Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 07, 2024 2:19 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Następna strona
 Co ostatnio czytasz? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
exeter napisał(a):
Próbowałem, ale nie mogę się przestawić. Pomijam kwestię lektorów, potrafiących zniszczyć najlepszy tekst, mój "procesor" chodzi z inną prędkością - czytanie na głos jest za wolne. :(

Ciekawe, mam podobnie, nawet jeśli lektor jest świetny, Kolbergerowi nie można było nic zarzucić, a jakoś...no do bani, to nie dla mnie, może zostawię sobie na uniwerek trzeciego wieku.
__________

"Jezus Chrystus Biografia" P. Seewalda.
Czuję się trochę jakbym czytała Ratzingera z reporterskimi wstawkami. Widać jak wielki na autora wpływ miał/ma Benedykt XVI...Ale mnie to nie przeszkadza, czyta się lekko i przyjemnie, choć mam wrażenie że momentami tłumaczenie (Jacek Jurczyński sdb) mogłoby być lepsze.
Nie mam porównania z oryginałem, więc nie mogę stwierdzić autorytatywnie, ale niektóre sformułowania (nieliczne naprawdę, więc może tylko wybrzydzam) brzmią jakoś tak niezręcznie. Czytał ktoś?

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


Pn cze 24, 2013 11:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
Maria-Magdalena,

Cytuj:
Lubię też powracać do "Gry Endera" Orsona Scotta

Wiesz, że "Grę Endera" sfilmowano? I "na dniach" wejdzie do kin.
Niedawno wróciłem do Carda, nic się nie zestarzał nadal cykl enderowski budzi emocje, zwłaszcza "Mówca umarłych".
Bierz w ciemno, jeśli nie czytałaś. :)

Yarpen Zirgin,

Cytuj:
Wiktor Suworow, Klęska

A czytałeś wcześniejsze książki poświęcone osobie Grigorija Żukowa - "Cień zwycięstwa" i "Cofam wypowiedziane słowa"?
W mojej ocenie, najwartościowsze książki Rezuna, po "Lodołamaczu"

Białogłowa,

Cytuj:
Ciekawe, mam podobnie, nawet jeśli lektor jest świetny, Kolbergerowi nie można było nic zarzucić, a jakoś...no do bani, to nie dla mnie, może zostawię sobie na uniwerek trzeciego wieku.

No właśnie. :-)
Próbowałem na różne spsoby, do poduszki - usypiałem. Podczas pracy, dekoncentrowali mnie. Na spacerze, żona się gniewa.

Dziwię się tym bardziej, że dawniej, proza czytana w audycjach radiowych była popularnym sposobem przybliżania wartościowych książek i pamiętam czekanie z niecierpliwością na kolejny fragment.
Póki co, spora kolekcja audiobooków leży odłogiem na twardym dysku.


Pn cze 24, 2013 7:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
exeter napisał(a):
Yarpen Zirgin,

Cytuj:
Wiktor Suworow, Klęska

A czytałeś wcześniejsze książki poświęcone osobie Grigorija Żukowa - "Cień zwycięstwa" i "Cofam wypowiedziane słowa"?
W mojej ocenie, najwartościowsze książki Rezuna po "Lodołamaczu"

Czytałem. Bardzo ciekawe. Czytałem również Oczyszczenie, które uważam za bardzo ciekawe, aczkolwiek zbyt pobieżne, opracowanie na temat kwestii czystek w latach 1937-38.


Pn cze 24, 2013 7:46 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
exeter napisał(a):
[
Wiesz, że "Grę Endera" sfilmowano? I "na dniach" wejdzie do kin.
Niedawno wróciłem do Carda, nic się nie zestarzał nadal cykl enderowski budzi emocje, zwłaszcza "Mówca umarłych".
Bierz w ciemno, jeśli nie czytałaś. :)


exeter
sprawiłeś mi radość tą wiadomością o ekranizacji książki.
Perypetie Endera przeczytałam w całości. Jak myślisz, czy każdy swojego Petera? Każdy z pewnościa toczy wojnę z robalami. Osobiście zazdroszczę Jane, szczęściara :)


Pn cze 24, 2013 7:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
Przeczytałam ostatnio knigę pt "Ojciec.prl" kolesia o nazwisku Wojciech Staszewski. Akurat nie mialam nastroju na księgarniane szperanie ale akurat miałam czas na to ;-) więc wybrałam ze względu na skojarzenia z nazwiskiem, bez przekonania.
Łatwa, lekka i przyjemna, wakacyjna prawie że ale czyta się jednym tchem. Najs. Rily najs.

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Wt cze 25, 2013 2:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
exeter napisał(a):
No właśnie. :-)
Próbowałem na różne spsoby, do poduszki - usypiałem. Podczas pracy, dekoncentrowali mnie. Na spacerze, żona się gniewa.

Ja tam się nie dziwię ;-) . Ja w ogóle wolę książkę tradycjną , że tak się wyrażę. Choć Kolbergerowi rzeczywiście nic ujmowac nie nalezy, a taki Zanussi to jak dla mnie mógłby czytać i instrukcję obsługi zmywarki do naczyń, też by mi się podobało ;-). Ale książka kurczę... musi oprócz tresci mieć jeszcze coś więcej... swój zapach??
Nawet e-booki tylko w pracy właściwie uznawałam. A na spacerze też można z książką "normlaną". Pamiętam jak czytałam drugą ręką pchając wózek z dzieckiem. A jak padało to był postój pod wielkim kasztanem (chyba). Niektórzy ludzie dziwnie się patrzyli ale co tam... ;-). Tylko jak się spaceruje z kimś kto akurat nie spi i ma więcej niż kilka miesięcy to rzeczywiście nie wypada ;-).

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Wt cze 25, 2013 2:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
Teraz dzieła Platona. Nabyłem osobistego smartfona z możliwością ściągania plików książek. W ramach bezpłatnej biblioteki producenta są między innymi jego dzieła, które w wolnych chwilach przetrawiam.


Śr cze 26, 2013 10:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
Robur napisał(a):
eraz dzieła Platona.

Ło matko!!! Jak najdalej od filozofii. Dla mnie swego czasu to był koszmar :D .

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Śr cze 26, 2013 10:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt paź 16, 2009 6:12 pm
Posty: 2377
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
Pismo Święte + "Święty Ojciec Pio" , Giovani Siena

_________________
"Bóg jest miłością" :) | Polecam dla katolickich małżeństw -> www.mamre.pl | Bądźmy Miłosierni


Cz cze 27, 2013 7:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
Ostatnio czytałem cykl "Millenium" Larssona. Bardzo dobra literatura ... jak ją zdefiniować, sensacyjna, kryminalna, społeczna? :-)
Straszna "cegła", trzy opasłe tomy po ponad 1000 stron "zleciały" mi nie wiadomo kiedy.
A gdy skończyłem, natychmiast sięgnąłem z ciekawością po ekranizacje.
Ale o tym, opowiem w innym dziale.


N cze 30, 2013 10:31 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 1:55 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
exeter napisał(a):
Ostatnio czytałem cykl "Millenium" Larssona. Bardzo dobra literatura ... jak ją zdefiniować, sensacyjna, kryminalna, społeczna? :-)
Straszna "cegła", trzy opasłe tomy po ponad 1000 stron "zleciały" mi nie wiadomo kiedy.


Ja miałam mieszane uczucia (jak do wszystkiego, czego "popularność" jest sztucznie kreowana). Faktycznie, przez pierwsze dwa tomy przemknęłam jak błyskawica, na trzecim utknęłam. Może to już był przesyt, za dużo, za bardzo przekombinowane? Ale nie to mnie "dobiło". Tak agresywnego, chamskiego wręcz product placement to ja chyba nawet w tasiemcowych serialach nie widziałam...

_________________
"Kiedy kanibal używa noża i widelca, czy jest to oznaką postępu?"


N cze 30, 2013 11:25 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
agar,

Cytuj:
Ja miałam mieszane uczucia (jak do wszystkiego, czego "popularność" jest sztucznie kreowana).

Nie myślałem o "Millenium" w tym kontekście, choć rzeczywiście głośno było o nim w mediach. Mnie książkę polecił(i pożyczył :-) ) znajomy i byłem mu za to wdzięczny.
Widzisz, nie przypominam sobie pozycji łączącej tyle różnych aspektów życia społecznego. Stąd, trudne przyporządkowanie "Millenium" do konkretnego gatunku. To niewątpliwie świetnie napisany kryminał(kto zabił Harriet?), literatura społecznie zaangażowana, oraz thriller z dziedziny polityki i służb specjalnych. Połączyć to wszystko w zgrabną całość, było sztuką i jeśli nawet ten koktail nie wyszedł idealnie, jest na tyle dobry, że warto go spróbować. :-)

Mnie poruszyły wątki związane z przemocą wobec kobiet i odmienna od naszej reakcja społeczeństwa na ten problem.


N cze 30, 2013 1:01 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 1:55 pm
Posty: 352
Lokalizacja: Gdańsk
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
Jeżeli chodzi o samą książkę - polecam jak najbardziej. O ile ktoś jest w stanie przetrawić to, co do niej poupychano (mam na myśli nachalne wciskanie, gdzie się tylko da, nazw firm, marek sprzętu, łącznie ze wszystkimi parametrami i bezczelną reklamą). Zepsuło mi to skutecznie przyjemność czytania.

Cytuj:
Mnie poruszyły wątki związane z przemocą wobec kobiet i odmienna od naszej reakcja społeczeństwa na ten problem.


Książka napisana została przez Szweda, w dodatku lewicowca. Szwecja jest dosyć specyficznym krajem jeśli chodzi własnie o te zagadnienia.

_________________
"Kiedy kanibal używa noża i widelca, czy jest to oznaką postępu?"


N cze 30, 2013 4:45 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
agar,

"Millenium" jest częścią fenomenu, jakim okazał się kryminał ze Skandynawii.
Niebywale realistyczny, dotykający naciemniejszych stron ludzkiej natury, spotyka się z zainteresowaniem na całym świecie.
Jeśli chodzi o "product placement", masz rzeczywiście rację. Przypomniałem sobie wiele fragmentów wyraźnie podpadających pod ten proceder. Może Larsson nie przewidział skali popularności swojego produktu i w ten sposób chciał zwiększyć zyski? :-)


N cze 30, 2013 7:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co ostatnio czytasz?
To nie była moja ostatnia lektura, czytałem te książki ze dwa lata temu i choć upłynęło trochę czasu, nadal jestem pod wrażeniem. Co jest tym dziwniejsze, że książki napisane są dość prostym językiem. Decyduje tematyka, niebywale egzotyczna i emocje, którymi autorka obficie szafuje.
Chodzi o cykl Jean M. Auel - "Dzieci Ziemi", składający się z sześciu tomów.
Najlepiej znany jest tom pierwszy "Klan niedźwiedzia jaskiniowego", który nawet doczekał się ekranizacji, jeszcze w latach 80 tych XX wieku.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4856/klan-niedzwiedzia-jaskiniowego
[url]http://www.filmweb.pl/film/Klan+niedźwiedzia+jaskiniowego-1986-38414[/url]
Pani Auel przenosi nas w realia Europy z epoki lodowcowej, jakieś 40 000 lat wtecz, gdy spotkały się i konfrontowały ze sobą dwa gatunki ludzkie, nasz i Neandertalczycy. Oni perfekcyjnie przystosowani do ostrego klimatu i My, przybysze z ciepłej Afryki. W wyniku tego starcia Homo neanderthalensis znika z areny dziejów.
Bohaterką cyklu jest dziewczynka, kobieta, która w wyniku tragedii trafia do Klanu Neandertalczyków i zostaje przez nich wychowana w całkowicie odmiennej kulturze. W równie dramatycznych okolicznościach zostaje z niego wygnana i rusza na poszukiwania własnych ludzi o których wie, że żyją gdzieś w bezmiarze lodowcowej tundry.

Przetestowałem książki na znajomych paniach i spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem. Zwłaszcza, że tom drugi i trzeci, to niemal literatura spod znaku Harlequin. :-)
Może trafić także w męskie gusta, pełna jest przygód w niezwykłym środowisku. Jest także całkiem wiarygodnym opisem życia naszych przodków(pani Auel odbyła konsultacje z najlepszymi specjalistami od europejskiego plejstocenu).


N cze 30, 2013 8:23 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 173 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL