Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:25 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Następna strona
 Uczta kinomana- prośba o dobry film. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
mniszek_pospolity napisał(a):
Pora się szykować na seans ;) Nie jestem wielkim fanem dramatów kryminalnych, ale ten film w gwiazdorskiej obsadzie przyciągnął moją uwagę. Raz go zobaczyłem i dziś obejrzę po raz drugi na TV 4 o 21.40

Sądna noc

Klaustrofobiczne studium amerykańskiego miasta na przykładzie grupy przyjaciół, którzy zbyt wcześnie zjechali z autostrady. Mocne!

Cytuj:
Frank Wyatt (Emilio Estevez) i jego dwaj koledzy, Mike (Cuba Gooding Jr.) i Ray (Jeremy Piven) jadą samochodem na galę bokserską. Trafiają na potężny korek i grozi im, że nie zdążą przed rozpoczęciem imprezy. Postanawiają jechać na skróty i trafiają do podejrzanej dzielnicy, w której po zapadnięciu zmroku na ulicach nie ma nikogo poza kloszardami, chuliganami i bandytami. Potrącają tam człowieka, który okazuje się bandytą z ciężką raną postrzałową. Ścigają go gangsterzy pod wodzą bezwzględnego Fallona (Denis Leary), który na oczach Franka i jego przyjaciół z zimną krwią zabija złodzieja. Fallon nie zamierza pozostawiać świadków przy życiu i zaczyna ich gonić. Uciekinierzy tracą samochód, nie mogą wezwać pomocy, a na dodatek zostają zaatakowani przez mieszkańców tej dzielnicy.


Także, czas na mnie :cfaniak:

A TV4 nie puszcza głownie filmów klasy B?


Śr paź 07, 2020 8:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Chyba klasy D to znaczy dno

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr paź 07, 2020 8:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Cytuj:
A TV4 nie puszcza głownie filmów klasy B?


Cytuj:
Chyba klasy D to znaczy dno


Rozumiem, że oboje obejrzeliście ten film i Wam się nie spodobał ;) No cóż, o gustach się nie dyskutuje. Ja przyznaję się, że nie mam w zwyczaju oglądać samych arcydzieł filmowych, ambitnych, nagradzanych na różnych galach itd...

Co do TV 4 to był tam pokazywane takie filmy jak "Pasja" Mela Gibsona czy "Zmartwychwstały" (ten film nam w nowicjacie nawet przełożony odtwarzał), więc nie są to jakieś gnioty i dna, ale bardzo dobrze zrealizowane filmy, których inspiracją i źródłem była Ewangelia...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz paź 08, 2020 7:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
A TV4 nie puszcza głownie filmów klasy B?


Cytuj:
Chyba klasy D to znaczy dno


Rozumiem, że oboje obejrzeliście ten film i Wam się nie spodobał ;) No cóż, o gustach się nie dyskutuje. Ja przyznaję się, że nie mam w zwyczaju oglądać samych arcydzieł filmowych, ambitnych, nagradzanych na różnych galach itd...

Co do TV 4 to był tam pokazywane takie filmy jak "Pasja" Mela Gibsona czy "Zmartwychwstały" (ten film nam w nowicjacie nawet przełożony odtwarzał), więc nie są to jakieś gnioty i dna, ale bardzo dobrze zrealizowane filmy, których inspiracją i źródłem była Ewangelia...

Nie nie oglodalm filmu, pytanie nie dotyczylo filmu, ja kompletnie nie ogladam tv, mimo ze posiadam. A filmy wybieram z serwisow streamingowych. Filmy puszczane na kanalach maja denerwujace reklamy i jedynie gdzie je ogladam to na urlopach w pensjonatach.


Cz paź 08, 2020 7:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
W poniedziałek o 20 na Ale kino polecam film System.


https://www.filmweb.pl/film/System-2015-667468


So paź 10, 2020 7:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
A ja polecam film pt. "Kandydat" , thriller polityczny w doborowej obsadzie.

Cytuj:
Kandydat (The Manchurian Candidate) – amerykański thriller z 2004 roku, oparty na powieści Richarda Condona – The Manchurian Candidate oraz na filmie Przeżyliśmy wojnę – thrillerze z 1962 roku w reżyserii Johna Frankenheimera.

W filmie występuje m.in. Denzel Washington jako Bennett Marco, nieustępliwy i prawy żołnierz, Liev Schreiber jako Raymond Shaw, kongresmen z Nowego Jorku, starający się o fotel wiceprezydenta, Jon Voight jako Tom Jordan, amerykański senator i konkurent na stanowisko wiceprezydenta oraz Meryl Streep jako Eleanor Shaw, również senator, bezwzględna matka Raymonda Shawa.


Wikipedia

Cytuj:
Kuwejt, 1991 r. Kapitan armii amerykańskiej Bennett Marco omawia plan rekonensansu z brytyjską przewodniczką. Podczas przejazdu tzw. autostradą śmierci ploton zostaje zaatakowany. Kapitan traci przytomność. Sierżant Shaw ratuje jednak żołnierzy, pokonująć nieprzyjaciela. Po jakimś czasie okazuje się, że akcja miała inny przebieg, a żołnierze poddani zostali praniu mózgów.


Filmweb

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So paź 10, 2020 3:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Lubie angielskie filmy kostiumowe typu Duma i Uprzedzenia,Rozważna i Romantyczna czy chociażby serial Dowton Abbey.Bardzo rownież podobał mi się film Panie z Cranford albo Wszystko dla Pań.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


So paź 10, 2020 4:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
mniszek_pospolity napisał(a):
A ja polecam film pt. "Kandydat" , thriller polityczny w doborowej obsadzie.

Cytuj:
Kandydat (The Manchurian Candidate) – amerykański thriller z 2004 roku, oparty na powieści Richarda Condona – The Manchurian Candidate oraz na filmie Przeżyliśmy wojnę – thrillerze z 1962 roku w reżyserii Johna Frankenheimera.

W filmie występuje m.in. Denzel Washington jako Bennett Marco, nieustępliwy i prawy żołnierz, Liev Schreiber jako Raymond Shaw, kongresmen z Nowego Jorku, starający się o fotel wiceprezydenta, Jon Voight jako Tom Jordan, amerykański senator i konkurent na stanowisko wiceprezydenta oraz Meryl Streep jako Eleanor Shaw, również senator, bezwzględna matka Raymonda Shawa.


Wikipedia

Cytuj:
Kuwejt, 1991 r. Kapitan armii amerykańskiej Bennett Marco omawia plan rekonensansu z brytyjską przewodniczką. Podczas przejazdu tzw. autostradą śmierci ploton zostaje zaatakowany. Kapitan traci przytomność. Sierżant Shaw ratuje jednak żołnierzy, pokonująć nieprzyjaciela. Po jakimś czasie okazuje się, że akcja miała inny przebieg, a żołnierze poddani zostali praniu mózgów.


Filmweb

Widziałam ten film. Jak dla mnie 6/10


So paź 10, 2020 4:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Oglądamy przygody Sherlocka Holmesa z Jeremy Brett'em w roli głównej.


Pt paź 16, 2020 6:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Ja polecam serial "Doc Martin" - czyli "Doktor Martin" - taka krzyżówka Dr-a Hausa z "Przystankiem Alaska", w klimatach Walii.. Doktorek jest doskonałym chirurgiem i lekarzem rodzinnym. Ma jeden poważny feler - dostaje mdłości na widok krwi - ale walczy z tą przypadłością. Mniej poważny feler - to że nie wie co to uśmiech i żarty i to że opieprza z góry na dół niesfornych pacjentów. Dużo pacjentów to rzeczywiście idioci (tak ich wyzywa doktorek), Kapitalny jest policjant znajdujący na siłę zajęcie wszelakie - małe miasteczko, mało przestępstw, a on ma misję wielkiego gliny (także idiota wg doktora)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt paź 16, 2020 7:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Cóż Wam mogę na dziś polecić drodzy parafianie? ;)

Dla miłośników mistrzyni kryminałów: "Morderstwo w Orient Expressie"


Ekranizacja klasycznej powieści kryminalnej Agathy Christie, wyreżyserowana przez pięciokrotnie nominowanego do Oscara Kennetha Branagha. On sam gra także słynnego detektywa Herculesa Poirot, rozwiązującego sprawę morderstwa, którego ofiarą w najsłynniejszym pociągu świata pada wpływowy amerykański biznesmen. Luksusowa podróż staje się punktem wyjścia do stylowej, pełnej napięcia i zaskakującej opowieści sensacyjnej, uznawanej za największą zagadkę kryminalną wszech czasów. Trzynaścioro pasażerów uwięzionych zostaje w pułapce, nie wiedząc, co ich czeka. Jeden człowiek musi wskazać mordercę, zanim ten zaatakuje ponownie.

Filmweb


Mamy też i zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=ZReSbPq5MrI

Kilka tych ekranizacji było ; 1974 rok (naprawdę dobry film), trochę mniej udany w 2002 roku. No i najnowsza wersja

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt paź 20, 2020 7:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Anna Karenina z 2012 roku.Wiadomo najlepsze filmy ,filmy o miłości. :)

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Wt paź 20, 2020 9:22 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 18, 2020 7:22 pm
Posty: 167
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Co powiecie na refleksyjny film pt. "Serce to samotny myśliwy"?

Film o głuchoniemym Johnie Singerze, o szukaniu bliskości przez ścianę milczenia (czy tylko?).


Wt paź 20, 2020 11:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Agata Christie pisała kryminały z humorem ,tak właściwie nie wiadomo czy kryminał czy komedia. Osobiście nie czytałam żadnego jej kryminały po prostu nie mój gatunek .Wolę już chyba jakąś dawną klasykę.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Śr paź 21, 2020 2:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Uczta kinomana- prośba o dobry film.
Cytuj:
Agata Christie pisała kryminały z humorem ,tak właściwie nie wiadomo czy kryminał czy komedia.


A można wiedzieć skąd taka opinia :?:

skoro piszesz dalej

Cytuj:
Osobiście nie czytałam żadnego jej kryminały po prostu nie mój gatunek .Wolę już chyba jakąś dawną klasykę.


Przeczytałem ponad 20 powieści i opowiadań Agaty Christie i mogę zapewnić, że boków ze śmiechu nie zrywałem. Elementów komedii nie ma tam wcale...

Rozśmieszył mnie bodaj fragment pewnego dialogu (w powieści "I nie było już nikogo")

- Wie pan co sobie myślę?
- Jeżeli ma pan zamiar mi powiedzieć, to nie widzę potrzeby zgadywania..."


I tyle "śmiechu" :cfaniak: Klasyka i trzymające w napięciu powieści, polecem.

Tak jak ekranizację powieści "Śmierć na Nilu"

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr paź 21, 2020 6:14 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 549 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 37  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL