Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 11:38 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 644 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Następna strona
 Za kółkiem <wątek zbiorczy> 

Czy wyprzedzasz na trzeciego?
Nigdy 73%  73%  [ 40 ]
Sporadycznie 24%  24%  [ 13 ]
Często 0%  0%  [ 0 ]
Zawsze 4%  4%  [ 2 ]
Liczba głosów : 55

 Za kółkiem <wątek zbiorczy> 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
Tomasz24 napisał(a):
@YZ:
Ostatni raz zgodnie z przepisami będziesz jeździł w dniu, w którym zdasz egzamin. Gwarantuję :-)

No nie wiem. To, że Ty (najwyraźniej) przestałeś stosować się do przepisów nie oznacza, że ja też tak zrobię...

Cytuj:
Takie teoretyczne zadanka mają się zazwyczaj nijak do rzeczywistości.

To, że jakiś debil nie stosuje się do przepisów, to nie oznacza, że takie "zadanko nijak ma się do rzeczywistości".

Cytuj:
Widziałem takich, co po podwójnej ciągłej wyprzedzali (bo drogowcy bez sensu ją wstawili).

A ja widziałem kretyna, który TIRem wyprzedzał na podwójnej ciągłej po nocy pomiędzy dwoma wysepkami odległymi od siebie o 150 metrów.


Pt lip 06, 2012 11:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 01, 2010 10:22 pm
Posty: 2268
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
Yarpen Zirgin napisał(a):
No nie wiem. To, że Ty przestałeś stosować się do przepisów nie oznacza, że ja też tak zrobię...

A kto powiedział, że przestałem? Zbyt pochopna ocena.

_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia" Flp (4,13)
„A kimże ja bym bez Boga była?” - Sonia do Raskolnikowa


Pt lip 06, 2012 11:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
Tomasz24 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
No nie wiem. To, że Ty przestałeś stosować się do przepisów nie oznacza, że ja też tak zrobię...

A kto powiedział, że przestałem? Zbyt pochopna ocena.

Skoro "gwarantujesz", że ostatni raz pojadę zgodnie z przepisami na egzaminie, to najwyraźniej z własnego doświadczenia. Bo niby na jakiej innej podstawie miałbyś oceniać moje przyszłe postępowanie?


Pt lip 06, 2012 11:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
Generalnie przepisy należy szanować, choć z drugiej strony jazda - zwłaszcza w mieście - jest balansem pomiędzy wiernością przepisom a mozliwością dojechania :)
Czasem trzeba niezgodnie z przepisami wpuścić kogoś, innym razem się wepchnąć. Czasem myśleć o sobie (np. nie pozwalając się popędzać ponad przepisy facetowi jadącemu za mną) a czasem o innych (że jednak warto nie blokować ruchu).
A obrazek ciekawy - ciekawe czy dobrze powiem (bo to są jednak nie tylko zadania praktyczne, ale i szarady - w sensie znaczenia zdań podanych jako odpowiedzi).
No i droga jest "narysowana" - nie jestem pewien czy w kierunku jazdy w prawo są dwa pasy czy jeden (brak separacji może coś znaczyć, a może nie - przynajmniej w praktyce)
O ile są tam dwa pasy, to sądzę że prawdziwe jest A i C. Czy B to też zależy co to za jazda - na szosie obstawiałbym że B jest prawdziwe, ale w mieście, na wielu pasach na których samochody stoją i ruszają takie wyprzedzenie (a faktycznie - mijanie z prawej strony) byłoby dozwolone.

Zgadłem czy nie ? :)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lip 06, 2012 11:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
Barney napisał(a):
Zgadłem czy nie ? :)

Zdradzę, jak odpowie Freedom. Dla ułatwienia podam jedynie, że w testach, kiedy chodzi o miejscowość, to taka sytuacja jest zaznaczana odpowiednim znakiem.


Pt lip 06, 2012 11:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2010 1:41 pm
Posty: 1286
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
Barney napisał(a):
Generalnie przepisy należy szanować, choć z drugiej strony jazda - zwłaszcza w mieście - jest balansem pomiędzy wiernością przepisom a mozliwością dojechania :)
Czasem trzeba niezgodnie z przepisami wpuścić kogoś, innym razem się wepchnąć. Czasem myśleć o sobie (np. nie pozwalając się popędzać ponad przepisy facetowi jadącemu za mną) a czasem o innych (że jednak warto nie blokować ruchu).


Zgadzam się w 100%. Nic dodać, nic ująć. Świeżo po egzaminie na prawo jazdy miałem bardzo zbliżone zdanie do Yarpena.

Niestety przy obecnych warunkach drogowych i mentalności pozostałych uczestników ruchu nie da się jeździć zupełnie zgodnie z przepisami.

_________________
"Każde słowo Boga w ogniu wypróbowane, tarczą jest dla tych, co Doń się uciekają." [Księga Przysłów 30,5]


Pt lip 06, 2012 11:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
Johann napisał(a):
Niestety przy obecnych warunkach drogowych i mentalności pozostałych uczestników ruchu nie da się jeździć zupełnie zgodnie z przepisami.

No to powiedz, co takiego w warunkach drogowych sprawia, że nie jesteś w stanie jeździć zgodnie z przepisami.


Ps.
Tekst o "pozostałych użytkownikach" odrzucam, bo to, czy ktoś inny źle postępuje, nie stanowi usprawiedliwienia dla mnie, abym źle postępował.


So lip 07, 2012 11:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
W ruchu drogowym obowiązują dwie zasady : Bezpieczeństwa i Płynności Ruchu.
Kodeks Drogowy jest próbą ich realizacji - ale jak każdy kodeks, nie jest w stanie zrobić tego doskonale.
Dlatego w imie tych dwu zasad wolno go naruszyć.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 07, 2012 12:10 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
Barney napisał(a):
W ruchu drogowym obowiązują dwie zasady : Bezpieczeństwa i Płynności Ruchu.
Kodeks Drogowy jest próbą ich realizacji - ale jak każdy kodeks, nie jest w stanie zrobić tego doskonale.
Dlatego w imie tych dwu zasad wolno go naruszyć.

Tak? To zacytuj mi ten fragment Kodeksu drogowego, który tak stwierdza. Może być też jakikolwiek inny akt prawny...



Pomijam to, że przepisy Kd są stworzone właśnie w celu bezpiecznej jazdy.


So lip 07, 2012 12:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2010 1:41 pm
Posty: 1286
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
Yarpen Zirgin napisał(a):
No to powiedz, co takiego w warunkach drogowych sprawia, że nie jesteś w stanie jeździć zgodnie z przepisami.


Nie imputuj mi czegoś czego nie stwierdziłem. Staram się jeździć zgodnie z przepisami jak tylko mogę.

Czasami jednak człowiek jest niejako zmuszony do wykonania niedozwolonych manewrów. Bywa na przykład, że inny kierowca blokuje ruch poruszając się prędkością ok. 20 km/h. Na oprzytomnienie uśmiechasz się do niego "długimi" światłami, a jeżeli to nie odniesie spodziewanego skutku trąbisz. W ostateczności możesz albo wyprzedzić delikwenta niezgodnie z przepisami (np. linia ciągła) albo przez kilka kilometrów jechać za nim zawrotną prędkością.

Można by się zdecydować na ten ostatni wariant pod warunkiem, że dysponujesz odpowiednią ilością czasu. Nie jest to jednak często możliwe z uwagi na napięty harmonogram dnia (np. wykonywana praca).

Ponadto występują w praktyce liczne komplikacje z parkowaniem zwłaszcza jeżeli poruszasz się po dużym mieście.

Cytuj:
Tekst o "pozostałych użytkownikach" odrzucam, bo to, czy ktoś inny źle postępuje, nie stanowi usprawiedliwienia dla mnie, abym źle postępował.


Masz rację. Życzę Ci, żebyś wytrwał przy tym myśleniu :)

Barney napisał(a):
W ruchu drogowym obowiązują dwie zasady : Bezpieczeństwa i Płynności Ruchu.
Kodeks Drogowy jest próbą ich realizacji - ale jak każdy kodeks, nie jest w stanie zrobić tego doskonale.
Dlatego w imie tych dwu zasad wolno go naruszyć.


Dokładnie! Do dzisiaj pamiętam jak po raz pierwszy samodzielnie wybrałem się samochodem "na miasto" i do czego doprowadziła moja troska o bezpieczeństwo i przestrzeganie zasad ruchu drogowego na ul. Morskiej w Gdyni. ;)

_________________
"Każde słowo Boga w ogniu wypróbowane, tarczą jest dla tych, co Doń się uciekają." [Księga Przysłów 30,5]


Ostatnio edytowano So lip 07, 2012 12:24 pm przez Johann, łącznie edytowano 2 razy



So lip 07, 2012 12:21 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 8:36 am
Posty: 769
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
Yarpen Zirgin napisał(a):
Freedom napisał(a):
Moim zdaniem kierowanie samochodem, to żadna sztuka. Jeżeli ktoś jest w dobrej formie psychicznej, to nie powinien mieć problemów z poruszaniem się w ruchu drogowym.

Tak? Sprawdzimy. Wskaż prawidłową odpowiedź lub odpowiedzi:

W tej sytuacji kierujący pojazdem:
Obrazek

A) 2 może wyprzedzić pojazd 3
B) 1 nie może wyprzedzić pojazdu 2 z prawej strony
C) 1 nie może wyprzedzić pojazdu 2 z lewej strony


ABC są prawdziwe.

_________________
Totus tuus Maryjo. Jezu ufam Tobie.


So lip 07, 2012 12:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
Johann napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
No to powiedz, co takiego w warunkach drogowych sprawia, że nie jesteś w stanie jeździć zgodnie z przepisami.


Nie imputuj mi czegoś czego nie stwierdziłem. Staram się jeździć zgodnie z przepisami jak tylko mogę.

Napisałeś:

Cytuj:
Niestety przy obecnych warunkach drogowych i mentalności pozostałych uczestników ruchu nie da się jeździć zupełnie zgodnie z przepisami.

To w końcu jak jest: Jeździsz zgodnie z przepisami, czy też sobie je odpuszczasz, kiedy uznasz, że "warunki drogowe" to usprawiedliwiają?

Cytuj:
Czasami jednak człowiek jest niejako zmuszony do wykonania niedozwolonych manewrów. Bywa na przykład, że inny kierowca blokuje ruch poruszając się prędkością ok. 20 km/h. Na oprzytomnienie uśmiechasz się do niego "długimi" światłami, a jeżeli to nie odniesie spodziewanego skutku trąbisz. W ostateczności możesz albo wyprzedzić delikwenta niezgodnie z przepisami (np. linia ciągła) albo przez kilka kilometrów jechać za nim zawrotną prędkością.

A może po prostu ten kierowca nie jest w stanie jechać szybciej albo nie ma gdzie ustąpić, abyś mógł go wyprzedzić? No przykro mi, ale to, że będziesz kilka kilometrów jechał powoli nie jest usprawiedliwieniem dla naruszenia przepisów. Pomijam fakt, że jeszcze nie widziałem podwójnej linii ciągłej, która by ciągnęła się "kilka kilometrów".

Cytuj:
Można by się zdecydować na ten ostatni wariant pod warunkiem, że dysponujesz odpowiednią ilością czasu. Nie jest to jednak często możliwe z uwagi na napięty harmonogram dnia (np. wykonywana praca).

To również nie usprawiedliwia naruszenia przepisów.

Cytuj:
Ponadto występują w praktyce liczne komplikacje z parkowaniem zwłaszcza jeżeli poruszasz się po dużym mieście.

Jw.

Cytuj:
Barney napisał(a):
W ruchu drogowym obowiązują dwie zasady : Bezpieczeństwa i Płynności Ruchu.
Kodeks Drogowy jest próbą ich realizacji - ale jak każdy kodeks, nie jest w stanie zrobić tego doskonale.
Dlatego w imie tych dwu zasad wolno go naruszyć.


Dokładnie! Do dzisiaj pamiętam jak po raz pierwszy samodzielnie wybrałem się samochodem "na miasto" i do czego doprowadziła moja troska o bezpieczeństwo i przestrzeganie zasad ruchu drogowego na ul. Morskiej w Gdyni. ;)

Stłuczka?


So lip 07, 2012 12:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
Freedom napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Freedom napisał(a):
Moim zdaniem kierowanie samochodem, to żadna sztuka. Jeżeli ktoś jest w dobrej formie psychicznej, to nie powinien mieć problemów z poruszaniem się w ruchu drogowym.

Tak? Sprawdzimy. Wskaż prawidłową odpowiedź lub odpowiedzi:

W tej sytuacji kierujący pojazdem:
Obrazek

A) 2 może wyprzedzić pojazd 3
B) 1 nie może wyprzedzić pojazdu 2 z prawej strony
C) 1 nie może wyprzedzić pojazdu 2 z lewej strony


ABC są prawdziwe.

Pięknie. Sprawdziłeś odpowiedź w teście?


So lip 07, 2012 12:48 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 11, 2009 8:36 am
Posty: 769
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
Daj spokój, takie testy rozwiąże sześciolatek, który wie, że podwójna ciągła, to zakaz wyprzedzania.

_________________
Totus tuus Maryjo. Jezu ufam Tobie.


So lip 07, 2012 1:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyprzedzanie na trzeciego...
Freedom napisał(a):
Daj spokój, takie testy rozwiąże sześciolatek, który wie, że podwójna ciągła, to zakaz wyprzedzania.

I błąd, bo podwójna ciągła to nie jest zakaz wyprzedzania.


So lip 07, 2012 1:09 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 644 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL