Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:36 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 37  Następna strona
 Uczta kinomana- prośba o dobry film. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Ktoś kto zaczytywał się w jej kryminałach powiedział mi ,że pisze trochę z humorem.Zresztą oglądajac sam zwiastyn nie sposób się nie uśmiechnąć.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Śr paź 21, 2020 12:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Cytuj:
Ktoś kto zaczytywał się w jej kryminałach powiedział mi ,że pisze trochę z humorem.Zresztą oglądajac sam zwiastyn nie sposób się nie uśmiechnąć.


Mnie ten sposób na uśmiechnięcie się ominął szerokim łukiem... ;) Ekranizacje na pewno nie są tym czym książki, ale w kryminałach to okazji do śmiechu według mnie zbyt wielu nie ma... Ja czytając np. "Noc w bibliotece", "Trzecią lokatorkę" czy "Tajemniczą historię w Styles" Agaty Christie miałem...dreszcze, serio. Lęk, niepewność, morderstwo, zagadka, niepokój...

Inny film na podstawie powieści kryminalnej to: "Pies Baskerville'ów"

Cytuj:
Ekranizacja powieści Artura Conan Doyle'a. Sir Charles Baskerville umiera w tajemniczych okolicznościach. Krążą plotki o demonicznym psie gończym z tym związanym. Gdy amerykański spadkobierca przybywa wziąć sprawę w swoje ręce, przyjaciel rodziny wzywa Holmesa i Watsona do odkrycia tajemnicy.


Książka jak dla mnie lepsza, ale film też trzyma poziom.

No cóż... Jesienne wieczory to dla mnie po prostu wymarzona pora na kryminalne książki jak i filmy. Rzecz jasna z kubkiem gorącej czekolady ;) (kawy nie pijam) ;d

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr paź 21, 2020 9:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Z takich straszniejszych filmów mogę polecic Żar o tym jak młode małżenstwo wynajmuje mieszkanie zamieszkałe przez starsz małżenstwo,które okazuję się należe do jakiejś podejrzanej sekty karmią ich oni dziwnymi koktajlami są na początku niesamowicie mili i w ogóle sam film jest bardzo przerażający.Polecam również dla tych co się lubią bać film nie płacz kochanie o tym jak dusza zmarłej dziewczynki powraca w nowo narodzonym dziecku.Nowo narodzone dziecko okazuję się opętane .W domu dzieją się dziwne rzeczy ,matka z rozpaczy po śmierci pierwszego dziecka chodzi do psychologa tym czasem nowo narodzone dziecko ją coraz bardziej przeraża.Z dawniejszych filmów oglądałam też filmy Catherine Cookson na podstawie nowel brytyjskiej pisarki.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Cz paź 22, 2020 1:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Do tego matka idzie w tej sprawie do jakiegoś człowieka od opętań i podejrzenie się potwierdza. Do tego przejawia się motyw słynnej amerykańskej wyliczanki dla dzieci ,która mówi ,że dziecko urodzone w październiku jest pełne żalu, dokładnie tak jak nowo narodzona dziewczynka. Eh chyba przeniosę się na jakieś forum filmowe ;)

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Cz paź 22, 2020 2:20 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 18, 2020 7:22 pm
Posty: 167
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Jeżeli ktoś nie gardzi czarno-białym kinem z dawnych lat w niskiej rozdzielczości, w języku angielskim (bez napisów):

Ghost Train

Wbrew tytułowi, nie jest to znowu taki horror. Owszem są momenty grozy (umiejętnie zbudowane), ale i niepowagi.
Film stary, ale mimo, że nie przepadam za filmami sprzed lat pięćdziesiątych, oglądało mi się dobrze, "gładko" - jak dobrze napisaną książkę. Trudno coś powiedzieć o tym filmie, żeby nie zrobić spoilera. Tytuł trochę zmyla (może taka jego rola), ale nie żałuję spędzonego czasu.

Jeżeli masz za oknem deszczowy wieczór, nic ino siadać i oglądać. ;)
_________________________________________________________ _
https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1181470#p1181470

_________________
A Jezusa pytałeś?


So paź 24, 2020 6:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8085
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Brandeisbluesky napisał(a):
Oglądamy przygody Sherlocka Holmesa z Jeremy Brett'em w roli głównej.


Dalej oglądamy ten serial. Brett gra jak ten primo uomo.


N paź 25, 2020 3:03 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
https://www.cda.pl/video/23039435c/vfilm "Freaks"/"Dziwolągi" z 1932 ,tutaj z lektorem (bez lektora chyba będzie problem).

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Pt lis 06, 2020 1:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
W dzieciństwie pasjonowałem się sztukami walki (w pierwszej klasie szkoły podstawowej trenowałem nawet jakiś czas taekwondo a w LO karate). Pewnie moje decyzje podjęte zostały pod olbrzymim wpływem filmów akcji, gdzie motywem przewodnim były wschodnie sztuki walki, turnieje i aktor, "idol z dzieciństwa" xD Jean - Claude Van Dame. I przypomniałem sobie o bardzo dobrym z tego gatunku filmie pt. QUEST , miałem go nagranego na kasetę VHS i obejrzałem pewnie z 50 razy jak nie więcej ;) W dodatku gra tam świetny aktor - Roger Moore (znany wszystkim z roli Jamesa Bonda).

Jest rok 1923. Christopher Dubois (Jean-Claude Van Damme), młody mieszkaniec nowojorskich slumsów, kradnie torbę z pieniędzmi gangsterom i zmuszony jest do ucieczki. Dostaje się na płynący do Hongkongu statek przemytników broni, na który napadają piraci. Sprzedany przez piratów, trafia do obozu treningowego zawodników, biorących udział w nielegalnych walkach na śmierć i życie. Po wielu miesiącach Christopher - już jako zaprawiony wojownik we wschodnich sztukach walki - zostaje wykupiony przez Lorda Dobbsa (Roger Moore), który wcześniej dowodził pirackim atakiem. Lord pomaga mu w przystąpieniu do turnieju walki w Zagubionym Mieście. Główną nagrodą turnieju jest smok ze szczerego złota. Zwycięstwo nie jest jednak oczywiste - na drodze do finału stoją najlepsi wojownicy z czterech stron świata, walczący różnymi stylami.

Filmweb

Zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=EaCbSlAsQoE

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N lis 08, 2020 10:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Krwawa Hrabina czyli Elżbieta Batory władczyni ,która za wszelką cenę chciała zatrzymać czas .Z racji tego ,że była już nie młodą osobą a zależało jej na sposobie aby utrzymać młody wygląd. Jej sposobem, aby ten cen osiągnąć było picie krwi z młodych dziewic ,które stawały się jej ofiarami ,były nimi przeważnie okoliczne chłopki. Kobieta wampir na końcu tego filmy została zamurowana w wierzy pałacu. Film mroczny jednak podobno na faktach autentycznych.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn lis 09, 2020 1:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Wspominając o Elżbiecie Batory, to przypomniałaś mi o pewnym filmie grozy.

Postać jak najbardziej mroczna, historyczna, znana z tego, że kąpała się w krwi wcześniej zabitych dziewic w jej posiadłości - myślała, że w ten sposób będzie wiecznie młoda.

STAY ALIVE

Po tajemniczej śmierci przyjaciela grupa nastolatków wchodzi w posiadanie gry komputerowej "Stay Alive". Każdy kto zostanie uśmiercony w grze ginie w realnym życiu w podobnych okolicznościach, o czym przekonują się oni na własnej skórze. Żeby wygrać grę, trzeba pokonać Krwawą Hrabinę...

Filmweb

zwiastun:

https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/Stay+Alive+Zwiastun+nr+1-16514

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn lis 09, 2020 6:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
https://www.filmweb.pl/film/Lista-2019-566803

Bardzo mocny film o sytacji na Filipinach i wojnie narkotykowej prowadzonej przez tamtejszego prezydenta Rodrigo Duerte, który jest oskarżony o łamanie praw człowieka.


Pn lis 09, 2020 8:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Mała Dorrit na podstawie powieści Dickensa.Dickens dla mnie pisał magiczne powieści dzięki ,którym można przenieść się w inny bajkowy świat. Z jego twórczości mogę polecić także opowieść zatytułowaną "Dzwony".

Mała Dorrit jest jedną z najpopularniejszych powieści angielskiego pisarza Charlesa Dickensa, autora Opowieści wigilijnej. Opowiada o osobliwych losach Małej Dorrit i jej skomplikowanej, pełnej przygód miłości do szlachetnego Artura Clennama. Mała Dorrit dorasta wraz ze swoim rodzeństwem w londyńskim więzieniu dla dłużników, gdzie osadzony jest jej ojciec William Dorrit. Dziewczyna może swobodnie opuszczać mury więzienia i pracować jako szwaczka. Odwaga i niezłomność zostają nagrodzone. Po latach nędzy, codziennych trudów i upokorzeń przychodzi miłość i bogactwo. W Dorrit zakochuje się Artur Clennam. Niemal równocześnie okazuje się, że ojciec dziewczyny jest spadkobiercą ogromnej fortuny. Z dnia na dzień długi zostają spłacone, a cała rodzina rozpoczyna zupełnie nowe życie. Jednak dramaty rodzinne i miłosne dalekie są od zakończenia…
Tłem opowieści jest system polityczny i klasowy w Anglii w epoce wiktoriańskiej. Genialne połączenie pięknej intrygi i satyry społeczno-politycznej sprawiło, że wielu wybitnych pisarzy, jak George Bernard Shaw czy Agnus Wilson, uznało Małą Dorrit za arcydzieło, a książka wpisała się na stałe do kanonu literatury światowej.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn lis 09, 2020 4:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Bardzo lubię filmy kostiumowe.Jednak wole angielskie filmy i seriale.Polskie filmy kostiumowe są dla mnie po prostu za cieżkie.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pn lis 09, 2020 6:58 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 12, 2015 5:45 pm
Posty: 646
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
margaritka napisał(a):
Krwawa Hrabina czyli Elżbieta Batory władczyni ,która za wszelką cenę chciała zatrzymać czas .Z racji tego ,że była już nie młodą osobą a zależało jej na sposobie aby utrzymać młody wygląd. Jej sposobem, aby ten cen osiągnąć było picie krwi z młodych dziewic ,które stawały się jej ofiarami ,były nimi przeważnie okoliczne chłopki. Kobieta wampir na końcu tego filmy została zamurowana w wierzy pałacu. Film mroczny jednak podobno na faktach autentycznych.
mniszek_pospolity napisał(a):
Postać jak najbardziej mroczna, historyczna, znana z tego, że kąpała się w krwi wcześniej zabitych dziewic w jej posiadłości - myślała, że w ten sposób będzie wiecznie młoda.
Bajki o piciu przez Elżbietę krwi młodych dziewic, jej kąpiele w tejże, zamurowanie i inne, nie mniej "fszczonsajonce" opowieści z jej życia zostały dawno temu obalone i wyśmiane przez historyków. Batory była ofiarą misternego spisku - skoku na jej kasę i pozycję. Wielu zależało na upadku Batorych i udało im się. Opowieści o krwawej hrabinie to coś w stylu Protokołów mędrców Syjonu. No, ale powtarzane i "ulepszane" przez wieki kłamstwo (szczególnie "ulepszył" pewien jezuita dwa wieki później) staje się prawdą - tym bardziej, że wciąż można na tym samym kłamstwie nieźle zarobić :)


Pn lis 09, 2020 9:34 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 20, 2018 6:38 pm
Posty: 102
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Pitch Black, czyli film o człowieczeństwie.

_________________
Trzecia natura, jak pisze Boecjusz w czwartym rozdziale dzieła O dwóch naturach (...)


Pn lis 09, 2020 11:11 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 37  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL