Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:35 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96  Następna strona
 Kącik towarzyski 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Nie ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 19, 2022 1:17 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Osoby przeprowadzające wywiad muszą mieś stosowne i udokumentowane kwalifikacje, wywiad musi być przeprowadzony we właściwym miejscu i czasie, jest też określony czas trwania wywiadu.

Ponieważ nie jesteś w stanie traktować mnie ze stosownym szacunkiem z bezpośredniej rozmowy z Tobą się zgodnie z zasadami asertywności wycofuję. Co wcale nie oznacza, że zaczynam Cię na forum nie zauważać. Na komentarze możesz liczyć, na bezpośrednią wymianę zdań nie zasługujesz. To się oczywiście zmieni natychmiast gdy zmienisz sposób rozmawiania ze mną. Bo obrażona nie jestem ani wstrząśnięta też i daleko mi do rozchwiania emocjonalnego :wink:



Przepraszam, skończył się czas na edytowanie postu. PT Moderację proszę o scalenie


Śr sty 19, 2022 1:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Chyba się pójdę upić z rozpaczy ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 19, 2022 1:31 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Wprawdzie jako katolik każdą siostrę w wierze powinieneś otaczać szacunkiem, nawet jeśli ją uważasz za głupszą od siebie ale cóż...rozziew między teorią a praktyką bywa duży. :-(


Śr sty 19, 2022 1:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Barney napisał(a):
Chyba się pójdę upić z rozpaczy ;)

Ja wolałbym umówić się na kawę z Sansevieria gdyby była taka możliwość.
Jeden z wniosków jaki mi się nasunął po przeczytaniu powyższej wymiany zdań jest taki, że nie wszystko co pisze merss nadaje się do kosza.
Sansevieria zdecydowanie poprawiłaś mi nastrój.


Śr sty 19, 2022 2:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Sansevieria napisał(a):
Wprawdzie jako katolik każdą siostrę w wierze powinieneś otaczać szacunkiem, nawet jeśli ją uważasz za głupszą od siebie ale cóż...rozziew między teorią a praktyką bywa duży. :-(
To jeszcze nie znaczy, że mam z Nią "dyskutować" jak paple bez sensu ani przejmować się, jak strzela focha ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 19, 2022 2:59 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Bardzo się cieszę z tego poprawienia Twojego nastroju, Aquariusie. Dobry nastrój lepiej nastawia do trudności życia i skuteczniej pozwala się cieszyć jego radościami.
Wniosek uważam za bardzo trafny i cenny - moim zdaniem wyrzucanie do kosza wszystkich postów merss byłoby skrajnym marnotrawstwem oraz rażącą wobec merss niesprawiedliwością.
Z czytaniem akurat jej postów bywa bardzo trudno. Używa bardzo charakterystycznego języka, nadużywa pewnych typów zdań wywołujących emocje niemiłe (często nie z powodu treści tylko formy) , z metaforami bywa różnie, a metafora trudna jest w odczycie. No nie ma merss tak zwanego "lekkiego pióra", oj nie ma. Co akurat w moderowaniu powoduje, ze zdarza jej się sporym wysiłkiem i z różną skutecznością gasić pożary, które sama nieświadomie i niechcący wywołuje lub równie nieświadomie podsyca. Ale żeby wszystkie do kosza to przesada, co najwyżej niektóre, takie już solidnie nieudane. Po prawdzie któż z nas takich nieudanych nie ma na koncie...

Co do kawy - możliwość istnieje. Teoretyczna przynajmniej istnieje póki po ziemi pielgrzymujemy. Ja w swoim długim życiu tyle razy niewiarygodnych zbiegów okoliczności zaznałam, że wcale bym się nie zdziwiła :)


Śr sty 19, 2022 11:22 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
ciach - nadal obchodzisz zamknięty temat


Pn sty 31, 2022 12:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
mniszek_pospolity napisał(a):
Dlatego najlepszym sposobem na poznawanie ludzi, ich poglądów, zdań na dane tematy nie jest paradoksalnie Internet gdzie każdy może sobie pisać co chce, tylko realne rozmowy z prawdziwymi ludźmi w cztery oczy.
Czy aby na pewno?
Ludzie mniej się pilnują i dostosowują do norm w Internecie (zwłaszcza pod nickiem) niż w realu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt mar 22, 2022 1:55 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Chyba kwestia doświadczenia i własnych spostrzeżeń. Osobiście jestem bardzo mało wirtualny (nie mam Facebooka, Twittera czy Instsagrama). Jedynie to forum, poczta i YouTube są moimi łącznikami z netem. Ludzie w internetach czasem piszą coś zupełnie na przekór, byle tylko zaistnieć, popisać się, wyróżnić. Tv też ograniczam do Apelu z Jasnej Góry na Tv Trwam czy jakiegoś filmu w godzinach wieczornych/nocnych...

Natomiast szczera rozmowa w cztery oczy z ludźmi, których znasz czy poznajesz osobiście (szpital, praca) rzuca inne, całkowicie nowe światło na pewne sprawy, poglądy, sytuacje. I tak jest w wielu tematach, czy to Covid, czy polityka, czy Lewandowski... Doświadczenie i konkretne sytuacje życiowe, zdarzenia krystalizują pojęcia...

Ale to już chyba trochę off top się zrobił :wink:

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt mar 22, 2022 2:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Dlatego też za bardzo nie znasz prawdziwych nastrojów społecznych, które bądź co bądź ludzie wylewają w internecie, głównie na Twitterze bo on jest głównie od polityki, z iloma osobami realnie porozmaiasz? 10-15? To nie daje żadnego przekroju, ludzkich pogladow
Daje Ci raczej względny spokój i odcięcie się od wydarzeń i swarow.


Śr mar 23, 2022 7:24 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Mniszku
Są zasady gry słownej, o której w pierwszej kolejności powinieneś pamiętać. W wirtualnej żeczywistości, każdy bez wyjątku komunikator. Służy do przedstawiania swego zdania o tym co jest zgodne ze swym chceniem, bądź niezgodne. W realu jak zauważasz jest inaczej. Zwykle komunikacja ogranicza się do niezbędnych potrzeb, do minimum. Co łatwo sprawdzić od zaraz. Są też pogaduszki o wszystkim i o niczym, tylko wtedy, gdy jest wolny czas. To też wirtual, bo nic nie to nie zmienia, a jeśli na chwilę zaspokaja, czy uwalnia którąś ze stron, z nadmiaru niechcianych, czy chcianych wrażeń, to to wszystko. Za chwilę przychodzą nowe wrażenia, oraz nowa potrzeba podzielenia się nimi z kimś.

To proces nieustający.
No właśnie. Każdy bez wyjątku jemu podlega. Tylko nielicznym, udaje się ograniczać swój wirtual do minimum. Ci mogą nawet jeszcze wysłuchać wirtual innych, dają radę. Chociaż różnie z tym bywa. W zasadzie każdy kapłan jest edukowany, by umiał ten wirtual innych przyjmować, nie wynosząc od siebie swego wirtualu. Tak to wygląda, bez zbędnych dociekań. Sprawa jest tu prosta, umiemy ( my wszyscy bez wyjątku ), stanąć w prawdzie nad tym, czego w treści słownej doświadczamy? Czy też to nas tak rozprasza, że nie umiemy przejść nad tym do porządku dziennego, niezbędnych potrzeb. Dlatego należy wybierać w całej olbrzymiej gamie możliwości doznań słownych, tylko te. Które nam odpowiadają. Nawet forum katolika, nie musi być tym forum dla wierzącego Katolika. Które spełnia do końca to, co się oczekuje. Tak to wygląda. Nie można nakazać innym, by ich myślenie było zgodne z naszym. Można na to liczyć, ale wtedy trzeba umieć się z tym pogodzić gdy tak nie jest. To wszystko w tej kwestii, o czym ktoś pisze, bądź nie pisze. Jako wyrażanie swego zdania. Mając takie samo do tego prawo, jak każdy inny człowiek. Z podanych wyżej względów.

Proszę usunąć mój post wyżej.


Śr mar 23, 2022 8:20 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Ludzie w realu bardziej pilnują konwenansów. Nie wchodzą w drażliwe tematy, nawet polityczne, bo wyżej cenią sobie relacje niż różnice zdań. Poruszają się w bezpiecznych obszarach komunikacyjnych. W internecie odcinają się łatwiej, wystarczy klik. Tu wolą swoja bańkę informacyjną, by nie zostać zaniepokojonym czy niepotrzebnie się nie denerwować rozmawiając z idiotami. W realu tego nie ma, bo bliżej żyjemy w swoim środowisku które sami sobie wybraliśmy. Ateiści w internecie u siebie, katolicy tradycjonaliści u siebie, moderniści to pływacy, więc po drodze im ze wszystkimi oprócz tradycjonalistów. A trolle wszędzie muszą ulewać swe frustracje, bo w życiu niczego dobrego nie doświadczyli. Są tu też aktorzy, którzy kreują się na kogoś kim nie są a chcieliby by ważni. Potrzeba więcej czasu, by ich odkryć, bo w realu czytamy przede wszystkim niewerbalnie i coś nas odpycha od nieprawdziwych ludzi.


Śr mar 23, 2022 8:58 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Ja posiadam fb, instragram i twittera. A mam je bo lubie. Instragram jest najbezpieczniejszy, bo są prawdziwe imiona i nazwiska. Ale nie da się tak ograniczyć do minimum i skasować.

W realu to się boimy nowych ludzi. Na fb mozemy zablokować jak kogoś nie chcemy niestety doświadczyłem czegoś takiego. W ogóle ten cały fb daje mi mało radości bo stawiam zdjęcia i tylko dwa lajki...


Śr mar 23, 2022 10:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Barney sam przyznał, że "w Internecie" nie spotkał osoby, która w jakikolwiek sposób negowała obostrzenia a tym samym była proputinowska. Wskazałem, że ja takową poznałem, nawet wśród tych 15. Wśród znajomych mam Świadka Jehowy, kiedyś protestanta, ateistów, ludzi plujących na Kościół, małżeństwa "katolickie na papierze", które do kościoła nie chodzą. Pamiętam zażartą dyskusję z ochroniarzem buddystą, sąsiadem czy panem ze szpitalnej sali.

Każda z tych osób wiedziała, że byłem w zakonie, nikt niczego przede mną nie udawał a i ja nie zatajałem zakonnej przeszłości... I dyskusje są możliwe, w drodze do sklepu, kościoła, w pracy, szpitalu, na spacerze czy w autobusie. Zazwyczaj osoby spotkane na drodze same zaczynają dialog, pytają, dzielą się swoimi przeżyciami, opiniami, poglądami, doświadczeniami. Jakoś ich przyciągam, i czy jest to sąsiadka i kwestia szczepień czy kolega mówiący o polityce, a innym razem siostra i sprawy Kościoła.

Moje środowisko nie jest absolutnie jednolite czy to chodzi o wiarę, poglądy polityczne, status społeczny, pracę, hobby. Chyba tylko brakuje w nim satanisty i muzułmanina...No I osoby LGBT, takich nie znam...

Dlatego już dawno zauważyłem, że popieranie PiS nie wiążę się z wiarą katolicką, a czasem wręcz przeciwnie, że można być zaszczepionym i głosować na Konfederację, głosować na Lewicę i nie zakładać maseczki w sklepie, chodzić do kościoła non stop i nie cierpieć Kaczyńskiego...taki jest REALNY, prawdziwy świat i życie...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr mar 23, 2022 4:26 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL