Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:42 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 33  Następna strona
 Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Chodzi o to że napominający kościoł w ogóle nie byłby potrzebny tylko zabawa uczty i miłość gdyby ludzie umieli brać długotrwałą odpowiedzialność za własne dzieci bez karcenia tych dzieci oraz odrzucania ich tylko w miłości i zaufaniu oraz gotowości płacenia za nie swoimi nie tyle pieniędzmi, ale zadośćuczynieniem za krzywdy wyrządzone innym aby być na wzór Miłosiernego Ojca tj. stracić wszystko łącznie z reputacją i dobrym imieniem. Ja tak nie potrafię ale może są już tacy.


So lis 23, 2019 1:17 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
To jeszcze nie do końca tak. A chodzi bardziej o to że nasze ludzkie odpowiadanie za błędy dzieci, żadko jest możliwe w pełnym wymiarze. Bo błądzenie często znacznie kosztuje. Co w przytoczonym przykładzie sędzi, jest możliwe. Czy jak w temacie, Boga było na to stać, dał radę. My musimy często brać poprawkę także jako rodzice, na co nas stać. A co jest poza nasz zasięgiem. Tu im człowiek jest starszy, tym z tym gorzej. Tu powinno następne pokolenie brać pod uwagę, jako coś bezwzględnie nadżędnego. Wagę słów pouczających od starszych. Dlatego mowa starszej osoby jest ostatecznej wymowy, posłuchasz, niczego złego nie doświadczysz. Zbagatelizujesz, doświadczysz problemów własnego autorstwa. Tak wygląda bezwzględność prawdy z tego wynikła. Nadal to nie będzie kara, a konsekwencja nieposłuszeństwa. Nie można tego precyzyjnie wiedzieć, więc lepiej ogólnie traktować pouczenia poważnie. Nie doszukiwać się uników, które stosują osoby młode. Jest to wynik różnic pokoleniowych, które trzeba brać pod uwagę. Inaczej to fałszywie patrzymy na to co istotne by unikać złego. Tu karanie zaciemnia bardziej, to co najistotniejsze w przekazie nieposłusznemu młodemu. No i naistotniejsze, należy o wszystko pytać zainteresowane osoby. By czynić zgodnie z życzeniem, a nie z własnym wyobrażeniem. Inaczej się nie da. Tak to wygląda w tego typu relacjach. To także jest ukazane w tym temacie przez Chrystusa. Nie moja wola, a twoja ojcze niech się stanie. Wola młodego zawsze jest inna od woli ojca. Syn jednak pełni do końca wolę swego ojca, choćby idąc na śmierć. Bo ojciec nawet w tym ma rację. Tak wygląda to posłuszeństwo. I nie zawiedzie się syn, gdy posłucha swego ojca. Jak nie zawiódł się Chrystus, Boży Syn.
O taką wymowę tu chodzi.


So lis 23, 2019 2:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Soro Bóg da radę, a my nie z racji, że błądzimy to czy w takim razie można zacząć od początku tj. od samego Boga i na Niego się powoływać i mówić wszystkim, którzy jeszcze cierpią na ziemi i czują się skrzywdzeni żeby poszli do naszego Boga Ojca, bo On im wszystkie krzywdy wyrówna bo zapłaci za nasze szkody które im wyrządziliśmy, tak żeby poczuli to zadośćuczynienie?


So lis 23, 2019 5:39 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
A po co miała byś się aż tak trudzić. Bycie z Bogiem usuwa wszelkie wątpliwości. Wynagrada każde przewinienia, nikt wtedy nie wymaga żadnych nagród, usprawiedliwień, wynagrodzeń. Te wszystkie pierwsze żeczy przeminą. Nie mają więc twe życzenia racji bytu. Wszystko to o czym piszesz przestaje mieć znaczenie. Czy tego chcesz? Jeśli poczujesz bliskość Boga, to sama zadecydujesz, czy o wszystkim powiedzieć innym.


So lis 23, 2019 8:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Pokusicie się o interpretację, dlaczego Bóg po grzechu pierworodnym nie chciał dopuścić, by człowiek zjadł owoc z drzewa życia (czyli uzyskał nieśmiertelność)?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lis 23, 2019 10:14 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Barney napisał(a):
Teraz co do obrazu Boga - sorry, ale obraz Boga który - czy to z obrazy, czy z rzekomej potrzeby "zaspakajania sprawiedliwości" wymaga, aby ktokolwiek został ukarany (a powiedzmy sobie szczerze - jeśli nie ten kto grzech popełnić, to jest raczej jakaś zemsta!) - otóż taki obraz jest odrażający.


No zobaczmy ten odrażający sposób Boga jaki ja przedstawiłem.

CYTAT: (A oto problem, który pojawił się na skutek wkroczenia człowieka na drogę grzechu. Bóg w swojej wieczności postanowił stworzyć mężczyznę i kobietę. Moim zdaniem Biblia wskazuje, że zrobił to, aby podzielić się z nimi swoją miłością i chwałą. Lecz gdy Adam i Ewa zbuntowali się i odeszli od Niego, wśród ludzi pojawił się grzech. W tym momencie stali się grzeszni i oddalili się od Boga. W jakimże „kłopotliwym położeniu” znalazł się Bóg. Oto stworzył mężczyznę i kobietę, aby dzielili z Nim Jego chwałę, ci jednak odtrącili Jego rady i polecenia i postanowili zgrzeszyć. Lecz On potraktował ich z miłością, aby ich ocalić.


Więc odpowiadam nie poraz pierwszy, tym razem bardzo krótko i zwięźle. Sprawiedliwość Boża wymagała nieskończonego zadośćuczynienia, które zostało dokonane przez Jego Jednorodzonego Syna. W swym miłosierdziu zgodził się na tę ofiarę, aby przywrócić przyjaźń z człowiekiem i otworzyć przed nim bramy niebieskie. Chociaż Bóg mógł zaspokoić swoją sprawiedliwość w inny sposób, wybrał taką drogę, podkreślającą Jego nieskończoną miłość względem nas.


Uważam tak jak napisałem. Ze to sam Bóg zstąpił z nieba i wcielił się w osobę Jezusa Chrystusa, po to żeby naprawić to co człowiek zepsuł, ponieważ człowiek nie był w stanie naprawić tego co zepsuł, mógł to zrobić tylko sam Bóg, a to dlatego ze umiłował człowieka.

Barney napisał(a):
dlaczego właściwie po grzechu człowiek musiał zostać śmiertelnym


Dlatego że obraził Boga, zerwał z nim rację miłości , i w ten sposób wpadł w ręce szatana.

Barney napisał(a):
i czy na pewno to była kara.


Tak była to kara wieczna, którą Chrystus przez swoją Ofiarę krzyżową zlikwidował.


Barney napisał(a):
"Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się jak jeden z Nas: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki. Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden, aby uprawiał tę ziemię, z której został wzięty. Wygnawszy zaś człowieka, Bóg umieścił na wschód od ogrodu Eden cherubów i miecz z połyskującym ostrzem, aby strzec drogi do drzewa życia."/Rdz 3,22-24/


Uważam że ten link wyjaśnia.
https://www.teologia.pl/m_k/zag03-09.htm#1


So lis 23, 2019 10:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
lajkonik.2 napisał(a):
Więc odpowiadam nie poraz pierwszy, tym razem bardzo krótko i zwięźle. Sprawiedliwość Boża wymagała nieskończonego zadośćuczynienia, które zostało dokonane przez Jego Jednorodzonego Syna.
Już sie raz w tym wątku pytałem - kto to jest "sprawiedliwość Boża" (bo wymagac może ktoś), ale się wykręciłeś.
Nie odpowiedziałeś też, po co "sprawiedliwości Bożej" było to zadośćuczynienie.

No i wreszcie - czym w istocie było. Słowo to bowiem jest wieloznaczne - a mam wrażenie że rozumiesz je tak, że "jest grzech, musi być śmierć". A to z kolei implikuje obraz Boga jakiego - podobno - nie przedstawiasz :?

Cytuj:
W swym miłosierdziu zgodził się na tę ofiarę, aby przywrócić przyjaźń z człowiekiem i otworzyć przed nim bramy niebieskie.
Cała kwestia o której rozmawiamy toczy się nie wokół pytania, na co się Bóg zgodził, tylko po co ona była. Czy naprawdę po to by "zaspokoic sprawiedliwość Bożą która się domagała" (czyli zmienić coś w Bogu i Jego postrzeganiu nas) czy może raczej dlatego, by naprawić w nas coś, co grzech zepsuł.

Cytuj:
Barney napisał(a):
dlaczego właściwie po grzechu człowiek musiał zostać śmiertelnym
Dlatego że obraził Boga, zerwał z nim rację miłości , i w ten sposób wpadł w ręce szatana.
To nie jest odpowiedź na to pytanie.

Cytuj:
Barney napisał(a):
i czy na pewno to była kara.
Tak była to kara wieczna, którą Chrystus przez swoją Ofiarę krzyżową zlikwidował.
No dobrze, ale prosiłem o jakiś argument, wyrażenie gołosłownej opinii to trochę mało.
Zwłaszcza że w Księdze Rodzaju o karach/skutkach grzechu jest mowa we wcześniejszych wersetach:
" Do niewiasty powiedział: Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą. (17) Do mężczyzny zaś [Bóg] rzekł: Ponieważ posłuchałeś swej żony i zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem, mówiąc: Nie będziesz z niego jeść - przeklęta niech będzie ziemia z twego powodu: w trudzie będziesz zdobywał z niej pożywienie dla siebie po wszystkie dni twego życia. (18) Cierń i oset będzie ci ona rodziła, a przecież pokarmem twym są płody roli. (19) W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz!"
zaś sprawa Drzewa Życia stanowi wyraźnie osobną rzecz, wydającą się raczej wnioskiem z sytuacji:
"Po czym Pan Bóg rzekł: Oto człowiek stał się jak jeden z Nas: zna dobro i zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki. Dlatego Pan Bóg wydalił go z ogrodu Eden (...)"

Cytuj:
Uważam że ten link wyjaśnia.

Sorry, jeśli chcesz sie odwoływać autorytatywnie, odwołuj się do oficjalnego Katechizmu - a jesli przytaczasz zamiast tego bryk napisany przez -godnego skądinąd szacunku - księdza (który jednak nie zawsze bywa ortodoksyjny; na przykład propaguje objawienia typu Vassuli Ryden, mimo pisma Kongregacji Nauki Wiary) to po prostu zacytuj fragment, który uważasz za związany z pytaniem, a nie dawaj linka do długiego tekstu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lis 23, 2019 10:55 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Barney napisał(a):
Pokusicie się o interpretację, dlaczego Bóg po grzechu pierworodnym nie chciał dopuścić, by człowiek zjadł owoc z drzewa życia (czyli uzyskał nieśmiertelność)?

Jeśli o mnie chodzi, to już na odpowiedziałem wcześniej. No ale rozwinę, nie jako pokusa a zrozumienie.
Cytuj:
Tak Berney.
No i mamy tu proste wynikanie. Nie może żaden błąd, błądzenie mieć wiecznego wymiaru. Trzeba każde wypaczenie ucinać w zarodku. Obowiązek tego spoczywa na Kościele. Bo po prostu wszystko ma swój początek zarówno prawidłowe działania jak i wypaczone. Bez położenia kresu wypaczeniom. Mieli byśmy mnogość zarówno, cennych dzieł, jak i bezużytecznych., czy szkodliwych dzieł. Zaśmiecających nasz świat.

Sądzę że ludzka nieświadomość, wymaga przepracowania wiedzy w punkcie odczuwania skutków wypaczeń. Wieczne życie bez świadomości tego co powoduje nieposłuszeństwo. W przypadku ludzi było by wiecznym niweczeniem dzieł Boga. Co w rozbrajająco prosty sposób tłumaczy bezsens, naszej ludzkiej nieświadomości. Jest to też i błędne koło, bo by mieć świadomość, trzeba być posłuszny informacji. Posłuszeństwo informacjom, człowiek nabywa sam trudząc się w tworzeniu własnych dzieł. Mając przy tym wiele trudów, przeciwności i bezmyślnego niweczenia tych dzieł przez innych ludzi. Nabiera człowiek pokory do dzieł przez Boga uczynionych. Nabiera dystansu do słów informacji o czymś. Że najlepszym i niezbędnym jest kierowanie się informacją, a nie własnym myśleniem na dany temat.
To tak by nie rozwlekać wypowiedzi, rozumiem sens tego że Bóg skrócił nam życie wieczne, do doczesnego poznawczego wymiaru. By potem nam ten wymiar wieczny przywrócić po naszej ziemskiej edukacji.


N lis 24, 2019 11:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Ta odpowiedź jest mi bliska Witoldzie (o ile ją dobrze zrozumiałem...).

Wydaje się, że mamy przykład tego, co się dziejego w przypadku grzechu istoty wiecznej (a co za tym idzie "egzystencjalnie doskonałej" tj.takiej, ktora nie zmienia zdania bo się co do tego co chce, nie myli). Takim przykładem jest szatan. On nie ma już drogi z powrotem.

By człowiek mógł sie zmieniać, by była szansa że pozwoli się Bogu zmienić, musiał być istotą doczesną. Gdyby Bóg pozwolił na wieczność, byłoby to niemożliwe. Stąd doczesność (a więc i śmierć).

Zauważmy, że kiedy człowiek przejdzie do wieczności, nie będzie już mógł się zmieniać. Żaden człowiek, który wybrał piekło, nie zmieni zdania - bo jego decyzja poza doczesnością jest doskonała - tak jak aniołów i demonów (oczywiście podobnie jest wśród ludzi którzy na sądzie wybiorą Niebo).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lis 24, 2019 1:16 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Barney napisał(a):
Już sie raz w tym wątku pytałem - kto to jest "sprawiedliwość Boża" (bo wymagac może ktoś), ale się wykręciłeś.
Nie odpowiedziałeś też, po co "sprawiedliwości Bożej" było to zadośćuczynienie.


Te wszystkie trzy odpowiedzi( z której Ty wybrałeś tylko jedną) które podałem dotyczyły twojego zarzutu że przedstawiam Boga w sposób odrażający. A Ty teraz odwracasz kota ogonem i zmieniasz temat. We wszystkich odpowiedziach wytłuściłem celowo zdania żebyś niem miał problemu z czytaniem ze zrozumieniem, że Bóg zrobił to, aby podzielić się z nimi swoją miłością i chwałą. Lecz On potraktował ich z miłością, aby ich ocalić. Chociaż Bóg mógł zaspokoić swoją sprawiedliwość w inny sposób, wybrał taką drogę, podkreślającą Jego nieskończoną miłość względem nas. mógł to zrobić tylko sam Bóg, a to dlatego ze umiłował człowieka. Była to odpowiedź na twój zarzut ze w odrażający sposób przedstawiam Boga. To w takim razie wychodzi na to że miłość jaką okazał Bóg względem człowieka, to według Ciebie to odrażający sposób przedstawiania Boga. Jakaś nowa teologia której nie znałem.

Barney napisał(a):
Nie odpowiedziałeś też, po co "sprawiedliwości Bożej" było to zadośćuczynienie.


Nie prawda odpowiedziałem. A brzmiało ono tak: A co do zadośćuczynienia, to gdyby nie było potrzebne, to Chrystus by nie musiał przychodzić na ten świat. Powtarzam; Przestępstwo Adama i nasz dług wobec Boga wymagały zadośćuczynienia, które zaspokaja nieskończoną Boską sprawiedliwość. Zadośćuczynienie to zostało uczynione przez Wcielenie, Mękę i Śmierć Pana naszego Jezusa Chrystusa. W tym właśnie objawiło się nieskończone miłosierdzie Boga. KKK 615 "Jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi" (Rz 5, 19). Przez swoje posłuszeństwo aż do śmierci Jezus stał się cierpiącym Sługą, który w sposób zastępczy "siebie na śmierć ofiarował", "poniósł grzechy wielu", aby "usprawiedliwić wielu i dźwigać ich nieprawości" (Iz 53, 10-12). Wynagrodził On za nasze winy i zadośćuczynił Ojcu za nasze grzechy (Por. Sobór Trydencki: DS 1529).

Barney napisał(a):
No i wreszcie - czym w istocie było. Słowo to bowiem jest wieloznaczne - a mam wrażenie że rozumiesz je tak, że "jest grzech, musi być śmierć". A to z kolei implikuje obraz Boga jakiego - podobno - nie przedstawiasz


Masz złe wrażenie . O tym tez pisałem. Karą za grzech jest śmierć, ale wcale to nie implikuje Boga ponieważ On sam za ten grzech zapłacił. Dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka, Grzech i śmierć weszła na świat przez zawiść diabła. Po to przyszedł Chrystus żeby zwyciężyć grzech i śmierć. A zrobił to dlatego, ponieważ święty, sprawiedliwy i prawy Bóg nie pozwolił, aby grzesznik stanął przed Jego obliczem. A jak by ci to nie wystarczyło to polecam : https://deon.pl/kosciol/serwis-papieski ... kst,510564 :wink:

Barney napisał(a):
Sorry, jeśli chcesz sie odwoływać autorytatywnie, odwołuj się do oficjalnego Katechizmu - a jesli przytaczasz zamiast tego bryk napisany przez -godnego skądinąd szacunku - księdza (który jednak nie zawsze bywa ortodoksyjny; na przykład propaguje objawienia typu Vassuli Ryden, mimo pisma Kongregacji Nauki Wiary) to po prostu zacytuj fragment, który uważasz za związany z pytaniem, a nie dawaj linka do długiego tekstu.


No popatrz Kogo to teraz zatrudniają Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach. Jakiegoś dr wykładowce teologii dogmatycznej, który robi bryki. Niestety Jeżeli chcesz się dowiedzieć to musisz przeczytać cały tekst , bo fragment ci nic nie wyjaśni. Ty mi dałeś linka tez nie do tekstu , tylko do całego fragmentu, który był bardzo dłuższy, i ja nie protestowałem tak jak Ty. Więc proszę nie stosuj metody Kalego.


N lis 24, 2019 1:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Lajkoniku, nie mogę dojść z Tobą do ładu- pisze że nie, nawet to wyboldowujesz, a potem piszesz że jednak "Bóg zaspokajał swoją sprawiedliwość". Sorry, ale to nie trzyma się kupy.

Pytam po co "sprawiedliwości Bozej" zadośćuczynienie, a Ty odpowiadasz że było potrzebne :) bo grzech tego wymagał.
No sorry, na tym poziomie ogólności do niczego nie dojrzemy.

Okraszasz to mnóstwem prawdziwych stwierdzeń (np o Cierpiącym SŁudze), ale potem przeczysz sam sobie, pisząc "Karą za grzech jest śmierć, ale wcale to nie implikuje Boga ponieważ On sam za ten grzech zapłacił." - zapominając, ze są jednak Osoby Boskie.

Proszę Cię o odwoływanie się do oficjalnego Katechizmu, który jest autorytatywnym wykładem wiary katolickiej, a Ty piszesz że ks.Kaszkowski jest wykładowcą (tak jakbyś nei wiedział, że zawsze, na każdą tezę, znajdziesz wykładowcę teologii który ja potwierdzi - i autorytetywnym wykładem jest właśnie Katechizm).

Nie wiem czy chce mi się dalej gadać w podobnej formule.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lis 24, 2019 3:59 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
@ Barney. To były cytaty moich odpowiedzi, na twój zarzut, że wcześniej nie opowiedziałem, na twoje pytania. Jeżeli były nie prawidłowe , bo mam, wrażenie ze o to ci chodzi) to trzeba napisać że są nieprawidłowe i uzasadnić dlaczego, a nie wypisywać że nie odpowiadam na twoje pytania. Wybacz ale ja na wszystkie Twoje pytania odpowiedziałem , natomiast Ty na moje nie. I jeszcze jedno na jakiej podstawie twierdzisz że ja gdy napisałem o bogu zapomniałem że są Osoby Boskie? Jeszcze jedno żeby ksiądz , dr, Kaszewski, wyjaśnił coś nie zgodnego z KKK. Jeżeli zauważyłeś coś na tej stronie co ci podałem że jest nie zgodne z KKK, to podaj w którym miejscu.

A teraz cytat, z wyjaśnień ks, dr, Kaszewskiego, który dotyczy też twojego pytania. Chodzi o drzewo życia.

Kochający Bóg, mający zawsze na uwadze dobro człowieka, nie tylko umieścił go, jak mówi Księga Rodzaju, w ogrodzie edeńskim, ale swoją wszechmocą sprawił, że pojawiło się tam wszystko, co mogło człowiekowi zapewnić wieczne i szczęśliwe życie. I tak w centralnym – a więc bardzo ważnym miejscu ogrodu – wyrosły dwa drzewa mające szczególne znaczenie dla człowieka: "Na rozkaz Pana Boga wyrosły z gleby wszelkie drzewa miłe z wyglądu i smaczny owoc rodzące oraz drzewo życia w środku tego ogrodu i drzewo poznania dobra i zła." (Rdz 2,9)

Aby ustrzec człowieka przed groźnymi pomyłkami, Bóg pouczył go: "Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz" (Rdz 2,16-17). Pan Bóg zachował się jak rodzice pouczający dziecko idące do lasu, jakie grzyby i jagody może zbierać, a których nie wolno ruszać, bo zagrażają ludzkiemu życiu.

Bóg udzielił swoich poleceń człowiekowi z miłości do niego, pragnąc wyłącznie jego dobra. Jedno i drugie bowiem rajskie drzewo stało na straży takiego życia, które dla człowieka byłoby ziemskim rajem. Spożywanie dozwolonych owoców z "drzewa życia" miało człowiekowi zapewnić życie wieczne, jednak pod warunkiem, że nie będzie równocześnie spożywał owoców z "drzewa poznania dobra i zła".


N lis 24, 2019 7:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
To raczej oczywiste, ale ja pytałem o co innego; dlaczego tak Bogu zależało, by człowiek nie spożył z Drzewa Zycia po zgrzeszeniu?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lis 24, 2019 10:00 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
Dlatego bo gdyby człowiek zjadł owoc także z drugiego drzewa, z drzewa życia, nigdy by nie umarł. Postawienie szlabanu przed drzewem życia było wyrazem miłości Boga: pozwolić bowiem człowiekowi na nieśmiertelność po grzechu, to skazać go na wieczne cierpienie, i nigdy niekończącą się starość.Mówiąc prościej: lepiej, żeby człowiek umarł, niżby miałby się męczyć całą wieczność! A dlaczego miałby sie męczyć? Bo jak popełnił pierwszy grzech to nieodwracalnie wszedł na drogę grzechu, cierpienia i męki.Tak ja uważam.


Pn lis 25, 2019 5:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Komu Chrystus złożył ofiarę na krzyżu?
I o ten wniosek mi chodziło! ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lis 25, 2019 8:08 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 482 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 33  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL