Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 6:27 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona
 Życzenia świąteczne czas zacząć... 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 29, 2009 7:35 pm
Posty: 847
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
Joasiu :)
Widzisz, Katka zamiast mi odpowiedzieć, to mi zadała swoje pytania, a to przecież ja ją pytałam.
Ale nic to.
Wiesz Joasiu, że poprzez religię jesteśmy zobowiązani do czynienia dobra, ale dodając to "przechlapane" sugerujesz, że jednak Ci trochę żal...
Ale trzymaj się dzielnie, bo jak sama wiesz, po stronie grzechu jest rozpacz, samotność itp (nie chcę wymieniać).

A odnośnie tego czynienia dobra, to sama uważam, że często aby czynić dobro, to najpierw trzeba się czemuś np sprzeciwić, a takie zachowanie wcale nie jest łatwe.
Oczywiście ważny jest sposób dokonania tego sprzeciwu, taki aby się samemu nie pogrążyć, nie stać się dla kogoś katem, zamiast wybawcą.
Trudne to są sprawy, wymagają doświadczenia, wewnętrznej siły, wynikającej właściwie z wiary.


Pt gru 28, 2012 9:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
joannabw napisał(a):
Wlasciwie to wcale mi o to nie chodzilo. Myslalam konkretnie o Tobie. Czy to zobowiazanie jest dla Ciebie przykrym obowiazkiem.

Nie, nie jest. Tak... z przekąsem napisałam o tym "przechlapaniu" bo Jola jakoś tak napisała, że zabrzmiało, ze to rzeczywiście takie straszne ;-). Ja chyba nie byłam inna gdy sprawy Wiary nie interesowały mnie tak jak teraz i chyba nie zmieniłabym się gdybym przestała wierzyć teraz. Tyle o mnie :D


Haha czyżby teraz j-bw wypytywała joannęę w odwecie :x ;-).

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Pt gru 28, 2012 11:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
JolaSz napisał(a):

Wiesz Joasiu, że poprzez religię jesteśmy zobowiązani do czynienia dobra, ale dodając to "przechlapane" sugerujesz, że jednak Ci trochę żal...
Ale trzymaj się dzielnie, bo jak sama wiesz, po stronie grzechu jest rozpacz, samotność itp (nie chcę wymieniać).


(Didaskalia: tu następuje pojękiwanie i rwanie włosów z głowy). Gdzie ci co się rozumieli z joannąą bez słów prawie, ach gdzie... ;-) ).

Matko jedyna... Jolunia, jak już do j-bw, z przekąsem to pisałam i żartem. Bo tak jakoś to Twoje zabrzmiało jakby własnie to straszne wyrzeczenie miało być. Ale przecież wiem, ze nie serio pisałaś (chyba?). Reszta chyba pod odpowiedzią do j-bw.

p.s. A jak już tak serio ma być, to dodam tyle (do tego co j-bw już napisałam), że chyba wcale nie żal. Ja lubię czuć się dobrze sama ze sobą i co za tym idzie, lubię robić tak żeby sama czuć się w porządku. I chyba nie jestem w tym jakimś wyjątkiem. Uważam, że wielu ludzi tak ma.

Zastanawiam sie teraz czy nie wychodzi z tego, ze to dobro czynimy z przyczyn egoistycznych, żeby się samemu czuć fajnie :lol: .

Cytuj:
A odnośnie tego czynienia dobra, to sama uważam, że często aby czynić dobro, to najpierw trzeba się czemuś np sprzeciwić, a takie zachowanie wcale nie jest łatwe.
Oczywiście ważny jest sposób dokonania tego sprzeciwu, taki aby się samemu nie pogrążyć, nie stać się dla kogoś katem, zamiast wybawcą.


Hm... jak wyżej, ja chyba często dlatego że lubię być sama przed sobą taką fajną ;-) joannąą.
A w ogóle to:

Jeśli chcesz dobrze czynić, zważ, komu masz czynić,
a będą ci wdzięczni za twe dobrodziejstwa.(Syr 12,1)
;-)

Cytuj:
Trudne to są sprawy, wymagają doświadczenia, wewnętrznej siły, wynikającej właściwie z wiary.

Cała mądrość od Boga pochodzi (Syr 1,1) ;-)

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Pt gru 28, 2012 11:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
Nie, j-bw nie prowadzi przesluchania. Nie jest tez odwetowcem, wiec nie ma mowy o rewanzu. Po prostu jakos tak tamto rzucilo sie w oczy, a j-bw stara sie raczej wyjasniac takie zastanawiajace kwestie.


So gru 29, 2012 10:54 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 29, 2009 7:35 pm
Posty: 847
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
joannaa napisał(a):
Zastanawiam sie teraz czy nie wychodzi z tego, ze to dobro czynimy z przyczyn egoistycznych, żeby się samemu czuć fajnie :lol: .

Wiesz, ja też sobie nie raz myślę, ze ja powinnam głównie zbawiać swoją osobę, więc stąd i pewne, określone ruchy :)))
Ale jeśli żyjąc myślę o zbawieniu siebie, to i inni też mają tę szansę obok mnie- tak sądzę.


So gru 29, 2012 11:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
JolaSz napisał(a):
Widzisz, Katka zamiast mi odpowiedzieć, to mi zadała swoje pytania, a to przecież ja ją pytałam.


Z reguły tak reaguję na pytania retoryczne. Albo głupie (różnica czasem jest niewielka).
Zapytałaś, co to znaczy być dobrym, czynić dobro. Czy sama nie wiesz, że odpowiedź na to jest tak szeroka, że prawie niemożliwa? Czego oczekiwałaś? Kilkuekranowego wykładu czy odpowiedzi w jednym zdaniu? Nastąpiło to, czego się obawiałam - ciągnięcie offtopu, który zaśmieca wątek, mający na celu składanie życzeń, a nie dyskusję o istocie dobra. Jeśli chcesz, możemy poprosić moderację, żeby nam wydzielili wątek pt. "Co to znaczy być dobrym" i tam możemy sobie gadać.

Jeśli nie wiesz, czym jest dobro, i ktoś ci to musi wytłumaczyć, to od tego jest inny wątek.
Jeśli chcesz wiedzieć, jak ja rozumiem dobro, to zadaj tak sformułowane pytanie. I też załóż inny wątek.

Tutaj robimy offtop.

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


So gru 29, 2012 2:06 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 29, 2009 7:35 pm
Posty: 847
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
Katka napisał(a):
JolaSz napisał(a):
Widzisz, Katka zamiast mi odpowiedzieć, to mi zadała swoje pytania, a to przecież ja ją pytałam.


Z reguły tak reaguję na pytania retoryczne. Albo głupie (różnica czasem jest niewielka).
Zapytałaś, co to znaczy być dobrym, czynić dobro. Czy sama nie wiesz, że odpowiedź na to jest tak szeroka, że prawie niemożliwa? Czego oczekiwałaś? Kilkuekranowego wykładu czy odpowiedzi w jednym zdaniu? Nastąpiło to, czego się obawiałam - ciągnięcie offtopu, który zaśmieca wątek, mający na celu składanie życzeń, a nie dyskusję o istocie dobra. Jeśli chcesz, możemy poprosić moderację, żeby nam wydzielili wątek pt. "Co to znaczy być dobrym" i tam możemy sobie gadać.

Jeśli nie wiesz, czym jest dobro, i ktoś ci to musi wytłumaczyć, to od tego jest inny wątek.
Jeśli chcesz wiedzieć, jak ja rozumiem dobro, to zadaj tak sformułowane pytanie. I też załóż inny wątek.

Tutaj robimy offtop.

Wiesz Katko, może nie będę zaczynać takiego tematu, bo właściwie od tego jest całe forum. W każdym miejscu przecież dyskutuje się nad dobrem i złem w szerokim tego słowa znaczeniu.
Tak jakoś zadałam Ci takie pytanie, bo tak sobie pomyślałam. Czasem można krótko i jakoś "figlarnie", albo humorystycznie, albo żartobliwie temat rozwinąć - a w każdym razie krótko :)
Jeśli to moje pytanie źle odebrałaś, to wybacz moje czepialstwo.
Oczywiście należy wszędzie, gdzie tylko można czynić dobro - cokolwiek to słowo oznacza. I miejmy nadzieję, że czyniąc dobro, sami takiej samej odpowiedzi się doczekamy.
Ze swej strony dziękuję za Twoje życzenia i sama życzę Ci także szczęścia i radości w tym obecnym 2013 roku :)
Do poklikania :)
JolaSz


Pt sty 04, 2013 8:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
Obrazek
З нагоди Різдва, бажаю вам греко-католиків благодаті Божої, любові і така ж кількість сонячних днів.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


So sty 05, 2013 3:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
JolaSz napisał(a):
Tak jakoś zadałam Ci takie pytanie, bo tak sobie pomyślałam.


No to ci odpowiedziałam. Też tak sobie.

Cytuj:
Czasem można krótko i jakoś "figlarnie", albo humorystycznie, albo żartobliwie temat rozwinąć - a w każdym razie krótko :)


No to odpowiedz mi figlarnie i krótko na pytanie: czym jest dobro?
Ja jakoś nie mam weny do kabaretowych bon-motów ani filipik.

Cytuj:
Ze swej strony dziękuję za Twoje życzenia i sama życzę Ci także szczęścia i radości w tym obecnym 2013 roku :)


A również, również. Co złego, to nie my. To żeby krótko a figlarnie zakończyć dyskusję ;)

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


N sty 06, 2013 2:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
Katka
im bardziej wczytuje sie w twoje wypowiedzi, tym bardziej zastanawia mnie jedno. Jestes na tym forrum ok. 7 lat. Ty sie jeszcze nerwicy nie nabawilas? Takie krazenie miedzy katolikami i Katolikami musi byc bardzo meczace. Podziwiam twoja wytrwalosc. Osobiscie przy
takim nastawieniu pewnie nawytykalabym bezcenzuralnie moderacji i z hukiem porzucilabym to forum zanim przeczytalabym o ostrzezeniu czy banie.


N sty 06, 2013 9:40 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N lut 18, 2007 4:24 pm
Posty: 825
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
joannabw napisał(a):
i z hukiem porzucilabym to forum
Nie wiem czy wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że czasami lub w pewnych sytuacjach, między innymi to forum...uzależnia!
Albo jest swoistą formą terapii...

Sama tak miałam w pewnym momencie swojego życia, na szczęście moje wrodzone (chyba) lenistwo nie pozwalało mi ciągnąć tego w nieskończoność.
A poza tym...ileż razy można tak w kółko odbijać piłeczkę?
I w kółko tłumaczyć oczywiste sprawy...

A żeby nie było że offtop, to z tej okazji, że dziś mamy święto Objawienia Pańskiego ,to życzę wszystkim niekatolikom takiego Objawienia Boga w nich samych jaki się objawił Trzem Królom :-D

_________________
Co jest miarą człowieczeństwa w człowieku?


N sty 06, 2013 6:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
Akurat. Dzisiaj jest swieto Trzech Kroli, a nie Objawienia Panskiego. Cos ci sie w kalendarzu przeinaczylo. Ale dzieki za zyczenia.


N sty 06, 2013 7:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
joannabw napisał(a):
Akurat. Dzisiaj jest swieto Trzech Kroli, a nie Objawienia Panskiego. Cos ci sie w kalendarzu przeinaczylo. Ale dzieki za zyczenia.

Nic się nie pomieszało. Popularnie święto Objawienia Pańskiego nazywa się świętem Trzech Króli.
http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i- ... h-cmb.html

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Ostatnio edytowano N sty 06, 2013 7:17 pm przez Małgosia, łącznie edytowano 2 razy



N sty 06, 2013 7:15 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): N lut 18, 2007 4:24 pm
Posty: 825
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
joannabw napisał(a):
Akurat. Dzisiaj jest swieto Trzech Kroli, a nie Objawienia Panskiego. Cos ci sie w kalendarzu przeinaczylo. Ale dzieki za zyczenia.

za wiki:W tradycji polskiej, ale nie tylko, Objawienie Pańskie nazywane jest potocznie świętem Trzech Króli.
pozdrówka... :D

_________________
Co jest miarą człowieczeństwa w człowieku?


N sty 06, 2013 7:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Życzenia świąteczne czas zacząć...
No popatrz, a ja myslalam, ze Objawienie Panskie wiaze sie z ukazaniem sie zmartwychwstalego Jezusa apostolom.


N sty 06, 2013 7:28 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 222 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL