Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:39 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona
 Uczta kinomana- prośba o dobry film. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Według mnie najlepsza wersja filmowa jaka do tej pory powstała o słynnym Draculi (może Stary Kiemlicz wpadnie i opowie jak to było z Vladem Palownikiem, czy to bajka, legenda czy historia). ;) Wampiry nie istnieją, ale filmy o nich i owszem./

Dla mnie arcydzieło, bo to nietuzinkowy horror, choć nie brak opinii, że Dracula nakręcony w 1992 roku to...melodramat. Reżyser słynny
Francis Ford Coppola

Rumuński książę, a w rzeczywistości wampir Vlad Dracula wyjeżdża do Londynu, gdzie mieszka kobieta przypominająca mu jego tragicznie utraconą ukochaną.

Muzyka fenomenalna, ale obsada (!), to mistrzostwo: Gardy Oldman, Winona Ryder, Anthony Hopkins, Keanu Reeves, Richard E. Grant - plejada gwiazd Hollywood.

zwiastun:

https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/Dracula+Zwiastun+nr+1-12830

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt lis 10, 2020 9:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
mniszek_pospolity napisał(a):
Według mnie najlepsza wersja filmowa jaka do tej pory powstała o słynnym Draculi (może Stary Kiemlicz wpadnie i opowie jak to było z Vladem Palownikiem, czy to bajka, legenda czy historia). ;) Wampiry nie istnieją, ale filmy o nich i owszem./

Dla mnie arcydzieło, bo to nietuzinkowy horror, choć nie brak opinii, że Dracula nakręcony w 1992 roku to...melodramat. Reżyser słynny
Francis Ford Coppola

Rumuński książę, a w rzeczywistości wampir Vlad Dracula wyjeżdża do Londynu, gdzie mieszka kobieta przypominająca mu jego tragicznie utraconą ukochaną.

Muzyka fenomenalna, ale obsada (!), to mistrzostwo: Gardy Oldman, Winona Ryder, Anthony Hopkins, Keanu Reeves, Richard E. Grant - plejada gwiazd Hollywood.

zwiastun:

https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/Dracula+Zwiastun+nr+1-12830

Ja sie kiedyś zastanawialam czy dla katolika dobrym pomyslem jest ogladać takie filmy o takich istotach jak wampiry. Ostatecznie uznałam że nie i odstawilam wszelkie dreszczowce i horrory. Zreszta nigdy niespecjalnie je lubiłam.


Wt lis 10, 2020 10:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Bajke o Babie Jadze te odstawilas?
Tez nie przepadam za horrorami, ale nie uwazam zeby byly grozne dla jakiegokolwiek katolika pod zadnym wzgledem. To ze wymyslono wampiry, tak jak czarownikow i Babe Jage, nic absolutnie nie znaczy oprocz dostarczenia ozrywki ludziom.


Wt lis 10, 2020 11:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Adam M. napisał(a):
Bajke o Babie Jadze te odstawilas?
Tez nie przepadam za horrorami, ale nie uwazam zeby byly grozne dla jakiegokolwiek katolika pod zadnym wzgledem. To ze wymyslono wampiry, tak jak czarownikow i Babe Jage, nic absolutnie nie znaczy oprocz dostarczenia ozrywki ludziom.

A gdzie ja pisalam o jakiejś grozbie dla katolika?
Rozrywkę chyba kazdy moze dobierac wg wlasnego uznania.


Wt lis 10, 2020 11:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Cytuj:
Ja sie kiedyś zastanawialam czy dla katolika dobrym pomyslem jest ogladać takie filmy o takich istotach jak wampiry. Ostatecznie uznałam że nie i odstawilam wszelkie dreszczowce i horrory. Zreszta nigdy niespecjalnie je lubiłam.


Może nie doczytałaś, ale ten genialny (moja subiektywna opinia) film nie jest "typowym horrorem o wampirach". Sam ten wampiryzm głównego bohatera to drugorzędna sprawa. W ogóle tam jest stokroć więcej o miłości, wielkiej, nieprzemijającej itd. To jednak nie jest to samo co "Zmierzch", poziom dwie półki wyżej.

Co do horrorów, to są oczywiście katolicy, którzy uważają je za jakieś "duchowe zagrożenia", choć ja takowych nie znam. Nam ksiądz kiedyś na komputerze odtworzył "Resident Evil" Dla mnie to rozrywka, nie każdy lubi się "bać", choć prawdziwe horrory to mamy na ulicach, w domach i miejscach pracy. Filmy o wilkołakach, zombie czy wiedźmach są przy tym wszystkim nawet...śmieszne. Nie zapominajmy też, że do gatunku horroru zalicza się taki filmy jak "Egzorcysta", "Omen", "Rytuał", których motywem przewodnim są opętania człowieka przez złego ducha, a to już nie "bajka". A przynajmniej nie dla ludzi wierzących.

Dobra, czas na klasyczną, polską komedię:

Brunet wieczorową porą To jedna z moich ulubionych. Dialogi z tego filmu przeszły do "historii" :D

Cyganka przepowiada Michałowi, że zabije człowieka. Przerażony proroctwem mężczyzna stara się uciec od przeznaczenia.

Obsada "wymiata". Pewnie wszyscy zresztą znają ten film ;d

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr lis 11, 2020 5:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Ja sie kiedyś zastanawialam czy dla katolika dobrym pomyslem jest ogladać takie filmy o takich istotach jak wampiry. Ostatecznie uznałam że nie i odstawilam wszelkie dreszczowce i horrory. Zreszta nigdy niespecjalnie je lubiłam.

[qute]
Może nie doczytałaś, ale ten genialny (moja subiektywna opinia) film nie jest "typowym horrorem o wampirach". Sam ten wampiryzm głównego bohatera to drugorzędna sprawa. W ogóle tam jest stokroć więcej o miłości, wielkiej, nieprzemijającej itd. To jednak nie jest to samo co "Zmierzch", poziom dwie półki wyżej.

Ogladałam kiedys ten film. Dla mnie nic specjalnego (moja opinia). Obraz miłosci w filmke typowo popkulturowy.
Każdemu podoba sie co innego.


Śr lis 11, 2020 8:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Cytuj:
Nie zapominajmy też, że do gatunku horroru zalicza się taki filmy jak "Egzorcysta", "Omen", "Rytuał", których motywem przewodnim są opętania człowieka przez złego ducha, a to już nie "bajka". A przynajmniej nie dla ludzi wierzących.

Egzorcysta i Omen to też "bajka", bo o ile motyw opetania jest prawda to wszystko to co przedstawiaja filmy ze szatan moze na swiecie jest czysta fikcja.


Śr lis 11, 2020 8:50 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Po tym jak oglądałam film Harry Poterr I Lucyfer oraz Czy boisz się ciemności nie mogę oglądać telewizji :-(

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn lis 16, 2020 3:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Ostatnio rzadko oglądam nowości, bo coraz mniej rzeczy jest mnie we współczesnym kinie zaciekawić (a o zachwyt to już w ogóle ciężko), więc albo powtarzam sobie klasykę, albo szukam interesujących propozycji wśród seriali.
Ale ostatnio zdarzyło mi się obejrzeć w miarę nowy i stosunkowo głośny film, który myślę że mogę polecić. Chodzi o Jokera Todda Phillipsa z 2019 r., ukazujący genezę "narodzin" jednego z najsłynniejszych złoczyńców w popkulturze. Film zaskoczył mnie surowością i mrokiem. Wprawdzie był zapowiadany właśnie jako ponury dramat psychologiczny, ale nie spodziewałem się czegoś aż tak mocnego i przygnębiającego. Kapitalna tytułowa rola Joaquina Phoenixa. Polecam, choć z zastrzeżeniem że film nie jest łatwy w odbiorze i może być nieco depresyjny.


Pn lis 16, 2020 2:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
"Joker" jest fenomenalny choć na pewno tak jak pisze polexit niełatwy w odbiorze. Mrok to jego zaleta a ten przygnębiający i depresyjny "charakter filmu" to coś co go wyróżnia.

Ja ze swej strony polecam Batmana (skoro mamy już Jokera :D) ale UWAGA tylko dwa pierwsze filmy Tima Burtona, to klasyki mistrzostwo. Z całym szacunkiem, ale kontynuację i coraz to nowsze wersje Batmana to gnioty bez polotu. Tu Joker to genialny Jack Nicholson a w drugim filmie Pingwinem jest Danny de Vito, genialne kreacje, no i charakterystyczny mrok i ponure miasto Gotham City, dech w piersiach zapiera.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn lis 16, 2020 6:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
mniszek_pospolity napisał(a):
"Joker" jest fenomenalny choć na pewno tak jak pisze polexit niełatwy w odbiorze. Mrok to jego zaleta a ten przygnębiający i depresyjny "charakter filmu" to coś co go wyróżnia.

Ja ze swej strony polecam Batmana (skoro mamy już Jokera :D) ale UWAGA tylko dwa pierwsze filmy Tima Burtona, to klasyki mistrzostwo. Z całym szacunkiem, ale kontynuację i coraz to nowsze wersje Batmana to gnioty bez polotu. Tu Joker to genialny Jack Nicholson a w drugim filmie Pingwinem jest Danny de Vito, genialne kreacje, no i charakterystyczny mrok i ponure miasto Gotham City, dech w piersiach zapiera.

Własnie właczylam Jokera bo pojawił sie na HBO. Dużo dobrego sluszalam o tym filmie dobrego. Ciekawe czy się nie zawiode:)

Z Kontrowersji to na HBO pojawil sie film Transhood
Tutaj Fragmenty filmu
To sie dzieje na naszych oczach
https://twitter.com/dawidmysior/status/ ... 48611?s=09
https://twitter.com/dawidmysior/status/ ... 33731?s=09


Pn lis 16, 2020 6:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
mniszek_pospolity napisał(a):
"Joker" jest fenomenalny choć na pewno tak jak pisze polexit niełatwy w odbiorze. Mrok to jego zaleta a ten przygnębiający i depresyjny "charakter filmu" to coś co go wyróżnia.

Ja ze swej strony polecam Batmana (skoro mamy już Jokera :D) ale UWAGA tylko dwa pierwsze filmy Tima Burtona, to klasyki mistrzostwo. Z całym szacunkiem, ale kontynuację i coraz to nowsze wersje Batmana to gnioty bez polotu. Tu Joker to genialny Jack Nicholson a w drugim filmie Pingwinem jest Danny de Vito, genialne kreacje, no i charakterystyczny mrok i ponure miasto Gotham City, dech w piersiach zapiera.

Też lubię stare Batmany i w ogóle "starego" Burtona. Ale nie powiedziałbym że wszystkie późniejsze wersje to były "gnioty bez polotu". Trylogia Nolana była całkiem fajna. Oczywiście to inna stylistyka i inne ujęcie postaci, więc ciężko je porównywać z kinem Burtona, ale w swoim gatunku się broniły. A Joker w wykonaniu Heatha Ledgera z Mrocznego rycerza to do tej pory moje ulubione sportretowanie tej postaci.

sachol napisał(a):
Własnie właczylam Jokera bo pojawił sie na HBO. Dużo dobrego sluszalam o tym filmie dobrego. Ciekawe czy się nie zawiode:)

Daj znać jak wrażenia :)

Cytuj:
Z Kontrowersji to na HBO pojawil sie film Transhood
Tutaj Fragmenty filmu
To sie dzieje na naszych oczach
https://twitter.com/dawidmysior/status/ ... 48611?s=09
https://twitter.com/dawidmysior/status/ ... 33731?s=09

Proszę, powiedz że to fejk :|


Pn lis 16, 2020 9:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Cytuj:
Daj znać jak wrażenia :)

Dobry i mocny aczkolwiek nie powalił mnie na kolana.
Z podobnej tematyki chorób psychicznych to bardziej podobał mi sie Fight Club z Edwardem Nortonem i Bradem Pittem


Cytuj:
Proszę, powiedz że to fejk :|

Niestety nie...


Pn lis 16, 2020 9:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Ja nawet nie mogę patrzeć na czarny ekran wyłaczonego telewizora bo mi się zle kojarzy.Niestety

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn lis 16, 2020 9:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
sachol napisał(a):
Cytuj:
Daj znać jak wrażenia :)

Dobry i mocny aczkolwiek nie powalił mnie na kolana.
Z podobnej tematyki chorób psychicznych to bardziej podobał mi sie Fight Club z Edwardem Nortonem i Bradem Pittem

Też nie uważam, że to arcydzieło, ale potrafi przykopać. Fight Club świetny, choć mimo wszystko w nieco lżejszym tonie.

Cytuj:
Cytuj:
Proszę, powiedz że to fejk :|

Niestety nie...

Zgroza - chyba obejrzę "z obowiązku", żeby tym potem przyatakować wszystkich uważających, że straszenie genderyzmem i innymi lewicowymi patologiami to gruba przesada...


Wt lis 17, 2020 12:09 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL