Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:46 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Niedawno papież Franciszek wrócił z wizyty w Emiratach Arabskich. Wkrótce, w marcu odwiedzi Maroko. Co sądzicie o tych inicjatywach papieskich?

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Cz lut 14, 2019 12:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Tam też żyją chrześcijanie.


Cz lut 14, 2019 12:59 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tam też żyją chrześcijanie.

I tylko o to papieżowi chodzi?

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Cz lut 14, 2019 1:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Nie wydaje Ci się, że to pytanie do papieża?

Trzeba starannie przejrzeć jego wypowiedzi, znaleźc te nt. motywacji, celu (o co chodzi, jak pytasz).
I strzec się samodzielnego dopisywania, o co chodzi papieżowi, opartego na ewentualnych domysłach.


Cz lut 14, 2019 2:36 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Tyle złości i żółci na tym forum wylewanej na islam (często zresztą usprawiedliwionej) i nikogo nie interesuje, po co papież jeździ do takich krajów? :-o

„Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju” – pod takim hasłem w dniach 3-5 lutego br. Franciszek odwiedzi Zjednoczone Emiraty Arabskie. Głównym celem tej wizyty jest jego udział w spotkaniu międzyreligijnym, którego temat brzmi: “Braterstwo ludzkie”. Będzie to pierwszy pobyt głowy Kościoła katolickiego w tym kraju i w ogóle na Półwyspie Arabskim. Będzie to zarazem 27. podróż zagraniczna papieża Bergoglio.

Mottem 27. podróży zagranicznej Franciszka są słowa: „Uczyń mnie narzędziem Twojego pokoju”, zaczerpnięte z modlitwy św. Franciszka z Asyżu, którego imię przyjął obecny papież. Motto „wyraża modlitwę” o to, by jego wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich „szerzyła pokój Boży w sercach wszystkich ludzi dobrej woli”.

https://ekai.pl/papiez-w-emiratach-arab ... a-na-zywo/

Nikt nie zauważa historycznego znaczenia takich wizyt? To pierwsza wizyta papieska w "kolebce islamu". I pierwsza w historii publiczna masowa Msza Święta na Półwyspie Arabskim. Jak podaje Forsan News, w papieskiej Eucharystii mogło uczestniczyć nawet 170 tys. ludzi. To tak, jakby koło Watykanu odprawić masowe modły muzułmańskie na prawie 200 tys. ludzi.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Cz lut 14, 2019 4:40 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 01, 2017 8:51 pm
Posty: 319
Lokalizacja: Wielkopolska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Fronda:
Cytuj:
Abp Felix Anthony Machado stwierdza, że Papież Franciszek „pragnie zachęcić katolików na całym świecie, aby podejmowali w praktyce nauczanie Kościoła dotyczące dialogu z muzułmanami”. Ordynariusz indyjskiej diecezji Vasai odniósł się m.in. do planowanego spotkania Papieża ze Światową Muzułmańską Radą Starszych. „To jest grupa, która przygotowała papieską wizytę. Chcieliby oni, aby liderzy wszystkich religii wspólnie pomyśleli w jaki sposób zaprowadzić pokój pomiędzy nimi w skali światowej” – powiedział hierarcha.
“ Inicjatywa wyszła ze strony sunnickiej, której liderem jest Wielki Imam meczetu Al-Azhar w Kairze. Szuka on wsparcia Franciszka, który osobiście jest bardzo zaangażowany w budowanie pokoju – podkreśla abp Machado. Odnosi się on również do głosów krytycznych wobec Ojca Świętego, które uważają za niepotrzebną wizytę w kraju, gdzie nie ma rodzimej ludności katolickiej. „Kościół nie może się skupiać na sobie, ale musi patrzeć na zewnątrz” – stwierdza indyjski arcybiskup.

_________________
Miłuj Boga i bliźniego


Cz lut 14, 2019 5:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
G.HY. napisał(a):
Co sądzicie o tych inicjatywach papieskich?

Ja sadze ze sw. Pawla nie przegoni.
Tamten to wszystkie podroze jakie podejmowal kierowal na niewierzacych w Chrystusa.


Cz lut 14, 2019 11:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
G.HY. napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tam też żyją chrześcijanie.

I tylko o to papieżowi chodzi?

Nie wiem, czy tylko o to, ale papież na pewno nie jeździ z wizytami dyplomatycznymi. :)


Pt lut 15, 2019 9:41 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Yarpen Zirgin napisał(a):
G.HY. napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tam też żyją chrześcijanie.

I tylko o to papieżowi chodzi?

Nie wiem, czy tylko o to, ale papież na pewno nie jeździ z wizytami dyplomatycznymi. :)

Dokładnie. Ale mam wrażenie, że w chrześcijaństwie panuje obecnie postawa "oblężonej twierdzy". A gdzie się podziało chrześcijaństwo optymistyczne, pewne swojej misji i z ewangelizacji czyniące swój sens istnienia?

Czy Chrystus zamykał się przed poganami w twierdzy? Czy pisał o nich obraźliwe uwagi i wyklinał ich? Nie, On zapraszał ich do siebie, szedł do nich i nauczał ich.
To robi właśnie papież Franciszek. Jedzie do krajów islamskich i naucza. Nie boi się. Ma postawę otwartą i optymistyczną, jak Chrystus.
Najświętsza Panna też wychodzi do muzułmanów. Nie zważa na to, że mogą Ją obrazić. Podejmuje to ryzyko, bo taka jest wola Boga.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Pt lut 15, 2019 12:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Yarpen Zirgin napisał(a):
G.HY. napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tam też żyją chrześcijanie.

I tylko o to papieżowi chodzi?

Nie wiem, czy tylko o to, ale papież na pewno nie jeździ z wizytami dyplomatycznymi. :)


Na pewno są to wizyty dyplomatyczne. Rzymski papież jest szefem państwa, które utrzymuje stosunki dyplomatyczne z wszystkimi tymi krajami, które odwiedził. Oczywiście, oprócz tego, że była to wizyta szefa państwa, dla rzymskokatolików mogla mieć ona dodatkowy wymiar. Bardzo prawdopodobne, że także ważniejszy. Jeśli jednak piszemy o tym co "na pewno", to była to właśnie wizyta dyplomatyczna.

_________________
www.reformowani.pl


Pt lut 15, 2019 5:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Ciekawe ile umów gospodarczych przy okazji tej wizyty podpisano ? :)

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pt lut 15, 2019 6:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
robaczek2 napisał(a):
G.HY. napisał(a):
Co sądzicie o tych inicjatywach papieskich?

Ja sadze ze sw. Pawla nie przegoni.
Tamten to wszystkie podroze jakie podejmowal kierowal na niewierzacych w Chrystusa.

Paweł z Tarsu - z tego co wiemy z Dziejów Apostolskich i z Listów - swoje podróże kierował do poszczególnych Kościołów położonych w miastach dzisiejszej Grecji, Azji Mniejszej i Bliskiego Wschodu. Jeżeli większość nich stanowili - jak tłumaczą niektóre przekłady Biblii - "poganie" i jeżeli poszczególne tradycje określają Pawła jako "Apostoła pogan", to nie chodzi o "niewierzących w Chrystusa" czy "wyznających religie politeistyczne" ale o chrześcijan pochodzących z "narodów", w odróżnieniu do Izraela.
Oprócz Kościołów, Paweł był Żydem, odwiedzał więc także synagogi, do których uczęszczali zresztą wówczas jeszcze chrześcijanie należący do Izraela wg ciała. To czasy, kiedy drogi Synagogi i Kościoła dopiero zaczęły się rozchodzić. Także więc także w tym przypadku kierował się do ludzi wierzących w Chrystusa, nawet jeśli nieuznających Go, jak w przypadku tych, którzy pozostali wierni Synagodze.
Wreszcie spotykał także przy okazji swoich wędrówek społeczności czy osoby niewierzące w Chrystusa, ale było to raczej "przy okazji", nie można powiedzieć - przynajmniej na podstawie świadectw, o których pisałem - że stanowili cel "wszystkich podróży" Pawła.

_________________
www.reformowani.pl


Pt lut 15, 2019 6:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
P524 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Ja sadze ze sw. Pawla nie przegoni.
Tamten to wszystkie podroze jakie podejmowal kierowal na niewierzacych w Chrystusa.

Paweł z Tarsu - z tego co wiemy z Dziejów Apostolskich i z Listów - swoje podróże kierował do poszczególnych Kościołów

Chronologicznie ktos musial te Koscioly najpierw zalozyc w zwiazku z:
"otrzymaliśmy łaskę i urząd apostolski, aby ku chwale Jego imienia pozyskiwać wszystkich pogan dla posłuszeństwa wierze. Wśród nich jesteście i wy powołani przez Jezusa Chrystusa"
Apostolowie byli mistrzami i zaden papiez ani Benny Hinn ich nie przegoni.


Pt lut 15, 2019 6:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
robaczek2 napisał(a):
P524 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Ja sadze ze sw. Pawla nie przegoni.
Tamten to wszystkie podroze jakie podejmowal kierowal na niewierzacych w Chrystusa.

Paweł z Tarsu - z tego co wiemy z Dziejów Apostolskich i z Listów - swoje podróże kierował do poszczególnych Kościołów

Chronologicznie ktos musial te Koscioly najpierw zalozyc w zwiazku z:
"otrzymaliśmy łaskę i urząd apostolski, aby ku chwale Jego imienia pozyskiwać wszystkich pogan dla posłuszeństwa wierze. Wśród nich jesteście i wy powołani przez Jezusa Chrystusa"


Dokładnie. Ale ja odnosiłem się do Twojego "wszystkie podroze jakie podejmowal kierowal na niewierzacych w Chrystusa."

Cytuj:
Apostolowie byli mistrzami i zaden papiez ani Benny Hinn ich nie przegoni.

Apostołowie byli Apostołami a biskupi Rzymu czy jankescy telewangeliści są tymi, którymi są. To nie jakiś wyścig.
NB w amerykańskim środowisku ewangelikalno-zielonoświątkowym funkcjonuje spiskowa teoria, że Hinn to (krypto)rzymskokatolicki koń trojański i tajny agent służb Watykanu. Jankesi uwielbiają takie historie.

IMHO Hinn to amerykańska popkultura religijna. Nie ma się tym w Europie co entuzjazmować. To jakby frytki z fastfoodu porównywać do normalnie zjedzonego obiadu.

_________________
www.reformowani.pl


N lut 17, 2019 12:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
P524 napisał(a):
IMHO Hinn to amerykańska popkultura religijna. Nie ma się tym w Europie co entuzjazmować. To jakby frytki z fastfoodu porównywać do normalnie zjedzonego obiadu.

Zalozyl bym sie ze sa tacy ktorzy za posrednictwem papieza Franciszka i jego podrozy oraz za posrednictwem Benny Hinna i innych tego typu kaznodziei odnalezli Chrystusa.


N lut 17, 2019 6:28 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL