Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 3:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Rain napisał(a):
Zdjęcie modlacego sie Franiszka nie jest spraparowane ale jest prawda. Czemu naskoczyliscie tak na Gregora?


Nikt nie pisał, że zdjęcie papieża jest spreparowane. Fałszywe jest zdjęcie afisza kościelnego oraz informacje o "chrislamie". Przypomnę:

Umieszczasz jakieś "fake-news", jakieś zrobione na Photoshopie fałszywe zdjęcia afisza kościelnego. Naprawdę nieładnie! :!: :!:
Kościół Cumberland Presbyterian jest normalnym kościołem protestanckim, który nie robi żadnych mieszanek religijnych z islamem. https://www.cumberland.org/center/CPC_H ... ut_Us.html

"Chrislam" to nie religia, ale określenie marginalnego zjawiska synkretyzmu religijnego na małym obszarze w Nigerii. https://en.wikipedia.org/wiki/Yoruba_religion#Chrislam Nie istnieje żadna religia chrislamu.

Gregor publikuje kłamstwa z pełną świadomością i nie wycofuje się z tego kłamstwa. Zamieszczanie fałszywych zdjęć z jehowickich publikacji to jest zwykła manipulacja.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Pt mar 01, 2019 11:38 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt lut 26, 2019 4:43 pm
Posty: 46
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
https://m.cda.pl/video/64439821

Polecam o tym co robi Islam i o przesladowaniu chrzescijan.


Pt mar 01, 2019 12:08 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Rain napisał(a):
https://m.cda.pl/video/64439821

Polecam o tym co robi Islam i o przesladowaniu chrzescijan.


Nikt temu nie zaprzecza. Krytyka islamu jest całkowicie usprawiedliwiona. Tu jednak chodzi o podłe kłamstwo spreparowane przez jehowitów, dotyczące papieża Franciszka i katolicyzmu.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Pt mar 01, 2019 12:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3959
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
G.HY. napisał(a):
Umieszczasz jakieś "fake-news", jakieś zrobione na Photoshopie fałszywe zdjęcia afisza kościelnego. Naprawdę nieładnie!
Jockey napisał(a):
Jak się nie ma argumentów to się zachowuje jak ty i preparuje się zdjęcia i umieszcza, żeby obrzucić błotem. Powinieneś dostać ostrzeżenie za tę manipulację której się dopuściłeś.

Nie jestem ekspertem od zdjęć.
Skoro Wy twierdzicie, że jest to podróbka to niech sobie będzie, ale nie zmienia to faktu, że takie działania realizuje się zarówno w protestantyzmie (Rick Warren w USA) i oczywiście z największą intensywnością w katolicyzmie ( muzułmanie - bracia w wierze, wspólny Bóg). W Polsce chrislam od 18-tu lat implementowany jest przez coroczne "Dni islamu" w KRK. I te działania tylko przybierają na sile.

Lecz w imię ideologiczno/religijnej poprawności lepiej temu zaprzeczać.

sahcim napisał(a):
Ja cię nie prosiłem o pozostawianie mi do rozważenia cytatu, w którym nie ma ani słowa o tym, że chrześcijanin nie może się modlić zwrócony w tym samym kierunku co wyznawca Boga/Stworzyciela nieba i ziemi...no więc jak, doczekam się czy nie na wskazanie w jakim kierunku chrześcijanie mogą wg Gregora być zwróceni w czasie modlitwy...?

Ten fragment Pisma to jedyna odpowiedź na Twoje niepoważne oczekiwania. Jeśli go nie rozumiesz to trudno.
sahcim napisał(a):
Jak to nie kłamczuchu skoro piszesz, że Islam jest wrogi Bogu...jeśli uważasz muzułmanów za wrogów Boga którego wyznajesz, to jednocześnie nazywasz ich swoimi wrogami...

To już Twoja interpretacja. Wroga jest ich religia, którą wyznają i dlatego nie można się z nimi bratać, bo to jest zwyczajne bałwochwalstwo.

Może przeczytaj sobie ten otwarty list nawróconych muzułmanów do papieża Franciszka i zastanów się, w którym kierunku idziesz w swoich przekonaniach.
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=9737.0
sahcim napisał(a):
Robienie z siebie pajaca nie jest żadnym argumentem w dowodzeniu, że to nie ty ich osądzasz...

Nie zgadzasz się z Ap. Janem?
A co powiesz na słowa Pana Jezusa?
[Jana.3.17-18]:17. Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

Masz jakieś wątpliwości? Kieruj je nie do mnie.
Jedynym ratunkiem jest wiara w Ewangelię.


Pt mar 01, 2019 12:45 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt lut 26, 2019 4:43 pm
Posty: 46
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
G.HY. napisał(a):
Rain napisał(a):
https://m.cda.pl/video/64439821

Polecam o tym co robi Islam i o przesladowaniu chrzescijan.


Nikt temu nie zaprzecza. Krytyka islamu jest całkowicie usprawiedliwiona. Tu jednak chodzi o podłe kłamstwo spreparowane przez jehowitów, dotyczące papieża Franciszka i katolicyzmu.

Jakie klamstwo?
To zdjecie modlacegi sie Franciszka w meczecie jest prawdziwe


Pt mar 01, 2019 1:10 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Rain napisał(a):
Jakie klamstwo?
To zdjecie modlacegi sie Franciszka w meczecie jest prawdziwe


Cały tekst i jedno z dwóch zdjęć są kłamstwem i manipulacją. Gregor twierdzi, że papież wyznaje "chrislam". Uważasz to za prawdę?

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Pt mar 01, 2019 1:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Ja cię nie prosiłem o pozostawianie mi do rozważenia cytatu, w którym nie ma ani słowa o tym, że chrześcijanin nie może się modlić zwrócony w tym samym kierunku co wyznawca Boga/Stworzyciela nieba i ziemi...no więc jak, doczekam się czy nie na wskazanie w jakim kierunku chrześcijanie mogą wg Gregora być zwróceni w czasie modlitwy...?
Ten fragment Pisma to jedyna odpowiedź na Twoje niepoważne oczekiwania.
Cytuj:
To typowe u takich ludzi jak ty gdy nie macie argumentów...ot zbagatelizować wagę pytania i dla was już po sprawie...
Cytuj:
To już Twoja interpretacja. Wroga jest ich religia, którą wyznają i dlatego nie można się z nimi bratać, bo to jest zwyczajne bałwochwalstwo.
Gdyby to, że czyjaś religia jest postrzegana przez jakiegoś tam Gregora jako wroga było bałwochwalstwem, to Chrystus nie umarłby także za takich ludzi...
Cytuj:
Nie zgadzasz się z Ap. Janem?
A co powiesz na słowa Pana Jezusa?
[Jana.3.17-18]:17. Bo nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony.
18. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.

Masz jakieś wątpliwości? Kieruj je nie do mnie.
Tak, mam wątpliwości co do twojej postawy, a nie Pisma, bo aby ktoś uwierzył, to trzeba do niego podejść i wchodząc z nim w osobową relację dawać mu świadectwo, i Papież (Krk) to właśnie robi. Ty natomiast nie robisz nic żeby poznali kto jest ich Zbawicielem...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pt mar 01, 2019 3:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3959
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
sahcim napisał(a):
Tak, mam wątpliwości co do twojej postawy, a nie Pisma, bo aby ktoś uwierzył, to trzeba do niego podejść i wchodząc z nim w osobową relację dawać mu świadectwo, i Papież (Krk) to właśnie robi.

Papież i KRK mieli jak dotąd dużo okazji aby zwrócić się z przesłaniem Ewangelii do muzułmanów i co? Nic-cisza. Zwyczajnie nie zwiastuje się Jezusa Chrystusa. Za to mówi się o duchowym braterstwie, czczeniu jednego Boga i wspólnej pracy na rzecz pokoju wszystkich wyznań. To jest właśnie fałszywa ewangelia, która nikogo nie doprowadzi do zbawienia.

Mam nadzieję, że przeczytałeś ten otwarty list nawróconych muzułmanów katolików. Oni przynajmniej stoją w prawdzie i na gruncie Pisma nazywają rzeczy po imieniu.
sahcim napisał(a):
Ty natomiast nie robisz nic żeby poznali kto jest ich Zbawicielem...

A skąd wiesz? ;)
Są sposoby, aby działać tu gdzie się jest.
A o muzułmanów się nie martw. Bóg powołuje spośród nich ludzi dla Imienia swego cały czas, nie oglądając się na papieża, KRK i innych.
Tutaj staram się pokazać jak postępuje w chrześcijaństwie ( rzymskokatolickim i protestanckim) odstępstwo od prawdy Ewangelii.
Ostrzegał przed tym już Ap. Jan, a dziś dzieje się to na skalę globalną.


Pt mar 01, 2019 9:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Gregor napisał(a):
Tutaj staram się pokazać jak postępuje w chrześcijaństwie ( rzymskokatolickim i protestanckim) odstępstwo od prawdy Ewangelii.


Taaaa.. bo jedynie Ty masz Klucze Królestwa Niebieskiego. Nie za dużo aby tej megalomanii :?:

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt mar 01, 2019 10:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3959
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
PeterW napisał(a):
Taaaa.. bo jedynie Ty masz Klucze Królestwa Niebieskiego.

Ty to powiedziałeś. :D , ale bez przesady.
Mówię tu tylko o kierunku, w którym zmierza nominalne chrześcijaństwo.
Nikt nie musi się ze mną zgadzać, choć są i tacy w Twoim kościele, którzy mają ten sam ogląd sytuacji.

Polecam Ci do przeczytania otwarty list skierowany do papieża Franciszka przez katolików - nawróconych muzułmanów, którzy stojąc na gruncie prawdy Pisma nie boją się nazywać rzeczy po imieniu.
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=9737.0

Warto go przemyśleć.


So mar 02, 2019 12:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Gregor napisał(a):
Za to mówi się o duchowym braterstwie, czczeniu jednego Boga i wspólnej pracy na rzecz pokoju wszystkich wyznań.
Oczywiście, że ci którzy wierzą, że Chrystus umarł także za nich mówią o duchowym braterstwie, czczeniu jednego Boga i pracy na rzecz pokoju gdyż widzą, że dzięki ofierze Chrystusa Bóg także tych, którzy nie rozpoznali w Chrystusie swojego Zbawiciela uczynił godnymi bycia dziećmi tego samego, jedynego Boga/Stworzyciela...a kiedy przyjdzie ich czas, to gdy Bóg zechce, to i ich powoła do poznawania Go takim jaki Jest...
Cytuj:
A skąd wiesz? ;)
Są sposoby, aby działać tu gdzie się jest.
Sposoby może i są ale ty z nich nie korzystasz...a dlaczego? bo twoim jedynym celem jest udowadnianie sobie(i innym), że postąpiłeś właściwie porzucajac wspólnotę Kościoła w której wzrastałeś...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So mar 02, 2019 12:50 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
PeterW napisał(a):
Gregor napisał(a):
Tutaj staram się pokazać jak postępuje w chrześcijaństwie ( rzymskokatolickim i protestanckim) odstępstwo od prawdy Ewangelii.
[/quoote]

Taaaa.. bo jedynie Ty masz Klucze Królestwa Niebieskiego. Nie za dużo aby tej megalomanii :?:

On uważa zapewne ze jest inkarnacja św. Piotra Apostoła. Ma klucze i wszystko wie najlepiej. Lepiej niż katolicy mający sukcesję Apostolska.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So mar 02, 2019 1:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3959
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
sahcim napisał(a):
Oczywiście, że ci którzy wierzą, że Chrystus umarł także za nich mówią o duchowym braterstwie, czczeniu jednego Boga i pracy na rzecz pokoju gdyż widzą, że dzięki ofierze Chrystusa Bóg także tych, którzy nie rozpoznali w Chrystusie swojego Zbawiciela uczynił godnymi bycia dziećmi tego samego, jedynego Boga/Stworzyciela

Duchowe braterstwo chrześcijan oznacza społeczność z innymi w tym samym duchu - duchu Chrystusowym.
Nigdy nie oznacza bratania się z ludźmi innego ducha. Nauczanie Biblii w tym względzie jest jasne i oczywiste. Ci którzy je odrzucają będą się bratać podobnie jak to czynił Izrael gdy wszedł do Kanaanu chociaż Bóg ich przed tym przestrzegał. Efektem tego było zawsze odstępstwo od Boga.

Poza tym dziećmi Bożymi są ci, którzy uwierzyli w Jezusa jako ich Zbawiciela i dzięki tej wierze narodzili się z Boga.
Bez uznania Jezusa Chrystusa nikt nie jest dzieckiem Bożym [Jana 1.12]:Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
Tak więc nie mów, że
Cytuj:
Bóg także tych, którzy nie rozpoznali w Chrystusie swojego Zbawiciela uczynił godnymi bycia dziećmi tego samego, jedynego Boga/Stworzyciela
, bo to nie jest prawda.
sahcim napisał(a):
Sposoby może i są ale ty z nich nie korzystasz...a dlaczego? bo twoim jedynym celem jest udowadnianie sobie(i innym), że postąpiłeś właściwie porzucajac wspólnotę Kościoła w której wzrastałeś...

Nic nie wiesz czy korzystam czy nie. :no:
Ja nikomu i sobie niczego nie muszę udowadniać - każdy odpowiada sam za siebie.
Odszedłem zaledwie z pewnej denominacji kościelnej ze względu na jej niebiblijną naukę i tyle. I w mojej ocenie to co wychodzi obecnie na jaw, a było ukrywane przez dziesięciolecia przez Twój kościół i to dokąd on zmierza obecnie bratając się z pogańskim islamem i odrzucając prawdę Ewangelii, tylko potwierdza słuszność dokonanego przez mnie kiedyś wyboru.
Taka jest moja droga, a Ty masz swoją którą kroczysz, mam nadzieję, w zgodzie z własnym sumieniem.


So mar 02, 2019 1:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
Gregor napisał(a):
bo to nie jest prawda.


m.

Ocena co jest prawda nie nalezy do Ciebie


So mar 02, 2019 5:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3959
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Papież Franciszek odwiedza kraje islamskie
robaczek2 napisał(a):
Ocena co jest prawda nie nalezy do Ciebie

Tak, tak należy tylko do "fachowców". :mrgreen:
Niestety mam inne zdanie.
Od samego początku wszyscy chrześcijanie mieli prawo, a nawet obowiązek rozsądzać co jest prawdą, a co nie [I Tes.5.21]:Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie
Pan Bóg nie zmienił zdania do dziś. Każdego odrodzonego chrześcijanina wyposaża w odpowiednie "narzędzie", aby mógł rozeznawać co jest prawdą, a co nie [I Jana 2.27].
Jeśli chcesz ślepo polegać na "fachowcach" od Pana Boga to Twoja sprawa.


So mar 02, 2019 7:10 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL