Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 6:54 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
Żydzi Mesjaniczni (wierzący w Jezusa). Czy zaczynają się spełniać proroctwa? :

Rzymian 11
11 Pytam jednak: Czy aż tak się potknęli, że całkiem upadli? Żadną miarą! Ale przez ich przestępstwo zbawienie przypadło w udziale poganom, by ich pobudzić do współzawodnictwa.
12 Jeżeli zaś ich upadek przyniósł bogactwo światu, a ich pomniejszenie - wzbogacenie poganom, to o ileż więcej przyniesie ich zebranie się w całości!
13 Do was zaś, pogan, mówię: będąc apostołem pogan, przez cały czas chlubię się posługiwaniem swoim
14 w tej nadziei, że może pobudzę do współzawodnictwa swoich rodaków i przynajmniej niektórych z nich doprowadzę do zbawienia.
15 Bo jeżeli ich odrzucenie przyniosło światu pojednanie, to czymże będzie ich przyjęcie, jeżeli nie powstaniem ze śmierci do życia?
16 Jeżeli bowiem zaczyn* jest święty, to i ciasto; jeżeli korzeń jest święty, to i gałęzie.
(...)
29 Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne.
30 Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia,
31 tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami mogli dostąpić miłosierdzia.
32 Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie.

++++++++
MUZYKA
++++++++

Jerozolima i “okolice”.
Shilo Ben Hod - Tsur Israel | The Rock Of Israel
https://www.youtube.com/watch?v=N86XMme94AA

====

A tutaj mamy Jezioro Galilejskie.
Joshua Aaron - HalleluYah הללויה on the Sea of Galilee ים כנרת - Mar de Galilea
https://www.youtube.com/watch?v=gkrIZHW82iM

Dla przypomnienia co widzimy m.in.:
Mateusz 4
18 Gdy [Jezus] przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami.
19 I rzekł do nich: «Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi».
20 Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim.
21 A gdy poszedł stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci: Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał.
22 A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim.

Jan 6
16 O zmierzchu uczniowie Jego zeszli nad jezioro
17 i wsiadłszy do łodzi przeprawili się przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł;
18 jezioro burzyło się od silnego wichru.
19 Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się.
20 On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się!»
21 Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali.

====

Psalm 114 w “innym wydaniu”.
MIQEDEM - Psalm 114 (Live in Studio) תהילים קי״ד
https://www.youtube.com/watch?v=jQBKX8DMeNY

====
Aaron Shust - My Hope Is In You (Live)
https://www.youtube.com/watch?v=BwvpW5cV4UQ
Aaron Shust - My Savior My God (Live)
https://www.youtube.com/watch?v=7UnyaQt9Dt4

====

Na Starym Mieście Jerozolimy - Cytadela Dawida
ZION (Live in Jerusalem) Aaron Shust
https://www.youtube.com/watch?v=5j7X_ret3D4

====
Międzynarodowy, “COVID-owy” Psalm 150
MIQEDEM & friends across the globe - Psalm 150 (from home)
https://www.youtube.com/watch?v=qqmKsAtFyNc


Pt mar 19, 2021 5:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
A o czym mamy tu dyskutować?


Pt mar 19, 2021 5:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18242
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
Nie. Żydzi mesjanistyczni to kolejne wyznanie o charakterze rozłamowym.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So mar 20, 2021 12:43 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
Autorze wątku.
Możesz się ustosunkować do wpisu moderatora?

Robur napisał(a):
A o czym mamy tu dyskutować?

Bo podzielam jego zdanie i moim zdaniem temat jest do zamknięcia bo czy rozmowa ma być o nurcie żydów mesjanistycznych czy o ich muzyce? Bo w takiej formie jest do zamknięcia. Czas na doprecyzowanie do jutra.


Barney napisał(a):
Nie. Żydzi mesjanistyczni to kolejne wyznanie o charakterze rozłamowym.
Kolejna sekta protestancka.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So mar 20, 2021 12:51 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
Można dyskutować np. o:
1) Czy uważacie, że transformacja z Judaisty w Żyda Mesjanistycznego nie jest korzystnym krokiem na drodze do Katolicyzmu? Czy uważacie, że to, że Ci Żydzi uwierzyli, że Jezus Chrystus jest Bogiem jest nieistotnym postępem, który niczym się nie różni od protestantyzmu? Czy uważacie, że jedynym zgodnym z tym fragmentem Pisma Świętego prawdziwym przejściem Żydów jest przejście prosto do Katolicyzmu i jak jest pośrednictwo przez “protestantyzm” to się nie liczy?
2) Czy były jakieś próby dialogu Kościoła w celu nawrócenia ich na Katolicyzm? Jaki jest podstawowy problem?
3) Czy przekonanie ich może być łatwiejsze bądź trudniejsze niż innych rodzajów protestantów?
4) Czy nie uważacie, że często może być łatwiej Nie-Teiście bądź Judaiście przejść w pierwszej kolejności na Protestantyzm, a dopiero w kolejnym kroku na Katolicyzm?
5) Czy w sensie teologicznym nawrócenie Żydów nie jest ważne dla Kościoła Katolickiego?

A przy okazji:
Regulamin
II. 3. Jest to forum dyskusyjne. Zakładane tematy powinny być merytoryczne oraz mieć formę zachęcającą do podjęcia dyskusji.

No to zachęcam m.in. muzyką, może ktoś będzie chciał posłuchać. A jak ktoś chce przy okazji porozmawiać o tej muzyce czy wyrazić swoją opinię na ten temat, to ja nie mam nic przeciw. Jeżeli jednak przeszkadza Wam to, możecie usunąć część mojego posta usuwając tą muzykę, albo nawet cały wątek, jeżeli uważacie, że przynosi on szkodę dla forum albo łamie jakoś regulamin. To już Wasza decyzja.


So mar 20, 2021 6:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
TS7 napisał(a):
Można dyskutować np. o:
1) Czy uważacie, że transformacja z Judaisty w Żyda Mesjanistycznego nie jest korzystnym krokiem na drodze do Katolicyzmu? Czy uważacie, że to, że Ci Żydzi uwierzyli, że Jezus Chrystus jest Bogiem jest nieistotnym postępem, który niczym się nie różni od protestantyzmu?

Powyższe pytania są co najmniej dziwne w świetle faktu, że wcześniej cytujesz [Rzym.11]. Tam masz jasno napisane, że Żydzi będą się nawracać do Jezusa, a nie na katolicyzm czy protestantyzm.
Tak też było na samym początku. Chrześcijanami stawali się Żydzi, którzy uwierzyli w Ewangelię. Dziś w Kościele Jezusa są przede wszystkim nawróceni poganie, ale też garstka Żydów. Jednak gdy czas nawracania dla pogan się skończy, Pan Bóg wyleje Ducha łaski na Żydów i oni będą się nawracać do Jezusa. To było zapowiadane już przez proroków w Starym Testamencie i jest potwierdzone w Nowym Testamencie.
TS7 napisał(a):
Czy uważacie, że jedynym zgodnym z tym fragmentem Pisma Świętego prawdziwym przejściem Żydów jest przejście prosto do Katolicyzmu i jak jest pośrednictwo przez “protestantyzm” to się nie liczy?

Ap. Paweł wyraźnie powiedział co się liczy w kwestii zbawienia [Gal.6.15]:Albowiem ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz nowe stworzenie.

Parafrazując powyższy tekst można powiedzieć:
Albowiem ani przejście na katolicyzm nic nie znaczy, ani przejście na protestantyzm nic nie znaczy, lecz nowe stworzenie/nowe narodzenie w Jezusie Chrystusie.


So mar 20, 2021 7:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
TS7 napisał(a):
Można dyskutować np. o:
1) Czy uważacie, że transformacja z Judaisty w Żyda Mesjanistycznego nie jest korzystnym krokiem na drodze do Katolicyzmu? Czy uważacie, że to, że Ci Żydzi uwierzyli, że Jezus Chrystus jest Bogiem jest nieistotnym postępem, który niczym się nie różni od protestantyzmu? Czy uważacie, że jedynym zgodnym z tym fragmentem Pisma Świętego prawdziwym przejściem Żydów jest przejście prosto do Katolicyzmu i jak jest pośrednictwo przez “protestantyzm” to się nie liczy?
Może być takie pośrednictwo. Przynajmniej zajrzą do Nowego Testamentu.

TS7 napisał(a):
2) Czy były jakieś próby dialogu Kościoła w celu nawrócenia ich na Katolicyzm? Jaki jest podstawowy problem?
Problemem jest to, że judaizm talmudyczny został stworzony w opozycji do chrześcijaństwa i ciężko nawrócić żyda, jest zaszczepiony przeciwko chrześcijaństwu, a często uważa się za kogoś lepszego od "gojów", więc nie będzie praktykował ich religii, musi sam się zainteresować katolicyzmem, ale tym tradycyjnym, bo dziś w sekcie powatykańskiej się uczy że "Bóg chciał wielości religii" a skoro tak, to po co się nawracać. Dlatego w przestrzeni publicznej musi być zdrowa, czysta, katolicka nauka by potencjalny żyd do konwersji mógł się nią zainteresować.

TS7 napisał(a):
3) Czy przekonanie ich może być łatwiejsze bądź trudniejsze niż innych rodzajów protestantów?
Trudno powiedzieć, bo nie wiem czy nie będąc żydem można zostać żydem mesjanistycznym. Jeśli nie można, oznacza to, że jest to sekta podtrzymująca rasizm żydowski uważający ich za naród wybrany ściśle po linii biologicznej - co jest nie do pogodzenia z katolicyzmem.
TS7 napisał(a):
4) Czy nie uważacie, że często może być łatwiej Nie-Teiście bądź Judaiście przejść w pierwszej kolejności na Protestantyzm, a dopiero w kolejnym kroku na Katolicyzm?
W Polsce to nie ma sensu, być może tam gdzie dominuje protestantyzm. Tyle, że protestantyzm często wypacza chrześcijaństwo tak jak np religia Towarzystwa Strażnicy tak wypacza swoich członków, że nawet po porzuceniu Towarzystwa Starżnica nie przejda na katolicyzm, ze względu na wcześniej wgrane fałsze i wrogość do katolicyzmu.

TS7 napisał(a):
5) Czy w sensie teologicznym nawrócenie Żydów nie jest ważne dla Kościoła Katolickiego?
Dla Kościoła Katolickiego tak, ale dla sekty powatykańskiej nie. Problemem jest nowa, heretycka religia udająca katolicyzm a poczęta na Soborze watykańskim II, która zrezygnowała z nawracania żydów: "Kościół katolicki nie prowadzi, ani nie popiera żadnej konkretnej instytucjonalnej pracy misyjnej skierowanej ku Żydom"
https://episkopat.pl/wp-content/uploads ... 82alne.pdf
A Pan Jezus nakazał:
Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem.


So mar 20, 2021 8:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18242
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
TS7 napisał(a):
Można dyskutować np. o:
1) Czy uważacie, że transformacja z Judaisty w Żyda Mesjanistycznego nie jest korzystnym krokiem na drodze do Katolicyzmu? Czy uważacie, że to, że Ci Żydzi uwierzyli, że Jezus Chrystus jest Bogiem jest nieistotnym postępem, który niczym się nie różni od protestantyzmu? Czy uważacie, że jedynym zgodnym z tym fragmentem Pisma Świętego prawdziwym przejściem Żydów jest przejście prosto do Katolicyzmu i jak jest pośrednictwo przez “protestantyzm” to się nie liczy?
Liczy się.
Nawet przejście z ateisty na Świadka Jehowy się liczy.
Ale nie daje powodu do propagowac ty Żydów Mesjanistycznych czy Świadków Jehowy.
Cytuj:
2) Czy były jakieś próby dialogu Kościoła w celu nawrócenia ich na Katolicyzm? Jaki jest podstawowy problem?
Jak to sobie wyobrażasz?
Cytuj:
3) Czy przekonanie ich może być łatwiejsze bądź trudniejsze niż innych rodzajów protestantów?
Brak danych.
Cytuj:
4) Czy nie uważacie, że często może być łatwiej Nie-Teiście bądź Judaiście przejść w pierwszej kolejności na Protestantyzm, a dopiero w kolejnym kroku na Katolicyzm?
Być może. Ale to nie daje powodu... jak wyżej
Cytuj:
5) Czy w sensie teologicznym nawrócenie Żydów nie jest ważne dla Kościoła Katolickiego?
Żydzi się nawracaja od 2000 lat.
Nie ma powodu robić z powstania kolejnej sekty zwiastuna "nawrócenia Zydów".

Cytuj:
Powyższe pytania są co najmniej dziwne w świetle faktu, że wcześniej cytujesz [Rzym.11]. Tam masz jasno napisane, że Żydzi będą się nawracać do Jezusa, a nie na katolicyzm czy protestantyzm.
Kosciół jest Ciałem Chrystusa, więc aby się nawrócić, trzeba do Niego wejść.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So mar 20, 2021 10:22 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 12:49 am
Posty: 637
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
====

Gregor,

Dostałem odpowiedź od Katolików i do nich się odniosłem. Nie wiem czy jest sens dodawać do tego tematu jeszcze dyskusję kto ma rację, Protestanci czy Katolicy. Jeszcze by się pojawiły czerwone napisy, że odbiegamy od tematu.

Czy wiadomo jakie musi spełniać kryteria czas “gdy czas nawracania dla pogan się skończy, Pan Bóg wyleje Ducha łaski na Żydów i oni będą się nawracać”?

====

Wespecjan,

Ja jestem ostrożny w używaniu takich słów jak “musi”. Od razu przypomina mi się ten fragment:
Marek 9
23 Jezus mu odrzekł: «Jeśli możesz? Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy».
24 Natychmiast ojciec chłopca zawołał: «Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!»

Cytuj:
bo dziś w sekcie powatykańskiej się uczy że "Bóg chciał wielości religii" a skoro tak, to po co się nawracać


Nie wczytywałem się w ten temat, więc może inni Ci odpowiedzą na to. Ale może jednak chodzi o to, że można jakby wyróżnić dwa rodzaje “chcenia”. Pierwsze nieściśle chcenie to “chcenie absolutne”, tzn. “chcę mieć zdrowe zęby”. A drugie to “chcenie funkcjonalne”, tzn. “ ‘chcę’ iść do dentysty (po to by mieć zdrowe zęby [ale wolałbym, żeby się same wyleczyły i nie iść do dentysty])”.
“Chcę ale nie chcę”.

Tak jak trudno powiedzieć, żeby Bóg “chciał absolutnie” II Wojny Światowej, ale jednocześnie może to być część planu, która jest niezbędna do osiągnięcia celu ostatecznego, czyli “Niebo po najniższych kosztach”. (nie wiemy jak źle mogłoby być gdyby było inaczej)
Tak samo paradoksalnie, tymczasowe istnienie innych religii może być potrzebne. Co nie implikuje wcale, że “nie ma po co się nawracać”. Bóg jest świadom, jeżeli kierujesz się w życiu myślą “nie ma po co się nawracać” i stoisz w miejscu zamiast “iść w Jego kierunku”.

Cytuj:
Trudno powiedzieć, bo nie wiem czy nie będąc żydem można zostać żydem mesjanistycznym. Jeśli nie można, oznacza to, że jest to sekta podtrzymująca rasizm żydowski uważający ich za naród wybrany ściśle po linii biologicznej - co jest nie do pogodzenia z katolicyzmem.


Chyba można, ale nie znam szczegółów.

Cytuj:
W Polsce to nie ma sensu, być może tam gdzie dominuje protestantyzm. Tyle, że protestantyzm często wypacza chrześcijaństwo tak jak np religia Towarzystwa Strażnicy tak wypacza swoich członków, że nawet po porzuceniu Towarzystwa Starżnica nie przejda na katolicyzm, ze względu na wcześniej wgrane fałsze i wrogość do katolicyzmu.


W Polsce chyba nie ma za dużo Żydów Nie-Mesjańskich ani Żydów Mesjańskich? Więc raczej chodzi o zagranicę tam gdzie dominuje protestantyzm. Protestantyzm może też być “łatwiejszy do przyjęcia” dla niektórych osób, więc nie mówię tu o nawracaniu ludzi “kierunek na Protestantyzm”, tylko o tym, że przy nawracaniu Katolickim, ktoś może przekonać się tymczasowo do poziomu Protestantyzmu?
Czy uważasz, że “statystycznie” trudniej jest przekonać osobę z Towarzystwa Strażnicy albo Protestantyzmu niż z Nie-Teizmu?

Cytuj:
Dla Kościoła Katolickiego tak, ale dla sekty powatykańskiej - nie.


A co Twój Kościół robi w tym kierunku?

====

Barney

Cytuj:
Ale nie daje powodu do propagowac ty Żydów Mesjanistycznych czy Świadków Jehowy.


propagować
sprawiać, że coś staje się bardziej znane lub popularne

Dlaczego miałbym nie sprawiać, że Ci ludzie stają się bardziej znani czy “popularni”?
Czy uważasz, że istnienie tych ludzi czy ich muzyki jest tajemnicą Kościoła Katolickiego i jest zabronione poznawanie ich czy słuchanie ich muzyki?
Przecież chyba nie słuchasz tylko muzyki, która ma Imprimatur?
Znalazłeś może w tekstach ich piosenek coś co jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła Katolickiego?

Cytuj:
Jak to sobie wyobrażasz?


np. tak
Nostra aetate (rok 1965)
http://ptm.rel.pl/czytelnia/dokumenty/d ... etate.html

“Skoro więc tak wielkie jest dziedzictwo duchowe wspólne chrześcijanom i Żydom, święty Sobór obecny pragnie ożywić i zalecić obustronne poznanie się i poszanowanie, które osiągnąć można zwłaszcza przez studia biblijne i teologiczne oraz przez braterskie rozmowy.”

Ja nie jestem na poziomie Magisterium. Bo kto się tym zajmuje?
Kongregacja Ewangelizacji Narodów i Krzewienia Wiary?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kongregac ... rod%C3%B3w

Dlatego pytam, bo Wy możecie wiedzieć na ten temat coś czego nie wiem.

Cytuj:
Żydzi się nawracaja od 2000 lat.
Nie ma powodu robić z powstania kolejnej sekty zwiastuna "nawrócenia Zydów".


Przede wszystkim to są ludzie a nie “sekta”.
Czyli uważasz, że nic się współcześnie nie zmieniło i niczym się to nie różni od jakichś przeszłych ruchów?
A co z tym, że po tych wszystkich latach był Holokaust, powstanie państwa Izrael na terenach Ziemi Świętej i zmiana podejścia do Żydów po nowszych Soborach?
Jakie uważasz, że będą “znaki czasu” i jak będzie można rozpoznać, że Ci Żydzi, którzy się nawracają to właśnie “Ci” a nie “tylko kolejna sekta”? Skąd wiesz, że nie przegapisz tego wydarzenia, tak jak Żydzi przegapili Jezusa?

np. co powiesz na to?
Jewish lives transformed by the Jewish Messiah! - Join us in telling their stories!
https://www.youtube.com/watch?v=Se0_hYK ... Oc&index=2

Tam jest cała playlista osób, które opowiadają swoje krótkie historie nawrócenia włącznie z problemami jakie napotykali. To wklejam np. w ramach “święty Sobór obecny pragnie ożywić i zalecić obustronne poznanie się i poszanowanie, które osiągnąć można zwłaszcza przez studia biblijne i teologiczne oraz przez braterskie rozmowy.”


N mar 21, 2021 6:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
TS7 napisał(a):
Nie wczytywałem się w ten temat, więc może inni Ci odpowiedzą na to. Ale może jednak chodzi o to, że można jakby wyróżnić dwa rodzaje “chcenia”. Pierwsze nieściśle chcenie to “chcenie absolutne”, tzn. “chcę mieć zdrowe zęby”. A drugie to “chcenie funkcjonalne”, tzn. “ ‘chcę’ iść do dentysty (po to by mieć zdrowe zęby [ale wolałbym, żeby się same wyleczyły i nie iść do dentysty])”.
“Chcę ale nie chcę”.

Tak jak trudno powiedzieć, żeby Bóg “chciał absolutnie” II Wojny Światowej, ale jednocześnie może to być część planu, która jest niezbędna do osiągnięcia celu ostatecznego, czyli “Niebo po najniższych kosztach”. (nie wiemy jak źle mogłoby być gdyby było inaczej)
Tak samo paradoksalnie, tymczasowe istnienie innych religii może być potrzebne. Co nie implikuje wcale, że “nie ma po co się nawracać”. Bóg jest świadom, jeżeli kierujesz się w życiu myślą “nie ma po co się nawracać” i stoisz w miejscu zamiast “iść w Jego kierunku”.
Daj spokój: Niech wasza mowa będzie: Tak, tak, nie, nie. Stwierdzenie Franciszka z Abu Zabi, że "Bog chciał wielu religii", to wyznanie apostaty i heretka, za którego uważam Franciszka. To tak jakby powiedzieć, że Bóg chce by ludzie grzeszyli, bo grzeszą.

TS7 napisał(a):
Czy uważasz, że “statystycznie” trudniej jest przekonać osobę z Towarzystwa Strażnicy albo Protestantyzmu niż z Nie-Teizmu?
Nie podejmuję się odpowiedzi na to pytanie, bo nie wiem.


TS7 napisał(a):
A co Twój Kościół robi w tym kierunku?
Kościół katolicki głosi prawdę wobec żydów: nie ma już żadnego wybraństwa biologicznego, to KK jest kontynuacją judaizmu biblijnego a nie religia talmudyczna, bo to KK ma Świątynię (osobę Jezusa Chrystusa) kapłaństwo i kult ofiarniczy a poza Kościołem katolickim nie ma zbawienia.


N mar 21, 2021 7:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18242
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
TS7 napisał(a):
Cytuj:
Ale nie daje powodu do propagowac ty Żydów Mesjanistycznych czy Świadków Jehowy.


propagować
sprawiać, że coś staje się bardziej znane lub popularne

Dlaczego miałbym nie sprawiać, że Ci ludzie stają się bardziej znani czy “popularni”?
Czy uważasz, że istnienie tych ludzi czy ich muzyki jest tajemnicą Kościoła Katolickiego i jest zabronione poznawanie ich czy słuchanie ich muzyki?Przecież chyba nie słuchasz tylko muzyki, która ma Imprimatur?
Znalazłeś może w tekstach ich piosenek coś co jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła Katolickiego?
Po prostu jestem przeciwny propagowaniu sekt, głoszących błędną naukę.
Nawej jak ładnie śpiewają.
Cytuj:
Cytuj:
Jak to sobie wyobrażasz?


np. tak
Nostra aetate (rok 1965)
http://ptm.rel.pl/czytelnia/dokumenty/d ... etate.html

“Skoro więc tak wielkie jest dziedzictwo duchowe wspólne chrześcijanom i Żydom, święty Sobór obecny pragnie ożywić i zalecić obustronne poznanie się i poszanowanie, które osiągnąć można zwłaszcza przez studia biblijne i teologiczne oraz przez braterskie rozmowy.”
Zydzi Mesjanistyczni niewiele mają wspólnego z Żydami jako takimi. Jak pisałem, jest to kolejna sekta (w sensie: odłam) protestancka.

Cytuj:
Cytuj:
Żydzi się nawracaja od 2000 lat.
Nie ma powodu robić z powstania kolejnej sekty zwiastuna "nawrócenia Zydów".


Przede wszystkim to są ludzie a nie “sekta”.
Czyli uważasz, że nic się współcześnie nie zmieniło i niczym się to nie różni od jakichś przeszłych ruchów?
Oczywiście, że nie. To że się odwołują do swojej żydowskości niczego co do istoty nie zmienia.
Cytuj:
A co z tym, że po tych wszystkich latach był Holokaust, powstanie państwa Izrael na terenach Ziemi Świętej i zmiana podejścia do Żydów po nowszych Soborach?
Nie mylmy kontaktów z Zydami z czerpaniem nauki od jakiejś ich sekty.
Cytuj:
Jakie uważasz, że będą “znaki czasu” i jak będzie można rozpoznać, że Ci Żydzi, którzy się nawracają to właśnie “Ci” a nie “tylko kolejna sekta”? Skąd wiesz, że nie przegapisz tego wydarzenia, tak jak Żydzi przegapili Jezusa?
Spóźniłeś się o 2000 lat.
Pierwszymi chrześcijanami byli Żydzi.

Cytuj:
np. co powiesz na to?
Jewish lives transformed by the Jewish Messiah! - Join us in telling their stories!
https://www.youtube.com/watch?v=Se0_hYK ... Oc&index=2

Tam jest cała playlista osób, które opowiadają swoje krótkie historie nawrócenia włącznie z problemami jakie napotykali. To wklejam np. w ramach “święty Sobór obecny pragnie ożywić i zalecić obustronne poznanie się i poszanowanie, które osiągnąć można zwłaszcza przez studia biblijne i teologiczne oraz przez braterskie rozmowy.”
A co ma poznanie do propagowania błędów i jakiegoś odłamu?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N mar 21, 2021 10:12 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
TS7 napisał(a):
Gregor,
Dostałem odpowiedź od Katolików i do nich się odniosłem. Nie wiem czy jest sens dodawać do tego tematu jeszcze dyskusję kto ma rację, Protestanci czy Katolicy. Jeszcze by się pojawiły czerwone napisy, że odbiegamy od tematu.

Zadałeś pytania w dziale dostępnym dla wszystkich chrześcijan, więc się odniosłem do niektórych.
Nie chodzi mi też o to kto ma rację, lecz raczej o przedstawienie innego punktu widzenia niż rzymskokatolicki, choć jak widać i tu są różne zdania. Jeśli chcesz rozmawiać tylko z ludźmi ze swojej "parafii" to ok.
TS7 napisał(a):
Czy wiadomo jakie musi spełniać kryteria czas “gdy czas nawracania dla pogan się skończy, Pan Bóg wyleje Ducha łaski na Żydów i oni będą się nawracać”?

Uważam, że Ap. Paweł podaje kryterium czasu, lecz trzeba powiązać je z innymi fragmentami w Biblii, aby uzyskać pełniejszy obraz [Rzym.10.25-26]:25. A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą, 26. I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.

Ja widzisz, ten fragment zawiera kilka istotnych myśli odnośnie głoszenia Ewangelii, pełni pogan w Kościele, nawrócenia się Izraela , ale też powtórnego przyjścia Pana Jezusa (porównaj z [Mt.23.39]).
Nie ma tu miejsca, aby to omawiać więc polecam Ci wykłady poruszające te wątki i nie tylko - jeśli będziesz zainteresowany.
https://youtu.be/WOo8Mx6uVRI
https://youtu.be/8N8Or2iMyJM


N mar 21, 2021 10:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
Wespecjan napisał(a):
Dla Kościoła Katolickiego tak, ale dla sekty powatykańskiej - nie. Problemem jest nowa, heretycka religia udająca katolicyzm a poczęta na Soborze watykańskim II,


Wespecjan - Ty chyba marzysz o ponownym zbanowaniu. Jeszcze raz takie kwiatki to zajmiemy się Tobą regulaminowo

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N mar 21, 2021 11:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
No cóż, z Wespecjana coraz bardziej wychodzi odstępstwo od Kościoła katolickiego. Malujący się na tradycjonalistę jest w rzeczywistości zwykłym odstępcą. :(


Pn mar 22, 2021 7:51 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Piosenki Żydów Mesjanicznych – czy to początki?
Pięknie to pokazuje w jego zachowaniu nienawiść do wszystkiego co katolickie. A szczególnie jego nienawiść do papieża i biskupów.
Jak to było z owocami Ducha?
Wracając do Żydów Mesjanistycznych. To kolejna grupa protestancka. Maja wszystkie bolączki protestantyzmu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn mar 22, 2021 8:36 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL