Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:16 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 37  Następna strona
 Uczta kinomana- prośba o dobry film. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
sachol napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Przymierzam się do oglądania serii filmów o życiu Jezusa The Chosen (seria polecona mi i innym przez program katechetyczny moich dzieci; dostępna na YouTube).

Pierwszy odcinek
https://youtu.be/Vyv1W-hsmx8?list=PLwjoqDa8kUBL_trCMU-TzEFE1Sm7kYuP6&t=1372

Playlista
https://www.youtube.com/playlist?list=PLwjoqDa8kUBL_trCMU-TzEFE1Sm7kYuP6

Podobno seria bardzo podoba się ludziom a była finansowana w formie crowd-funding.

Widziałam 1 odcinek i jakoś mnie nie porwałk. Konwencja zupełnie inna od znaych seriali religijnych taka bardziej "ludzka".
Do polskiej wersji jest aplikacja na androida i wtedy sa napisy no i nie ma denerwujacych reklam na youtubie.


Podobno pierwszy odcinek jest najmniej porywający i jak się go przebrnie jest o wiele lepiej :)


Śr wrz 23, 2020 3:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Brandeisbluesky napisał(a):
sachol napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Przymierzam się do oglądania serii filmów o życiu Jezusa The Chosen (seria polecona mi i innym przez program katechetyczny moich dzieci; dostępna na YouTube).

Pierwszy odcinek
https://youtu.be/Vyv1W-hsmx8?list=PLwjoqDa8kUBL_trCMU-TzEFE1Sm7kYuP6&t=1372

Playlista
https://www.youtube.com/playlist?list=PLwjoqDa8kUBL_trCMU-TzEFE1Sm7kYuP6

Podobno seria bardzo podoba się ludziom a była finansowana w formie crowd-funding.

Widziałam 1 odcinek i jakoś mnie nie porwałk. Konwencja zupełnie inna od znaych seriali religijnych taka bardziej "ludzka".
Do polskiej wersji jest aplikacja na androida i wtedy sa napisy no i nie ma denerwujacych reklam na youtubie.


Podobno pierwszy odcinek jest najmniej porywający i jak się go przebrnie jest o wiele lepiej :)

To zrobię drugie podejscie:)


Śr wrz 23, 2020 6:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Dzięki o info o app na Android. Widzę, że jest też dla filmu app do Apple's iOS.
Obejrzałam piąty odcinek z weselem w Kanie Galilejskiej. Może aktorzy mają trochę amerykański sposób bycia, ale jakoś, o dziwo, mi to nie przeszkadza. Prawie się popłakałam przy przemianie wody w wino - to takie równocześnie boże i ludzkie wydarzenie, czuło się narastanie napięcia w przykrej dla rodziny sytuacji, jego kulminację, i rozładowanie po przemianie i skosztowaniu wybornego wina.


Śr wrz 23, 2020 9:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Brandeisbluesky napisał(a):
Dzięki o info o app na Android. Widzę, że jest też dla filmu app do Apple's iOS.
Obejrzałam piąty odcinek z weselem w Kanie Galilejskiej. Może aktorzy mają trochę amerykański sposób bycia, ale jakoś, o dziwo, mi to nie przeszkadza. Prawie się popłakałam przy przemianie wody w wino - to takie równocześnie boże i ludzkie wydarzenie, czuło się narastanie napięcia w przykrej dla rodziny sytuacji, jego kulminację, i rozładowanie po przemianie i skosztowaniu wybornego wina.

Obejrzalam drugi odcinek, i mnie wciagnol. Juz sie nie mogę doczekać kiedy obejrzę kolejny. Dzieki. Bo sama z siebie możliwe że nie wrocila bym do tego serialu.


Pt wrz 25, 2020 10:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Dziś późnym wieczorem zamierzam obejrzeć genialny film grozy (ten sam reżyser, który nakręcił filmy "Obecność"). Mowa o znamiennym tytule... "Kiedy gasną światła" Polecam tym, którzy czasem lubią się przestraszyć...poczuć dreszczyk ;d

zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=GDZNmsq0wLA

A w niemal tym samym czasie również film "straszny", ale klasyka, o której każdy pewnie słyszał. "Milczenie owiec" w genialnej obsadzie - Anthony Hopkins oraz Jodie Foster ;

Wszystko do obejrzenia już dziś w tv (TVN, TVP 2) - pory dla nocnych marków - 23.30 ; 23.45 (na zwolnieniu czas się dłuży :cfaniak: )

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt wrz 25, 2020 5:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
sachol napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Dzięki o info o app na Android. Widzę, że jest też dla filmu app do Apple's iOS.
Obejrzałam piąty odcinek z weselem w Kanie Galilejskiej. Może aktorzy mają trochę amerykański sposób bycia, ale jakoś, o dziwo, mi to nie przeszkadza. Prawie się popłakałam przy przemianie wody w wino - to takie równocześnie boże i ludzkie wydarzenie, czuło się narastanie napięcia w przykrej dla rodziny sytuacji, jego kulminację, i rozładowanie po przemianie i skosztowaniu wybornego wina.

Obejrzalam drugi odcinek, i mnie wciagnol. Juz sie nie mogę doczekać kiedy obejrzę kolejny. Dzieki. Bo sama z siebie możliwe że nie wrocila bym do tego serialu.


Moje zdanie jest taki, że co kolejny odcinek, to lepszy. Na początku nawet fizjonomia Jonathan'a Roumiego bardzo mi nie pasowała jako twarz Jezusa, ale teraz już uważam, że jest w porządku, że mogłabym sobie tak Jezusa wyobrażać. Podoba mi się gra Paras'a Patel'a w roli celnika Mateusza. Mateusz w tym filmie jest taki inny niż reszta uczniów, ma chyba mizofobię, co jest niezłym pomysłem na osobę, która obraca pieniędzmi. Budzi moje współczucie i sympatię.


Pt wrz 25, 2020 5:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Coś dla miłośników SF.
https://www.youtube.com/watch?v=Sgm_4WRcGRo
Krótki kilkuminutowy film. Jeden z wielu na kanale DUST.
Dziwne że odkryłem ten kanał dopiero teraz. Świetnie zrealizowane, niezłe efekty, czasem animacje.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pt wrz 25, 2020 7:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Coś dla osób rozważających życie pustelnicze:

Siostra Anuncjata Piętka | o życiu pustelniczym

https://www.youtube.com/watch?v=Z0lS5-UwpnI

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt wrz 25, 2020 7:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
mniszek_pospolity napisał(a):
Dziś późnym wieczorem zamierzam obejrzeć genialny film grozy (ten sam reżyser, który nakręcił filmy "Obecność"). Mowa o znamiennym tytule... "Kiedy gasną światła" Polecam tym, którzy czasem lubią się przestraszyć...poczuć dreszczyk ;d

zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=GDZNmsq0wLA

A w niemal tym samym czasie również film "straszny", ale klasyka, o której każdy pewnie słyszał. "Milczenie owiec" w genialnej obsadzie - Anthony Hopkins oraz Jodie Foster ;

Wszystko do obejrzenia już dziś w tv (TVN, TVP 2) - pory dla nocnych marków - 23.30 ; 23.45 (na zwolnieniu czas się dłuży :cfaniak: )

mniszek_pospolity napisał(a):
Dziś późnym wieczorem zamierzam obejrzeć genialny film grozy (ten sam reżyser, który nakręcił filmy "Obecność"). Mowa o znamiennym tytule... "Kiedy gasną światła" Polecam tym, którzy czasem lubią się przestraszyć...poczuć dreszczyk ;d

zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=GDZNmsq0wLA

A w niemal tym samym czasie również film "straszny", ale klasyka, o której każdy pewnie słyszał. "Milczenie owiec" w genialnej obsadzie - Anthony Hopkins oraz Jodie Foster ;

Wszystko do obejrzenia już dziś w tv (TVN, TVP 2) - pory dla nocnych marków - 23.30 ; 23.45 (na zwolnieniu czas się dłuży :cfaniak: )

Nie lubię dreszczowców. Milczenie owiec ogladałam z 2 razy kilka lat temu.
Z realistyczno-historycznych filmów, zrealizoeanych znakomicie oddajac klimat socjalizmu to serial "Czarnobyl"

https://www.filmweb.pl/serial/Czarnobyl-2019-799827

Tutaj zwiastun.
https://youtu.be/rc-4c3t8KCE

https://youtu.be/s9APLXM9Ei8


Pt wrz 25, 2020 8:35 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 20, 2018 6:38 pm
Posty: 102
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Darkcity (1998). Świetny film!

_________________
Trzecia natura, jak pisze Boecjusz w czwartym rozdziale dzieła O dwóch naturach (...)


Pt wrz 25, 2020 9:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Dziś na TV 4 o 21.40 kino akcji o znamiennym tytule:

GNIEW CAINA

Streszczenie:

Cytuj:
Skazany na dożywocie Miles "Cain" Skinner (Ving Rhames), przywódca więziennego gangu, obserwuje, jak za kratki trafia jego syn Ricky (Nipsey Hussle), który został oskarżony o współudział w próbie morderstwa. Pewnego dnia dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. W obliczu tej druzgocącej informacji zaczyna czytać Biblię. Nawraca się, a wiara skłania go do głębokiej refleksji nad własnym życiem. Tymczasem do zakładu karnego trafia gangster JD Parker (Gillie Da Kid) - niedoszła ofiara Ricky'ego. Konflikt między nowymi przybyszami jest tylko kwestią czasu. Cain, który nie chce, by syn popełnił jego błędy i miał takie samo życie jak on, za wszelką cenę próbuje pokazać przeciwnikom, jak wiele ich łączy.


Warto obejrzeć, bo mimo, że kino akcji (sensacja), to jednak mamy wątek z Biblią i chrześcijańskimi wartościami nawet w tak specyficznym miejscu, które rządzi się swoimi prawami jak więzienie. No i relacja ojciec-syn...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr wrz 30, 2020 6:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Brandeisbluesky napisał(a):
sachol napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Dzięki o info o app na Android. Widzę, że jest też dla filmu app do Apple's iOS.
Obejrzałam piąty odcinek z weselem w Kanie Galilejskiej. Może aktorzy mają trochę amerykański sposób bycia, ale jakoś, o dziwo, mi to nie przeszkadza. Prawie się popłakałam przy przemianie wody w wino - to takie równocześnie boże i ludzkie wydarzenie, czuło się narastanie napięcia w przykrej dla rodziny sytuacji, jego kulminację, i rozładowanie po przemianie i skosztowaniu wybornego wina.

Obejrzalam drugi odcinek, i mnie wciagnol. Juz sie nie mogę doczekać kiedy obejrzę kolejny. Dzieki. Bo sama z siebie możliwe że nie wrocila bym do tego serialu.


Moje zdanie jest taki, że co kolejny odcinek, to lepszy. Na początku nawet fizjonomia Jonathan'a Roumiego bardzo mi nie pasowała jako twarz Jezusa, ale teraz już uważam, że jest w porządku, że mogłabym sobie tak Jezusa wyobrażać. Podoba mi się gra Paras'a Patel'a w roli celnika Mateusza. Mateusz w tym filmie jest taki inny niż reszta uczniów, ma chyba mizofobię, co jest niezłym pomysłem na osobę, która obraca pieniędzmi. Budzi moje współczucie i sympatię.

Mi troche nie pasuje kreacja Jana Chrzciela. Tak jak by zrobili z niego wariata..


Śr wrz 30, 2020 8:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Trochę jest podobnie w filmie "Jezus z Nazaretu"https://www.youtube.com/watch?v=M7SkOdQ_oZY&feature=youtu.be&t=3448. Jan Chrzciciel grany przez Michael'a York'a wygląda jak szaleniec boży.


Śr wrz 30, 2020 8:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Czasem trzeba się wyciszyć, czasem trzeba stanąć. A w ciszy też Bóg do nas przemawia.

Zachęcam do genialnego i niesamowitego filmu w ciszy, duchowej przygodzie i kontemplacji filmu pt. "Wielka cisza" (mam na DVD).

Cytuj:
Wielka cisza – film dokumentalny, którego reżyserem jest Philip Gröning. Premiera obrazu miała miejsce w 2005 r. Film ten stanowi ruchomą ilustrację życia monastycznego na przykładzie zakonu kartuzów – zgromadzenia duchownego o charakterze kontemplacyjnym, o surowej regule.


Sam reżyser sporo musiał się starać, żeby móc tam wejść - do tej tajemnicy życia najbardziej obok trapistów i kamedułów surowego zakonu. "Muzyka" to tylko śpiew mnichów modlących się w stallach, w kościele. Poza tym...cisza ;)

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr wrz 30, 2020 11:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Pora się szykować na seans ;) Nie jestem wielkim fanem dramatów kryminalnych, ale ten film w gwiazdorskiej obsadzie przyciągnął moją uwagę. Raz go zobaczyłem i dziś obejrzę po raz drugi na TV 4 o 21.40

Sądna noc

Klaustrofobiczne studium amerykańskiego miasta na przykładzie grupy przyjaciół, którzy zbyt wcześnie zjechali z autostrady. Mocne!

Cytuj:
Frank Wyatt (Emilio Estevez) i jego dwaj koledzy, Mike (Cuba Gooding Jr.) i Ray (Jeremy Piven) jadą samochodem na galę bokserską. Trafiają na potężny korek i grozi im, że nie zdążą przed rozpoczęciem imprezy. Postanawiają jechać na skróty i trafiają do podejrzanej dzielnicy, w której po zapadnięciu zmroku na ulicach nie ma nikogo poza kloszardami, chuliganami i bandytami. Potrącają tam człowieka, który okazuje się bandytą z ciężką raną postrzałową. Ścigają go gangsterzy pod wodzą bezwzględnego Fallona (Denis Leary), który na oczach Franka i jego przyjaciół z zimną krwią zabija złodzieja. Fallon nie zamierza pozostawiać świadków przy życiu i zaczyna ich gonić. Uciekinierzy tracą samochód, nie mogą wezwać pomocy, a na dodatek zostają zaatakowani przez mieszkańców tej dzielnicy.


Także, czas na mnie :cfaniak:

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt paź 06, 2020 8:40 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 37  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL