Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 5:41 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
sam2 napisał(a):
Otoz mamy bys jak dzieci, a dzieci nie potrafia wytlumaczyc dlaczego wierza.
Po prostu wierza, bo wiara to zycie wedlug Nauczania Jezusa.

Jezus mówiąc, że mamy być jak dzieci miał na myśli, że mamy mieć bezgraniczną, dziecięcą ufność do Boga, do Jezusa.
W wierze natomiast mamy się rozwijać, wzrastać od niemowlęcia do człowieka dojrzałego w Chrystusie [I Kor.13.11]:Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce.
sam2 napisał(a):
Ktora w takim razie ze stron sporu naprawde wierzy? ktora strona zyje wedlug Nauczania Jezusa?

Każdy niech bada własne postępowanie i to w co wierzy i na jakiej podstawie, bo każdy za samego siebie odpowie.


Śr mar 06, 2019 11:56 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Gregor napisał(a):
Każdy niech bada własne postępowanie i to w co wierzy i na jakiej podstawie, bo każdy za samego siebie odpowie.


A więc teraz Gregor z "protestanta" stał się "biblijnym antytrynitarzem". Przynajmniej o jedną nieprawdę mniej- bo już dawno było wiadomo, że takie poglądy bardzo przypominają jehowickie. To tłumaczy także kłamliwą propagandę, posługującą się "fake-newsami" i spreparowanymi zdjęciami w stylu jehowickich broszurek.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Wt mar 12, 2019 9:29 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Warto zwrócić uwagę na Adhortację papieża Franciszka „Evangelii gaudium”:

Kościół ma być w „permanentnym stanie misji”. Wymaga to rezygnacji z wygodnego przekonania, że „zawsze się tak robiło”. Za każdym bowiem razem, „gdy staramy się powrócić do źródeł i odzyskać pierwotną świeżość Ewangelii, pojawiają się nowe drogi, twórcze metody, inne formy wyrazu, bardziej wymowne znaki, słowa zawierające nowy sens dla dzisiejszego świata”.

Franciszek postuluje, by od ołtarza mówiło się bardziej o łasce niż o prawie, bardziej o Jezusie niż o Kościele, bardziej o Słowie Bożym niż o papieżu... Chodzi mu o wyrażanie niezmiennych prawd w sposób pozwalający przylgnąć do nich sercem.

Wszelkie struktury kościelne mają stać się bardziej misyjne. Dlatego papież zachęca je „do wejścia w zdecydowany proces rozeznania, oczyszczenia i reformy”. Także papiestwo i centralne struktury Kościoła powszechnego są wezwane do takiego nawrócenia. Franciszek ponawia więc prośbę bł. Jana Pawła II o pomoc w znalezieniu nowego sposobu sprawowania prymatu.


Wizyta papieża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

„Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju” - pod takim hasłem w dniach 3-5 lutego br. Franciszek odwiedził Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Papież mówi „nie” instrumentalizacji religii i używaniu imienia Boga do usprawiedliwienia zabójstw, wygnania, terroryzmu i ucisku. Potwierdza, że pluralizm religijny jest wolą Bożą i dlatego nikt nie może być zmuszany do przyjęcia danej religii oraz że ludzie wyznający różne religie mają te same prawa obywatelskie. Chrześcijanie oczekują, czy w imię podpisanej deklaracji islam będzie religią dialogu, braterstwa i pokoju.

Był to pierwszy pobyt głowy Kościoła katolickiego w tym kraju i w ogóle na Półwyspie Arabskim, sercu islamu. Po raz pierwszy też papież odprawił katolicką Mszę św. dla 180 tys. osób. Ta podróż należy do „niespodzianek” Boga. Chwalmy Go więc i Jego Opatrzność i módlmy się, aby rzucone ziarno wydało owoce zgodnie z Jego świętą wolą – powiedział Franciszek o swojej wizycie.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Wt mar 12, 2019 9:35 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
G.HY. napisał(a):
Warto zwrócić uwagę na Adhortację papieża Franciszka „Evangelii gaudium”:

G.HY. napisał(a):
Wizyta papieża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Tak warto na nią zwrócić uwagę i zapoznać się również z listem otwartym nawróconych muzułmanów - obecnie katolików, którzy w 2018 roku napisali list otwarty do papieża Franciszka, odnosząc się do części treści tej adhortacji

Ten list jest jak najbardziej aktualny w kontekście czynionych obecnie gestów i wspólnych oświadczeń Watykanu i przywódców islamu.

Ci nawróceni muzułmanie/katolicy wiedzą co mówią i nie boją się nazywać rzeczy takimi jakimi są, stojąc na gruncie biblijnym.

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=9737.0

owocnej lektury i refleksji życzę


Wt mar 12, 2019 4:38 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Gregor napisał(a):
Ci nawróceni muzułmanie/katolicy wiedzą co mówią i nie boją się nazywać rzeczy takimi jakimi są, stojąc na gruncie biblijnym.
owocnej lektury i refleksji życzę


Jaką wartość obiektywno-poznawczą mają świadectwa świeżo nawróconych neofitów? Działają emocjonalnie, próbując udowodnić sobie i innym, że są "bardziej święci od papieża".

Podobnie przecież reaguje np. Gregor, również świeżo nawrócony na antytrynitaryzm (najprawdopodobniej jehowityzm) były katolik. Emocjonalnie napada na religię, którą porzucił, udowadnia za wszelką cenę sobie i innym, że jego była wiara jest błędna i zła.

Bardziej wierzę i ufam papieżowi niż jakimś tam neofitom. Osobną kwestią jest autentyczność takich listów. Internet jest śmietnikiem pełnym różnych manipulacji. Gregor już wcześniej "poczęstował" nas spreparowanymi kłamstwami.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Wt mar 12, 2019 5:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
G.HY. napisał(a):
Podobnie przecież reaguje np. Gregor, również świeżo nawrócony na antytrynitaryzm (najprawdopodobniej jehowityzm) były katolik. Emocjonalnie napada na religię, którą porzucił, udowadnia za wszelką cenę sobie i innym, że jego była wiara jest błędna i zła.

Tak dla Twojej informacji nawróciłem się na ewangeliczne/biblijne chrześcijaństwo kilkadziesiąt lat temu.
Nikomu nic nie udowadniam, a raczej zachęcam do osobistej refleksji.
Skoro się nie zgadzasz z moim zdaniem to ok. - ja nie mam z tym problemu.
G.HY. napisał(a):
Bardziej wierzę i ufam papieżowi niż jakimś tam neofitom. Osobną kwestią jest autentyczność takich listów. Internet jest śmietnikiem pełnym różnych manipulacji. Gregor już wcześniej "poczęstował" nas spreparowanymi kłamstwami.

Nic nie wiedziałem, że zdjęcie to wg Ciebie rzekoma podróbka i tyle.
Ci neofici znają problem lepiej niż ktokolwiek jak widać, ale skoro wolisz mieć za swojego duchowego brata muzułmanina to Twoja rzecz.
Proponuję jednak, abyś bardziej ufał Biblii niż człowiekowi. Wyciągnij wnioski z historii.
Z resztą Twoja decyzja - Twoja odpowiedzialność.
Tyle z mojej strony .


Wt mar 12, 2019 8:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Gregor napisał(a):
G.HY. napisał(a):
Podobnie przecież reaguje np. Gregor, również świeżo nawrócony na antytrynitaryzm (najprawdopodobniej jehowityzm) były katolik. Emocjonalnie napada na religię, którą porzucił, udowadnia za wszelką cenę sobie i innym, że jego była wiara jest błędna i zła.

Tak dla Twojej informacji nawróciłem się na ewangeliczne/biblijne chrześcijaństwo kilkadziesiąt lat temu.
Nikomu nic nie udowadniam, a raczej zachęcam do osobistej refleksji.
Skoro się nie zgadzasz z moim zdaniem to ok. - ja nie mam z tym problemu.
G.HY. napisał(a):
Bardziej wierzę i ufam papieżowi niż jakimś tam neofitom. Osobną kwestią jest autentyczność takich listów. Internet jest śmietnikiem pełnym różnych manipulacji. Gregor już wcześniej "poczęstował" nas spreparowanymi kłamstwami.

Nic nie wiedziałem, że zdjęcie to wg Ciebie rzekoma podróbka i tyle.
Ci neofici znają problem lepiej niż ktokolwiek jak widać, ale skoro wolisz mieć za swojego duchowego brata muzułmanina to Twoja rzecz.
Proponuję jednak, abyś bardziej ufał Biblii niż człowiekowi. Wyciągnij wnioski z historii.
Z resztą Twoja decyzja - Twoja odpowiedzialność.
Tyle z mojej strony .

Twój problem jest jeden. Nie ufasz rownież Biblii chociaż mówisz ze ufasz. A nawet jakbyś ufał chociaż nie ufasz to nie masz uprawnień do jej interpretowania bo tylko Kościół ma. Kościół który opuściłeś i poszedłeś do jakiejs sekty. Wielokrotnie ci wykazywano ze ty ani Kościołowi nie wierzysz ani Biblii. Masz jakaś swoją interpretacje nadciągająca Biblie do twoich z góry założonych tez.
A manipulacje tez ci wykazano. Kwestia poszukania na forum. Każdy kto chce znajdzie jak próbowałeś oszukiwać manipulować i kłamać.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr mar 13, 2019 6:12 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Jockey napisał(a):
Twój problem jest jeden. Nie ufasz również Biblii chociaż mówisz ze ufasz. A nawet jakbyś ufał chociaż nie ufasz to nie masz uprawnień do jej interpretowania bo tylko Kościół ma. Kościół który opuściłeś i poszedłeś do jakiejs sekty. Wielokrotnie ci wykazywano ze ty ani Kościołowi nie wierzysz ani Biblii. Masz jakaś swoją interpretacje nadciągająca Biblie do twoich z góry założonych tez.
A manipulacje tez ci wykazano. Kwestia poszukania na forum. Każdy kto chce znajdzie jak próbowałeś oszukiwać manipulować i kłamać.


Bo taka jest ogólna zasada u jehowitów: cel uświęca środki. Jeżeli Biblia nie pasuje do jehowickich teorii- to się tę Biblię odpowiednio zmienia, np. usuwając wszystkie wzmianki o boskości Chrystusa. Albo nazywając swoją sektę "chrześcijańską", chociaż wcale nie jest taka, bo bliżej jej doktrynalnie do judaizmu. Szatan jest ojcem kłamstwa i po tym można poznać jego dzieła.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Cz mar 14, 2019 10:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Jockey napisał(a):
Nie ufasz rownież Biblii chociaż mówisz ze ufasz.

Gdybyś Ty ufał Biblii, to nie miałbyś problemu z kwestią swojego zbawienia i pewności co do Twojej wieczności. A tak skoro bardziej ufasz nauce kościelnej niż Biblii, to nie masz żadnej pewności, gdzie trafisz po śmierci :?:
Taką "Dobą Nowinę" przyjąłeś.

Kto wierzy Biblii i bożym obietnicom w niej zawartym, ten taką pewność posiada, bo Bóg jako poręczenie daje Ducha Św. jako pieczęć do serc każdego nowonarodzonego/zbawionego chrześcijanina.
Skoro swoje zbawienie oddałeś w ręce innych ludzi, to twoja sprawa, ale może warto zacząć troszczyć się o nie osobiście, bo jak mówi Pismo [II Kor.6.20]: Mówi bowiem: W czasie łaski wysłuchałem cię, A w dniu zbawienia pomogłem ci; Oto teraz czas łaski, Oto teraz dzień zbawienia.
Zacznij czytać NT z otwartym sercem na Ducha Św., a On wprowadzi Cię w prawdę Słowa Bożego odnośnie zbawienia.
G.HY. napisał(a):
Szatan jest ojcem kłamstwa i po tym można poznać jego dzieła.

Pytanie czy tylko jesteś w stanie to rozpoznać?
Podam Ci prosty przykład.
Wszyscy ewangeliczni chrześcijanie, którzy na podstawie Biblii i Ewangelii w niej zawartej wierzą, że Bóg obdarza zbawieniem każdego grzesznika tylko na podstawie swojej łaski i tylko przez wiarę w Jezusa Chrystusa, jest od ponad 450 lat wyklęty na podstawie postanowień soborowych.
A z drugiej strony KRK ogłasza publicznie, że wyznawcy islamu i chrześcijanie są duchowymi braćmi.

I mamy tu taką sytuację: KRK ogłasza heretykami chrześcijan biblijnie wierzących w zbawienie w Jezusie Chrystusie z łaski przez wiarę, a jednocześnie czyni swoimi braćmi ludzi, którzy odrzucają Jezusa jako Boga i Zbawiciela :!:

Zaiste od 450 lat biblijna prawda o zbawieniu jest ogłaszana jako herezja, a kłamstwo o islamie jest głoszone jako prawda - tak działa Szatan.
Ale czy Ty do dostrzegasz?


Cz mar 14, 2019 2:58 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
@Gregor Mieszasz dowolnie półprawdy z kłamstwami, a wszystko ubierasz w pozory logicznego rozumowania. Tylko u jehowitów i w podobnych sektach świat jest czarno-biały i dlatego oni tak łatwo potępiają wszystko, co choć trochę odróżnia się od ich wymysłów.

Chrystus, który jest samym Bogiem, umarł na krzyżu za wszystkich ludzi, a nie tylko za garstkę wyznawców jakiejś quasi-judaistycznej sekty jehowickiej. Chrystus daje szansę każdemu bogobojnemu człowiekowi dobrej woli (w tym także protestantom, muzułmanom i innym), a nie tylko wiernym czytelnikom "Strażnicy".

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Cz mar 14, 2019 4:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
G.HY. napisał(a):
Chrystus daje szansę każdemu bogobojnemu człowiekowi dobrej woli (w tym także protestantom, muzułmanom i innym), a nie tylko wiernym czytelnikom "Strażnicy".

Doznałeś jakiejś krzywdy od ŚJ czy kiedyś sam byłeś ŚJ, bo tak często ich wspominasz?

Tak masz rację, że Bóg chce zbawienia wszystkich ludzi, ale do tych, którzy twierdzą, że są uczniami Jezusa Pismo mówi jasno, że nie ma żadnej duchowej jedności między odrodzonymi chrześcijanami, a poganami [II Kor. 6.14]: 14. Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?
15. Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?

Tu nie ma odcieni szarości. Jest tylko światłość albo ciemność.
Jeśli ktoś dodaje do Ewangelii jakikolwiek odcień, to zaczyna głosić inną ewangelię. A co czeka tych, którzy to robią to jasno mówi Biblia [Gal.1.8].
Natomiast ci, którzy decydują się uwierzyć w tą fałszywą ewangelię duchowej jedności i pokoju ulegną zwiedzeniu i staną się rozbitkami w wierze.
Co wybierzesz:światłość czy ciemność?


Cz mar 14, 2019 4:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Gregor napisał(a):
Jeśli ktoś dodaje do Ewangelii jakikolwiek odcień, to zaczyna głosić inną ewangelię.

Bardzo slusznie.


Cz mar 14, 2019 4:49 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Gregor napisał(a):
Doznałeś jakiejś krzywdy od ŚJ czy kiedyś sam byłeś ŚJ, bo tak często ich wspominasz?

Moje osobiste negatywne doświadczenia ze Świadkami Jehowy nie mają nic do rzeczy z dyskusją na tym forum. Moje odniesienia do jehowitów wynikają z faktu, że reprezentujesz poglądy identyczne z poglądami tej sekty.

A czego ty sam doświadczyłeś od Kościoła katolickiego, że aż tak go nienawidzisz i zwalczasz?

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Cz mar 14, 2019 8:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
G.HY. napisał(a):
Moje odniesienia do jehowitów wynikają z faktu, że reprezentujesz poglądy identyczne z poglądami tej sekty.

Nie wiem o jakie poglądy Ci chodzi. Ja przedstawiam poglądy biblijne, a że ŚJ też czytają Biblię to nic na to nie poradzę. Tak samo możesz powiedzieć, że chrześcijanie głoszą poglądy islamu, bo w Koranie jest mowa o Jezusie jako proroku. :mrgreen:
G.HY. napisał(a):
A czego ty sam doświadczyłeś od Kościoła katolickiego, że aż tak go nienawidzisz i zwalczasz?

Niczego złego nie doświadczyłem, ani też go nie nienawidzę.
Wyrażam tylko swoje zdanie w różnych tematach, w których uważam, że nauczanie KRK jest niebiblijne/fałszywe.

Co do nienawiści i zwalczania, to KRK ponad 450 lat temu w swoich kanonach soborowych wielokrotnie wyklął wierzących biblijnie chrześcijan , którzy wierzą inaczej niż KRK naucza. Kanony te raczej nie zostały odwołane do dziś, więc ja również jestem wyklęty przez Twój kościół. Ja żadnego katolika tak nie traktuję.
Jeśli więc mówisz o nienawiści i zwalczaniu odmiennej wiary czy poglądów, to nie ja prezentuję taką postawę.


Cz mar 14, 2019 9:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Gregor napisał(a):
Ja przedstawiam poglądy biblijne.

Nie klam. Ty przedstawiasz swoje poglady. Podobnie jak kazdy z nas.


Cz mar 14, 2019 10:30 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL