Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:41 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona
 Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Yarpen Zirgin napisał(a):
No patrz jacy niedouczeni Ci tłumacze: W każdym polskim przekładzie, w tym protestanckich, który znalazłem na stronie Biblia Internetowa, w Rz 5,8 jest "za nas", a nie "dla nas". No po prostu durnie jacyś...

To, o niedouczeniu, to Twoje zdanie. Ja pisałem o interpretacji "Chrystus umarł za nas" Χριστὸς ὑπὲρ ἡμῶν ἀπέθανεν w kontekście dyskusji o okupie i ofierze w tym wątku, a nie zasad translacji tekstu.

_________________
www.reformowani.pl


Pt wrz 27, 2019 9:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Ja zaś wskazałem, że Apostołowie nauczali "za nas", a nie "dla nas". Reszta, to twoje przeinaczanie tekstu, bo wg. Ciebie Chrystus umarł "dla nas".


Pt wrz 27, 2019 9:45 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
[code][/code]
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ja zaś wskazałem, że Apostołowie nauczali "za nas", a nie "dla nas". Reszta, to twoje przeinaczanie tekstu, bo wg. Ciebie Chrystus umarł "dla nas".


Widze ze masz chyba obsesje na punkcie dokladnosci slow z Pismami i coraz bardziej zatracasz tresc ktora te slowa przekazuja, a wrecz ja ignorujesz, szukajac dziury w calym.
Opamietaj sie zanim skonczysz z tuba pod stacja metra.
Potrafisz jeszcze choc jeden fragment Pisma napisac-wyjasnic wlasnymi slowami nie uzywajac terminologii Biblijnej?
Jesli nie to znaczy ze nic z Biblii tak naprawde nie rozumiesz, tylko klepiesz jak wierszyk wyuczony na pamiec.


Pt wrz 27, 2019 11:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Żydzi przepisując Torę przepisywali dokładnie, choćby czegoś nie rozumiejąc. Dzięki temu przez wieki zostało przechowane Słowo Boże.
Mahomet zrobił swobodną reinterpretację Starego Testamentu i powstała herezja.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So wrz 28, 2019 3:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
sam2 napisał(a):
(...)

Zajmij się lepiej tym, o co Cię prosiłem:

sam2 napisał(a):
Ofiara Chrystusa byla zlozona nam, przed Bogiem i wobec Boga.

Przytocz, proszę, stosowny fragment nauczania katolickiego, w którym przeczytałeś tę rewelację.


So wrz 28, 2019 8:51 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Andy72 napisał(a):
Żydzi przepisując Torę przepisywali dokładnie, choćby czegoś nie rozumiejąc. Dzięki temu przez wieki zostało przechowane Słowo Boże.
Mahomet zrobił swobodną reinterpretację Starego Testamentu i powstała herezja.


Mylisz totalnie dwie rozne rzeczy; przepisywanie Pism, z ich wyjasnianiem-tlumaczeniem.
Gdyby tak rozumowac jak ty, to Listy Apostolskie nie byly by potrzebne w Biblii.
Yarpenowi tez sie to pokickalo, a to o co pyta jest we fragmencie Nauczania z ktorego sam sie nauczyl, a to ze nie rozumie czego sie nauczyl skutkuje tym ze nie pasuja mu wypowiedzi innych. Trzyma sie slow a nie tresci w nich zawartej. Dlatego ppytalem go czy potrafi jeszcze wyjasnic wlasnymi slowami choc jeden fragment Pism.
On nie pilnuje poprawnosci nauczania tylko poprawnosci slow co skutkuje tym ze powtarza slowa Pism jak wierszyki wyuczone na pamiec, on moglby byc skryba a nie nauczycielem. a skryba gdy bierze sie za nauczanie staje sie psem ogrodnika, sam nie zje (nie rozumie) i nikomu nie pozwoli.


So wrz 28, 2019 12:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Zamiast tworzyć personalne wycieczki pod moim adresem zdradź nam lepiej gdzie w nauczaniu Kościoła znalazłeś naukę:
sam2 napisał(a):
Ofiara Chrystusa byla zlozona nam, przed Bogiem i wobec Boga.


So wrz 28, 2019 12:31 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
dostales juz odpowiedz.
"Yarpenowi tez sie to pokickalo, a to o co pyta jest we fragmencie Nauczania z ktorego sam sie nauczyl".

Moze sprobuj napisac to z czego sie uczyles wlasnymi slowami.
Zobaczymy czy to rozumiesz wlasciwie, bo jak do tej pory chowasz sie jak mysz za Pismem Sw. w zakrystii.
Sam chyba kiedys napisales ze z Pismem Sw. sie nie dyskutuje, wiec jesli chcesz dyskutowac to napisz jak ty te slowa Pisma i Nauczania Kosciola rozumiesz? Innaczej to jestes tylko psem ogrodnika.


So wrz 28, 2019 1:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Ja to rozumiem jako Ofiara doskonała złożona Ojcu , a nie tak jak poprzednio cielce i barany.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So wrz 28, 2019 1:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
sam2 napisał(a):
dostales juz odpowiedz.
"Yarpenowi tez sie to pokickalo, a to o co pyta jest we fragmencie Nauczania z ktorego sam sie nauczyl".

Ja Ciebie nie prosiłem o to, abyś mi tu tworzył opinie na mój temat, ale o wskazanie bądź zacytowanie stosownego fragmentu nauczania katolickiego*, w którym zapisano, że:
sam2 napisał(a):
Ofiara Chrystusa byla zlozona nam, przed Bogiem i wobec Boga.

Jesteś go w stanie wskazać, czy też dalej będziesz jechał personalnymi wycieczkami w nadziei, że sprawa ucichnie?



* K'woli wyjaśnienia: Chodzi o katechizm, encyklikę, dokumenty soboru czy jakikolwiek inny oficjalny dokument.


So wrz 28, 2019 1:19 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
powtarzasz sie jak male dziecko ktore ma kaprys.
Wyraznie ci napisalem, no chyba ze sam nie wiesz skad znasz nauczanie Kosciola w tym temacie.
Dyskusje forumowe to nie zabawa w ciagle zadawanie pytan jednej stronie.
Napisz jak ty rozumiesz to nauczanie Kosciola, wtedy jakakolwiek dyskusja bedzie miala sens.
To co wiekszosc czasu robisz na forum to polowania na czarownice, a nie jakiekolwiek dyskusje czy pomoc w rozumieniu wiary i Pism.
Wiec zapomnij bym z toba o czymkolwiek dyskutowal i wyjasnial jesli nie oznajmisz mi twojego rozumienia danego tematu.
Bez tego po prostu nie istnieje zadna dyskusja, jesli jedna strona zmuszana jest do wyjasnien, a druga strona chowa sie za autorytetem Kosciola i Pism.
Nie jestes zadnym autorytetem, a tym bardziej Kosciola, wiec racz powrocic na ziemie i zadcznij normalna kulturalna dyskusje.
Jesli nie rozumiesz na czym polega dyskusja to ci wyjasnie ze jest to wymiana zdan, pogladow, a nie przebijanie sie autorytetami.
Mozna na poparcie wlasnego rozumienia-myslenia przedstawic wypowiedz autorytetu, ale niestety trzeba pierw podac wlasne rozumienie, wlasnymi slowami. nie podajac wlasnego rozumienia tematu zadasz abym dyskutowal z Pismem Sw. Wybacz ze w tym wzgledzie cie zawiode, ale nie jestem az takim idiota by dyskutowac z Pismem Sw.


So wrz 28, 2019 1:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Zaraz, zaraz, a ja wygląda Msza Święta:
to kapłan w imieniu Chrystusa składa Najświętszą Ofiarę Bogu
a my jako lud błagamy za siebie
Żaden kapłan nie składa ofiary nam ani nie polega to na tym że nas się błaga.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So wrz 28, 2019 1:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
sam2 napisał(a):
(...)

Po wyciachaniu odwracania kota ogonem do dołu, uników i wycieczek personalnych, wracamy do tematu naszej rozmowy:

Proszę o wskazanie bądź zacytowanie stosownego fragmentu nauczania katolickiego*, w którym zapisano, że:
sam2 napisał(a):
Ofiara Chrystusa byla zlozona nam, przed Bogiem i wobec Boga.





*Katechizm, encyklika, dokumenty soboru czy jakikolwiek inny oficjalny dokument.[/quote]


So wrz 28, 2019 1:42 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Andy72 napisał(a):
Zaraz, zaraz, a ja wygląda Msza Święta:
to kapłan w imieniu Chrystusa składa Najświętszą Ofiarę Bogu
a my jako lud błagamy za siebie
Żaden kapłan nie składa ofiary nam ani nie polega to na tym że nas się błaga.

Andy, to sa te same slowa, tylko ludzie je roznie rozumieja.
To tak jak z patrzeniem na geometryczna figure szescianu, jedni widza te same scianki szescianu ze sa one z tylu tego szescianu, a inni ze te same scianki sa z przodu.
To jest szczegolnie problem architektow, bo czesto widza rzeczy od drugiej strony.
Jak chcesz sprawdzic narysuj sobie szescian (siatke przestrzenna.) to zrozumiesz o co chodzi.
Yarpen nawet nie zauwaza ze to czego sie uczepil dotyczy specyficznego wyjasnienia ktorego tu udzielilem, a ty dajesz sie zwodzic yarpena pozornej poprawnosci, ktora wprowadza ci zamieszanie i to co rozumiales staje sie niezrozumiale.


So wrz 28, 2019 1:45 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Yarpen Zirgin napisał(a):
sam2 napisał(a):
(...)

Po wyciachaniu odwracania kota ogonem do dołu, uników i wycieczek personalnych, wracamy do tematu naszej rozmowy:

Proszę o wskazanie bądź zacytowanie stosownego fragmentu nauczania katolickiego*, w którym zapisano, że:
sam2 napisał(a):
Ofiara Chrystusa byla zlozona nam, przed Bogiem i wobec Boga.





*Katechizm, encyklika, dokumenty soboru czy jakikolwiek inny oficjalny dokument.
[/quote]

Umiesz czytac ze zrozumieniem?
Jesli tak to podaj swoje rozumienie tego to wtedy cokolwiek ci odpowiem w kwestii twoich pytan.
Jesli tego nie zrobisz to zapomnij o jakiejkolwiek odpowiedzi na twoje pytania.
Powod jest prosty, nie bede sie wdawal w twoje diabelskie sztuczki sprowadzania dyskusji na dyskutowanie z Pismem Sw.


So wrz 28, 2019 1:48 pm
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL