Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:52 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
Czy może ktoś z Was wie, gdzie można znaleźć wykaz farmaceutyków opracowanych z wykorzystaniem linii komórkowych pochodzących z abortowanych dzieci z opisem, w jaki sposób te linie wykorzystano? Gdzie można znaleźć solidne opracowanie na ten temat? Moje pytanie jest powiązane z artykułem https://katv.com/news/local/conway-regional-ceo-says-covid-19-religious-exemption-isnt-an-attempt-to-shame-employees, gdzie można zobaczyć kopię dokumentu 'Conway Regional Health System Religious Exemption Attestation for COVID-19 Vaccine', który wymienia sporo popularnych leków opracowanych z użyciem takich komórek.


Cz paź 28, 2021 12:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
Dotarłem tylko do skanu dokumentu:
https://www.reddit.com/r/CoronaVirus_20 ... r_covid19/

Jest tam lista specyfików, ale niepełna. Obawiam się, że nie ma pełnej linii takich produktów. Zdaje się, że linie takich komórek były wykorzystywane nawet do produkcji słodzików, więc wyśledzenie wszystkich takich produktów to nie lada zadanie...

Przy okazji znalazłem listę najpopularniejszych szczepionek wykorzystujących komórki zabijanych dzieci (niektóre mają etyczne odpowiedniki):
https://columbuscatholic.org/documents/ ... atives.pdf


Cz paź 28, 2021 12:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
Lista ze szczepionkami na COVID-19 ze wskazaniem na ich powiązanie z liniami komórkowymi jest przedstawiona tutaj https://s27589.pcdn.co/wp-content/uploads/2020/12/CHART-Analysis-of-COVID-19-Vaccines-02June21.pdf i była udostępniana w Internecie. O firmie Senomyx napisano kiedyś na https://deon.pl/kosciol/obroncy-zycia-bojkotuja-produkty-firmy-senomyx,129099, ale nie znam szczegółów. Na tej stronie (Uwaga! Na początku artykułu jest zdjęcie abortowanego dziecko, albo przedstawienie abortowanego dziecka) https://demagog.org.pl/fake_news/nie-martwe-ludzkie-plody-nie-sa-wykorzystywane-w-przemysle/ autor obalał twierdzenie, że "aborcje napędzane są przez przemysł, który wykorzystuje martwe płody". Jednak nie o to mi chodzi, bo moje pytanie jest inne, t.j. czy istnieje wykaz farmaceutyków opracowanych z wykorzystaniem linii komórkowych pochodzących z abortowanych dzieci z opisem, w jaki sposób te linie wykorzystano? Ponadto interesuje mnie też, czy są inne produkty, które wykorzystują takie linie, jak np. produkty żywnościowe, czy kosmetyki, itd., itp.? Czy są na to jakieś dowody, albo na pewno wiadomo o tym, chociaż nie podaje się szczegółów. Czy np. wzmacniacze smaku występujące w niektórych produktach żywnościowych są opracowane z użyciem takich linii komórkowych, czyli substancje podane w składzie produktu, ale o kótrych trudno się łatwo zorientować czym one są?


Cz paź 28, 2021 1:56 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
Iustus napisał(a):
Zdaje się, że linie takich komórek były wykorzystywane nawet do produkcji słodzików...

Słodziki? Przecież to estry aminokwasowe... Akurat żeby do tego wykorzystywać jakiekolwiek komórki płodów? Nie będę się sprzeczał, ale wydaje mi się to dziwne.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz paź 28, 2021 2:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
PeterW,
Chodzi o technologię a nie o słodziki same w sobie, czyli o sztucznie opracowany wskaźnik, który by pokazał jaka kombinacja substancji pozwoli na odczucie słodkości. Przypuszczam, że to właśnie wskaźnik jest opracowany z użyciem komórek wyprowadzonych z aborcji. Poszukam tej informacji, bo chyba gdzieś o tym czytałam.


Cz paź 28, 2021 2:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
PeterW napisał(a):
Iustus napisał(a):
Zdaje się, że linie takich komórek były wykorzystywane nawet do produkcji słodzików...

Słodziki? Przecież to estry aminokwasowe... Akurat żeby do tego wykorzystywać jakiekolwiek komórki płodów? Nie będę się sprzeczał, ale wydaje mi się to dziwne.
Dlatego napisałem "zdaje się". Bo tematem jest coś innego, chciałem tylko wskazać, że komórki z zabitych dzieci mogą być wykorzystywane w wielu dziwnych dziedzinach. Czytałem o tym dawno temu i tak przez mgłę z pamięci przywołałem na zasadzie, że "wiem, że gdzieś dzwoni". I też nie będę się upierał. Czasami takie komórki nie są składnikiem produktu, ale są wykorzystywane przy testach danego produktu, więc tutaj może być też taka zależność.
W przypadku wspomnianego wyżej Senomyxa (producenta wspomnianych słodzików) - od którego firmy spożywcze się odcinają - coś chyba jest na rzeczy:
https://www.aggiecatholic.org/blog/2011 ... al-flavors
https://www.lifenews.com/2011/03/29/com ... l-flavors/


Cz paź 28, 2021 2:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
W powiązaniu do 'sprawy słodzików' przypuszczam, że chodzi o ten patent https://patents.google.com/patent/US7344859B2/en


Cz paź 28, 2021 2:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
Iustus napisał(a):
Dotarłem tylko do skanu dokumentu:
https://www.reddit.com/r/CoronaVirus_20 ... r_covid19/

Jest tam lista specyfików, ale niepełna. (...)


Ciekawe, że taka lista medykamentów jest dostępna dla pracowników Conway Regional Health System ze względu na wymóg szczepień, ale nigdy takiej listy nie widziałam udostępnionej dla pacjentów np. w aptekach, u lekarza, czy gdziekolwiek.


Cz paź 28, 2021 3:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
No właśnie czy jest to prawda, że do szczepionek na covid użyte były jakieś komórki z abortowanych dzieci czy np. tylko do badań nad szczepionką a do samej szczepionki już nie, jest to o tyle ważne że to całkiem inna skala problemu. Przydałyby się wiarygodne informacje na ten temat nie z jakiś źródeł przeciwników szczepionek tylko takie faktyczne rzetelne źródło. Propaganda jest dziś bardzo duża i po obydwu stronach są przekłamania i dezinformacje. Jednak jeśli by tak było to faktycznie coś nie tak z tymi szczepionkami.


Cz paź 28, 2021 5:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
Brandeisbluesky napisał(a):
Iustus napisał(a):
Dotarłem tylko do skanu dokumentu:
https://www.reddit.com/r/CoronaVirus_20 ... r_covid19/

Jest tam lista specyfików, ale niepełna. (...)


Ciekawe, że taka lista medykamentów jest dostępna dla pracowników Conway Regional Health System ze względu na wymóg szczepień, ale nigdy takiej listy nie widziałam udostępnionej dla pacjentów np. w aptekach, u lekarza, czy gdziekolwiek.
To fakt, ten brak przejrzystości tylko wzmaga podejrzliwość. Podobnie ze szczepieniami (różnymi), pacjentom nie zawsze się pokazuje ulotki specyfików, kiedy o nie proszą. Nierzadko kończy się większą/mniejszą agresją ze strony "służby zdrowia".


Cz paź 28, 2021 6:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
lubczyk napisał(a):
No właśnie czy jest to prawda, że do szczepionek na covid użyte były jakieś komórki z abortowanych dzieci czy np. tylko do badań nad szczepionką a do samej szczepionki już nie, jest to o tyle ważne że to całkiem inna skala problemu. Przydałyby się wiarygodne informacje na ten temat nie z jakiś źródeł przeciwników szczepionek tylko takie faktyczne rzetelne źródło. Propaganda jest dziś bardzo duża i po obydwu stronach są przekłamania i dezinformacje. Jednak jeśli by tak było to faktycznie coś nie tak z tymi szczepionkami.
Pani zakłada, że wszelkie dokumenty, które pokazują szczepienia w niekorzystnym świetle, to muszą być rzeczy spreparowane przez mitycznych antyszczepionkowców? Ten przykład jest na stronie Rzymsko-Katolickiej diecezji Columbus w USA. Dane do tego dokumentu także nie są wyssane z palca, czy pisane pod tezę. To dokument dla świadomych katolików, którzy nie chcą swoimi wyborami przykładać palca do zabijania dzieci.


Cz paź 28, 2021 6:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
Myślę że należy poważnie brać pod uwagę taką możliwość spreparowania dokumentów. Zapomina się o działaniu służb specjalnych zwłaszcza rosyjskich i raczej jest to sfingowane. Na tak dużą skalę jak jest produkcja szczepionek to logistycznie niemożliwe taki taśmowy proceder dodawania komórek z ludzkich płodów niby jak? potajemnie, na podstawie jakichś umów czy z prywatnej produkcji? Raczej nierealne żeby to nie wyszło i ktoś nie zidentyfikował miejsca tego procederu a tu konkretów brak jak gdzie kiedy tylko sama wrzutka o tym na różnych portalach i stronach. Natomiast dużo łatwiej jest o tym dezinformować. Co za sztuka dorobić taką teorię i osiąga się ten sam efekt tanim kosztem czyli skłócenie ludzi i całych narodów . Myślę że jest to bardzo prawdopodobne. Już nie raz służby rosyjskie podrabialy dokumenty i nie tylko. Czy tak trudno wrzucić dziś na stronę wybranej organizacji fałszywe informacje także na strony katolickie i Watykanu wiedząc że nikt nie będzie tego śledził bo to byłoby niemożliwe wszystko prostować.


Cz paź 28, 2021 6:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
lubczyk,
Gdyby sprawa była na 100% czysta, producenci udostępniliby wszelkie dane, żeby to wykazać. Tego jestem pewna. Widzielibyśmy te informacje wszędzie.


Cz paź 28, 2021 6:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
Żyjemy w czasach gdzie jest dużo dezinformacji i nie dojdziesz co jest prawdą a co kłamstwem po prostu należy z dystansem podchodzić do wszelkich takich teorii i nie opierać na nich swoich życiowych decyzji. Takie niestety czasy.
100 procent czystości raczej nie osiągniemy na tym świecie nie ma co się łudzić bo każdy po trochu dokłada swoich drobnych manipulacji i mamy wszyscy co mamy.


Cz paź 28, 2021 7:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Użycie linii komórkowych powiązanych z aborcją
Gdyby sprawa z użyciem linii komórkowych z abortowanych dzieci zakończyła się na kiedyś pozyskanych komórkach, pewnie łatwiej byłoby sobie wytłumaczyć, że w sytuacji bez wyjścia można użyć jakiś produkt opracowany w powiązaniu z abortowanymi dawno temu dziećmi. Jednak obawiam się, że tak nie jest, i że dalej pozyskuje się części ciała z uśmiercanych w trakcie aborcji dzieci, dalej na nich prowadzi badania, i za jakieś kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat dalej będzie się usprawiedliwiać takie postępowanie korzyściami z niego płynącymi. Pewnie dzięki takim badaniom będzie można sobie wyhodować jakiś swój organ na wymianę , aby uniknąć problemów z przeszczepem.


Cz paź 28, 2021 7:23 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL