Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:09 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 644 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona
 Za kółkiem <wątek zbiorczy> 

Czy wyprzedzasz na trzeciego?
Nigdy 73%  73%  [ 40 ]
Sporadycznie 24%  24%  [ 13 ]
Często 0%  0%  [ 0 ]
Zawsze 4%  4%  [ 2 ]
Liczba głosów : 55

 Za kółkiem <wątek zbiorczy> 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
Yarpen Zirgin napisał(a):
Chodzi o drogę DK62 jadąc od S7 w stronę lotniska?




Aha... W kwestii "przekroczenie o 10 km nie jest karalne", to raczej polska policja nie reaguje na takie naruszenie, bo w "cenniku" mandatów jest przewidziana za to kara.

Nie wiem skąd się wzięło owo rzekomo dopuszczalne przekroczenie o 10 km, gdyż błąd pomiarowy wynosi 7 ( zasłyszane podczas ostatniej kontroli)

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn lut 18, 2019 8:55 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
Z tego co wiem to fotoradary ustawione są na powyżej 20 ponad dopuszczalną prędkość. Są też fotoradary robiące fotki jak ktoś przejeżdża jeszcze na żółtym.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lut 22, 2019 1:41 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
W Niemczech za to bywają ustawienia na +6.. Przysłali mi kiedyś pozdrowienia za jazdę 37/30 km/h..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt lut 22, 2019 1:57 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
Brandeisbluesky napisał(a):
Na pewno sól ze śniegiem z ulic bardzo siada na szybach i zawsze bardzo się rozmazuje.

W sumie to powodow moze byc wiele i np. stara juz szyba i mocno porysowana, choc tych zarysowan praktycznie nie widac, ale powoduja refleksy swiatla wewnatrz szyby.
Kolejnym powodem sa zbyt wysoko ustawione swiatla w innych samochodach, a przede wszystkim swiatla diodowe ktore daja tzw. ostre swiatlo, albo swiatla ktore sa blisko zakresu niebieskiego.
Niebieski kolor ma to do siebie ze jest kolorem tzw. bez plaszczyzny, co powoduje ze swiatlo niebieskie czy chocby niebieskawe falszuje rzeczywiste odleglosci dla oka ludzkiego i moze byc przyczyna wypadkow.


Pt lut 22, 2019 2:00 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
PeterW napisał(a):
W Niemczech za to bywają ustawienia na +6.. Przysłali mi kiedyś pozdrowienia za jazdę 37/30 km/h..


Ja mialem taki przypadek ze jakies auto ciagle za mna sie trzymalo, bo po kilku wyprzedzeniach innych aut i powrocie na pierwszy pas to auto bylo ciagle za mna, w koncu przyspieszylem na dobre wyprzedzajac sporo aut by zgubic tego idiote co ciagle za mna jechal.
Momentami przekraczalem 120mil/h i robilem rozne manewry wyprzedzania i zwalniania az w koncu to auto jadace za mna wlaczylo niebieskie mrugajace swiatla. :-)
Rezultat byl taki ze srednia na odcinku 25 mil wyszla 96mil/h (powyzej 100mil//h prawko zostaje automatycznie zatrzymane)
W sumie policjanci sprowokowali taka jazde i za to mnie ukarali mandatem £40 i 3 punkty.
Pierw chcialem sprawe wziasc do sadu bo mialem nagranie z zainstalowanych w aucie kamer ze jakis idiota przyczepil sie mojego auta i policjanci tez nagrali siebie idiotycznie podazajacych za mna jak jakis psychiczny, czy ktos kto pomylil kogos ze mna, co jest karalne bez wzgledu na to czy to robi policjant w nieoznakowanym aucie czy cywil.
Ale w koncu zaplacilem mandat bo nie mialem czasu na chodzenie po sadach.
Pewnie dostali nowe auto z rejestratorem i jak male dzieci chcieli sie pobawic.


Pt lut 22, 2019 2:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
W czym tak naprawdę przeszkadzał Ci ten samochód, który jechał za Tobą? Bo jechał identycznym tempem? Sam jesteś sobie winien i kierowanie pretensji do policji, że Cię "sprowokowali" jest kuriozalne. Sam się sprowokowałeś.


Pt lut 22, 2019 2:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
PeterW napisał(a):
W Niemczech za to bywają ustawienia na +6.. Przysłali mi kiedyś pozdrowienia za jazdę 37/30 km/h..

W Szwajcarii juz od 1 km/h. Za kilkanaście kilometrów można dostać mandat w wysokości średniej polskiej pensji a powyżej 20 chyba ma się już sprawę w sądzie. W dodatku fotoradary są praktycznie wszędzie. Każdy emigrant, który przyjeżdża tu samochodem, na początku pobytu doznaje szoku kulturowego w postaci przynajmniej jednego mandatu z fotoradaru wysokości kilkuset franków :wink:

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Pt lut 22, 2019 3:51 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
Yarpen Zirgin napisał(a):
W czym tak naprawdę przeszkadzał Ci ten samochód, który jechał za Tobą? Bo jechał identycznym tempem? Sam jesteś sobie winien i kierowanie pretensji do policji, że Cię "sprowokowali" jest kuriozalne. Sam się sprowokowałeś.


Widzisz, wlasnie takie jak twoje jest wielu rozumowanie, ktore jest z gory blednym, bo nie uwzglednia bezpieczenstwa kierowcy i pasazerow tego auta za ktorym jechano.
Nie ma roznicy czy to policja, idioci pozostana idiotami.
Jechalem na 4ro pasmowej autostradzie i czesto zmienialem pasy, raz na szybsze, raz na wolniejsze, az po jakims czasie zauwazylem ze ciagle to samo auto jest ciagle za mna.
Wystarczylo po tym zauwazeniu raz sprawdzic wykonujac manewr ktory jest legalny i bezpieczny, ale po ktorym auto za toba powinno byc obok lub przed toba. Zwykle sprawdzenie, ktore okazalo sie trafne bo po kilku takich manewrach auto to nawet wymuszajac na innych kierowcach ustapienie im zjazdu za mna.
Zreszta, niepotrzebnie tlumacze, bo jesli masz bledne pojecie to i tak nic nie zrozumiesz.
Policja w zadnym kraju nie ma prawa podazac za toba bez konkretnego powodu i nie moze byc to wiecej niz mila dwie, na szpiegowanie czy tp. dzialania musza miec nakaz sadowy.
Oni takiego nie mieli, ani nie mieli najmniejszego powodu rozoczynac takiego szpiegowania za mna.
Moze w Polsce ci sie to wydawac dziwne, ale 20-30 lat temu w UK mogles byc zatrzymany lub ostrzelany bez powodu z jakies auta na autostradzie, bo np. ktos mial z kims porachunki a ty kupiles auto od tej osoby nie majac o zadnych zatargach pojecia.

Jak myslisz dlaczego Policja zatrzymujac musi miec oznakowane sluzbowe auto i umundurowanie?


Pt lut 22, 2019 5:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
U nas w Ontario z kolei funkcjonuje 20 km/godz, specjalnie na autostradach gdzie nikt nie zawraca sobie glowy ingerencja w ruch przy 6 pasach jadacych 120 zamiast dozwolonych 100 km/godz.
Jednak wyzsze szybkosci oblozone sa drakonskimi karami zlapanie kogos przekraczajacego szybkosc o 40 km/godz konczy sie zabraniem samochodu i mandatami idacymi w tysiace $.
Najwiekszym biczem na "szybkich i wscieklych" jest jednak koszt ubezpieczenia ktory wzrasta do stratosfery po 3 mandacie.
W zwiazku z tym nawet "polscy ulani" wizytujacy Ontario trzymaja sie przepisanych szybkosci.


Pt lut 22, 2019 5:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
sam2 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
W czym tak naprawdę przeszkadzał Ci ten samochód, który jechał za Tobą? Bo jechał identycznym tempem? Sam jesteś sobie winien i kierowanie pretensji do policji, że Cię "sprowokowali" jest kuriozalne. Sam się sprowokowałeś.


Widzisz, wlasnie takie jak twoje jest wielu rozumowanie, ktore jest z gory blednym, bo nie uwzglednia bezpieczenstwa kierowcy i pasazerow tego auta za ktorym jechano.

W jaki sposób zagrażał Twojemu bezpieczeństwu ten radiowóz? Jechał dwa metry za Twoim tyłem?

Cytuj:
Zreszta, niepotrzebnie tlumacze, bo jesli masz bledne pojecie to i tak nic nie zrozumiesz.

No tak, bo przecież powinienem przyznać rację Tobie, a nie uznać, że zostałeś słusznie ukarany.

Cytuj:
Policja w zadnym kraju nie ma prawa podazac za toba bez konkretnego powodu i nie moze byc to wiecej niz mila dwie, na szpiegowanie czy tp. dzialania musza miec nakaz sadowy.

O, ciekawe. Po pierwsze, to radiowóz jechał po publicznej drodze, a do tego nie potrzebuje specjalnego zezwolenia z podpisem prezydenta. Po drugie zaś, patrząc na opis Twojej jazdy (ciągłe zmiany pasów), to sam bym się zainteresował dlaczego jedziesz w taki sposób i zaczął zastanawiać co jest nie tak. Sam sprowokowałeś policję do tego, aby przyczepili się do Ciebie i przyjrzeli się temu, jak prowadzisz.


Pt lut 22, 2019 5:18 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
Yarpen, poza tym powyzszym to za takie przekroczenia szybkosci jest przewidziany mandat £80 i 5 punktow karnych.
Oni o tym wszystkim dobrze wiedzieli, bo sa szkoleni w tym zakresie, a mniejszy mandat byl tylko dlatego ze cos musieli z tym zrobic, choc wiedzieli ze sami do tego doprowadzili.
Same fakty ze ktos przyspiesza do 120mil/h, wyprzedza pare aut i wraca na wolny pas zwalniajac do 65mil/h o czzyms swiadczy i jest wyraznym dowodem na unikniecie auta szpiegujacego. Oni musieli to zauwazyc, ale jak pisalem idioci pozostana idiotami, by pobawic sie nowymi zabawkami.


Pt lut 22, 2019 5:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
Przykro mi, sam2, ale na ten moment to jednak Ty wychodzisz na idiotę, bo masz pretensje o to, że policjanci widząc Twój styl jazdy postanowili Ci się dokładniej przyjrzeć, a potem ukarali mandatem. :(


Pt lut 22, 2019 5:23 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
Yarpen Zirgin napisał(a):
sam2 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
W czym tak naprawdę przeszkadzał Ci ten samochód, który jechał za Tobą? Bo jechał identycznym tempem? Sam jesteś sobie winien i kierowanie pretensji do policji, że Cię "sprowokowali" jest kuriozalne. Sam się sprowokowałeś.


Widzisz, wlasnie takie jak twoje jest wielu rozumowanie, ktore jest z gory blednym, bo nie uwzglednia bezpieczenstwa kierowcy i pasazerow tego auta za ktorym jechano.

W jaki sposób zagrażał Twojemu bezpieczeństwu ten radiowóz? Jechał dwa metry za Twoim tyłem?

Cytuj:
Zreszta, niepotrzebnie tlumacze, bo jesli masz bledne pojecie to i tak nic nie zrozumiesz.

No tak, bo przecież powinienem przyznać rację Tobie, a nie uznać, że zostałeś słusznie ukarany.

Cytuj:
Policja w zadnym kraju nie ma prawa podazac za toba bez konkretnego powodu i nie moze byc to wiecej niz mila dwie, na szpiegowanie czy tp. dzialania musza miec nakaz sadowy.

O, ciekawe. Po pierwsze, to radiowóz jechał po publicznej drodze, a do tego nie potrzebuje specjalnego zezwolenia z podpisem prezydenta. Po drugie zaś, patrząc na opis Twojej jazdy (ciągłe zmiany pasów), to sam bym się zainteresował dlaczego jedziesz w taki sposób i zaczął zastanawiać co jest nie tak. Sam sprowokowałeś policję do tego, aby przyczepili się do Ciebie i przyjrzeli się temu, jak prowadzisz.


Jak pisalem tak i potwierdziles, bo nawet nie zauwazasz roznicy ze bylo to nieoznakowane auto, wiec nie mialem obowiazku traktowac go jako Policji tylko jak jakiegos idiote ktory sie mnie uczepil i nie moglem wiedziec co takiemu idioce chodzi po glowie i dlaczego ciagle za mna jedzie.
Czy ty Yarpen choc troche myslisz logicznie?
Policja jesli zauwazy wykroczenia ma obowiazek niezwlocznie zatrzymac kierowce, a na autostradzie sa do tego miejsca albo na pasie awaryjnym, albo poprzez danie kierowcy do zrozumienia by zjechal na najblizszym zjezdzie. Nie ma czegos takiego jak szpiegowanie kogokolwiek, by sprawdzac jak sie zachowa.

Poza tym akurat wtedy mialem auto kupione od firmy zajmujacej sie wieziennictwem dla ktorej wykonywalem pewne prace przez prawie rok.
Mialem az nadto powodow by tak sie zachowac w tej sytuacji, ale takie zachowanie moze dotyczyc kazdego kto zauwazy ze wyraznie ktos go szpieguje.

Widzisz dla mnie ty masz identyczne podejscie jak ci policjanci.
Ja mialem realne zagrozenie, ktore oni wykozystali by dac komus mandat.
To bylo po prostu szukanie ofiary, a nie normalny patrol.
Zanim zauwazylem ze za mna jada nie robilem zadnych manewrow ktore w najmniejszy sposob mogly by cos takiego sprowokowac. Ty natomiast oceniasz wedlug swojego wyobrazenia, bo nawet nie czytales wyraznie o czym pisalem.


Pt lut 22, 2019 5:34 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przykro mi, sam2, ale na ten moment to jednak Ty wychodzisz na idiotę, bo masz pretensje o to, że policjanci widząc Twój styl jazdy postanowili Ci się dokładniej przyjrzeć, a potem ukarali mandatem. :(

Nie zauwazasz ze ten styl jazdy byl wynikiem ich dzialan ktore dla mnie byly zagrozeniem i to powaznym.


Pt lut 22, 2019 5:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Za kółkiem <wątek zbiorczy>
sam2 napisał(a):
Jak pisalem tak i potwierdziles, bo nawet nie zauwazasz roznicy ze bylo to nieoznakowane auto, wiec nie mialem obowiazku traktowac go jako Policji tylko jak jakiegos idiote ktory sie mnie uczepil i nie moglem wiedziec co takiemu idioce chodzi po glowie i dlaczego ciagle za mna jedzie.

Skoro tak Ci przeszkadzał, to trzeba było ustąpić mu drogi. Nikt Cię nie zmuszał do wciśnięcia pedału gazu w podłogę.

Cytuj:
Czy ty Yarpen choc troche myslisz logicznie?

Owszem. Dostrzegam np. fakt, że sam sobie zasłużyłeś na ten mandat, ale z lepszym uporem usiłujesz obwiniać policję za to, że Ci go wręczono.

Cytuj:
Policja jesli zauwazy wykroczenia ma obowiazek niezwlocznie zatrzymac kierowce, a na autostradzie sa do tego miejsca albo na pasie awaryjnym, albo poprzez danie kierowcy do zrozumienia by zjechal na najblizszym zjezdzie. Nie ma czegos takiego jak szpiegowanie kogokolwiek, by sprawdzac jak sie zachowa.

Błąd. Nie "szpiegowanie", tylko obserwacja dziwnie zachowującego się samochodu. Masz wypaczone przekonania na temat policji.

Cytuj:
Widzisz dla mnie ty masz identyczne podejscie jak ci policjanci.
Ja mialem realne zagrozenie, ktore oni wykozystali by dac komus mandat.

Jakie realne zagrożenie spowodował ten radiowóz jadąc za Tobą? Konkretnie proszę.

Cytuj:
Zanim zauwazylem ze za mna jada nie robilem zadnych manewrow ktore w najmniejszy sposob mogly by cos takiego sprowokowac. Ty natomiast oceniasz wedlug swojego wyobrazenia, bo nawet nie czytales wyraznie o czym pisalem.

Ależ czytałem. Sam napisałeś:
sam2 napisał(a):
Jechalem na 4ro pasmowej autostradzie i czesto zmienialem pasy, raz na szybsze, raz na wolniejsze,

Jest to zachowanie bardzo dziwne, bo obserwując samochody na autostradzie nie zauważyłem, aby ktoś tak jechał. Właśnie dlatego nie dziwię się policji, że zaczęła za Tobą jechać, bo zachowywałeś się w sposób nienormalny dla uczestników ruchu.


Dla pewności powtórzę prośbę:

Napisz jakie konkretnie zagrożenie powodował ten jadący za Tobą samochód?


Pt lut 22, 2019 5:45 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 644 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Robur i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL