Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:45 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
Brzęczek stara iść własną drogą, żeby nie kopiować Nawałki. Można mu zarzucić, że zbyt dużo eksperymentował składem i ustawieniem (co mecz to inaczej, a to 4-4-2, a to -5-3-2, a to znowu 4-4-1-1...), niemniej eliminacje dobrze Polsce wyszły. Lewy jest super (najlepszy strzelec w historii polskiej piłki), ale wciąż mamy Glika, Krychowiaka i Szczęsnego. Trzeba stawiać na młodych i takim nowy liderem może stać się wkrótce Bielik (do niedawna grywał w młodzieżowej reprezentacji).

Fornalik to była...pomyłka. Kompletnie nie potrafił zbudować swojej wizji zespołu i stylu/

na EURO mamy grupę bardzo, ale to bardzo mocną (Hiszpania, Szwecja i ktoś z baraży, które się nie odbyły ze względu na koronawirusa).

Teraz w sporcie w ogóle taka posucha, że smutek wielki :(

Ligi zawieszone (jedynie na Białorusi grają :wink: ), turnieje, mistrzostwa, igrzyska odwołane, zawieszone wszystkie gale, a stadiony pełnią funkcję szpitali polowych (Manchester City udostępnił swój stadion w Anglii służbom medycznym). Świat sportu też legł w gruzach... A kluby mogą zwyczajnie zbankrutować.

ciężki czas dla świata sportu...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt kwi 03, 2020 4:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
Myślałem, żeby ten post umieścić w pozytywach w czasie koronawirusa, ale to sam sport, więc niech będzie już tutaj :wink:

Początkowo byłem taki...zły, że nic nie można obejrzeć. A teraz na TVP Sport są te powtórki, no i podobają mi się - emocje już nie te same (zna się przebieg meczu, wynik itd.), ale właśnie fajnie tak sobie na spokojnie analizować, oglądać to jeszcze raz - polecam fanom sportu. Różne dyscypliny powtarzają - gale boksu, mecze naszej reprezentacji itd. Skoki również, a bardzo dobry pomysł jest z odtwarzaniem transmisji meczów NBA z lat 90-tych, młody Michael Jordan, Charles Barkley, Karl Malone, no i legendy jak Magic Johnson, niesamowite widowisko tamtych lat ^^ Na pewno mi się nie znudzi.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz kwi 09, 2020 9:14 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
A no puszczają powtórki w TVP sport, smutno jest tak bez sportu. Zawsze się czekało do jakiegoś fajnego meczu.

Na spokojnie zawsze fajnie się ogląda. Brzęczek ma cięzkie zadanie na EURO 2021 oraz liga narodów 2020/21 bo też zależy jego kontrakt. Brzęczka lubię za to ,ze że przyznaje się do błędów z wprowadzaniem kolejnych zmian taktycznych i ustawień. Teraz moze będzie lepiej, ale trudniejsi rywale. I o to chodzi.


So kwi 11, 2020 7:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
Z tych powtórek, to ja uwielbiam w weekendy rano tę kreskówkę oglądać na TVP Sport (japońską) "Kapitan Tsubasa" - rewelacja :D Naprawdę wciągająca kreskówka i z motywem przewodnim jako piłką nożną, turniejami itd.

A z tych prawdziwych to niezapomniany program Szaranowicza: Hej, hej tu NBA. Po prostu...kosmos.

Gdzieś tam mimochodem śledzę nowinki ze świata sportu - chodzi o transfery. I tak Arek Milik być może trafi do AC Milan (z Napoli), a Lionel Messi do...Interu Mediolan. Nie wiem na ile to plotki, a na ile potwierdzone źródła, ale kilka transferów się szykuje.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N kwi 12, 2020 8:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
Wydawało się, że już we wtorek piłkarze hiszpańskiej La Liga zawodnicy Realu Sociedad wrócą do normalnych treningów. I wszystko na to wskazywało, ale no cóż... jednak nic z tego. :(

https://www.meczyki.pl/newsy/real-sociedad-nie-wroci-do-treningow-dzialacze-zmienili-decyzje/140836-n

Cierpliwości ciąg dalszy..../

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N kwi 12, 2020 10:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
Coś się nam w końcu ruszy... ze sportem rzecz jasna./ Odmrożone mają zostać ligi żużlowe i piłkarskie

https://sport.interia.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/news-koronawirus-w-sporcie-premier-oglosil-plan-odmrazania-sportu,nId,4460159

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So kwi 25, 2020 7:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
Halo! My już gramy :mrgreen: tzn. liga niemiecka i polska w pełnym natarciu. Dziś Bayern wygrał aż 5:0 a Lewandowski piękne dwie bramki strzelił. Na polskie stadiony wejść będzie mogło wejść tyle osób ile wynosi 25% miejsc na stadionie, czyli całkiem sporo.

Sport ucierpiał, świat sportu też ucierpiał, ale idzie ku lepszemu. Czekamy na żużel, czekamy na ligę hiszpańską i włoską, a także na rozgrywki koszykarskiej ligi USA NBA. Trzeba wracać do życia...i do Ligi Mistrzów.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So maja 30, 2020 10:55 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
A we wrześniu ciekawe czy się odbędą mecze reprezentacji


Śr cze 24, 2020 9:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
Będą mecze Piotrze, spokojnie. Już grają...

Czy Wy wiecie co uczynił Lewandowski?

- Król strzelców Bundesligi (kolejny już raz, 34 gole)
- Król strzelców w Pucharze Niemiec (6 goli)
- w Lidze Mistrzów ma 11 goli na swoim koncie...prowadzi ^^

Im starszy, tym lepszy - jak wino... :) Znowu interesuje się nim wielki Real Madryt - i wydaje mi się, że jak Bayern Monachium sięgnie po trzecie trofeum - Ligę Mistrzów (Puchar Niemiec już ma, tak samo Mistrzostwo Ligi niemieckiej), to Lewy zdobędzie w końcu Złotą Piłkę...

Wiele się dzieje, ale skupiłem się na fenomenalnym i najlepszym środkowym napastniku na świecie - naszym rodaku Robercie Lewandowskim ^^

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn lip 06, 2020 9:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
Wiedziałem, że koronawirus namiesza w świecie sportu, ale żeby aż tak? Czy Wy wiecie co się stało?

"Organizujący plebiscyt Złotej Piłki magazyn "France Football" zdecydował, że nie przyzna prestiżowej nagrody za 2020 rok. Decyzja ta spotkała się z miażdżącą falą krytyki. Nie brakuje nawet głosów, że Robert Lewandowski został wręcz "okradziony" z tego wyróżnienia."

Dla mnie to skandal i żenada w jednym! :( Gdyby Bayern Monachium (klub naszego najlepszego piłkarza w historii) tylko awansował do finału Ligi Mistrzów nawet niekoniecznie wygrał spotkanie), to "Lewy" miałby to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w piłkarskim świecie "w kieszeni". No, ale jak zawsze "coś" ; facet dokonał "cudów" - mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec, król strzelców Bundesligi, król strzelców Pucharu Niemiec, prowadzi z 11 bramkami w Lidze Mistrzów, pierwszy mecz 1/8 finału Bayern wygrał gładko z Chelsea Londyn 3:0, więc rewanż to formalność. Polak w formie jak nigdy, strzela jak na zawołanie, bije kolejne rekordy...a teraz się okazuje, że nagroda przejdzie mu koło nosa.

I warto dodać, że Messi i Ronaldo nie błyszczeli w tym sezonie. Dla mnie to jawna niesprawiedliwość. Przecież warunki były jednakowe dla wszystkich - każdy zespół pauzował, nie grał, zawodnicy (jak Argentyńczyk i napastnik Juventusu Turyn Paulo Dybala chyba ze trzy razy zachorował na COVID-19) ; ale inni grali, ligi ruszyły, stadiony tętniły życiem... a teraz taka katastrofa w świecie piłki nożnej.

Pierwszy raz od 1956 roku Złota Piłka nie zostanie przyznana nikomu... normalnie aż mnie krew zalewa i chyba zawału dostanę albo wylewu jakiegoś. W co oni "grają"?

Nie było powodu do odwołania gali i wręczenia nagród. Po prostu ciężko mi w to uwierzyć. Przecież rozgrywki w ligach doprowadzono do końca, mecze wszystkie zaległe zostały rozegrane... I w takim momencie kiedy Robert pokazał coś niesamowitego znowu obejdzie się smakiem. Za rok to Liga Narodów, mecze reprezentacji i EURO - wtedy będą brane pod uwagę wyniki w reprezentacjach, a nie oszukujmy się. Lewandowski nawet jak będzie strzelał gole, to Polska mistrzostwa nie zdobędzie (może nie wyjdzie nawet z grupy) i znowu go nie wybiorą, tylko zawodnika, który osiągnie jakiś sukces z drużyną narodową. No Polska to nie Francja, Niemcy czy Hiszpania. Niestety.

Bardzo smutna wiadomość i jakże wkurzająca. Cały tydzień będę miał zepsuty... /:

https://sport.interia.pl/pilka-nozna/news-zlota-pilka-2020-fala-krytyki-po-decyzji-organizatorow,nId,4621944

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn lip 20, 2020 10:41 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
Anonimowy tabloidysta napisał(a):
"Nie brakuje nawet głosów, że Robert Lewandowski został wręcz "okradziony" z tego wyróżnienia."
"Oczywiście, że jest to ukartowana robota określonych kół."

mniszek_pospolity napisał(a):
Przecież warunki były jednakowe dla wszystkich - każdy zespół pauzował, nie grał (...) Nie było powodu do odwołania gali i wręczenia nagród. Po prostu ciężko mi w to uwierzyć. Przecież rozgrywki w ligach doprowadzono do końca, mecze wszystkie zaległe zostały rozegrane...
Zdaje się, że nie śledzisz jednak tematu zbyt uważnie...

Otóż warunki nie były jednakowe dla wszystkich. I nie we wszystkich ligach rozgrywki doprowadzono do końca. Chyba trudno wymagać od francuskiej gazety, żeby wzruszyła ramionami na rezygnację z rozgrywania francuskiej ligi (ostatni mecz 8 marca). Pomijając niedokończenie sezonu w innych krajach. Francuskie kluby wrócą w sierpniu do rozgrywek LM i LE pozbawione rytmu meczowego (niemieckie też, choć w mniejszym stopniu), z drugiej strony zespoły angielskie pędzą u siebie tak, że tylko im współczuć. To jest ta równość? I czy dziennikarzom z krajów, gdzie koronawirus siał największe spustoszenie (Włochy, Hiszpania) chciało się przy tym oglądać Bundesligę? Może były ważniejsze rzeczy, niż piłka...

Możesz się dąsać, ale FF ma naprawdę mocne argumenty.

mniszek_pospolity napisał(a):
normalnie aż mnie krew zalewa i chyba zawału dostanę albo wylewu jakiegoś.
Spokojnie, oddychaj głęboko i policz do dziesięciu. Nie ma się czym ekscytować.


Wt lip 21, 2020 2:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
Cytuj:
Zdaje się, że nie śledzisz jednak tematu zbyt uważnie...


Piłka nożna to moja miłość i śledzę rozgrywki piłkarskie o bardzo wielu lat. Sam kiedyś grałem w lubelskiej okręgówce, chodziłem na mecze, więc akurat w temacie piłki nożnej "coś tam jednak wiem".

Liga francuska z całym szacunkiem, ale jest o kilka szczebli niżej niż angielska, hiszpańska, a nawet włoska czy niemiecka. Poza zespołem PSG (który też dwa lata z rzędu zmagania w LM zakończył na 1/8 finału) nie ma tu drużyny klasy światowej, mimo, że PSG zarządzane przez bogatych szejków ma w swoim zespole gwiazdy pokroju tych najlepszych nazwisk - wystarczy wspomnieć zawodnika, którego nie trzeba przedstawiać ani reklamować - Neymar. Dalej Kylian Mbappe, wspaniały Edinson Cavani czy moim ulubieni Argentyńczycy - Angel Di Maria, były napastnik ukochanego Interu Mediolan Mauro Icardi, jest jeszcze Thiago Silva czy Navas, ale żaden z nich nie dokonał tego co Lewandowski i u bukmacherów, to "Lewy" był faworytem do tej nagrody numer jeden. Poza tym ta Złota Piłka jest przyznawana za cały "kalendarzowy rok" - gale odbywają się w styczniu roku już następnego, więc inni zawodnicy mieli okazję pokazać swoją grę i przekonać głosujących do przyznania im tego trofeum. Mogli mówiąc w żargonie "zabłysnąć", ale po co... Lepiej odwołać galę, nagrodę, bo koronawirus.. I "po zawodach".

Najpierw był obiecujący debiut, potem miejsce tuż za podium. Był też "Le Cabaret" i pojednanie na ostatniej gali. Kiedy w tym roku wydawało się, że Robert Lewandowski jest o krok od Złotej Piłki, szansę na nią zabrał koronawirus, a właściwie Francuzi, którzy tak jak skasowali swoją ligę, tak zakryli statuetkę czarną płachtą.

https://www.sport.pl/pilka/7,65081,26146269,robert-lewandowski-bez-zlotej-pilki-bo-nie-chciano-przy-jego.html

Ostatnie lata to duopol (jak w polskiej polityce) Messi - Ronaldo (raz ten duopol na chwilę przełamał Chorwat Luka Modrić), teraz Lewandowskiemu po prostu zabrano to na co pracował całymi latami, hektolitrami wylanego potu, godzinami treningów, spotkań, wyjazdów itd. Dokładnie skasowali to sobie Francuzi z sobie tylko znanych powodów.

MEM, w którym Ronaldo mówi do Messiego: "Musimy anulować, bo przegramy" jest strzałem w dziesiątkę ;d

Forma Roberta z tego roku może być już nie do powtórzenia za rok (ma swoje lata niestety) i jak wspominałem wcześniej w dużej mierze o zwycięstwie będą decydowały mecze reprezentacji, a tutaj Polska nie ma co się równać ze światowymi potęgami...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt lip 21, 2020 3:31 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
mniszek_pospolity napisał(a):
grałem w lubelskiej okręgówce
Sygnał? Sławin? Koziołek?

mniszek_pospolity napisał(a):
Liga francuska z całym szacunkiem, ale jest o kilka szczebli niżej niż angielska, hiszpańska, a nawet włoska czy niemiecka. Poza zespołem PSG (...) nie ma tu drużyny klasy światowej
Samo PSG jest wystarczającym argumentem.

mniszek_pospolity napisał(a):
Neymar. Dalej Kylian Mbappe, wspaniały Edinson Cavani czy moim ulubieni Argentyńczycy - Angel Di Maria, były napastnik ukochanego Interu Mediolan Mauro Icardi, jest jeszcze Thiago Silva czy Navas,
Sam widzisz, oni też chcieliby pokazać na co ich stać. A nuż paryżanie - w bezpandemicznym świecie wiosny 2020 - przełamaliby się i sięgnęli po Puchar Europy? Science-fiction?

mniszek_pospolity napisał(a):
żaden z nich nie dokonał tego co Lewandowski
Nie mogąc grać, gdy grają inni, trudno na ich tle dokonać czegokolwiek.

mniszek_pospolity napisał(a):
Złota Piłka jest przyznawana za cały "kalendarzowy rok" - gale odbywają się w styczniu roku już następnego, więc inni zawodnicy mieli okazję pokazać swoją grę i przekonać głosujących do przyznania im tego trofeum.
Zawodnicy z Francji, póki co, nie mieli całego roku, tylko dwa miesiące.

mniszek_pospolity napisał(a):
Lewandowskiemu po prostu zabrano
Dzielenie skóry na niedźwiedziu, którego się jeszcze nie upolowało. Nie wiesz na kogo głosowaliby dziennikarze mający tendencję do głosowania na znane nazwiska, a nie na osiągnięcia z danego roku, na co organizatorzy głosowania nie mają wpływu. Nie wiesz nawet, co Lewandowski i inni zawodnicy pokażą w dalszych rundach Ligi Mistrzów.

mniszek_pospolity napisał(a):
pracował całymi latami, hektolitrami wylanego potu, godzinami treningów, spotkań, wyjazdów itd.
Tak jak wszyscy jego rywale, co do jednego.

mniszek_pospolity napisał(a):
Dokładnie skasowali to sobie Francuzi z sobie tylko znanych powodów.
Też je znam. Rozpisałem je wcześniej.


Wt lip 21, 2020 5:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
Cytuj:
Sygnał? Sławin? Koziołek?


Ten pierwszy ;)


Cytuj:
Samo PSG jest wystarczającym argumentem.


Klub może mieć pretensje tylko i wyłącznie do Francuzów odpowiedzialnych za tą nieprzemyślaną i zbyt pochopną decyzję. Poza tym wiesz pewnie doskonale, że na boisku nie grają nazwiska ani nazwy klubów...


Cytuj:
Sam widzisz, oni też chcieliby pokazać na co ich stać. A nuż paryżanie - w bezpandemicznym świecie wiosny 2020 - przełamaliby się i sięgnęli po Puchar Europy? Science-fiction?


Tak jak wyżej. Pretensje mogą kierować do kierownictwa magazynu France Football. Poza tym w piłce nie takie cuda się "dzieją" - Grecja jako mistrz Europy z 2004 roku to dobry przykład. No i w PSG zawodnicy, którzy ewentualnie mieliby szansę zdobyć tę nagrodę Francuzami w większości nie są (PSG podobnie jak Manchester City to plejada gwiazd z niemal wszystkich kontynentów).

Cytuj:
Nie mogąc grać, gdy grają inni, trudno na ich tle dokonać czegokolwiek.


I znowu rozbija się wszystko o ligę francuską i decyzję Francuzów... Hiszpania, Anglia, Niemcy, Włochy - sezony już zakończone albo na samym finiszu. Można? Można. A zachorowań w Hiszpanii czy Włoszech nie było chyba mniej niż we Francji.

Cytuj:
Zawodnicy z Francji, póki co, nie mieli całego roku, tylko dwa miesiące.


Ciężko nie odnieść wrażenia, że jakoś kibicujesz francuskim klubom, skoro ta liga jest w Twoich wypowiedziach żelaznym argumentem. Dlatego po raz kolejny już warto zwrócić się do Francji i ich organizacji, która zepsuła sezon swoim "krajanom" - ale, czemu ma cierpieć większość i to zdecydowana? Bo w jednej Francji nie pomyślano i skutki mają płacić wszyscy?

Cytuj:
Dzielenie skóry na niedźwiedziu, którego się jeszcze nie upolowało. Nie wiesz na kogo głosowaliby dziennikarze mający tendencję do głosowania na znane nazwiska, a nie na osiągnięcia z danego roku, na co organizatorzy głosowania nie mają wpływu. Nie wiesz nawet, co Lewandowski i inni zawodnicy pokażą w dalszych rundach Ligi Mistrzów.


Oczywiście, że nikt tego wiedzieć nie może. Jednak faktem jest, że u bukmacherów Lewandowski był murowanym faworytem jak nigdy wcześniej. Dziennikarze i trenerzy (bo oni też głosują) mają dostęp do danych i statystyk a tutaj jeżeli chodzi o liczbę zdobytych bramek Lewy był bezapelacyjnie najlepszy - poza tym Bayern jak wspominałem sięgnął po mistrzostwo i puchar Niemiec a Lewandowski strzelił najwięcej goli w obydwu rozgrywkach - jeżeli ustrzeliłby coś jeszcze w LM, to naprawdę niewybranie go najlepszym w tym roku byłoby już po prostu kompromitacją. No i "znane nazwiska"... Lewandowski jest bardzo znany i w momencie kiedy ani Messi ani też Ronaldo nie wykazali się niczym nadzwyczajnym w tym sezonie miał olbrzymią szansę na tę upragnioną Złotą Piłkę. To byłoby z pewnością niejako ukoronowanie jego kariery.

Cytuj:
Tak jak wszyscy jego rywale, co do jednego.


Och na pewno "co do jednego"? Chorwat z Interu Mediolan Marcelo Brozovic stracił np. prawo jazdy, bo jechał na "podwójnym gazie". Nie wszyscy są takimi profesjonalistami jak nasz rodak i często poza boiskiem wyprawiają rzeczy, które ze sportem nie mają wiele wspólnego.

Cytuj:
Też je znam. Rozpisałem je wcześniej.


Te "powody" to dla piłkarskiego świata i milionów kibiców na całym świecie jedno wielkie nieporozumienie. Nie twierdzę, że to spisek przeciw Lewandowskiemu, ale z całą pewnością pochopna i nie do końca przemyślana decyzja, która skrzywdziła piękno piłki nożnej, kibiców jak i samych piłkarzy.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt lip 21, 2020 6:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dzisiaj jest ...mecz - TEMAT SPORTOWY
Stary Kiemlicz, tak w ogóle to dzięki, że tu zajrzałeś i podjąłeś dyskusję, bo czułem się niesamowicie osamotniony w tym wątku :cfaniak:

Co do Złotej Piłki, to pewnie nie uda nam się osiągnąć kompromisu, bo dla Ciebie odwołanie tej gali i wręczenia nagrody miało swoje uzasadnienie, no a dla mnie to było pochopne i krzywdzące dla kibiców i samych zawodników.

Gdzieś tam z tyłu głowy zawsze będę miał, że rok 2020 to ten, w którym Robert Lewandowski mógł zdobyć Złotą Piłkę i były ku temu naprawdę solidne przesłanki, no ale... koronawirus i "sprawiedliwość społeczna" Francji mu to uniemożliwiły. (my kasujemy ligę, to inni też niech nie grają - a jak grają, to za to nie obejrzą w tym roku Złotej Piłki, bo France Football jest "nasze)

Szkoda gali i wielu piłkarzy, już nawet nie tylko samego Lewego, bo oczywiście kto by wygrał, to teraz już takie gdybanie...

Po ludzku, kibicowsku, sportowemu...szkoda.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt lip 21, 2020 9:13 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL