Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 12:56 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 96  Następna strona
 Kącik towarzyski 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
polexit napisał(a):
Jak zwykle błyskotliwa puenta :D
Ale jaka prawdziwa.
Ostrzeżenie dostałeś za określanie rządu słowami "nierząd" i "szajka". Oba mają negatywne skojarzenia. A i nie oszukuj, że nierząd dotyczył starego określenia, bo wyłożyłeś się co ci mess udowodniła.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt mar 12, 2021 11:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
merss napisał(a):
Ktoś nie odbiera PW. Nie chce odebrać lub nie wchodzi na forum.
Nie wiem, czy do końca rozumiem. To znaczy, że mogę komuś zrobić "psikusa", np. zadać szereg pytań, a potem nie odebrać żadnej odpowiedzi od tego człowieka?


N mar 14, 2021 5:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8095
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Może adresat ma zatkaną wiadomościami skrzynkę i nie czyści jej. Wtedy nie odbierze nowych wiadomości.


N mar 14, 2021 5:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
A może po prostu nie ma ochoty czytać przesłanej wiadomości od razu.


No tak. Nie mam teraz ochoty na czytanie tej wiadomości.


N mar 14, 2021 6:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Yarpen Zirgin napisał(a):
A może po prostu nie ma ochoty czytać przesłanej wiadomości od razu.


No tak. Nie mam teraz ochoty na czytanie tej wiadomości.

Pytałem technicznie, bo nie wiem, jak forum działa. Nie musiał Pan swojej pogardy uzewnętrzniać.


N mar 14, 2021 6:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
A Ty mógłbyś się wreszcie dostosować do zasad zwracania się do innych osób na forum.


N mar 14, 2021 6:48 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Jakiej pogardy? Jakieś skrzywienie z poprzedniego wcielenia na forum?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N mar 14, 2021 6:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Yarpen Zirgin napisał(a):
A Ty mógłbyś się wreszcie dostosować do zasad zwracania się do innych osób na forum.

Zwracam się z zachowaniem kultury i szacunku.


N mar 14, 2021 6:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Jockey napisał(a):
Jakiej pogardy? Jakieś skrzywienie z poprzedniego wcielenia na forum?

Nie, tutaj chodzi o prywatną korespondencję, a także jej treść. Moje pytanie było akurat do wiadomość wysłaną do tego użytkownika, który stwierdził, że nie chce mu się jej czytać. To nie jest gest szacunku. Ten komentarz nie był w ogóle potrzebny w tym wątku. Wystarczyło napisać, że wiadomość jest po prostu nieodczytana. Wtedy byłoby neutralnie. Komentarz, że nie chce mi się tego czytać nie jest neutralny, wręcz przeciwnie - jątrzy, a po co i komu to.


N mar 14, 2021 6:54 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16900
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
To są już wasze sprawy. Nikomu nie można się narzucać, bo wkracza się w zakres jego wolności. Napisał, że nie chce czytać? To uczciwe. Na tym korespondencja powinna się zakończyć na tak długo dopóki nie zmienią się okoliczności. To jednak wątek dotyczący spraw technicznych.

Jeśli ktoś zaczyna używać grzecznościowej formy pan/pani to ja zaczynam słuchać melodii i namierzać klona. Zawsze to jakaś rozrywka.


N mar 14, 2021 7:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
merss napisał(a):
Jeśli ktoś zaczyna używać grzecznościowej formy pan/pani to ja zaczynam słuchać melodii i namierzać klona. Zawsze to jakaś rozrywka.
:D

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N mar 14, 2021 7:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
merss napisał(a):
To są już wasze sprawy. Nikomu nie można się narzucać, bo wkracza się w zakres jego wolności. Napisał, że nie chce czytać? To uczciwe. Na tym korespondencja powinna się zakończyć na tak długo dopóki nie zmienią się okoliczności. To jednak wątek dotyczący spraw technicznych.

Jeśli ktoś zaczyna używać grzecznościowej formy pan/pani to ja zaczynam słuchać melodii i namierzać klona. Zawsze to jakaś rozrywka.

Ale w tym właśnie rzecz, ten człowiek się ode mnie domagał, abym się zwracał do ludzi w taki sposób, jaki on uważa za odpowiedni - nie podoba mu się, że używam form grzecznościowych.
Nie mam pretensji, że nie czyta wiadomości, chociaż sam rozpoczyna korespondencję. Pretensję mam o to, że publicznie mnie obraża. Bo czym jest jak nie obrazą publiczna wypowiedź, że nie chce mi się czytać jego wiadomości? Szacunek od takiego komentarza nie bije.

Co do pan/pani, to lepiej nie wrzucać ludzi do wyimaginowanego wora na podstawie słownictwa, bo idzie się łatwo przejechać.

W kwestiach technicznych jak najbardziej sprawa się wyjaśniła i dziękuję wszystkim, którzy się do wyjaśnienia tej kwestii przyczynili.


N mar 14, 2021 7:14 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Iustus napisał(a):
Ale w tym właśnie rzecz, ten człowiek się ode mnie domagał, abym się zwracał do ludzi w taki sposób, jaki on uważa za odpowiedni - nie podoba mu się, że używam form grzecznościowych.
Nie mam pretensji, że nie czyta wiadomości, chociaż sam rozpoczyna korespondencję.
Poważnie? A co to za lament był przez ostatnią stronę? Aż ije po oczach żal że nie udało się zmusić do czytania wiadomości.
Co do form grzecznościowych to na sieci jest przyjęte zwracanie się do siebie TY a nie PAN/PANI. Można to znaleźć w netykiecie.
Iustus napisał(a):
Pretensję mam o to, że publicznie mnie obraża.
Jakiś przykład? Bo jak na razie widzę tylko przewrażliwienie i urażone ego.
Iustus napisał(a):
Szacunek od takiego komentarza nie bije.
Przeczytaj jeszcze raz jego wpis. Nigdzie nie znajduję ani odrobiny obrażania. Raczej prosta informacja, że nie czytał bo może nie ma ochoty w tej chwili. Nie ma obowiązku czytania wiadomości natychmiast. Podobno każdy wolny jest...

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N mar 14, 2021 7:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Jockey, w takim razie przeczytał Pan nieuważnie. To nie był lament o nieczytanie wiadomości. Po prostu moja wiadomość była niewysłana i pytałem się o sprawy techniczne, dlaczego tak się dzieje.
W regulaminie forum jest napisane, że należy się zwracać z szacunkiem, co też robię. Wiem, że istnieje netykieta, ale poza tym jest jeszcze zwykła etyka, dla mnie ona jest ważniejsza. A etyka sugeruje obcego człowieka szanować i się odpowiednio do niego zwracać. Od nikogo tego nie wymagam, jednak w drugą stronę, okazuje się, że to komuś przeszkadza, a nawet jest obiektem grupowego wyśmiewania.

Przecież powiedziałem na czym polega publiczna obraza. Ten człowiek powiedział wprost, że nie chce mu się czytać ode mnie wiadomości. Ta uwaga była totalnie zbędna i w ogóle niepotrzebna w kontekście dyskutowanego problemu.


N mar 14, 2021 7:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mam problem z...
Iustus napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
A Ty mógłbyś się wreszcie dostosować do zasad zwracania się do innych osób na forum.

Zwracam się z zachowaniem kultury i szacunku.

Zwracasz się w sposób odmienny od przyjętego na forach i grupach dyskusyjnych, więc jest przejaw albo nieznajomości netykiety, albo zwykłego wywyższania się, a nie "zachowania kultury i szacunku". Kultura i szacunek dla innych wymagają dostosowania się do form obowiązujących w danym środowisku, a nie stosowania własnych.


N mar 14, 2021 7:28 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 96  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 123 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL