Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:26 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 "Masoneria polska 2012" 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
Małgosia napisał(a):
Nie jest to tożsame z intronizacją Chrystusa. Chrystus jest Królem Wszechświata, a więc i Polski i intronizacja jest bezsensem.

W akcie Intronizacji nie chodzi o ogłoszenie Prawdy, jakiegoś dogmatu. Tutaj chodzi o uznanie Pana Jezusa za Króla, a co za tym idzie o całkowite podporządkowanie wszelkich sfer Jemu i Jego Prawu. Nie ma miejsca tutaj na tzw. neutralność światopoglądową, a więc (wracając do tematu) na jeden z postulatów masonerii..


Pn gru 21, 2015 2:47 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
watchman napisał(a):
W akcie Intronizacji nie chodzi o ogłoszenie Prawdy, jakiegoś dogmatu.
Moment ale chyba Kościół wypowiedział się na ten temat. I jak ktoś odrzuca to co uczy Kościół to stawia się poza tym Kościołem. Z czym tu jeszcze dyskutować.
Nie należy przesadzać. Masoneria istnieje i działa ale nasza świętość nie zależy od tego czy masoneria jest i działa a od naszej postawy wobec Boga. To czy Jezus będzie ogłoszony Królem Polski nie ma znaczenia jeżeli nie będzie Królem mojego serca. A Jezus jest Królem też Polski. Z tego co mnie uczono na geografii to Polska zalicza się do Wszechświata. Chyba że coś się zmieniło a ja o tym nie wiem. Jeśli Polska nie jest częścią wszechświata to trzeba by było dokonać aktu ale jeśli jednak należy to taki akt nie ma żadnego sensu.
watchman napisał(a):
Nie ma miejsca tutaj na tzw. neutralność światopoglądową, a więc (wracając do tematu) na jeden z postulatów masonerii..
Uważasz, że trzeba wszystkim narzucić jak mają mysleć i w co wierzyć? Niedawno splajtował system który tak mówił.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn gru 21, 2015 3:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
Jockey napisał(a):
To czy Jezus będzie ogłoszony Królem Polski nie ma znaczenia jeżeli nie będzie Królem mojego serca.

Amen.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pn gru 21, 2015 3:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
Jockey napisał(a):
Moment ale chyba Kościół wypowiedział się na ten temat. I jak ktoś odrzuca to co uczy Kościół to stawia się poza tym Kościołem. Z czym tu jeszcze dyskutować.

Ale co powiedział Kościół? Czy Kościół nie chce uznać Prawa Bożego za najważniejsze, za podstawę na której buduje się zasady życia społecznego?
Czy Kościół nie chce oddać Polski pod panowanie Chrystusa Króla?
No przecież, to byłby absurd, gdyby tego nie chciał.
Jockey napisał(a):
To czy Jezus będzie ogłoszony Królem Polski nie ma znaczenia jeżeli nie będzie Królem mojego serca. A Jezus jest Królem też Polski. Z tego co mnie uczono na geografii to Polska zalicza się do Wszechświata.

To czy państwo jest budowane na Prawie Bożym, czy też ma Prawo Boże w ... ma bardzo duże znaczenie. Zły system potrafi zdegenerować prawie każdego. Wyjątek stanowią święci pańscy.
Jakie ogromne spustoszenia czyni obecna cywilizacja, zwana przez Jana Pawła II cywilizacją śmierci?
Obecna cywilizacja jest cywilizacją śmierci bo odrzuciła Boga i Jego Prawa. Zapragnęła być neutralna światopoglądowo. Prawda jest taka, że jak ktoś chce być neutralny światopoglądowo to kończy w piekle.
Jockey napisał(a):
A Jezus jest Królem też Polski. Z tego co mnie uczono na geografii to Polska zalicza się do Wszechświata. Chyba że coś się zmieniło a ja o tym nie wiem. Jeśli Polska nie jest częścią wszechświata to trzeba by było dokonać aktu ale jeśli jednak należy to taki akt nie ma żadnego sensu.

Szatan jest cwany i poprzez alchemię słowa wysłał Pana Jezusa i Jego Prawo w kosmos.. Nie wiem czy to rozumiesz. Mam nadzieję, że tak..
Jockey napisał(a):
Uważasz, że trzeba wszystkim narzucić jak mają mysleć i w co wierzyć?

Nie można narzucać. To musi być akt dobrowolny.
Musi pojawić się taka wola narodu. Ludzie muszą zapragnąć żyć w praworządnym państwie oraz mieć wolę by odrzucić fałsz.


Pn gru 21, 2015 9:11 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
Sam sobie zaprzeczyłeś.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt gru 22, 2015 12:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
Generalnie tam gdzie brakuje Boga pojawiaja się bożki zastępcze, tak się bowiem składa że cżłowiek zawsze potrzebuje duchowosci a odrzucając wymiar boski skazany jest na ersatze jak kulty jednostki, ideologie typu komunizm czy faszyzm, przynależnosc do grup typu masoneria a w lżejszym wymiarze umiejscawia gwiazdy kina, teatru, estrady czy sportu tam gdzie winien stać Bóg.

W Szwecji religia nie jest popularna, za to masoneria jak widzę prężna. Derayesa próbowali wciągnąć ale się nie dał.

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt gru 22, 2015 1:53 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
Nie o tym rozmawiamy. Bo to co napisałeś to fakty.
Tutaj zarzut jest taki ze za całe zło świata odpowiedzialna jest masoneria. Co juz do końca prawda nie jest. Więcej za to ze katolicy nie są swieci to tez odpowiada masoneria
I to niezdrowe zainteresowanie zamiast Bogiem interesują sie diabłem.
I jeszcze jeden wątek to ukoronowanie Jezusa na Króla Polski chociaż jest juz Królem Wszechświata. I ze bedzie to miało konsekwencje pozytywne nawet jak nie bedzie Jezus Królem naszych serc.
Kolejna sprawa to ks. Natanek i jego przewodnia rola w Kościele a został suspendowany przez masonów. Tak można skrócić p czym tutaj rozmawiamy

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt gru 22, 2015 9:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
Widzę, tak sobie napisałem bo wielokrotnie przekonałem się że pewne fakty nie są wcale dla wszystkich oczywiste.
Już mnie tu nie ma ;)

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Wt gru 22, 2015 9:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
Jockey napisał(a):
Tutaj zarzut jest taki ze za całe zło świata odpowiedzialna jest masoneria. Co juz do końca prawda nie jest.

Do końca to prawdą nie jest. Tylko pytanie takie: kto tutaj napisał, że za całe zło świata jest odpowiedzialna masoneria?
Masoneria jest jednym z narzędzi lucyfera. Jest jego hierarchicznym kościołem.
Jockey napisał(a):
Więcej za to ze katolicy nie są swieci to tez odpowiada masoneria

W dużej mierze tak jest. Idee masońskie odciągają od Prawdy, od Boga, ale za swoje wybory ponosimy odpowiedzialność osobistą.
Jockey napisał(a):
I to niezdrowe zainteresowanie zamiast Bogiem interesują sie diabłem.

Jeśli zamkniesz na zło oczy, nie znaczy, że to zło znika. Przypomina to chowanie głowy w piasek.
Jeśli ktoś zwraca się w kierunku Boga, Prawdy to w lepszym świetle widzi własną grzeszność, słabość. Widzi szkody jakie poniósł krocząc diabelskimi drogami, omijając Boże ścieżki.
Jockey napisał(a):
I jeszcze jeden wątek to ukoronowanie Jezusa na Króla Polski chociaż jest juz Królem Wszechświata. I ze bedzie to miało konsekwencje pozytywne nawet jak nie bedzie Jezus Królem naszych serc.

Twój tok rozumowania jest dla mnie fałszywy. To tak jakbym ja się dziwił: dlaczego ty chcesz by Pan Jezus stał się Królem twego serca, skoro jest Królem Wszechświata? Czy Twoje serce nie jest częścią wszechświata?
Jockey napisał(a):
Kolejna sprawa to ks. Natanek i jego przewodnia rola w Kościele a został suspendowany przez masonów

Ks. Natanek to bardzo odważny i prawy kapłan.
Poniżej fragment z książki innego odważnego, także suspendowanego (i nie tylko) księdza, który walczył z masonerią:
Trzeba ujawniać przewrotność masonerii! – abp Marcel Lefebvre FSSPX


Pt gru 25, 2015 1:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
watchman napisał(a):
Masoneria jest jednym z narzędzi lucyfera. Jest jego hierarchicznym kościołem.

Pojechałeś po bandzie.
watchman napisał(a):
Twój tok rozumowania jest dla mnie fałszywy. To tak jakbym ja się dziwił: dlaczego ty chcesz by Pan Jezus stał się Królem twego serca, skoro jest Królem Wszechświata? Czy Twoje serce nie jest częścią wszechświata?

Filozofowanie (nie mylić z filozofią) godne przedszkolaka.
watchman napisał(a):
Ks. Natanek to bardzo odważny i prawy kapłan.

:|

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pt gru 25, 2015 4:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
Małgosia napisał(a):
Cytuj:
watchman napisał(a):
Masoneria jest jednym z narzędzi lucyfera. Jest jego hierarchicznym kościołem.

Pojechałeś po bandzie.

Tekst pochodzi z książki ks. Henryka Czepułkowskiego, "Antykościół w natarciu", Warszawa 1994:
"Nie chodzi oczywiście o to, żeby w obliczu silnej masonerii wpadać w defetyzm i panikę, które paraliżują, w jakąś lękową obsesję na jej punkcie, ależ bynajmniej! Lecz z drugiej strony uparcie powtarzane, wbijane społeczeństwu w głowę frazesy, w wiadomych kuźniach ukute, o „spiskowej teorii dziejów”, o „straszaku masońskim”, o „fobiach obsesjach antymasońskich”, o rzekomym „hobby starszych panów”, o zjawisku, które „należy już do przeszłości”, wreszcie masonerii „gorszej” i „lepszej” itp., w tym gronie, mam nadzieję, nie są warte nawet wzruszenia ramion. To zwykłe dymne zasłony dla naiwnych „profanów”. Istnienie i dynamiczna, wszechobecna i agresywna potęga masonerii nie jest mitem, ani urojeniem, ani przeszłością. Jest ona jednym z głównych faktorów współczesnego świata."
http://www.intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=126%3Aantykosciol1&catid=35&Itemid=90
Małgosia napisał(a):
Cytuj:
watchman napisał(a):
Twój tok rozumowania jest dla mnie fałszywy. To tak jakbym ja się dziwił: dlaczego ty chcesz by Pan Jezus stał się Królem twego serca, skoro jest Królem Wszechświata? Czy Twoje serce nie jest częścią wszechświata?

Filozofowanie (nie mylić z filozofią) godne przedszkolaka.


intronizacja.pl napisał(a):
Natomiast Pan Jezus domaga się przez sł. Bożą Rozalię, aby ta niezależna od woli człowieka prawda wiary była uznana i wyznana przez Polaków – tak jak domagał się od Piotra wyznania wiary, że jest Mesjaszem, choć przecież był Mesjaszem niezależnie od jego wyznania. Tak więc prawda, która istnieje sama w sobie (obiektywnie), ma być wyznana przez nas; prawda, która istnieje w aspekcie ontologicznym, ma być wyznana w aspekcie moralnym (życiowym).

Innymi słowy jest to ukonkretnienie w życiu osobistym prawdy ogólnej. Zobaczmy to na przykładzie jednostki: prawdą ogólną jest, że Jezus jest Królem. Sama ta prawda nic nie zmieni w moim życiu, jeśli nie wyznam, że Jezus jest moim Królem. Tak samo w życiu narodu: Jezus jest Królem wszechświata, ale dopiero wolna decyzja danego narodu sprawia, że ten naród uznaje nad sobą Jezusa Króla.

http://www.intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=113%3Ajezus-krol-polski-art&catid=35&Itemid=77


Pn gru 28, 2015 11:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
BTW jakoś wyraźnie mi zgrzyta owo mocne utajnienie działań lóż masońskich, kretyńskie rytuały z ich rzekomym humanitarnym przesłaniem ulepszania świata, pomocy biednym itp.

Czemu nie jawnie w takim razie, 'bracia' drodzy, a i 'siostry' słyszałem ostatnio też dopuszczacie? :D

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn gru 28, 2015 1:16 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
Derayes
Nikt nie twierdzi, że masoneria nie istnieje. Nikt nie twierdzi, że masoneria nie prowadzi skrytych działań antychrześcijańskich a szczególnie antykatolickich. Kościół się wyraźnie wypowiedział na temat masonerii i innych tajnych organizacji. Jest odpowiedni zapis na ten temat w KPK.

W tej dziedzinie sporu nie ma.
Zaczyna się od tego, że są tacy którzy uważają, że całe zło świata i całe zło w człowieku to masoneria. A lekarstwem na to ma być intronizacja Jezusa. Na ten temat Kościół również się wypowiedział.
http://kosciol.wiara.pl/doc/929882.Komu ... cezjalnych
A że niektórzy nie chcą tego przyjąć i stają w swojej pysze przeciwko Kościołowi to jest tematem tej rozmowy.

http://ekai.pl/wydarzenia/ostatnia_chwi ... zykrotnie/

I na koniec ciekawy tekst dominikanina
http://dominikanie.pl/2015/11/introniza ... -ze-zlota/

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn gru 28, 2015 1:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt lip 26, 2013 4:24 pm
Posty: 4214
Lokalizacja: Szwecja
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
Jockey, racja oczywiście, że nie wolno tak totalnie generalizowac bo to tak jakby człowiek uważał że jeśli jechał autem nieprzepisowo albo pije nałogowo alkohol czy tam robi inne brzydkie rzeczy to na pewno przez masonerię, czytaj zdejmuje z siebie całą odpowiedzialnośc.

Niezwykle ciekawe artykuły, szczególnie ten ostatni O. Biskupa! :)

_________________
'Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać
Ale miłość moja nigdy nie odstąpi od Ciebie
Mówi Pan'


Pn gru 28, 2015 4:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Masoneria polska 2012"
Jockey napisał(a):
Kościół się wyraźnie wypowiedział na temat masonerii i innych tajnych organizacji. Jest odpowiedni zapis na ten temat w KPK.
W tej dziedzinie sporu nie ma.

A jednak nie wiadomo czy przynależność do masonerii ekskomunikuje ipso facto.
Cytuj:
28 kwietnia 1738 roku, papież Klemens XII, kierując się motywami doktrynalnymi i dyscyplinarnymi bullą "In eminenti Apostolatus speculo..." zabronił przynależności do masonerii pod karą ekskomuniki...
Encyklika ta zawierała potępienie bezwzględne, mocne, wyraźne, „mające moc wieczystą”, obejmujące wszelkie „towarzystwa, zgromadzenia, zebrania i narady wolnomularskie”...

...Wszystkie te dokumenty stanowiły powtórzenie tez zawartych w „In eminenti...”, starały się przedstawiać wiernym istotę wolnomularstwa jako Antykościoła i zabraniały przynależności do tego typu organizacji. Pojawiały się one z różnym natężeniem, przy czym na szczególną uwagę zasługuje pontyfikat Leona XIII w trakcie którego Stolica Apostolska wydała co najmniej 226 dokumentów poruszających problem wolnomularstwa.

Ukoronowaniem wszystkich tych posunięć było bardzo wyraźne pojawienie się tej problematyki w promulgowanym przez Benedykta XV 27 maja 1917 roku „Codex Iuris Canonici”.
Kanon 2335 mówił, iż „katolicy, wstępujący do sekty masońskiej względnie do jej podobnych stowarzyszeń, walczących z Kościołem i z legalnymi władzami cywilnymi, popadają tym samym w ekskomunikę, zarezerwowaną Stolicy Apostolskiej simpliciter”.

Sobór Watykański II zachwiał w wielu środowiskach niezłomne do tej pory przekonanie o zdecydowanie negatywnym stosunku Kościoła do wolnomularstwa. Było to nieuzasadnione gdyż mimo pojawiających się niekiedy wypowiedzi interpretowanych jako zezwolenie na bratanie się katolików z masonami oficjalna deklaracja Kongregacji Doktryny Wiary z 17 grudnia 1981 podkreślała, że „dotychczasowa praktyka dyscyplinarna Prawa Kanonicznego nie została w niczym zmodyfikowana i obowiązuje w całej pełni” tak więc „nie została zniesiona ekskomunika ani inne przewidziane kary”. Wydawało się, że to rozwiało większość wątpliwości.
Kolejny problem pojawił się jednak już wkrótce, wraz z wejściem w życie 27 listopada 1983 roku nowego Kodeksu Prawa Kanonicznego. Nie powtarza on dawnego kanonu 2335 lecz zawiera jedynie kanon 1374, który mówi: „Kto zapisuje się do stowarzyszenia działającego w jakikolwiek sposób przeciwko Kościołowi, powinien być ukarany sprawiedliwą karą; kto zaś popiera tego rodzaju stowarzyszenie lub nim kieruje, powinien być ukarany interdyktem”
Nowy kodeks nie wspominał już explicite o „sekcie masońskiej”.

więcej tutaj:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IH/kosciol_i_masoni.html
No, a na forum pomocy portalu katolik mamy taką o to odpowiedź ks. jezuity:
Cytuj:
Autor: Dariusz K. SI. ()
Data: 2002-05-31 10:39
Nalezenie do masonerii nie jest z definicji rowne ekskomunice. Ale sa umysly, ktore jak sie upra, ze mason jest moca samego prawa ekskomunikowany, to nic ich nie przekona, ze tak nie jest. Niektorzy bowiem uwazaja, ze Kosciol osiagnal swa pelnie rozwoju na Soborze Trydenckim, a jakies tam Sobory Watykanskie II sa podejrzane.

Papieże swoje, a ksiądz swoje. Kogo słuchać?

Jockey napisał(a):
Zaczyna się od tego, że są tacy którzy uważają, że całe zło świata i całe zło w człowieku to masoneria.

Bohatersko walczysz z poglądem, który sam stworzyłeś. Gratulacje..


Pn gru 28, 2015 8:25 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL