Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 14, 2024 4:55 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Muzyka 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn paź 26, 2015 12:56 am
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Obawiam się, że słucham złej muzyki
No więc tak. Lubię słuchać hard rocka i metalu szeroko pojętego. Mam kilka ulubionych zespołów tj. ACDC, airbourne, metallica, iron maiden, Megadeth, Sabaton, manowar, Hammerfall czy dragonforce. Mam wątpliwości czy te 3 ostatnie nie są satanistyczne. Historia l/lub teksty tych zespołów czasami zawierają jakieś fragmenty tego typu. Moim zdaniem nie jest to jednak prawdziwy satanizm. Nikt tego nie propaguje.nie wyznaje. Prawda są elementy o szatanie ale nigdy nie ma że jest lepszy od Boga. Oczywiście kawałków w których są satanistyczne elemnty i tak nie slucham, ale zastanawiam się, czy wypada ogólnie słuchać tych zespołów. Co sadzicie na ten temat? Jestem głęboko wierzący, ministrantem i potepiam jakiekolwiek prawdziwe wyznawanie szatana dlatego chciałbym poznać opinię innych. Aha i prosił bym o nie sugerowane się tym że to metal. Naprawdę, w dzisiejszych kawałkach radiowych jest podejrzewam więcej zła niż w normalnym metalu. I prosił bym o nie gadaniu glupot o rocku od tyłu czy wyznawanie szatana przez wokalistów rockowych bo to co już od niektórych słyszałem to naprawdę aż się śmiać chce. I jeszcze raz, zeby nie bylo, że jestem jakims ssatanista. Wierzę w Boga Ojca, Syna jego Jezusa Chrystusa, Ducha Świętego i świętych oraz uznaję Boga za zbawiciela. Po prostu lubię słuchać metalu ;)


Pn paź 26, 2015 1:14 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Muzyka
viewtopic.php?p=945187#p945187


Pn paź 26, 2015 9:03 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Muzyka
Póki tym odrzuconym artystą nie jest zespół pokroju Rotting Christ, to nie wiem, o co draka.

A odrzucić Rottingi - gdy słucha się cięższej muzyki - dopiero jest problem, bo te zbluźniałe sukinsyny mają z drugiej strony przezacne greckie melodie wplatane w rockandrollowe brzmienie na blackmetalową modłę.


So paź 31, 2015 11:43 pm
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn gru 14, 2015 6:46 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Muzyka religijna
Szczęść Boże, od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedna rzecz, a konkretnie piosenki religijne, czy mają piosenki religijne mają wpływ na życie duchowe?, czy podbudowywują i motywują czy nie?. Co sądzicie o tych piosenkach:

https://m.youtube.com/watch?v=7Ge9O_HOKcE
https://m.youtube.com/watch?v=hVWBt8bfmCs
https://m.youtube.com/watch?v=c8gKXu6J2wE


Pn gru 14, 2015 6:56 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn gru 07, 2015 11:16 pm
Posty: 7
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Muzyka
Mam sprzeczne uczucia, jeżeli chodzi o takich wokalistów jak właśnie Chris Tomlin (z powyższych linków).

Nie mam nic przeciwko takiej muzyce religijnej, ba, nawet podoba mi się i sam podobną wykonuję. Jednak trzeba znaleźć granicę w tym, czy wykonujemy ją po to by przybliżać innych do Boga i ewangelizować, czy też może po to by stać się chrześcijańskim celebrytą i robić to dla zarobku.


Wt gru 15, 2015 9:09 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 191 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL