Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 3:32 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Wpływy symboli. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływy symboli.
Viridiana napisał(a):
Tak mnie natchnęło, żeby poruszyć ten temat.
Jak sądzicie, jaki wpływ mogą mieć symbole na naszą psychikę? (...)


Okładając na bok wpływ duchowy, chyba sporo zależy od tego, jak bardzo ma się plastyczną psychikę. Pewna grupa ludzi jest po prostu bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju bodźce w tym i na symbole. Dlaczego np. małe dzieci często boją się ciemności, a dorośli chyba raczej nie? Dlaczego niektórzy prawie wszędzie widzą diabła, a inni prawie nigdzie. Dlaczego jest tyle nerwic na tle religijnym?
-----------------
Dociekliwy napisał(a):
Moja koleżanka nosi czarną koszulkę z różowym jednorożcem. Nie każdy wie, że tak chodzą ateiści.


Nigdy bym nie zgadła 8O Raczej przypuściłabym, że ma to jakieś konotacje z 'Damą z jednorożcem'. Człowiek uczy się całe życie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dama_z_jednoro%C5%BCcem_(cykl_tapiserii)


Pt lut 08, 2019 5:13 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływy symboli.
No właśnie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewidzia ... ro%C5%BCec


Pt lut 08, 2019 4:13 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lis 22, 2018 6:41 pm
Posty: 149
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływy symboli.
Jednorożec nie jest też symbolem wyuzdania seksualnego? Lesbijki też czasami używają tego symbolu, maskotki i motywy różowego lub tęczowego jednorożca można spotkać na imprezach techno i electro.


Pt lut 08, 2019 5:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływy symboli.
Ludzie sami nadają znaczenie symbolom. Akurat jednorożce są obecnie bardzo popularne wśród dzieci, ale nie wiem jakie jest źródło tej popularności - może to od My Little Pony(?); wiele małych uczennic nosi przepaski na włosy z motywem rogu jednorożca. Ja bym nie wmawiała im, że chcą taką przepaską coś dziwnego zakomunikować światu.


Pt lut 08, 2019 6:28 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lis 22, 2018 6:41 pm
Posty: 149
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływy symboli.
Już wiem skąd wziął mi się ten jednorożec. Dzisiaj znowu minąłem takie ogłoszenie: http://przewodnikduchowy.pl/a/img/niebe ... -znaki.jpg

Przynajmniej z dwoma symbolami się utożsamiam. Ale politycznie i kulturowo. Gdybym sympatyzował z partią, która miałaby skrót M.O.T.Y.L. i używała wizerunku motylka tak jak pis orła czy psl koniczynki to nie miałoby to nic wspólnego z new agem.

Jeszcze komentarz. Symbol będący jednocześnie literą alfabetu i błyskawicą był używany również przez Szare Szeregi, a samo Schutzstaffel było elitarną organizacją gdzie okultystyczne wpływy Himmlera w zbiorowej wyobraźni są przesadzone, uznanie całej organizacji za zbrodniczą miało znaczenie polityczne dla zwycięzców wojny.


N lut 10, 2019 9:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływy symboli.
Beobachter napisał(a):
Jednorożec nie jest też symbolem wyuzdania seksualnego? Lesbijki też czasami używają tego symbolu, maskotki i motywy różowego lub tęczowego jednorożca można spotkać na imprezach techno i electro.


I pomyśleć, że jednorożec w sztuce dawnej to symbol 1) Chrystusa, 2) dziewictwa, 3) przedstawiany w poblizu (np. na kolanach, w objęciach) kobiety to symbol Maryi.


N lut 10, 2019 11:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływy symboli.
Terremoto napisał(a):
Beobachter napisał(a):
Jednorożec nie jest też symbolem wyuzdania seksualnego? Lesbijki też czasami używają tego symbolu, maskotki i motywy różowego lub tęczowego jednorożca można spotkać na imprezach techno i electro.


I pomyśleć, że jednorożec w sztuce dawnej to symbol 1) Chrystusa, 2) dziewictwa, 3) przedstawiany w poblizu (np. na kolanach, w objęciach) kobiety to symbol Maryi.


No właśnie! Dobrze, że tęczy nie ma na tym posterze z symbolami.


Pn lut 11, 2019 12:10 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływy symboli.
Normalna tęcza ma siedem kolorów: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo, fioletowy.

Tęcza LGBT ma sześć kolorów, bez indygo. Czyli obrali sobie trzy kolory główne (czerwony, żółty, niebieski) i trzy kolory poboczne (pomarańczowy, zielony, fioletowy) z tzw. palety barw.


Pn lut 11, 2019 5:12 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL