczytałam Ja .: )Ale ja nigdzie nie powiedziałam że to praca zlecona przez Watykan - mówię o opiniach młodych ludzi że w to nie wierzą i do nich to nie dociera.
Cytuj:
eśli Kościół w imię dotarcia do wszystkich miałby porzucić swoje nauczanie to dopiero wyszłaby niezła kiszka. W nauce Chrystusa nie chodzi o to, aby się przypodobać światu :no:

Tu chyba się nie zgadzam - kościół musiał się zmieniać i zmienia się zawsze - modyfikuje swoje nastawnie do pewnych faktów opinii. Z tego co wiem jakiś czas temu przyjął w pewnym wymiarze istnienie Ewolucji co jakieś 20 lat temu było by Hańbą i skandalem!

_________________
Pozdrawiam wszystkich :)


Pn lut 10, 2014 1:48 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL