Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:29 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Dąb Abrahama w Biblii? 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Dąb Abrahama w Biblii?
Ostatnio głośno jest w internecie o tym że 9 lutego upadł Biblijny Dąb Abrahama chodzi o ten sam dąb o którym mowa w księdze rodzaju „Abraham zwinął swe namioty i przybył pod Hebron, gdzie były dęby Mamre". Tutaj więcej informacji jakby ktoś chciał poczytać na wiki
https://en.wikipedia.org/wiki/Oak_of_Mamre
Znajduje też sporo wzmianek o tym że według jak to podają w internecie "Biblijnych legend" upadek tego drzewa jest zwiastunem końca świata ale nie mogę nigdzie znaleźć żadnych cytatów w Biblii popierających te "plotki", jest gdzieś coś takiego? czy to kolejna internetowa fanaberia że koniec świata jest bliski itd.


Pn lut 11, 2019 7:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dąb Abrahama w Biblii?
Ten dąb nie żyje już od 22 lat.


Pn lut 11, 2019 8:00 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lis 22, 2018 6:41 pm
Posty: 149
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dąb Abrahama w Biblii?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ten dąb nie żyje już od 22 lat.


Czyli Antychryst gdzieś tak zaczyna pisać licencjat.


Pn lut 11, 2019 8:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dąb Abrahama w Biblii?
pawel4323 napisał(a):
Znajduje też sporo wzmianek o tym że według jak to podają w internecie "Biblijnych legend" upadek tego drzewa jest zwiastunem końca świata ale nie mogę nigdzie znaleźć żadnych cytatów w Biblii popierających te "plotki", jest gdzieś coś takiego? czy to kolejna internetowa fanaberia że koniec świata jest bliski itd.


Akurat dzisiaj zauważyłem pewną przykrą sytuację, która powinno cię w temacie czasów ostatecznych zainteresować. Przeczytałem artykuł w Gościu Niedzielnym, a pożniej komentarze pod nim. Nie różniły się jakoś znacząco od tych, które można znaleźć w każdym miejscu w internecie i pod byle jakim artykułem, ale pod GN ? Taki język w ustach uczniów Chrystusa ?

Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści. (9) Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. (10) Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. Mt 24.

Rozumiesz ?

A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Pn lut 11, 2019 8:11 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dąb Abrahama w Biblii?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ten dąb nie żyje już od 22 lat.

22 lata temu obumarł ale upadł 2 dni temu

@Jozek
akurat ludzie w internecie sie nienawidzą nawzajem odkąd żyje to mi to niestety nie jest obce ani dziwne


Pn lut 11, 2019 8:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dąb Abrahama w Biblii?
pawel4323 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ten dąb nie żyje już od 22 lat.

22 lata temu obumarł ale upadł 2 dni temu

Nie ma znaczenia, kiedy spróchniał na tyle, że się przewrócił. Istotny jest fakt, że nie żyje już od ponad 20 lat. Natomiast tworzenie na tej podstawie jakichś historii, że to znak nadchodzącego końca świata, to zwykłe bzdury.


Pn lut 11, 2019 8:16 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dąb Abrahama w Biblii?
Yarpen Zirgin napisał(a):
pawel4323 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ten dąb nie żyje już od 22 lat.

22 lata temu obumarł ale upadł 2 dni temu

Nie ma znaczenia, kiedy spróchniał na tyle, że się przewrócił. Istotny jest fakt, że nie żyje już od ponad 20 lat. Natomiast tworzenie na tej podstawie jakichś historii, że to znak nadchodzącego końca świata, to zwykłe bzdury.

Nie mówię że w to wierzyłem bo ostatnio koniec świata internet zapowiadał raz na tydzień po prostu byłem ciekawy czy ma to jakieś podłoże Biblijne czy jest jakaś przepowiednia że jeśli to drzewo upadnie to koniec będzie bliski


Pn lut 11, 2019 8:18 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lis 22, 2018 6:41 pm
Posty: 149
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dąb Abrahama w Biblii?
Każde pokolenie ma swój koniec świata.


Pn lut 11, 2019 8:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dąb Abrahama w Biblii?
pawel4323 napisał(a):
Nie mówię że w to wierzyłem bo ostatnio koniec świata internet zapowiadał raz na tydzień po prostu byłem ciekawy czy ma to jakieś podłoże Biblijne czy jest jakaś przepowiednia że jeśli to drzewo upadnie to koniec będzie bliski

Koniec świata zbliża się z każdym dniem, ale chrześcijanie powinni zwracać uwagę na inne, o wiele ważniejsze nadchodzące wydarzenie, o którym mówił Pan Jezus: [Łk.12.40]: I wy bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o takiej godzinie, której się nie spodziewacie.

I Ap.Paweł:
[I Tes.2.16-17]:16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.


To dopiero będzie wydarzenie. :-D


Pn lut 11, 2019 8:36 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dąb Abrahama w Biblii?
Gregor napisał(a):
pawel4323 napisał(a):
Nie mówię że w to wierzyłem bo ostatnio koniec świata internet zapowiadał raz na tydzień po prostu byłem ciekawy czy ma to jakieś podłoże Biblijne czy jest jakaś przepowiednia że jeśli to drzewo upadnie to koniec będzie bliski

Koniec świata zbliża się z każdym dniem, ale chrześcijanie powinni zwracać uwagę na inne, o wiele ważniejsze nadchodzące wydarzenie, o którym mówił Pan Jezus: [Łk.12.40]: I wy bądźcie gotowi, gdyż Syn Człowieczy przyjdzie o takiej godzinie, której się nie spodziewacie.

I Ap.Paweł:
[I Tes.2.16-17]:16. Gdyż sam Pan na dany rozkaz, na głos archanioła i trąby Bożej zstąpi z nieba; wtedy najpierw powstaną ci, którzy umarli w Chrystusie,
17. Potem my, którzy pozostaniemy przy życiu, razem z nimi porwani będziemy w obłokach w powietrze, na spotkanie Pana; i tak zawsze będziemy z Panem.


To dopiero będzie wydarzenie. :-D

No fajnie będzie 8)


Pn lut 11, 2019 8:49 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL