Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:57 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Następna strona
 Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Dobrze że w końcu znależliście wspólny mianownik.

lajkonik.2 napisał(a):

Bóg udzielił swoich poleceń człowiekowi z miłości do niego, pragnąc wyłącznie jego dobra. Jedno i drugie bowiem rajskie drzewo stało na straży takiego życia, które dla człowieka byłoby ziemskim rajem. Spożywanie dozwolonych owoców z "drzewa życia" miało człowiekowi zapewnić życie wieczne, jednak pod warunkiem, że nie będzie równocześnie spożywał owoców z "drzewa poznania dobra i zła".


Musicie mi wybaczyć, ale pozwolę sobie przy okazji wymiany waszych spostrzeżeń być monotematyczny i wkleić cytat z jednej z naszych starszych już dyskusji. W temacie "drzewa życia" oczywiście i trochę w innym kontekście, ale równie bardzo ważnym. Ufam, że komuś - jak mi niegdyś - otworzy oczy.

Jak czytamy o Męce Chrystusa to nie tylko po to, by sobie odświeżyć pamięć o tym co się wydarzyło lat temu, dwa tysiące. Akurat liturgia czyni nas uczestnikami tych wydarzeń i one domagają się naszej odpowiedzi na te Słowo. Odpowiadamy na to Słowo modlitwą powszechna, ale zaraz potem będzie moment adoracji krzyża. Co to jednak za pomysł, całować szubienice? My nie calujemy szubienicy, my - calujemy Drzewo Życia.

O Janie Ewangeliscie mówi się że on nie opisuje wydarzeń. On je rozumie i objaśnia. Potrafi wydobyć z wydarzeń znaczenie. Pierwszym elementem który pozwala nam zrozumieć jakim Drzewem jest krzyż, jest niewinne slowo "ogród".

J 18, 1: To powiedziawszy Jezus wyszedł z uczniami swymi za potok Cedron. Był tam ogród, do którego wszedł On i Jego uczniowie.

I potem konsekwentnie zakończenie.

J 19, 41: A na miejscu, gdzie Go ukrzyżowano, był ogród, w ogrodzie zaś nowy grób, w którym jeszcze nie złożono nikogo.

Męka Jezusa cała, dzieje się w ogrodzie. Dlatego gdy w poranek niedzielny Maria Magdalena, zobaczy Jezusa, a jeszcze nie będzie wiedzieć kto to jest, to będzie podejrzewac że to ogrodnik. Jesteśmy w ogrodzie, w którym rozpoczęła się historia ludzka. W ogrodzie do którego po grzechu Adama, człowiek nie miał wstępu. Jesteśmy w ogrodzie, w którym - wiemy z Księgi Rodzaju, Bóg ustanowił "ostrze miecza", czyli nie wolno ci tam wejść. Ala teraz to płonące ostrze jest zgaszone i człowiek jest zaproszony do tego ogrodu, i jest zaproszony żeby spotkać na nowo Boga.

Jak czytamy Ewangelie u Mateusza, Jezus idzie do ogrodu oliwnego żeby się modlić - "Ojcze oddal ten kielich ode mnie." U Jana Jezus nie modli się w ogrodzie. Jezus objawia się tam jako Bóg. Przychodzą po Niego, Jezus pyta: kogo szukacie ?
J 18, 5: Odpowiedzieli Mu: Jezusa z Nazaretu. Rzekł do nich Jezus: Ja jestem." (Imię Boga odnisione do siebie.)Skoro więc rzekł do nich: Ja jestem, cofnęli się i upadli na ziemię.

To Imię ich powala. Janowy Jezus w ogrodzie oliwnym, to nie jest człowiek przestraszony, tak jak u Łukasza że się poci krwią i potrzebuje anioła który zstąpil zeby Go umacniać. W Janowym Getssemani Jezus nie zmaga się z żadną decyzją, mowi do Piotra - schowaj ten miecz, czy ja nie mam pić z kielicha który Ojciec mi dał? Ja jestem objawia się Bóg w Jezusie Chrystusie. I w tym ogrodzie stoi drzewo, którym jest drzewo krzyża. Na narracji Jana powstały przepiękne legendy, które ukazują że to rajskie drzewo które człowiekowi zostało zakazane po jego grzechu, ostatecznie staje się drzewem krzyża i my wszyscy teraz możemy jeść owoc z drzewa krzyża. I tak jest skomponowana liturgia, że kiedy podchodzimy i calujemy krzyż to następny moment jesteśmy zaproszeni do Komunii Świętej. Właśnie o to idzie, zeby przedłużyć moment adoracji krzyża, spożyciem jego Owoców z Drzewa Życia.

Adoracja krzyża, prowadzi nas natychmiast aby w sobie obudzić na nowo głód życia prawdziwego. Rozeznajemy stając z Jezusem w ogrodzie oliwnym, że to co nazywamy naszym życiem nie jest nim. Że nie mogę nazwać życia życiem, do póki nie spożywam owoców z Drzewa Życia. Dokąd nie biorę w siebie tego co nazywamy życiem Boga. To jest życie odpowiednie człowiekowi i jego naturze. Żadne inne nas nie nasyci, każde inne powoduje że będziemy jak Adam, teskniacy za życiem.Adoracja - nie calujemy szubienicy, przeciwnie calujemy drzewo z którego się rodzą owoce pełne życia, mogę je jeść i mieć życie w sobie. Żyć życiem które jest z Boga i jesteśmy w ogrodzie z Jezusem.

I mogę o tym zaświadczyć sam, bo od kiedy na tym forum jestem, to ciągle o konieczności adoracji krzyża piszę. Nic nie zmieniło mnie bardziej w człowieka duchowego, jak właśnie trwanie przy Jezusie w ogrodzie oliwnym.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn lis 25, 2019 11:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Chrystus złożył ofiarę ze swojego życia Ojcu. Jest ona jednocześnie ofiarą Boga dla nas. .


Pn lis 16, 2020 1:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Chrystus jest pomazancem czyli co ma przebaczyć szatanowi??

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Pt lis 20, 2020 7:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
feelek napisał(a):
Chrystus złożył ofiarę ze swojego życia Ojcu. Jest ona jednocześnie ofiarą Boga dla nas. .

Przede wszystkim zanim zaczniemy pytać "komu" została złożona ofiara, warto zapytać o samo znaczenie wyrażenia "złożenie ofiary". Nie żyjemy w świecie składania ofiar, tak jak ludzie w czasach, z których pochodzą teksty, które dziś czytamy. Nam kojarzy sie ofiara z pozbawieniem się czegoś, z transakcją lub zniszczeniem. To są słuszne tropy, ale stanowiące jedynie pewien aspekt, który absolutyzowany czy wyłączny prowadzic może do aberracji. Składanie ofiary oznaczało jej spożywanie, aby zjednoczyć się z Bogiem (bóstwem, przodkami, siłami - w kultach narodów).

To dział "ekumenizm", miejsce spotania różnych tradycji konfesyjnych. Także jeśli chodzi o podkreślenie obu wymiarów rzeczywistości ofiarnej. Jak już pisałem w tym wątku: Tradycje kontynuowane przez kościoły protestanckiej reformacji akt ofiarny i jej sens widzą w spożywaniu ofiary i naszym zjednoczeniu z Bogiem w Chrystusie, dzięki działaniu Ducha Świetego. Tradycje kontynuowane przez potrydenckie kościoły związane z Rzymem akt ofiarny widzą w zniszczeniu elementów Wieczerzy wyrażonym w ich oddzielnej konsekracji. Tak więc są różne interpretacje, kładące nacisk na różne aspekty ofiary: pierwsza jako akt oddania dię całkowicie "dla": Chrystus, w swoim człowieczeństwie, dla nas oddaje i powierza się całkowicie Ojcu, byśmy zjednoczywszy sie dzięki Duchowi, w Jego Ciele i Krwi, stali się uczestnikami wewnątrztrynitarnej jedności;
i drugie, którym Chrystus składając ofiarę dokonuje zniszczenia, by wynagrodzić i zadośćuczynić Bogu za grzechy, byśmy i my mogli z Nim wynagradzać i zadośćuczynić i tak usunąć to, co nas od Boga jeszcze oddziela.


Pamiętając o tym możemy odpowiedzieć, że Chrystus zlożył ofiarę ὑπὲρ ἡμῶν, pro nobis, dla nas.

_________________
www.reformowani.pl


Pt lis 20, 2020 8:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
A po trzecie (choć raczej to powinno być na pierwszym miejscu), jest to ofiara Boga Ojca, bo oddaje swego jednorodzonego syna by nas ze sobą pojednać.


Pt lis 20, 2020 6:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
feelek napisał(a):
A po trzecie (choć raczej to powinno być na pierwszym miejscu), jest to ofiara Boga Ojca, bo oddaje swego jednorodzonego syna by nas ze sobą pojednać.

Pytaniem i tematem tego wątku jest "Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?". W temacie ofiarnego charaktery wydarzenia o zwiastowania Krzyża Chrystusa możemy napisać tak w ogóle wiele.

_________________
www.reformowani.pl


Wt lis 24, 2020 2:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
P524 napisał(a):
Przede wszystkim zanim zaczniemy pytać "komu" została złożona ofiara, warto zapytać o samo znaczenie wyrażenia "złożenie ofiary".
Słusznie
P524 napisał(a):
Nie żyjemy w świecie składania ofiar, tak jak ludzie w czasach, z których pochodzą teksty, które dziś czytamy. Nam kojarzy sie ofiara z pozbawieniem się czegoś, z transakcją lub zniszczeniem. To są słuszne tropy, ale stanowiące jedynie pewien aspekt, który absolutyzowany czy wyłączny prowadzic może do aberracji. Składanie ofiary oznaczało jej spożywanie, aby zjednoczyć się z Bogiem (bóstwem, przodkami, siłami - w kultach narodów).
Słusznie, choć niepotrzebnie łączysz poganskie rozumienie ofiary z np. żydowskim, nie mówiąc juz o chrześcijańskim.

Cytuj:
To dział "ekumenizm", miejsce spotania różnych tradycji konfesyjnych. Także jeśli chodzi o podkreślenie obu wymiarów rzeczywistości ofiarnej. Jak już pisałem w tym wątku: [i]Tradycje kontynuowane przez kościoły protestanckiej reformacji akt ofiarny i jej sens widzą w spożywaniu ofiary i naszym zjednoczeniu z Bogiem w Chrystusie, dzięki działaniu Ducha Świetego. Tradycje kontynuowane przez potrydenckie kościoły związane z Rzymem akt ofiarny widzą w zniszczeniu elementów Wieczerzy wyrażonym w ich oddzielnej konsekracji.
A tu to już zupełna bzdura. Cieszę się, że jako wyjątek spośród niekatolików przykładasz wagę do jednoczącej roli ofiary - jednak to, co przypisujesz Kosciołowi to zupełna bzdura.

Cytuj:
Tak więc są różne interpretacje, kładące nacisk na różne aspekty ofiary: pierwsza jako akt oddania dię całkowicie "dla": Chrystus, w swoim człowieczeństwie, dla nas oddaje i powierza się całkowicie Ojcu, byśmy zjednoczywszy sie dzięki Duchowi, w Jego Ciele i Krwi, stali się uczestnikami wewnątrztrynitarnej jedności;
To jest dokładnie katolickie podejście (oczywiście, także prawosławne - wydaje się, że wszystkich wspólnot istniejących od czasów apostolskich.
Cytuj:
i drugie, którym Chrystus składając ofiarę dokonuje zniszczenia, by wynagrodzić i zadośćuczynić Bogu za grzechy, byśmy i my mogli z Nim wynagradzać i zadośćuczynić i tak usunąć to, co nas od Boga jeszcze oddziela.
Akurat ta forma jest zdecydowanie dziś częstsza u niekatolików (choć przyznaję, ze i niektórzy katolicy tak się wypowiadają - także w tym wątku).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lis 24, 2020 9:25 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Co by było gdyby Bóg nie przygotował Chrystusa przed stworzeniem świata? To po co taki świat, gdzie grzech króluje i prowadzi do śmierci? W końcu wszystko tu umiera i umrze. Kto mocniejszy: Bóg czy śmierć?
I to jest właśnie dobra nowina, że przygotował Zbawiciela-Mesjasza-Chrystusa, przed założeniem świata aby pokonać wszelkie zło i śmierć, która tu króluje.
I tu okazuje się mądrość Boga w jednym Słowie objawionym nam Jezusie, że to wszystko dla Niego i Jego Świętego Imienia i aby wszystko co z Niego mogło żyć w czystości bożej, tam gdzie Jego tron.


Pn maja 03, 2021 8:45 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Cytuj:
Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?

Abraham ofiarowuje Izaaka. Ojciec Syna. Za nas, dla nas i przeciw nam.


Śr maja 05, 2021 6:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Odpowiedzi na dyskusję w wątku: viewtopic.php?f=12&t=30901&start=120

Iustus napisał(a):
Zobaczmy zatem.

Moje pytanie:
1)czy naprawdę wierzysz, że Bóg był tak małostkowy, wymagał śmierci swojego syna bo czuł się "obrażony"?

Iustus napisał(a):
1. Tak, Katechizm uczy tego, że tylko Syn Boży mógł wynagrodzić obrazę, jaką Bogu uczyniliśmy.

Przykry i obraźliwy jest obraz Boga jaki masz. Nie znasz Go jak widzę zupełnie.
Katechizm uczy iż tylko On mógł ZADOŚĆUCZYNIĆ (ale przecież nie skłaniając Boga by się już nie gniewał! - chodziło o zadośćuczynienie tego, czego myśmy nie zrobili a co zrobił Chrystus).
============================
Moje pytanie:
2)w jaki sposób zabicie niewinnego przez grzeszników zaspokoiło rzekomo owe poczucie znieważenia?
Iustus napisał(a):
Jezus jest nieskończoną ofiarą, dlatego mógł za nas zadośćuczynić.
Odpowiedź na inne pytanie, niż zadałem. Będziesz się musiał bardziej postarać ;)
============================

3)komu CHrystus złożył Ofiarę
Iustus napisał(a):
Jezus złożył Ofiarę Bogu, aby zadośćuczynić Bożej sprawiedliwości.
Co to znaczy "zadośćuczynić sprawiedliwości"?
Pytałem o odpowiedź, a nie o frazes.
============================

Moje pytanie:
4)w jaki sposób Ofiara Chrystusa mogła zmienić coś w niezmiennym Bogu?

Iustus napisał(a):
Ofiara nic nie zmieniła w Bogu, to Pan sobie taką fałszywą tezę wymyśla i każde teraz mi swoją tezę udowadniać. Proszę sobie zadać to pytanie z fałszywą tezą.

Skoro Ofiara (słusznie) nic nie zmieniła w Bogu, to w jaki sposób Bóg z obrażonego zmienił się w "nie obrażonego"? ;)
Przeczysz sam sobie.
============================

Przeczytaj poniższe odpowiedzi @Tonans - dużo się z nich możesz nauczyć.


Tonans napisał(a):
1. Nie.
2. Mi się wydaje, że śmierć niewinnego nie miała zaspokoić poczucia znieważenie tylko odwrotnie tj. Przywrócić, utracony przez grzech pierworodny obraz Boga w oczach człowieka, bo czlowiek po grzechu pierworodnym postrzegał Boga jako " mszczacego się" i chyba właśnie na tym polegało zadośćuczynienie Bogu.
3.Bogu.
4.Ofiarą Chrystusa nie moglanic nic zmienić w Bogu tyko dała człowiekowi możliwość osiągnięcia "świetosci"


Zgadzam się, choć można by - bez przekonania - dyskutować z p.3 (choć to, przyznaję, podchwytliwe pytanie - bowiem nawiązuje do naszego współczesnego (a przy tym pogańskiego) rozumienia słowa "ofiara".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lis 20, 2021 11:56 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Barney napisał(a):
Zgadzam się, choć można by - bez przekonania - dyskutować z p.3 (choć to, przyznaję, podchwytliwe pytanie - bowiem nawiązuje do naszego współczesnego (a przy tym pogańskiego) rozumienia słowa "ofiara".

Wg. mnie niezwykle ważne jest tu zrozumienie tego co tak naprawdę było tą ofiarą. Co w istocie Syn ofiarował Ojcu?


N lis 21, 2021 3:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Tak, to pytanie jest kluczowe.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lis 21, 2021 7:08 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
feelek napisał(a):
Barney napisał(a):
Zgadzam się, choć można by - bez przekonania - dyskutować z p.3 (choć to, przyznaję, podchwytliwe pytanie - bowiem nawiązuje do naszego współczesnego (a przy tym pogańskiego) rozumienia słowa "ofiara".

Wg. mnie niezwykle ważne jest tu zrozumienie tego co tak naprawdę było tą ofiarą. Co w istocie Syn ofiarował Ojcu?

Swe cierpienie, posłuszeństwo, czystość, bezgrzeszność, to że składając ofiarę był Bogiem-Człowiekiem.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N lis 21, 2021 9:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Barney, znowu powiela Pan swoje chamstwo i wkłada mi do głowy i w usta rzeczy, których nigdy bym nawet nie pomyślał. Powtórzę po raz przynajmniej piąty: Bóg jest niezmienny. Proszę mi takich głupot do ust nie wkładać.

W tych sprawach "Katechizm Katolicki Św. Piusa X" podaje:
Dział "Czwarty artykuł wyznania wiary":
Pytanie 9:
Czy nie byłoby wystarczające, aby jakiś Anioł zstąpił na ziemię i dokonał zadośćuczynienia za nasze grzechy?
Nie, nie byłoby wystarczające, aby jakiś Anioł zstąpił na ziemię i dokonał zadośćuczynienia za nasze grzechy, gdyż zniewagi wyrządzone Bogu przez grzechy były w pewnym sensie nieskończone, a więc dla ich zadośćuczynienie niezbędna była osoba, której zasługi byłyby nieskończone.

Pytanie 10:
Czy dla zadośćuczynienia Bożej sprawiedliwości konieczne było, aby Jezus Chrystus był jednocześnie Bogiem i człowiekiem?
Tak, aby móc cierpieć i umrzeć Jezus Chrystus musiał być człowiekiem, aby zaś Jego cierpienia miały nieskończoną wartość, była konieczne, aby był Bogiem.

Pytanie 11:
Dlaczego zasługi Jezusa Chrystusa musiały mieć wartość nieskończoną?
Zasługi Jezusa Chrystusa musiały mieć wartość nieskończoną, gdyż nieskończony jest majestat Boży, znieważony przez grzechy.

Pytanie 17:
Za kogo umarł Jezus Chrystus?
Jezus Chrystus umarł dla zbawienia wszystkich ludzi i dokonał za wszystkich usprawiedliwienia.

Dział "O Ofierze Mszy Świętej":
Pytanie 10:
Kto w istocie składa Bogu Ofiarę Mszy Świętej?
Pierwszym i głównym ofiarnikiem we Mszy Świętej jest Jezus Chrystus, a kapłan jest sługą, który w Jego imieniu ofiarowuje tę samą Ofiarę Wiecznemu Ojcu.

Jeśli Pan z tego wyciąga jakimś naukę, że Bóg jest zmienny, to proszę się nad sobą zastanowić, a nie nad ludźmi, którym Pan wkłada androny do ust.


Pn lis 22, 2021 8:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Iustus napisał(a):
sahcim napisał(a):
Iustus napisał(a):
Bóg, Prawda i Boża sprawiedliwość są niezmienne.
Lustusie....jeżeli Bóg, Prawda i Boża sprawiedliwość są niezmienne, to z definicji wynika, że nic nie może je zmienić, no nie ?
Zatem jaki sens miałoby zadośćuczynienie czemuś, co i tak jest niezmienne...?
Pan sobie zdaje, że podważa nauczanie Kościoła? To nie są moje wymysły, tylko oficjalne Magisterium.
Ale ja nie zadaje pytania Magisterium Kościoła tylko użytkownikowi forum dyskusyjnego o nicku "lustus" więc proszę mi tu nie imputować...
Cytuj:
Druga rzecz, tutaj nie ma żadnej sprzeczności. Identycznie jest nawet z prawem świeckim. Kiedy daną rzecz się penalizuje, to zadośćuczynienie sprawiedliwości nakazuje ukaranie za przekroczenie prawa. Prawo się nie zmienia, a konsekwencję są. Tak samo jest z zadośćuczynieniem wobec sprawiedliwości Bożej.
Z prawem świeckim nie jest podobnie, bo dotyczy istot zmiennych w swojej naturze czyli takich, które po odpowiednim zadośćuczynieniu ludzkiej sprawiedliwości zmieniają swoje nastawienie wobec sprawcy, a nastawienie Boga wobec człowieka jest takie samo przed grzechem jak i po gdyż jest niezmienny...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn lis 22, 2021 9:58 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL