Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 11:02 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Celebracje z ludem czy bez ludu - ekumenizcny zwrot 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Celebracje z ludem czy bez ludu - ekumenizcny zwrot
Konstanty Najmowicz to rozsądny kapłan. W przytoczonym kazaniu nie powiedział niczego, co by było sprzeczne z tym, co cały Kościół i wszędzie nauczał przez 1900 lat od jego założenia. Powołuje się na świętych papieży oraz ojców i doktorów Kościoła. Miło posłuchać.


N kwi 11, 2021 6:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18242
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Celebracje z ludem czy bez ludu - ekumenizcny zwrot
O własnie. Pisałem ogólnie, ale dzięki, że zgłosiłeś się jako przykład tejchorej tendencji, o której pisałem....

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N kwi 11, 2021 7:12 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Celebracje z ludem czy bez ludu - ekumenizcny zwrot
Nie ma to jak oderwanej od tematu uwagi ad personam argumentować kolejną uwagą ad personam...


N kwi 11, 2021 7:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Celebracje z ludem czy bez ludu - ekumenizcny zwrot
Iustus napisał(a):
Nie ma to jak oderwanej od tematu uwagi ad personam argumentować kolejną uwagą ad personam...

Ale jaka prawdziwa.
A teraz wykaż w którym miejscu jest ad presonam?
Barney napisał(a):
O własnie. Pisałem ogólnie, ale dzięki, że zgłosiłeś się jako przykład tejchorej tendencji, o której pisałem....

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N kwi 11, 2021 8:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Celebracje z ludem czy bez ludu - ekumenizcny zwrot
Szkoda bić piany. Temat wątku jest jasny. Równie jasna jest ostatania poruszona rzecz w tym wątku:
Iustus napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
4) Jak blisko fizycznie trzeba być na liturgii, by moc danej Ofiary Mszy oddziaływała na danego człowieka? Czy bycie fizyczne na Mszy (bez kazania i bez Komunii) jest bardziej owocne niż śledzenie jej przez media (chodzi mi o korzyści wyplywające z samego aktu Ofiary a nie o korzyści nabywania senus catholicus z dobrze ułożnonego rytuału)?
W sumie to pytanie zostało przedyskutowane, ale właśnie słuchałem kazania, gdzie ta kwestia została bardzo dokładnie poruszona. Warto wysłuchać:
O ustanowieniu i istocie Ofiary Mszy świętej
Jeśli ktokolwiek ma ochotę, niech się wypowiada merytorycznie, albo niech sobie odpuści. Nie ma sensu pisać od rzeczy.


N kwi 11, 2021 8:24 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Celebracje z ludem czy bez ludu - ekumenizcny zwrot
Czyli Iustus jak to zwykle u niego i nie tylko u niego udaje że nie było niewygodnej wypowiedzi Barneya. A ja przypomnę to co Barney napisał
Barney napisał(a):
Problem jest taki, że w pojęciu przeróżnych (--autocenzura--) posłuszeństwo Kościołowi polega na wybraniu sobie biskupa (zupełnie nie związanego z własną diecezją) którego słowa akurat pasują tym (--autocenzura--) i słuchaniu wyłącznie jego.
W ten sposób jakiekolwiek kierowanie przez Kościół staje się fikcją - zawsze można znaleźć w szerokim świecie biskupa, który poiwe akurat coś, co się podoba tym (--autocenzura--). A jak się nie znajdzie, to zawsze zostają Natanki i mu podobni.

Wiem wredny jest zwłaszcza dla tych co do próbują zakłamywać rzeczywistość

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N kwi 11, 2021 8:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Celebracje z ludem czy bez ludu - ekumenizcny zwrot
Barney napisał(a):
Problem jest taki, że w pojęciu przeróżnych (--autocenzura--) posłuszeństwo Kościołowi polega na wybraniu sobie biskupa (zupełnie nie związanego z własną diecezją) którego słowa akurat pasują tym (--autocenzura--) i słuchaniu wyłącznie jego.
W ten sposób jakiekolwiek kierowanie przez Kościół staje się fikcją - zawsze można znaleźć w szerokim świecie biskupa, który poiwe akurat coś, co się podoba tym (--autocenzura--). A jak się nie znajdzie, to zawsze zostają Natanki i mu podobni.

Następuje watykańska decentralizacja nauczania na rzecz kościołów lokalnych. Jest to pewien proces, który tu i tam wymyka się z pod kontroli. Jeśli wierni nie chcą oglądać swojego biskupa w tęczowej stule, to nastąpi proces szukania biskupa zachowującego ortodoksje, być może w innej diecezji. Niestety, nie ma tu już prostego przełożenia jak kiedyś.


Cz kwi 15, 2021 2:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Celebracje z ludem czy bez ludu - ekumenizcny zwrot
Wespecjan napisał(a):
1) Na jaki dokładnie sposób katolik korzysta z Ofiary Mszy będąc na niej (pomijam nauki z czytań i kazań oraz spożywanei Eucharystii) skoro fizyczna obecność na Mszy ani publiczny Confiteor nie uwalnia człowieka z grzechu ciężkiego, bo do tego potrzebna jest spowiedź?

Swojego czasu dyskutowaliśmy to pytanie oraz cele Ofiary Mszy Świętej. Właśnie natknąłem się na świetny materiał w tym temacie, który klarownie wyjaśnia sprawę:
O tożsamości Mszy św. i Ofiary na Kalwarii
Fakt, że Ofiara Mszy Świętej nie uwalnia od grzechów ciężkich, ale pierwszym celem tej ofiary jest przebłaganie Boga, bo nasze uwielbienie, dziękczynienie i prośby, są uzależnione od tego przebłagania.


Pn kwi 19, 2021 12:00 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL