Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:08 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Wyobraźcie sobie... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Dokładnie. Ty zaś w odpowiedzi napisałeś to (pogrubienie moje):
P524 napisał(a):
Nie napisałem nigdzie, że opowieść o pustym grobie jest nieważna ani że można ją zignorować.

Czyli, jak widać, nie odnosisz się do mojej wypowiedzi, tylko tego, co sobie wymyśliłeś i mi przypisujesz.


So wrz 07, 2019 9:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Argumentem za zmartychwstaniem Chrystusa jest nie tylko pusty grób, ale także przemiana uczniów, którzy z wystraszonych ludzików, stali się ludźmi gotowymi oddać życie za prawdę która głosza.
Z Bogiem

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So wrz 07, 2019 8:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dokładnie. Ty zaś w odpowiedzi napisałeś to (pogrubienie moje):
P524 napisał(a):
Nie napisałem nigdzie, że opowieść o pustym grobie jest nieważna ani że można ją zignorować.

Czyli, jak widać, nie odnosisz się do mojej wypowiedzi, tylko tego, co sobie wymyśliłeś i mi przypisujesz.


Niby jak "wymyślam" i "przypisuję" skoro sam zarzuciłes mi, iż twierdzę, że można zignorować i że nie ma wagi. Ciągle tylko jakas gra słówek o innych użytkownikach zamiast czegokolwiek w temacie?

_________________
www.reformowani.pl


Pn wrz 09, 2019 3:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
jotef napisał(a):
P524 napisał(a):
Prawdą jest to, że najstarsze świadectwa tradycji wielkanocnej Kościoła, które znajdujemy w pismach związanych z autorstwem Pawła, nie znają opowieści o pustym grobie. To późniejsza tradycja.

Łukasz Ewangelista był uczniem Apostoła Pawła. Towarzyszył mu w podróżach misyjnych, opisał jego służbę w Dziejach Apostolskich. Tenże Łukasz pisze w swej Ewangelii, w 24 rozdziale, o pustym grobie. Śmieszny byłby pogląd, że Łukasz pisał o pustym grobie, a Paweł, jego duchowy ojciec o pustym grobie nie wiedział, przy czym razem odbywali podróże.

Najstarsza tradycja Kościoła, której świadectwo odnajdujemy w pismach związanych z autorstwem Pawła, nie zna opowieści o pustym grobie. Morskie opowieści o pogawędkach tych czy owych w czasie podróży mogą być literatura piękną czy budującą, ale nie zmienia to faktu.

_________________
www.reformowani.pl


Pn wrz 09, 2019 3:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
P524 napisał(a):

Pytanie o to, czy hipotetyczne znalezienie szczątków Jezusa byłoby w stanie podważyć wiarę wielkanocną jest pytaniem, przynajmniej dla mnie, o rację istnienia chrześcijanstwa.

Pytanie o znalezienie szczątków, które naukowcy uznaliby za ciało Jezusa. Dla mnie to duża różnica i dla mnie jest pytaniem o kondycję człowieka wierzącego.[/quote]

Nie rozumiem. Zaproponowałaś w pierwszym poście otwierającym wątek eksperyment myślowy, w którym mam wyobrazić sobie, że znaleziono szkielet, jak wyjaśniasz nawet później, ze stu procentową pewnością, który stanowi szczątki Jezusa. Wyobraźnia nie ma granic, dla potrzeb określonego pytania mogę wyobrazić sobie, że fruwam swobodnie w kosmosie, jestem Napoleonem, albo przeniosłem się w czasie do kraju Inków. Takie założenia mogą mieć sens, eksperyment myślowy, w którym kot Schrodingera jest równocześnie żywy i martwy, ma doniosłe znaczenie we współczesnej fizyce. Na relikwi Całunu etc się nie znam, nie jestem rzymskokatolikiem, rozumiem, że odwołanie do niego jako relikwi, oznacza dla Was wyobrażenie sposobu potwierdzenia tożsamości szczątków nie tylko naukowo ale też w ramach konfesyjnych procedur. W kontekście takiego eksperymentu, polegającego na wyobraźni, stawiasz pytanie "czy mogłoby coś podważyć waszą wiarę".
Gdzie tu pytanie o "kondycję" człowieka wierzącego? Co to znaczy?

Cytuj:
P524 napisał(a):
. Pytanie, które zadałas w pierwszym poście, IMHO - inaczej niż dla Barneya - ma sens. Jest obrazowym sposobem zapytania o rację wiary w Zmartwychwstanie.

Raczej chciałam, żeby było obrazowym pytaniem czy wierzę Bogu, czy uczonym.

A skąd w ogóle pomysl takiego zestawienia?


Cytuj:
P524 napisał(a):
Trudno pojąć co jest Twoim zdaniem. Piszę o tym, co czytam w Twoich postach.

Bo jak mam napisać tak schizoidalny temat żeby to miało jakiś sens?

Po prostu napisać to a nie coś innego?

_________________
www.reformowani.pl


Pn wrz 09, 2019 4:49 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
P524 napisał(a):
Najstarsza tradycja Kościoła, której świadectwo odnajdujemy w pismach związanych z autorstwem Pawła, nie zna opowieści o pustym grobie. Morskie opowieści o pogawędkach tych czy owych w czasie podróży mogą być literatura piękną czy budującą, ale nie zmienia to faktu.

Wygląda to tak, jakbyś chciał uderzyć w pusty grób. Grób nadal pusty, a osiągnąłeś tylko tyle, że teraz już żaden myślący czytelnik nie zechce wiązać się z ewangelicko-reformowanymi. Za co Bogu dzięki. Pokazałeś czytelnikom, że u protestantów "Tylko Pismo" znaczy: "Morskie opowieści o pogawędkach tych czy owych w czasie podróży". I opinia: "mogą być literatura piękną czy budującą".


Pn wrz 09, 2019 7:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
P524 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dokładnie. Ty zaś w odpowiedzi napisałeś to (pogrubienie moje):
P524 napisał(a):
Nie napisałem nigdzie, że opowieść o pustym grobie jest nieważna ani że można ją zignorować.

Czyli, jak widać, nie odnosisz się do mojej wypowiedzi, tylko tego, co sobie wymyśliłeś i mi przypisujesz.

Niby jak "wymyślam" i "przypisuję" skoro sam zarzuciłes mi, iż twierdzę, że można zignorować i że nie ma wagi.

Porównajmy wypowiedzi w jednym postcie, aby każdy zobaczył jak usiłujesz zmienić sens mojej wypowiedzi:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ale ja rozumiem. Protestantowi ciężko jest się pogodzić z tym, iż wiara w zmartwychwstanie Chrystusa wymagała czegoś więcej niż samo świadectwo Pisma. Dlatego usiłuje stworzyć miraż, że pusty grób Chrystusa jest nieważny i można go zignorować.

P524 napisał(a):
Nie napisałem nigdzie, że opowieść o pustym grobie jest nieważna ani że można zignorować.

Jaki koń jest, każdy widzi.


Aha...
P524 napisał(a):
Najstarsza tradycja Kościoła, której świadectwo odnajdujemy w pismach związanych z autorstwem Pawła, nie zna opowieści o pustym grobie.

Uprzejmie proszę o zacytowanie stosownych fragmentów nauczania św. Pawła, w których opisuje przebieg wydarzeń po śmierci Chrystusa.


Pn wrz 09, 2019 8:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Cytuj:
Cytuj:
Dokładnie. Ty zaś w odpowiedzi napisałeś to (pogrubienie moje):
P524 napisał(a):
Nie napisałem nigdzie, że opowieść o pustym grobie jest nieważna ani że można ją zignorować.
Cytuj:
Czyli, jak widać, nie odnosisz się do mojej wypowiedzi, tylko tego, co sobie wymyśliłeś i mi przypisujesz.

Niby jak "wymyślam" i "przypisuję" skoro sam zarzuciłes mi, iż twierdzę, że można zignorować i że nie ma wagi.
[/quote]
Porównajmy wypowiedzi w jednym postcie, aby każdy zobaczył jak usiłujesz zmienić sens mojej wypowiedzi:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ale ja rozumiem. Protestantowi ciężko jest się pogodzić z tym, iż wiara w zmartwychwstanie Chrystusa wymagała czegoś więcej niż samo świadectwo Pisma. Dlatego usiłuje stworzyć miraż, że pusty grób Chrystusa jest nieważny i można go zignorować.


Cytuj:
P524 napisał(a):
Nie napisałem nigdzie, że opowieść o pustym grobie jest nieważna ani że można zignorować.

Jaki koń jest, każdy widzi.

Dokładnie ten sam. Jeżeli piszemy tu o pustym grobie, to nie dlatego, że wspominamy wspólne chwile spędzone na starożytnych cmentarnych wykopaliskach, tylko dlatego że jest zwiastowany w tradycji wielkanocnej Kościoła o zmartwychwstaniu Pana. Nie ma jakiegoś niezapośredniczonego grobu poza wielkanocnym zwiastowaniem Kościoła: umarł i zmartwychwstał jak oznajmia Pismo. Inaczej faktycznie zostały by nam tylko break newsy a wiara zredukowana by została do tabloidów. Chyba zaczynam rozumieć post joannabw. Faktycznie każdy byle news może być zagrożeniem, skoro o nic innego nie chodzi.

Cytuj:
Aha...
P524 napisał(a):
Najstarsza tradycja Kościoła, której świadectwo odnajdujemy w pismach związanych z autorstwem Pawła, nie zna opowieści o pustym grobie.

Uprzejmie proszę o zacytowanie stosownych fragmentów nauczania św. Pawła, w których opisuje przebieg wydarzeń po śmierci Chrystusa.

Są dostępne, także online. Dlaczego miałbym przepisywać coś, co każdy/a tu zna i może przeczytać?

_________________
www.reformowani.pl


Ostatnio edytowano Pn wrz 09, 2019 11:44 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

poprawione cytowanie



Pn wrz 09, 2019 9:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
P524 napisał(a):
Dokładnie ten sam. Jeżeli piszemy tu o pustym grobie, to nie dlatego, że wspominamy wspólne chwile spędzone na starożytnych cmentarnych wykopaliskach, tylko dlatego że jest zwiastowany w tradycji wielkanocnej Kościoła o zmartwychwstaniu Pana.

I znowu tworzysz miraż, że mamy tylko "opowieść" o pustym grobie, a nie grób Chrystusa... Przykro patrzeć.


P524 napisał(a):
Cytuj:
Aha...
P524 napisał(a):
Najstarsza tradycja Kościoła, której świadectwo odnajdujemy w pismach związanych z autorstwem Pawła, nie zna opowieści o pustym grobie.

Uprzejmie proszę o zacytowanie stosownych fragmentów nauczania św. Pawła, w których opisuje przebieg wydarzeń po śmierci Chrystusa.

Są dostępne, także online. Dlaczego miałbym przepisywać coś, co każdy/a tu zna i może przeczytać?

Dlatego, że zlepszym uporem twierdzisz, iż św. Paweł nauczając o zmartwychwstaniu Chrystusa nigdy nie opowiadał o pustym grobie. Dlatego teraz udowodnij swoje tezy i przytocz stosowny fragment nauczania Apostoła Pogan zawartego w Biblii, w którym opisuje wydarzenia mające miejsce po śmierci Chrystusa.


Pn wrz 09, 2019 9:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Yarpen Zirgin napisał(a):
P524 napisał(a):
Dokładnie ten sam. Jeżeli piszemy tu o pustym grobie, to nie dlatego, że wspominamy wspólne chwile spędzone na starożytnych cmentarnych wykopaliskach, tylko dlatego że jest zwiastowany w tradycji wielkanocnej Kościoła o zmartwychwstaniu Pana.

I znowu tworzysz miraż, że mamy tylko "opowieść" o pustym grobie, a nie grób Chrystusa... Przykro patrzeć.

Ta opowieść to przekaz, tradycja, którą Twój Kościół deklaruje mieć w najwyższej czci i którą sprawuje w świętych misteriach dając życiodajne Słowo. Dla Ciebie to 'tylko opowieść", która niknie bez wsparcia archeologicznych artefaktów. Przykro czytać... Czyżby w Twojej konfesyjnej frakcji nakazem wiary były wielkanocne wykopaliska w Jerozolimie?

Cytuj:
Cytuj:
Aha...
P524 napisał(a):
Najstarsza tradycja Kościoła, której świadectwo odnajdujemy w pismach związanych z autorstwem Pawła, nie zna opowieści o pustym grobie.

Uprzejmie proszę o zacytowanie stosownych fragmentów nauczania św. Pawła, w których opisuje przebieg wydarzeń po śmierci Chrystusa.

Są dostępne, także online. Dlaczego miałbym przepisywać coś, co każdy/a tu zna i może przeczytać?

Cytuj:
Cytuj:
Dlatego, że zlepszym uporem twierdzisz, iż św. Paweł nauczając o zmartwychwstaniu Chrystusa nigdy nie opowiadał o pustym grobie. Dlatego teraz udowodnij swoje tezy i przytocz stosowny fragment nauczania Apostoła Pogan zawartego w Biblii, w którym opisuje wydarzenia mające miejsce po śmierci Chrystusa.

Biblia to nie bulwarówka, nie zajmuje się "opisywaniem wydarzeń", najlepiej sensayjnych, lecz zwiastowaniem Chrystusa.


Mam taką prośbę. Czy mógłbyś się nieco przyłożyć do prawidłowego cytowania swoich adwersarzy? Ja już dostaję powoli oczopląsów, a niestaranne cytowanie wprowadza niepotrzebny bałagan w czasie czytania. (PW)

_________________
www.reformowani.pl


Ostatnio edytowano Pn wrz 09, 2019 11:41 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

poprawione cytowanie



Pn wrz 09, 2019 10:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
P524 napisał(a):
Ta opowieść to przekaz, tradycja, którą Twój Kościół deklaruje mieć w najwyższej czci i którą sprawuje w świętych misteriach dając życiodajne Słowo.

Ciągle usiłujesz stworzyć miraż, że mamy jedynie opowieść o pustym grobie Chrystusa...


P524 napisał(a):
Cytuj:
Dlatego, że zlepszym uporem twierdzisz, iż św. Paweł nauczając o zmartwychwstaniu Chrystusa nigdy nie opowiadał o pustym grobie. Dlatego teraz udowodnij swoje tezy i przytocz stosowny fragment nauczania Apostoła Pogan zawartego w Biblii, w którym opisuje wydarzenia mające miejsce po śmierci Chrystusa.

Biblia to nie bulwarówka, nie zajmuje się "opisywaniem wydarzeń", najlepiej sensayjnych, lecz zwiastowaniem Chrystusa.

I zaczyna się udawanie Greka, czyli jesteś w pełni świadomy faktu, że św. Paweł w swoim nauczaniu spisanym w Biblii, nigdy i nigdzie nie przedstawiał tego, co się działo po śmierci Chrystusa, w tym po Zmartwychwstaniu. To zaś oznacza, że z pełną premedytacją kłamiesz twierdząc, że "najstarsza tradycja Kościoła, której świadectwo odnajdujemy w pismach związanych z autorstwem Pawła, nie zna opowieści o pustym grobie."
Q.E.D.


Pn wrz 09, 2019 10:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Yarpen Zirgin napisał(a):
P524 napisał(a):
Ta opowieść to przekaz, tradycja, którą Twój Kościół deklaruje mieć w najwyższej czci i którą sprawuje w świętych misteriach dając życiodajne Słowo.

Ciągle usiłujesz stworzyć miraż, że mamy jedynie opowieść o pustym grobie Chrystusa...

Ok, może Ty masz coś innego. Dla chrześcijan zwiastowanie Zmartwychwstałego mirażem nie jest. Kwestia wiary.


P524 napisał(a):
Cytuj:
Dlatego, że zlepszym uporem twierdzisz, iż św. Paweł nauczając o zmartwychwstaniu Chrystusa nigdy nie opowiadał o pustym grobie. Dlatego teraz udowodnij swoje tezy i przytocz stosowny fragment nauczania Apostoła Pogan zawartego w Biblii, w którym opisuje wydarzenia mające miejsce po śmierci Chrystusa.

Biblia to nie bulwarówka, nie zajmuje się "opisywaniem wydarzeń", najlepiej sensayjnych, lecz zwiastowaniem Chrystusa.

I zaczyna się udawanie Greka, czyli jesteś w pełni świadomy faktu, że św. Paweł w swoim nauczaniu spisanym w Biblii, nigdy i nigdzie nie przedstawiał tego, co się działo po śmierci Chrystusa, w tym po Zmartwychwstaniu. To zaś oznacza, że z pełną premedytacją kłamiesz twierdząc, że "najstarsza tradycja Kościoła, której świadectwo odnajdujemy w pismach związanych z autorstwem Pawła, nie zna opowieści o pustym grobie."
Q.E.D.[/quote]
Oczywiście, że mam świadomość. Piszę to przecież całkiem świadomie od kilku stron. Jedyna różnica, że dla Ciebie to widocznie po prostu informacja, "przedstawianie tego, co działo się się po śmierci", dla mnie to opowieść, przekaz, tradycja (tradere) o Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym, który jest życiodajnym Słowem, a nie jeden z newsów. Nie chodzi o to by wiedzieć "co było" lecz by w Chrystusie powstawać prawdziwie z martwych. Dlatego obchód tajemnicy Wielkanocnej dla chrześcijan to nie zbiorowe wykopaliska archeologiczne lecz zgromadzenie wokół Słowa udzielanego w przepowiadaniu i świętych sakramentach Kościoła. Nie widzę powodu by odrzucać Credo kościoła, które głosi: "umarł i zmartwychwstał jak oznajmia Pismo", a nie taki czy inne znajdowane artefakty. Nie chodzi o to bym miał cokolwiek przeciw nim, ale nie są i nie mogą być treścią i "sine qua non" wiary wielkanocnej, są tym, co może do niej, tak jak uczniów prowadzić. Inaczej faktycznie wiara zależna byłaby od archeologów a nie od Słowa.

_________________
www.reformowani.pl


Pn wrz 09, 2019 4:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
P524 - czy mógłbyś zerknąć na swój wpis i powiedzieć kogo cytujesz? Wiem że tak nie jest, ale wygląda jakbyś sam siebie cytował i ze sobą dyskutował.
Jeszcze raz - postaraj się staranniej cytować, bo wychodzi sieczka, a ja mam ciekawsze zajęcia by odgadywać kogo zacytowałeś i do jakiego miejsca

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn wrz 09, 2019 4:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
Niewiarygodne, jak kręcisz P524. Najpierw podważanie tekstu biblijnego, a potem parę stron wykrętów. I wszystko po to, by wygłosić "oryginalną" opinię.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn wrz 09, 2019 4:41 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wyobraźcie sobie...
I nawet specjalnie źle cytuje, żeby trudniej było rozeznać się w jego manipulacjach

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn wrz 09, 2019 4:45 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL