Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:45 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Nowoczesność a wiara 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sie 14, 2019 12:57 am
Posty: 5
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Nowoczesność a wiara
Jak podchodzić do nowoczesnego świata będąc osobą wierzącą? Z jednej strony, np. bardzo lubię latać samolotem, ale z drugiej Pan Jezus jeździł na osiołku, czy to znaczy, że choćby to latanie teraz jest złe? I nie chodzi mi o to, że jutro kupię sobie konia czy osła, ale raczej, czy wierzący powinni, np. jeździć najgorszymi samochodami, żeby jednak nie próbować się w jakiś sposób popisać czy głupio wydać pieniędzy? I co np. z wieżowcami? Czy podziwianie ich w jakiś sposób sprawia Panu Bogu przykrość, przecież zostały stworzone przez ludzi.Oczywiście wiem, że wiele naturalnych rzeczy jest równie wspaniałych, często nawet wspanialszych, i też wartych zobaczenia. Dodatkowo, przecież zamiast zwiedzać i "oglądać widoczki" mogłabym w tym czasie się modlić albo komuś pomagać. Czy to w ogóle jest dobre i warte robienia? Na koniec chciałam dodać tylko, że wiem, że to strasznie głupie pytanie i zaraz wszyscy pewnie będą mi wypominać, że powinnam zająć się ważniejszymi sprawami, ale proszę o zrozumienie, naprawdę mnie to trapi i chciałabym poznać wasze zdanie.


So lip 04, 2020 2:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowoczesność a wiara
karolina_ napisał(a):
Jak podchodzić do nowoczesnego świata będąc osobą wierzącą? Z jednej strony, np. bardzo lubię latać samolotem, ale z drugiej Pan Jezus jeździł na osiołku, czy to znaczy, że choćby to latanie teraz jest złe? I nie chodzi mi o to, że jutro kupię sobie konia czy osła, ale raczej, czy wierzący powinni, np. jeździć najgorszymi samochodami, żeby jednak nie próbować się w jakiś sposób popisać czy głupio wydać pieniędzy? I co np. z wieżowcami? Czy podziwianie ich w jakiś sposób sprawia Panu Bogu przykrość, przecież zostały stworzone przez ludzi.Oczywiście wiem, że wiele naturalnych rzeczy jest równie wspaniałych, często nawet wspanialszych, i też wartych zobaczenia. Dodatkowo, przecież zamiast zwiedzać i "oglądać widoczki" mogłabym w tym czasie się modlić albo komuś pomagać. Czy to w ogóle jest dobre i warte robienia? Na koniec chciałam dodać tylko, że wiem, że to strasznie głupie pytanie i zaraz wszyscy pewnie będą mi wypominać, że powinnam zająć się ważniejszymi sprawami, ale proszę o zrozumienie, naprawdę mnie to trapi i chciałabym poznać wasze zdanie.

Pan Bóg powiedział " czyńcie sobie ziemie poddaną", dlatego dał ludziom talenty. Święci modlili sie i zwiedzali. Wiesz, ile podróży odbył św Jan Paweł II?, a jakim był gigantem dobra ? Przecież mógł 27 lat siedzieć w Watykanie... Wieżowce zbudowali ludzie,dlatego,że Pan Bóg im dał im takie umysły. Rzeczy zostały wytworzone przez ludzi,ale Pan Bóg tych ludzi stworzył, podziwiając te wytwory podziękujmy MU za wszystko. Wolontariusze pomagają,ale przy okazji lecą w inne neznane kraje. Zadawaj te pytania na na modlitwie, a na pewno przyjdzie odpowiedź.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


So lip 04, 2020 10:31 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Śr sie 14, 2019 12:57 am
Posty: 5
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowoczesność a wiara
Dziękuję Mareta :)


So lip 04, 2020 1:15 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL