Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 7:12 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ortografy forumowe 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
merss napisał(a):
zefciu napisał(a):
Kiedy þorwald zauważy, że jego gówniarskie zaχowania nikogo nie ruшają, w końcu mu się znudzi.

Nie sondzem. Obawiam się, że użyłeś niewłaściwego klucza.
Jak to szło? Baba o mydle, dziad o szydle?
A co zatem sądzisz?

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Pn lis 26, 2012 11:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Cytuj:
zefciu napisał(a):
Jak wiadomo "zupełnie wszystko" czytać należy w erystyce jako "nic naprawdę istotnego, co możnaby wymienić".


Czyż coś takiego to nie wyraz chamstwa i pogardy? :D :D :D


Pn lis 26, 2012 5:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
thorwald napisał(a):
Cytuj:
zefciu napisał(a):
Jak wiadomo "zupełnie wszystko" czytać należy w erystyce jako "nic naprawdę istotnego, co możnaby wymienić".


Czyż coś takiego to nie wyraz chamstwa i pogardy? :D :D :D

Thorwaldzie, skoro nie widzisz różnicy w uporczywym wstawianiu błędu mimo wielokrotnego zwrócenia uwagi i jego przypadkowym popełnieniem, to chyba nie powinieneś wypowiadać się na temat tego, co jest wyrazem chamstwa i pogardy.


Pn lis 26, 2012 5:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Yarpenie,

Ja po prostu trochę naśmiewam się z tej bufonady.
Po co stale kogoś pouczać, gdy się samemu bez przerwy popełnia błędy?

To znaczy - można pouczać.
Ale bez tej bufonady!


Pn lis 26, 2012 5:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
thorwald napisał(a):
Yarpenie,

Ja po prostu trochę naśmiewam się z tej bufonady.
Po co stale kogoś pouczać, gdy się samemu bez przerwy popełnia błędy?

Nie mędrkuj. Ten temat jest efektem Twojego uporczywego popełniania tego samego błędu ortograficznego mimo to, że wielokrotnie zwracano Ci uwagę.


Pn lis 26, 2012 5:32 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Wszyscy są bufonami, tylko thornwald nie wpisuje się w ten opis. Tak myślałam. Prosiłam dwukrotnie i uznałam, że to ważne dla thornwalda, by używać x zamiast ks. Mamy więc i winnych thornwaldowych ortografów. :)


Pn lis 26, 2012 5:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Nie zrozumiałaś.
Bufonada dotyczyła określenia "chamstwo i pogarda".


Pn lis 26, 2012 5:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Interesuje mnie dlaczego niektórzy userzy piszą o sobie w trzeciej osobie?
Kiedy pojawiłem się na tym forum był tylko jeden patologiczny przypadek, a obecnie ta maniera rozpowszechnia się na tym forum jak zaraza.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt lis 27, 2012 11:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
zefciu napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
A jak nazwać uporczywe popełnianie tego samego błędu ortograficznego mimo wielokrotnego zwracania uwagi?
Jak なzwać? Celową prowokacją. Otóż þorwald nie potrafi żyć, jeśli nie będzie prześladowany. Dlatego np. gdy dyskutowano o dziale "okołoχrześcijańskim", który miał pomóc takim jak on zなleźć miejsce do dyskusji (ostateчnie stał się nim dział "O Monoteizmie" - þorwald torpedował ten pomysł. þorwald なleży do tego groな użytkowników, którzy cieшą się, gdy mogą jęчeć iż są dyskryminowani i prześladowani przez wшystkiχ. Celowe stawianie ortów ma な celu reakcję adminów, po której þorwald będzie mógł krzyчeć, że gwałt mu się dzieje. To samo miało な celu swego чasu upieranie się, że powinien mieć prawo wypowiedzi w działaχ χrześcijańskiχ mimo otwartego negowania χrześcijaństwa.

Gdyby modzi reagowali (co jest iχ ѱim obowiązkiem) automatyчnie な takie zaχowania ostrzeżeniami i banem, to doшłoby do "ustawienia" þorwalda. Niestety tego nie robią. Pozostaje なm więc ignorować to zjawisko. Kiedy þorwald zauważy, że jego gówniarskie zaχowania nikogo nie ruшają, w końcu mu się znudzi.


Nieźle się wysiliłeś, tyle że masz pewien problem: powyższe słowa musiałeś z trudem dobierać wykorzystując zasoby języków i alfabetów obcych. Natomiast te straszliwe ortho-zbrodnie torwalda... są częścią języka polskiego. Historycznego, owszem, ale zawsze. Wystarczy sięgnąć po pierwszą polską encyklopedię, czyli "Nowe Ateny" autorstwa xiędza Benedykta Chmielowskiego. A na dokładkę porównać z drugą polską encyklopedią, czyli "Zbiór potrzebniejszych wiadomości". Podpisany przez xięcia biskupa Ignacego Krasickiego.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowe_Ateny

http://www.pbi.edu.pl/book_reader.php?p=40032&s=7

Jeszcze dziś niektórzy księża przed podpisem stawiają "x." zamiast "ks.".

Podobnie inne słowa ze "słownika thorwalda" odnajdziesz w podobnej pisowni w staro-polszczyźnie i/lub w językach obcych. A zresztą, co Ci będę udowadniał:

http://www.fil.us.edu.pl/ijp/poradnia/b ... P=&WYRAZ=x

    Istniały już wówczas zalecenia, aby w wyrazach rodzimych pisać połączenie ks, a w obcych x, ale – jak pisze Irena Bajerowa w książce Polski język ogólny XIX wieku. Stan i ewolucja (Katowice 1986, s. 40-41) – usuwanie tej litery nie było powszechnie aprobowane, a niektórzy uważali likwidację x za zbrodnię. Ta sama autorka w innej publikacji wskazuje, że współczesne wpływy języków obcych owocują zwiększoną frekwencją owych niepolskich liter, a zwłaszcza x, która (głównie w nazwach firm) jest stosowana z niezwykłym upodobaniem. Prof. Bajerowa w publikacji Zarys historii języka polskiego 1939-2000 (Warszawa 2004, s. 148) stwierdza, że litery x i v «już w pewnym sensie weszły do polskiego zestawu alfabetu, skoro używa się ich na tablicach rejestracyjnych samochodów, np. KVO, WXL» .

To tyle z mojej strony na temat archaizmów czy internacjonalizmów. Psychoanalizy thora nie komentuję, gdyż dla mnie to offtop.


PS: Wiem, że następny post napiszesz archaizmami, żeby znowu coś udowodnić... jak Ci się chce, to nie przeszkadzaj sobie.

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Wt lis 27, 2012 11:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Cytuj:
Nieźle się wysiliłeś, tyle że masz pewien problem: powyższe słowa musiałeś z trudem dobierać wykorzystując zasoby języków i alfabetów obcych. Natomiast te straszliwe ortho-zbrodnie torwalda... są częścią języka polskiego. Historycznego, owszem, ale zawsze. Wystarczy sięgnąć po pierwszą polską encyklopedię, czyli "Nowe Ateny" autorstwa xiędza Benedykta Chmielowskiego. A na dokładkę porównać z drugą polską encyklopedią, czyli "Zbiór potrzebniejszych wiadomości". Podpisany przez xięcia biskupa Ignacego Krasickiego.
Słuszna uwaga panie nienumizmatyku ;-) ale chyba nie chcesz sugerować, że thorwald tak pisze z miłości do staropolszczyzny ;-)? Czy może chcesz...


P.s. Te x'y sz szczególnie w tym xiędzu wcale mi tak nie przeszkadzają jakby kto chciał wiedzieć.
Już prędzej przeszkodziłyby mi w tym sexie bo to już mi się kojarzy z jakimiś naleciałościami a angielskiego a to mnie wkurza. Wszak Polacy nie gęsi, hej!

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Wt lis 27, 2012 12:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
bert04 napisał(a):
Nieźle się wysiliłeś
Praktycznie w ogóle - vim ułatwia życie.
Cytuj:
tyle że masz pewien problem: powyższe słowa musiałeś z trudem dobierać wykorzystując zasoby języków i alfabetów obcych. Natomiast te straszliwe ortho-zbrodnie torwalda... są częścią języka polskiego. Historycznego, owszem, ale zawsze.
Co najmniej dwa razy w historii zabierano się do pisania po polsku cyrylicą, więc tylko thorn i hiraganowe "na" nie pasują w tym poście.
Cytuj:
Psychoanalizy thora
Jakiej znowu psychoanalizy. thorwald stara się być męczennikiem tego forum całkiem otwarcie i żadnych freudyzmów nie trzeba, aby to zauważyć.
Cytuj:
PS: Wiem, że następny post napiszesz archaizmami, żeby znowu coś udowodnić... jak Ci się chce, to nie przeszkadzaj sobie.
vim nie ma funkcji zastępowania wyrazów archaizmami, więc tego nie uczynię, bo mi się nie chce. Już napisałem, że prowokacyjne zachowanie thorwalda będę ignorował i nie dam mu satysfakcji. Będzie musiał wymyśleć inny powód, dla którego go będą prześladować.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Wt lis 27, 2012 1:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
zefciu napisał(a):
thorwald stara się być męczennikiem tego forum całkiem otwarcie


Na razie to chyba Ty kreujesz się na męczennika.
A to czyjeś akapity złe, a to skróty nieczytelne itd.
Po prostu królewna* na ziarnku grochu.

Nawet na prośbę, abyś kłamstwo, że jakoby - cytuję "cały czas neguję wyłączność zbawienia przez Chrystusa" poparł jakimiś, powiedzmy 3 czy 4 cytatami, zareagowałeś, że to jest przecież takie trudne, że aż do tej pory ich nie znalazłeś.
A przecież skoro "cały czas", więc powinieneś te wypowiedzi znaleźć z dziecinną łatwością, bez utyskiwań, na co niecierpliwie czekam.
Jednym słowem - wielka męka, jak nie pi**dzi, to stęka.



* celowo poprawiam Andersena i nie piszę o xiężniczce ;)


Wt lis 27, 2012 3:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Inczuczuna napisał(a):
Interesuje mnie dlaczego niektórzy userzy piszą o sobie w trzeciej osobie?
Kiedy pojawiłem się na tym forum był tylko jeden patologiczny przypadek, a obecnie ta maniera rozpowszechnia się na tym forum jak zaraza.

Jeśli tak piszę, należy to odczytywać jako formę żartobliwą i zabarwioną emocjonalnie, czasem stoję obok zdystansowana. Wypowiedzi forumowe traktuję raczej w kategoriach mowy potocznej, nie jako wypowiedź w języku ogólnym i oficjalnym. Forma mówiona jest swobodna, dobór wyrazów może mieć charakter niejednolity: obok słów potocznych, emocjonalnych zdarzają się też regionalizmy, kolokwializmy, skrótowce, bywają różne wykolejenia.
Po prostu normy mówione są luźniejsze od norm pisanych.
Czasem w takim luźnym stylu piszę o sprawach stricte naukowych, pamiętając, że tekst jest kierowany do nieprzygotowanego odbiorcy i celem nie jest przekazanie informacji naukowej.
Zauważyłam, że treść napisana stylem naukowym i językiem fachowym jest niewłaściwie odczytywana.
Uważam, że oceny netowe o ludziach piszących w trzeciej osobie jako o zaburzonych emocjonalnie, przejawiających symptomy schizofrenii są niesprawiedliwe. Wchodzac do grupy wyłapujemy pewne określenia, którymi posługują się jej członkowie i czasem je przyjmujemy, bo nam odpowiadają.
Zauważyłam, że inne osoby pisząc o sobie w trzeciej osobie używają tej formy w podobnych jak ja okolicznościach. I jeszcze jedno- nigdy nie pozbędziemy się części naszej osobowości (lub wg innej szkoły psychologicznej, jednej z osobowości)-dziecka. To dziecko w nas lubi się bawić. Jedną z form tej zabawy jest zabawa językiem.


Wt lis 27, 2012 3:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
thorwald napisał(a):
Na razie to chyba Ty kreujesz się na męczennika.
Oczywiście oprócz tego "chyba" żadnych argumentów.
Cytuj:
A to czyjeś akapity złe, a to skróty nieczytelne itd.
Co w tym męczennictwa? Najwyżej możesz mi zarzucać czepialstwo.
Cytuj:
Nawet na prośbę, abyś kłamstwo, że jakoby - cytuję "cały czas neguję wyłączność zbawienia przez Chrystusa" poparł jakimiś, powiedzmy 3 czy 4 cytatami, zareagowałeś, że to jest przecież takie trudne, że aż do tej pory ich nie znalazłeś.
Bo czyniłeś to w działach chrześcijańskich dawno temu i trudno to wyszukać. Napisałem o tym i jeśli liczysz, że ktoś nie zauważy, że napisałem, a mnie się nie będzie chciało powtórzyć, to się przeliczyłeś.
Cytuj:
A przecież skoro "cały czas", więc powinieneś te wypowiedzi znaleźć z dziecinną łatwością, bez utyskiwań, na co niecierpliwie czekam.
Nie jestem takim l33t h4xxxor3m, jak Ty i nie wiem, jak wykonać wyszukiwanie po słowach kluczowych w waybackmachine. Ale obiecałem, że się postaram.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Wt lis 27, 2012 3:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Znalazłem całkiem niedawny post thorwalda, w którym zachwala on jako rzekome "chrześcijaństwo" postawę synkretyczną:

viewtopic.php?p=531923#p531923

Czy thorwald będzie udawał teraz, że tego postu nie napisał, czy też jego zdaniem człowiek który uważa Upaniszady za źródło wiedzy o zjednoczeniu z Chrystusem jest nadal chrześcijaninem.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Wt lis 27, 2012 4:04 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL