Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:48 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ortografy forumowe 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
No więc zgodnie z prośbą berta04 przenoszę się z dyskusją o durnym zachowaniu thorwalda tutaj i mówię, że tak, owszem - walenie przez kogoś celowych błędów ortograficznych utrudnia czytanie. Czytanie ciche nie polega przecież na tworzeniu dźwięków, tylko na rozpoznawaniu zestawów liter. Każdy więc zdrowy człowiek czyta szybciej wyraz napisany poprawnie - niepoprawny musi sobie "wymówić" w głowie.

Twierdzę też iż tak, owszem - zachowanie thorwalda jest wyrazem chamstwa i pogardy dla innych uczestników forum.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Śr lis 21, 2012 5:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Niekoniecznie zefciu. Są też inne interpretacje.


Śr lis 21, 2012 9:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 13, 2008 12:39 pm
Posty: 5002
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
zefciu napisał(a):
walenie przez kogoś celowych błędów ortograficznych utrudnia czytanie.


Serio? Masz trudności z przyporządkowaniem słów paradox, exkomunika lub maxymalnie? A jak ktoś napisze "sex" to też upomnisz go, żeby pisał po polsku? Tyle że wtedy to będzie "płeć". Albo "stosunek płciowy" (w skrócie s.p.).

Jedyne, co mi trochę się rzuca na oczy, to xiądz / xiężyc, bo to początek wyrazu. Tyle że xiądz było popularne na naszym forum już od lat, ba, jeden z moderatorów miał skrócony podpis xM.

zefciu napisał(a):
Twierdzę też iż tak, owszem - zachowanie thorwalda jest wyrazem chamstwa i pogardy dla innych uczestników forum.

A dla kierowanie dyskusji na maniery pisowni userów, zamiast na argumentację oponenta, jest taktyką z kategorii "Nie garb się".



Serio, nie wiem, gdzie się to skończy, jeżeli zaczniemy polować na takie nieszkodliwe maniery. Jako następne zabronimy IMHO, AFAIK czy LOL, bo to też niezrozumiałe dla magistrów polonistyki stosowanej....

_________________
Jer 32:15 To bowiem mówi Pan Zastępów, Bóg Izraela: Będą jeszcze w tym kraju kupować domy, pola i winnice".


Cz lis 22, 2012 7:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
zefciu napisał(a):
Każdy więc zdrowy człowiek czyta szybciej wyraz napisany poprawnie - niepoprawny musi sobie "wymówić" w głowie.
... zachowanie thorwalda jest wyrazem chamstwa i pogardy dla innych uczestników forum.

zefciu napisał(a):
Święta Pelagia przecież nie dokonała tego z rospaczy, czy jakichś grzesznych pobudek.

:P


Cz lis 22, 2012 7:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
bert04 napisał(a):
Jedyne, co mi trochę się rzuca na oczy, to xiądz / xiężyc, bo to początek wyrazu. Tyle że xiądz było popularne na naszym forum już od lat, ba, jeden z moderatorów miał skrócony podpis xM.

Nawet robiono takie badania, w Oxfordzie zdaje sie, ze gdy pierwsza i ostatnia litera wyrazu jest wlasciwa, srodek nie ma znaczenia, moze byc pomieszany znaczy. I wciaz idzie przeczytac.

Troche luzu zefciu. Tez nie jestes idealem.

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Cz lis 22, 2012 7:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
bert04 napisał(a):
Serio? Masz trudności z przyporządkowaniem słów paradox, exkomunika lub maxymalnie?
Z pewnością łamie to u mnie płynność czytania.
Cytuj:
A dla kierowanie dyskusji na maniery pisowni userów, zamiast na argumentację oponenta, jest taktyką z kategorii "Nie garb się".
Tak piszesz, jakby coś takiego jak argumentacja merytoryczna u thorwalda występowało.
Cytuj:
Serio, nie wiem, gdzie się to skończy, jeżeli zaczniemy polować na takie nieszkodliwe maniery. Jako następne zabronimy IMHO, AFAIK czy LOL, bo to też niezrozumiałe dla magistrów polonistyki stosowanej....
Zupełnie nie widzę związku. I o ile LOL jest głupie, to pozostałe dwa skróty są powszechnie znane i niczego nie utrudniają.
joannaa napisał(a):
Nawet robiono takie badania, w Oxfordzie zdaje sie, ze gdy pierwsza i ostatnia litera wyrazu jest wlasciwa, srodek nie ma znaczenia, moze byc pomieszany znaczy. I wciaz idzie przeczytac.
Ale nie tak samo szybko, jak normalnie. A w przypadku długich wyrazów nie może być pomieszany zbyt bardzo. Zresztą w tym przypadku środek nie jest wymieszany, tylko następuje zastąpienie liter inną.
Cytuj:
Troche luzu zefciu. Tez nie jestes idealem.
A czy ja piszę, że jestem ideałem? Jeśli uważasz, że stosuję tutaj na forum jakąś praktykę, z którą powinienem zerwać, to mi powiedz, prywatnie czy publicznie. Natomiast thorwald zwyczajnie ignoruje tych, którzy mu zwracają uwagę.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


So lis 24, 2012 4:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
To rozwolnienie typograficzne:
viewtopic.php?p=812615#p812615
To też jest właściwy sposób wypowiadania się na forum i też się głupio czepiam, jeśli mi się nie podoba.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


So lis 24, 2012 5:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
zefciu napisał(a):
To rozwolnienie typograficzne:


To na pewno - cytuję - wyraz chamstwa i pogardy! :D


So lis 24, 2012 6:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
thorwald napisał(a):
zefciu napisał(a):
To rozwolnienie typograficzne:


To na pewno - cytuję - wyraz chamstwa i pogardy! :D

A jak nazwać uporczywe popełnianie tego samego błędu ortograficznego mimo wielokrotnego zwracania uwagi?


So lis 24, 2012 6:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Yarpen Zirgin napisał(a):
A jak nazwać uporczywe popełnianie tego samego błędu ortograficznego


Już wiem.
To jest po prostu niebywała zbrodnia!


So lis 24, 2012 7:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Odpowiedz na cały post.


So lis 24, 2012 7:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 8:59 pm
Posty: 10490
Lokalizacja: Kraków
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Odpowiem cytatem z "Pół żartem, pół serio".
To ostatnia kwestia w tej słynnej komedii:
Nikt nie jest doskonały.


So lis 24, 2012 7:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 07, 2012 10:52 pm
Posty: 2432
Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Ponieważ nikt tak naprawdę nie chce powiedzieć skąd wzięły się złe duchy, przyjmujemy,
że to są roboty, a więc robiąc błędy utrudniamy im czytanie i wtedy możemy liczyć, że napiszą
bzdurę, ewentualnie zgłoszą esemesem do diabła problem, co zajmie mu trochę czasu i w tym
czasie nie będzie mógł szkodzić innym.

_________________
Wygląda na to, że jestem prymitywnym katolikiem.
Od Rz 10,09 do Rz 10,11. Od Dz 15,07 do Dz 15,31


So lis 24, 2012 7:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 11:34 pm
Posty: 3891
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
Yarpen Zirgin napisał(a):
A jak nazwać uporczywe popełnianie tego samego błędu ortograficznego mimo wielokrotnego zwracania uwagi?
Jak なzwać? Celową prowokacją. Otóż þorwald nie potrafi żyć, jeśli nie będzie prześladowany. Dlatego np. gdy dyskutowano o dziale "okołoχrześcijańskim", który miał pomóc takim jak on zなleźć miejsce do dyskusji (ostateчnie stał się nim dział "O Monoteizmie" - þorwald torpedował ten pomysł. þorwald なleży do tego groな użytkowników, którzy cieшą się, gdy mogą jęчeć iż są dyskryminowani i prześladowani przez wшystkiχ. Celowe stawianie ortów ma な celu reakcję adminów, po której þorwald będzie mógł krzyчeć, że gwałt mu się dzieje. To samo miało な celu swego чasu upieranie się, że powinien mieć prawo wypowiedzi w działaχ χrześcijańskiχ mimo otwartego negowania χrześcijaństwa.

Gdyby modzi reagowali (co jest iχ ѱim obowiązkiem) automatyчnie な takie zaχowania ostrzeżeniami i banem, to doшłoby do "ustawienia" þorwalda. Niestety tego nie robią. Pozostaje なm więc ignorować to zjawisko. Kiedy þorwald zauważy, że jego gówniarskie zaχowania nikogo nie ruшają, w końcu mu się znudzi.

_________________
Użytkownik nieaktywny na skutek nieregulaminowej działalności modów. Szukać na wierze i ateiście.


Pn lis 26, 2012 11:35 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ortografy forumowe
zefciu napisał(a):
Kiedy þorwald zauważy, że jego gówniarskie zaχowania nikogo nie ruшają, w końcu mu się znudzi.

Nie sondzem. Obawiam się, że użyłeś niewłaściwego klucza.
Jak to szło? Baba o mydle, dziad o szydle?


Pn lis 26, 2012 11:46 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL