Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:41 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ortografy forumowe 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
merss napisał(a):
Jeśli tak piszę, należy to odczytywać jako formę żartobliwą i zabarwioną emocjonalnie, czasem stoję obok zdystansowana.
Fajnie. Tylko jeśli toczy się zażarta dyskusja - normalne na tym forum - a interlokutor "stoi obok zdystansowany" to co? Nie zgadza się z tym co pisze? W zakamuflowany sposób przyznaje rację oponentowi?
merss napisał(a):
Zauważyłam, że treść napisana stylem naukowym i językiem fachowym jest niewłaściwie odczytywana.
Poeta powiedział: "Chodzi mi o to, aby język giętki Powiedział wszystko, co pomyśli głowa: A czasem był jak piorun jasny, prędki, A czasem smutny jako pieśń stepowa, A czasem jako skarga nimfy miętki, A czasem piękny jak aniołów mowa... "
Widocznie twój nie jest zbyt giętki skoro potrafisz pisać niezrozumiale ;)
Cytuj:
Uważam, że oceny netowe o ludziach piszących w trzeciej osobie jako o zaburzonych emocjonalnie, przejawiających symptomy schizofrenii są niesprawiedliwe.
Diagnoza może nietrafiona, może to być tylko uleganie modom i trendom, ale niewątpliwie jakiś problem ci ludzie mają.
Cytuj:
To dziecko w nas lubi się bawić. Jedną z form tej zabawy jest zabawa językiem.
Czasem niełatwo zauważyć że to jest tylko zabawa.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt lis 27, 2012 4:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Inczuczuna napisał(a):
Cytuj:
Uważam, że oceny netowe o ludziach piszących w trzeciej osobie jako o zaburzonych emocjonalnie, przejawiających symptomy schizofrenii są niesprawiedliwe.
Diagnoza może nietrafiona, może to być tylko uleganie modom i trendom, ale niewątpliwie jakiś problem ci ludzie mają.
Cytuj:
To dziecko w nas lubi się bawić. Jedną z form tej zabawy jest zabawa językiem.
Czasem niełatwo zauważyć że to jest tylko zabawa.
Nie ma to, jak sobie zaprzeczyć w dwóch po sobie napisanych zdaniach.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Wt lis 27, 2012 4:26 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16880
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Inczuczuna napisał(a):
Tylko jeśli toczy się zażarta dyskusja - normalne na tym forum - a interlokutor "stoi obok zdystansowany" to co? Nie zgadza się z tym co pisze? W zakamuflowany sposób przyznaje rację oponentowi?

Pisałam o sobie i swoich obserwacjach, nadal będą to moje opinie. Większość z nas prawidłowo odczytuje oponentów. Jeśli nie życzysz sobie, bym pisała w trzeciej osobie, natychmiast zmienię to na pierwszą osobę. Nie dostrzegam problemu tam, gdzie proste jest ustalenie zasad dyskusji.
Cytuj:
Widocznie twój nie jest zbyt giętki skoro potrafisz pisać niezrozumiale ;)

Nie jest, wymaga to pewnego przygotowania naukowego. Język fachowy jest hermetyczny. Dlatego czasem piszę o sprawach trudnych w sposób żartobliwy.
Cytuj:
Diagnoza może nietrafiona, może to być tylko uleganie modom i trendom, ale niewątpliwie jakiś problem ci ludzie mają.

Nie sądzę. Niektóre z tych osób zaczęły pisać od niedawna w trzeciej osobie i bawią się tym.
Cytuj:
Czasem niełatwo zauważyć że to jest tylko zabawa.

W takim razie należy przyjąć wyjaśnienie piszacych a w razie watpliwości dopytać. Czyż nie od tego mamy język?


Wt lis 27, 2012 4:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
zefciu napisał(a):
Czy thorwald będzie udawał teraz, że tego postu nie napisał, czy też jego zdaniem człowiek który uważa Upaniszady za źródło wiedzy o zjednoczeniu z Chrystusem jest nadal chrześcijaninem.


Skoro starasz się być tak precyzyjny, jeżeli chodzi o ortografię, bądź precyzyjny także w czytaniu ze zrozumieniem.
Przecież w cytowanym poście nie ma nic o uważaniu U. "za źródło wiedzy o zjednoczeniu z Chrystusem", a jedynie o ich czytaniu!

Mam nadzieję, że rychło znajdziesz bardziej przekonujące argumenty, bo na razie się ośmieszyłeś.
Jeżeli takie bowiem "dowody" miałyby służyć do określania kogoś za chrześcijanina, to rzecznik Urban musiałby być dziś czczony jako krynica prawdomówności.

Udanych poszukiwań!


Wt lis 27, 2012 5:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
thorwald napisał(a):
Skoro starasz się być tak precyzyjny, jeżeli chodzi o ortografię, bądź precyzyjny także w czytaniu ze zrozumieniem.
Przecież w cytowanym poście nie ma nic o uważaniu U. "za źródło wiedzy o zjednoczeniu z Chrystusem", a jedynie o ich czytaniu!
W jakim to celu czytaniu?
Cytuj:
Mam nadzieję, że rychło znajdziesz bardziej przekonujące argumenty, bo na razie się ośmieszyłeś.
Oczywiście w stylu brygidowothorwaldowym nie napiszesz, czemu, tylko stwierdzisz fakt.
Cytuj:
Jeżeli takie bowiem "dowody" miałyby służyć do określania kogoś za chrześcijanina, to rzecznik Urban musiałby być dziś czczony jako krynica prawdomówności.
Ach piękna analogia. Tylko brak wskazania iż ma ona coś do rzeczy.
Cytuj:
Udanych poszukiwań!
Thorwaldzie - religie wschodu (i nie mam tu na myśli chrześcijaństwa wschodniego) prowadzą człowieka do zbawienia tak jak chrześcijaństwo. Tak czy nie?

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Wt lis 27, 2012 5:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Zamiast wnikania w to jakie myśli i uczucia zawarł poeta w wierszu itd. skoncentruj się na znalezieniu trzech, czterech wypowiedzi dyskwalifikujących mnie jako chrześcijanina.
Podobno "cały czas" je formułowałem!

Drugi sposób na wyjście z twarzą to - odwołać kłamstwo.

Tertium non datur.
Pozdrawiam.


Wt lis 27, 2012 6:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
thorwald napisał(a):
Podobno "cały czas" je formułowałem!
W czasach, które zaginęły niestety i pozostają tylko w archiwum.
Cytuj:
Drugi sposób na wyjście z twarzą to - odwołać kłamstwo.
Mogę jeszcze pogrzebać. Trochę zapamiętała waybackmachine.

Czy thorwald jest w stanie zgodnie ze swoim sumieniem odpowiedzieć na pytanie:

Religie wschodu (i nie mam tu na myśli chrześcijaństwa wschodniego) prowadzą człowieka do zbawienia tak jak chrześcijaństwo. Tak czy nie?

Jeśli thorwald odpowie na to pytanie przecząco, to wówczas uznam, że źle zrozumiałem jego wcześniejsze wypowiedzi i go przeproszę.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Wt lis 27, 2012 6:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
merss napisał(a):
Pisałam o sobie i swoich obserwacjach, nadal będą to moje opinie. Większość z nas prawidłowo odczytuje oponentów. Jeśli nie życzysz sobie, bym pisała w trzeciej osobie, natychmiast zmienię to na pierwszą osobę. Nie dostrzegam problemu tam, gdzie proste jest ustalenie zasad dyskusji.
To nie tyle przeszkadza co interesuje. Zresztą nie jesteś jedyną osobą która tak robi.
Cytuj:
W takim razie należy przyjąć wyjaśnienie piszacych a w razie watpliwości dopytać. Czyż nie od tego mamy język?
Dlatego się dopytuję. :D
Cytuj:
Nie ma to, jak sobie zaprzeczyć w dwóch po sobie napisanych zdaniach.
Nie wiem jakimi ścieżkami krążą twoje myśli że zauważyłeś tam zaprzeczanie samemu sobie :? I szczerze mówiąc nie to mnie interesuje. Za to ciekawi mnie dlaczego należysz do grona osób piszących czasem o sobie w trzeciej osobie oraz zwracających się do innych w trzeciej osobie chociaż wypadałoby użyć drugiej? Przykład jest post wyżej.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt lis 27, 2012 6:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
zefciu napisał(a):
W czasach, które zaginęły niestety i pozostają tylko w archiwum.


Aha.
Czyli Wysoki Sąd skazał oskarżonego w oparciu o dowody, które podobno były, ale zginęły.
W każdym razie dziś ich nie ma.

Cytuj:
Jeśli thorwald odpowie na to pytanie przecząco, to wówczas uznam, że źle zrozumiałem jego wcześniejsze wypowiedzi i go przeproszę.


Thorwald na nic nie odpowie, bo thorwald w takim sądzie nie chce uczestniczyć.
Thorwald wolałby, żeby go oskarżał Rudenko, bo ten miewał przynajmniej sfingowane (a nie wymyślone) dowody.


Wt lis 27, 2012 6:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Inczuczuna napisał(a):
Za to ciekawi mnie dlaczego należysz do grona osób piszących czasem o sobie w trzeciej osobie oraz zwracających się do innych w trzeciej osobie chociaż wypadałoby użyć drugiej? Przykład jest post wyżej.
Dlatego, że jak sam to określiłeś - bawię się językiem. Właśnie dlatego uważam, że sobie zaprzeczasz. Z jednej strony piszesz, że jak to można nie zauważyć, że ktoś się bawi językiem, a z drugiej - twierdzisz że osoby bawiące się "mają problemy".

Pisanie o innych w drugiej osobie ma u mnie na celu pokazanie, że nie zwracam się do tej osoby, tylko zwracam uwagę na pewną postawę.
thorwald napisał(a):
zefciu napisał(a):
W czasach, które zaginęły niestety i pozostają tylko w archiwum.


Aha.
Czyli Wysoki Sąd skazał oskarżonego w oparciu o dowody, które podobno były, ale zginęły.
W każdym razie dziś ich nie ma.
Nie wiem czy nie ma. Muszę poszukać. Pamiętam, że tak się wypowiadałeś. Wystarczy że zaprzeczysz.
Cytuj:
Thorwald na nic nie odpowie, bo thorwald w takim sądzie nie chce uczestniczyć.
W jakim znowu sądzie? To nie jest żaden sąd. Po prostu wyraźnie pamiętam, że taką opinię wyrażałeś i jestem gotów się założyć, że tak było. Nie potrafię znaleźć tych postów, jednak liczę, że nie jesteś totalnym gnojkiem i potrafisz szczerze odpowiedzieć na prościutkie pytanie.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Wt lis 27, 2012 6:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
zefciu napisał(a):
Nie wiem czy nie ma. Muszę poszukać.


To szukaj.

Cytuj:
W jakim znowu sądzie? To nie jest żaden sąd.


To jest sąd. Wyrzucasz przecież kogoś ze wspólnoty chrześcijan. Tak robiono z najgorszymi odszczepieńcami.

Cytuj:
Nie potrafię znaleźć tych postów, jednak liczę, że nie jesteś totalnym gnojkiem i potrafisz szczerze odpowiedzieć na prościutkie pytanie.


A to jeszcze ciekawsza interpretacja.
Ktoś, kto nie odpowie na ultimatum zefcia, jest automatycznie totalnym gnojkiem.


Wt lis 27, 2012 7:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
zefciu napisał(a):
Dlatego, że jak sam to określiłeś - bawię się językiem. Właśnie dlatego uważam, że sobie zaprzeczasz. Z jednej strony piszesz, że jak to można nie zauważyć, że ktoś się bawi językiem, a z drugiej - twierdzisz że osoby bawiące się "mają problemy".
Nie.
Zwracałem uwagę że osoby używające trzeciej osoby zamiast pierwszej mają problem. Niekoniecznie ze swoją osobowością, ale z tym że inni mogą nie zauważyć że to jest tylko zabawa.
Na pewno sam się spotkałeś ze śmiertelnie poważnym potraktowaniem twojej , w zamiarze, żartobliwej wypowiedzi. Bo ja tak. Taki urok komunikacji przy pomocy słowa pisanego. Nie wiesz kto czyta, w jakim jest nastroju i jakie emocje wywołają twoje słowa.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt lis 27, 2012 7:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
thorwald napisał(a):
To jest sąd. Wyrzucasz przecież kogoś ze wspólnoty chrześcijan. Tak robiono z najgorszymi odszczepieńcami.
thorwaldzie, nie jesteś przecież chory na głowę, więc nie udawaj. Ja nikogo nie wyrzucam ze wspólnoty chrześcijan. Ja nawet z uczestnictwa w niektórych działach forum Cię nie mogę wykluczyć, bo modem nie jestem. Jeśli chcesz koniecznie analogii sądu, to ja jestem świadkiem. Świadek zeznał, że oskarżony mówił iż religie wschodu prowadzą do zbawienia tak jak chrześcijaństwo. Świadek też pamięta, że za takie wypowiedzi właśnie oskarżony był wykopany (a nie za pierdoły jakieś nt. NPR, jak sam twierdzi). I to wszystko. Twój kompleks męczennika każe Ci jednak widzieć we mnie sędziego i kata. A ja tylko mówię szczerze, co spamiętałem.
Cytuj:
Cytuj:
Nie potrafię znaleźć tych postów, jednak liczę, że nie jesteś totalnym gnojkiem i potrafisz szczerze odpowiedzieć na prościutkie pytanie.


A to jeszcze ciekawsza interpretacja.
Ktoś, kto nie odpowie na ultimatum zefcia, jest automatycznie totalnym gnojkiem.
Jeśli ktoś słyszy zarzut i ma możliwość się bronić, a jednak nie broni się, to jest przynajmniej krętaczem.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Wt lis 27, 2012 7:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Natomiast - nie będę gnojkiem - ta odpowiedź na gruncie chrześcijańskiej teorii religii musiałaby wyglądać tak:

TAK - pluralizm radykalny
NIE, ale prowadzi - pluralizm normatywny, inkluzywizm
NIE, w ogóle nie prowadzi - exkluzywizm

Ja osobiście jestem zwolennikiem inkluzywizmu w rozumieniu bodaj dokładnie takim jak w Magisterium KRK.


Wt lis 27, 2012 7:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16880
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Inczuczuna napisał(a):
To nie tyle przeszkadza co interesuje. Zresztą nie jesteś jedyną osobą która tak robi.

Dlatego odpisałam. Nazwałeś to na samym początku patologią i nie przyjąłeś wyjaśnienia, że to zabawa. Jeśli zefciu pisze o mnie cały dzień jak o facecie i wieczorem się budzi (i przeprasza) jak ktoś mu uświadamia, że nim nie jestem, wiem, że się bawi i prowokuje do riposty. Jeśli to Ciebie naprawdę interesuje powinieneś obserwować taką osobę w różnych sytuacjach a jeśli widzisz patologię, powinny być widoczne mechanizmy obronne. To trudno ukryć.
Na podstawie myślenia w trzeciej osobie nie określisz osobowości dominującej ani scalenia osobowości. Człowiek jest świetnym aktorem i z łatwością wchodzi w różne role w odrębnych sytuacjach społecznych.
Powinni zmienić tytuł wątku na zachowania forumowe lub wyrzucić to jako offtop.


Wt lis 27, 2012 7:37 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL