Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 10:26 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 96  Następna strona
 Kącik towarzyski 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Dokładnie tak jak Yarpen pisze.
Znam miejsca gdzie za pisanie Pan Pani dostaje się dożywotniego bana z marszu jako zachowanie chamskiego niezgodnego z netykietą. Na katoliku nie jesteśmy tak rygorystyczni.
Iustus napisał(a):
Przecież powiedziałem na czym polega publiczna obraza. Ten człowiek powiedział wprost, że nie chce mu się czytać ode mnie wiadomości. Ta uwaga była totalnie zbędna i w ogóle niepotrzebna w kontekście dyskutowanego problemu.

To proszę wskazać to w jego wypowiedzi
Yarpen Zirgin napisał(a):
A może po prostu nie ma ochoty czytać przesłanej wiadomości od razu.


No tak. Nie mam teraz ochoty na czytanie tej wiadomości.

Czyli ja to widzę jako zwyczajny atak ale z twojej strony a nie Yarpena. I pogarda i wywyższanie z twojej strony.
Merss ma racje. Jak widzimy takie sztuczne Panowanie i Paniowanie to zazwyczaj mamy do czynienia z klonem. Pytanie czy legalnie czy nielegalnie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N mar 14, 2021 7:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Yarpen Zirgin napisał(a):
Iustus napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
A Ty mógłbyś się wreszcie dostosować do zasad zwracania się do innych osób na forum.

Zwracam się z zachowaniem kultury i szacunku.

Zwracasz się w sposób odmienny od przyjętego na forach i grupach dyskusyjnych, więc jest przejaw albo nieznajomości netykiety, albo zwykłego wywyższania się, a nie "zachowania kultury i szacunku". Kultura i szacunek dla innych wymagają dostosowania się do form obowiązujących w danym środowisku, a nie stosowania własnych.

Na różnych forach, napisałem pewnie już setki, jak nie tysiące komentarzy. Jakoś wszędzie przechodzi forma grzecznościowa. Dla Pana to jest wywyższanie (z jednej strony jest to uniżanie, skoro kogoś nie traktuję jako koleżki tylko jako Pana), a mi inna forma nie przechodzi przez gardło, gdy koresponduję z obcym człowiekiem. Mógłby Pan to uszanować. Zamiast tego, Pan mnie zmusza, abym się zachowywał jak ten, co wleci między wrony.


N mar 14, 2021 7:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Ciekawe co jest większym nietaktem - używanie w necie formuły Pan/Pani czy wytykanie komuś nieznajomości netykiety?


N mar 14, 2021 7:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Jockey, a więc na komentarz:
Iustus napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
A może po prostu nie ma ochoty czytać przesłanej wiadomości od razu.


No tak. Nie mam teraz ochoty na czytanie tej wiadomości.

Pytałem technicznie, bo nie wiem, jak forum działa. Nie musiał Pan swojej pogardy uzewnętrzniać.


Odpowiedział:
Yarpen Zirgin napisał(a):
A Ty mógłbyś się wreszcie dostosować do zasad zwracania się do innych osób na forum.

On wie, co pisał w wiadomościach prywatnych i nawet nie zaprzeczył, że się wyraża z pogardą. Dla Pana ten komentarz może się wydawać niewinny, problem w tym, że Pan widzi tylko czubek góry lodowej. On wie więcej i dlatego tego nie podważył.


Co do forów, które banują za grzecznościowe zwroty, to ciężko uznawać takie miejsca za poważne.

PS. Naprawdę uważacie za sprawę najwyższej wagi, aby wyplenić z człowieka używanie grzecznościowych zwrotów? W ramach jakiego przykazania czy błogosławieństwa to się mieści? Mi się przypomina tylko jedno, żartobliwe: Jedenaste: Nie wychylaj się.


N mar 14, 2021 7:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Iustus napisał(a):
On wie, co pisał w wiadomościach prywatnych i nawet nie zaprzeczył, że się wyraża z pogardą.

Dla Twojej wiadomości: Nie odpowiadam za to, co ktoś sobie wymyśli na mój temat, a tym bardziej nie muszę się z tego tłumaczyć czy przepraszać.


N mar 14, 2021 7:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Yarpen Zirgin napisał(a):
Iustus napisał(a):
On wie, co pisał w wiadomościach prywatnych i nawet nie zaprzeczył, że się wyraża z pogardą.

Dla Twojej wiadomości: Nie odpowiadam za to, co ktoś sobie wymyśli na mój temat, a tym bardziej nie muszę się z tego tłumaczyć czy przepraszać.

Spokojnie, niczego takiego się nie domagam. Próbowałem mu wyjaśnić o co chodzi. Rzecz w tym, że to w większej części są rzeczy niepubliczne. Z tego powodu nie ma sensu tego ciągnąć, bo co najwyżej dwie osoby w miarę dobrze wiedzą, o czym jest mowa. Jestem zaskoczony, że tak błaha sprawa się tak intensywnie toczy. To forum katolickie, rozważajmy sprawy Boże...


N mar 14, 2021 8:00 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
bergamotka napisał(a):
Ciekawe co jest większym nietaktem - używanie w necie formuły Pan/Pani czy wytykanie komuś nieznajomości netykiety?

Jak ktoś nie zna netykiety to wstyd. A jak nie zna to trzeba mu powiedzieć ze jest coś takiego. I to byłby koniec tematu. Wiem ze tobie wcale nie chodzi o to co piszesz a najnormalniej musisz spróbować mi przyłożyć bo ci zwróciłem uwagę. Tylko mi to dynda co ty sobie piszesz o mnie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N mar 14, 2021 8:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Jockey napisał(a):
Jak ktoś nie zna netykiety to wstyd. A jak nie zna to trzeba mu powiedzieć ze jest coś takiego. I to byłby koniec tematu. Wiem ze tobie wcale nie chodzi o to co piszesz a najnormalniej musisz spróbować mi przyłożyć bo ci zwróciłem uwagę. Tylko mi to dynda co ty sobie piszesz o mnie.

A niech ci dynda - netykieta, Regulamin, co ja piszę - będę miała więcej możliwości ci znowu przywalić, jak byłeś łaskaw to określić.


N mar 14, 2021 8:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Jockey napisał(a):
bergamotka napisał(a):
Ciekawe co jest większym nietaktem - używanie w necie formuły Pan/Pani czy wytykanie komuś nieznajomości netykiety?

Jak ktoś nie zna netykiety to wstyd. A jak nie zna to trzeba mu powiedzieć ze jest coś takiego. I to byłby koniec tematu. Wiem ze tobie wcale nie chodzi o to co piszesz a najnormalniej musisz spróbować mi przyłożyć bo ci zwróciłem uwagę. Tylko mi to dynda co ty sobie piszesz o mnie.

Nie żebym był obrońcą netykiety, to nie jest moja konstytucja, czy Pismo Święte. Jednak wytykanie komuś nieznajomość netykiety, kiedy dana osoba wyraża inną wolę (można ją wywnioskować chociażby ze stylu jaki dana osoba używa), jak stosowanie "Pan/Pani", zamiast "ty" czy imienia, to takie zachowanie właśnie jest złamaniem netykiety:
"To, że savoir-vivre mówi, że w internecie zwracamy się do siebie na ty, nie oznacza, że możemy mówić po imieniu do osoby, która wyraźnie zaznaczyła, że woli unikać tej formy i pozostać w bardziej formalnej relacji. Ogromnym faux pas jest nieuszanowanie takiej prośby i kontynuowanie rozmowy w sposób, w jaki zrobiła to wyżej wymieniona firma telekomunikacyjna. Gwoździem do trumny może być tylko wytknięcie komuś nieznajomości zasad netykiety – w takim wypadku mówienie o dobrych manierach można w najlepszym wypadku potraktować jako nieśmieszny żart."

źródło: http://aleksandrapakula.pl/2017/11/14/jak-zwracac-sie-do-innych-w-internecie/

Można by w tym miejscu przywołać Pismo Święte, ustęp o wyciąganiu drzazgi z cudzego oka.


N mar 14, 2021 8:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
bergamotka napisał(a):
Jockey napisał(a):
Jak ktoś nie zna netykiety to wstyd. A jak nie zna to trzeba mu powiedzieć ze jest coś takiego. I to byłby koniec tematu. Wiem ze tobie wcale nie chodzi o to co piszesz a najnormalniej musisz spróbować mi przyłożyć bo ci zwróciłem uwagę. Tylko mi to dynda co ty sobie piszesz o mnie.

A niech ci dynda - netykieta, Regulamin, co ja piszę - będę miała więcej możliwości ci znowu przywalić, jak byłeś łaskaw to określić.

Czyli miałem racje. Haha jak ty przewidywalna jesteś.
A i nie netykieta mi dynda manipulatorko a to co ty o mnie piszesz.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N mar 14, 2021 8:59 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Iustus. Najlepszymi znawcami od ST byli faryzeusze. Byli tak dobrzy, że Boga oskarżyli o bałwochwalstwo i zamiast ukarać zgodnie z prawem żydowskim - ukamienowaniem, ukrzyżowali rękoma Rzymian, tak by korzystając z przekleństwa zawartego w Pwt żadnemu Żydowi przy zdrowych zmysłach nie przyszło myśleć, że Jezus z Nazaretu to Mesjasz. Przekleństwo Boga wykorzystali przeciwko Bogu. Diabeski majstersztyk. Tak też można posługiwać się Biblią, więc stosuje się inne kryteria ustalania czyjeś wiarygodności.


N mar 14, 2021 9:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Jockey napisał(a):
Czyli miałem racje. Haha jak ty przewidywalna jesteś.
A i nie netykieta mi dynda manipulatorko a to co ty o mnie piszesz.

Właśnie widać jak ci dynda, że to kolejny raz poskreślasz. Jednak bardziej przewidywalnego od ciebie, obłudniku, to tu trudno znaleźć - trzy inwektywy na zmianę.


Ostatnio edytowano N mar 14, 2021 9:10 pm przez bergamotka, łącznie edytowano 1 raz



N mar 14, 2021 9:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
merss, ma Pani absolutną rację. I takim właśnie faryzeizmem jest dyskusja na temat tego, jak się dostosować do nieubłagalnych zasad netykiety. To właśnie tamci faryzeusze sztywno trzymali się literki prawa, często pisanych przez siebie, zamiast Bożego zamysłu. Podejrzewam, że nie bez powodu Pismo Święte nie zostało spisane jako konstytucja. Tego po prostu nie da się zamknąć w paragrafy, do których mielibyśmy się stosować jeden do jednego.


N mar 14, 2021 9:07 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
To nie moje kółko różańcowe.


N mar 14, 2021 9:52 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
bergamotka napisał(a):
Jockey napisał(a):
Jak ktoś nie zna netykiety to wstyd. A jak nie zna to trzeba mu powiedzieć ze jest coś takiego. I to byłby koniec tematu. Wiem ze tobie wcale nie chodzi o to co piszesz a najnormalniej musisz spróbować mi przyłożyć bo ci zwróciłem uwagę. Tylko mi to dynda co ty sobie piszesz o mnie.

A niech ci dynda - netykieta, Regulamin, co ja piszę - będę miała więcej możliwości ci znowu przywalić, jak byłeś łaskaw to określić.

Kiedy ostatnio byłem wściekły inaczej poradziłem sobie ze stresem. W temacie o teoriach spiskowych ktoś zaproponował, żeby przecinać tasiemki w maskach przed wyrzuceniem. Nie uprałem sobie szmacianych, na szczęście znalazłem w domu paczkę jednorazowych. W pośpiechu nie mogłem wyciągnąć jednej - tak się zaplątały gumki. Zauważyłem, że w domu jest sporo zużytych jednorazowych - pozbierałem je wszystkie i przechodząc koło kontenera z furią na złość Jockeyowi pourywałem wszystkie gumki. Od razu poczułem się lepiej.


N mar 14, 2021 11:05 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91 ... 96  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL