Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 16, 2024 11:08 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Zmartwychwstanie ciała (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Gregor napisał(a):
Dociekliwy napisał(a):
Tak Was czytam, ale nikt nie pisze, co to w ogóle znaczy, że Ciało Jezusa jest/nie jest skażone grzechem. Jest skażone grzechem, czyli co? Co ma to konkretnie oznaczać, że jest skażone grzechem, albo co ma oznaczać że nie jest.

A dusza Jezusa jest skażona grzechem? Myślę, że nie. A jeżeli dusza nie jest to i ciało również.

Wg mnie skażenie polega na tym, że przyjął je od człowieka, a każdy człowiek rodzi się ze skażoną naturą [Rzym.3.23; 5.12], co potwierdza fakt, że ciała ludzi są śmiertelne.

Pan Jezus jako istota duchowa przyjął ograniczenie ciała aby doświadczyć tego wszystkiego co my. Sam w duchu był święty, ale przyoblekł się w skażone grzechem i jego konsekwencjami ciało, choć sam grzechu nie popełnił.


Ciało Jezusa umarło - to prawda. Problem polega na tym czy to oznacza, że ciało Chrystusa było skażone grzechem pierworodnym. Myślę, że to nie ma znaczenia. Tak czy siak Jezus starzał się i umarł. Jego ciało było śmiertelne. Dusza Jezusa zstąpiła do Otchłani, a następnie połączyła się z powrotem z ciałem Jezusa. To połączenie spowodowało, że ciało zmartwychwstało i przybrało trochę inny wygląd. Jezus wyglądał młodziej niż przed śmiercią. Uczniowie mieli problem z rozpoznaniem Go, bo wyglądał młodo. W Niebie nie ma starości i wszyscy wyglądają na 20 lat. To Bóg pozwolił na ponowne połączenie się duszy i ciała Jezusa (ewentualnie Jezus sam sobie na to pozwolił - wiadomo - Trójca Święta). Dodatkowo ciało Jezusa nie było ograniczone prawami fizyki. Jadł, ale też pojawiał się i znikał pomimo zamkniętych drzwi. Jezus dał przykład i pokazał jak ciała zmienią się w Dniu Sądu Ostatecznego. Myślę, że nie ma to żadnego znaczenia czy ziemskie ciało Jezusa od poczęcia do zmartwychwstania było skażone grzechem pierworodnym. Nie bardzo rozumiem co by to zmieniło. Teraz nowe przemienione ciało Jezusa jest w Niebie, a liczy się chyba tylko efekt końcowy.

Należy odpowiedzieć na pytanie jaki skutek ma skażenie ciała grzechem pierworodnym. Jeżeli chodzi tylko o starzenie się i umieranie to Jezus był objęty grzechem pierworodnym (który i tak został zgładzony z chwilą chrztu w Jordanie). Jeżeli grzech pierworodny to coś więcej, to Jezus nie był objęty grzechem pierworodnym. Od momentu chrztu każdy człowiek przestaje być grzesznikiem a staje się dzieckiem Bożym popełniającym głupstwa (za ks. Henrykiem Zielińskim).

PS. Po Paruzji będziemy mieli dokładnie te same ciała, które mamy teraz, tylko przemienione. Wygląd będzie ten sam, tylko pozbawiony skaz (tatuaży, pojawią się nogi jeżeli ktoś nie miał itd.).


Wt sty 15, 2019 4:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3961
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
sahcim napisał(a):
Po pierwsze, prosiłem cię o odpowiedź(wyjaśnienie), który z „elementów składowych” z martwych powstanie, jeżeli twierdzisz, że ciało będzie stworzone(czyli powołane do istnienia z nicości)...możesz odpowiedzieć czy nie ?

Nie rozumiemy się, bo myślimy w różnych kategoriach. Ty obracasz się wokół materii i ponownego przekształcenia jej w żywe ciało.
Ja mówię o ciele duchowym, które otrzymamy w miejsce martwego ziemskiego i powstaniemy do życia w takim ciele.
sahcim napisał(a):
Zniszczenie ciała o którym mówi KKK, to nie anihilacja materii tegoż ciała(jak ty postulujesz) zatem do tego aby powstało z martwych nie potrzeba stwarzać z nicości materii składającej się na to ciało ale przekształcić(patrz Flp 3:21) istniejącą w chwalebną...

Czyli uważasz, że Twoje ciało zostanie ulepione ponownie z prochu ziemi?
sahcim napisał(a):
Aha...czyli wg ciebie to Niebo jest źródłem materii...hmm...a mówiłeś że Bóg STWORZY nowe ciała...czyżbyś nie rozumiał co dla chrześcijanina znaczy słowo „stworzyć” ?? Polecam się dokształcić, a nie używać słów, których znaczenia się nie rozumie...

Dzięki za sugestię, ale popełniasz podstawowy błąd. Niebo to świat duchowy, a nie materialny. Niebo nie jest źródłem materii tylko Bóg jest źródłem stworzenia tych ciał.
Ciało duchowe to coś nie z tej ziemi i mimo podobieństwa ( ciało, kości) każda cząstka ma w sobie nieśmiertelność.
Z czego jest ono stworzone to już sprawa Pana Boga, ale na pewno nie jest z "materii" takiej jaką znamy na ziemi.
Aniołowie przybierają postać cielesną, ale to nie są ciała z materii ziemskiej.
Yarpen Zirgin napisał(a):
A teraz napisz mi gdzie widzisz wskrzeszenie lub zmartwychwstanie w wymianie starego martwego ciała na nowe żywe?

Wskrzeszając Bóg przywraca nas do życia w ciele.To jest istota sprawy. Kwestie "techniczne" są wg mnie drugorzędne i nie ma co tu kruszyć kopii.
Ja uważam tak, a Wy inaczej i tyle, a przyszłość pokaże prawdę i tak.

Dociekliwy napisał(a):
Teraz nowe przemienione ciało Jezusa jest w Niebie, a liczy się chyba tylko efekt końcowy.

Tu się z Tobą zgadzam.
Ciało ziemskie posłużyło w dziele zbawienia, a wieczną rzeczywistością jest zmartwychwstały Jezus Chrystus.

Spieranie się o ciało Pana Jezusa czy o nasze przyszłe ciała nie ma większego sensu.
Jaka jest prawda przyszłość pokaże. ;)


Wt sty 15, 2019 9:22 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 11:44 am
Posty: 818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Jak będzie wyglądało zmartwychwstanie?
Czy to będzie tak, że groby się otworzą i umarli wyjdą już w przemienionych ciałach? A co z żywymi, którzy doczekają Paruzji? W którym momencie nastąpi faktyczny koniec świata, czyli zniszczenie Ziemi i Wszechświata (świata materialnego)? Jak będzie to według Was wyglądało? Wszechświat po prostu przestanie istnieć w jednej sekundzie, czy koniec będzie trwał jakiś dłuższy czas? Jakie będą znaki przed końcem zapewniające ludzkość, że to już blisko? W końcu gdzieś na świecie ciągle dzieje się coś złego.


Wt sty 15, 2019 9:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
A teraz napisz mi gdzie widzisz wskrzeszenie lub zmartwychwstanie w wymianie starego martwego ciała na nowe żywe?

Wskrzeszając Bóg przywraca nas do życia w ciele.To jest istota sprawy. Kwestie "techniczne" są wg mnie drugorzędne i nie ma co tu kruszyć kopii.

Nie, proszę pana. Kwestie "techniczne" są tu pierwszoplanowe, bo w Piśmie Świętym mamy nauczanie o zmartwychwstaniu/wskrzeszeniu, czyli przywróceniu do życia naszych martwych ciał, a nie obdarowaniu żyjącymi w miejsce martwych.
Kolejny raz głosisz własną Ewangelię, a nie tą, którą mamy od Apostołów. :(


Wt sty 15, 2019 11:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Po pierwsze, prosiłem cię o odpowiedź(wyjaśnienie), który z „elementów składowych” z martwych powstanie, jeżeli twierdzisz, że ciało będzie stworzone(czyli powołane do istnienia z nicości)...możesz odpowiedzieć czy nie ?

Nie rozumiemy się, bo myślimy w różnych kategoriach.
Owszem...gdyż ty myślisz jakby tylko uniknąć odpowiedzi na moje pytanie: który z „elementów składowych” powstanie z martwych przy ZMARTWYCHSTANIU CIAŁ...?
Cytuj:
Ty obracasz się wokół materii i ponownego przekształcenia jej w żywe ciało.
Czyli obracam się w zgodzie z Ap. Pawłem piszącym w Flp 3:8 który przekształci ciało naszego poniżenia, aby stało się w swej postaci podobne ciału Jego chwały, według działania, w którym jest On także w stanie poddać sobie wszystko.
Cytuj:
Ja mówię o ciele duchowym, które otrzymamy w miejsce martwego ziemskiego i powstaniemy do życia w takim ciele.
To, że ty sugerujesz, że słowo zmartwychstanie ciała oznacza stworzenie(z nicości) innego ciała, to twój autorski wymysł, a nie nauka apostolska...patrz Flp 3:8
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Zniszczenie ciała o którym mówi KKK, to nie anihilacja materii tegoż ciała(jak ty postulujesz) zatem do tego aby powstało z martwych nie potrzeba stwarzać z nicości materii składającej się na to ciało ale przekształcić(patrz Flp 3:21) istniejącą w chwalebną...
Czyli uważasz, że Twoje ciało zostanie ulepione ponownie z prochu ziemi?
Nie przekręcaj moich słów i słów Biblii, które przytaczałem...Apostoł Paweł jasno i wyraźnie mówi o przekształceniu ciała naszego ponizenia (śmiertelnego) w chwalebne(nieśmiertelne)...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Aha...czyli wg ciebie to Niebo jest źródłem materii...hmm...a mówiłeś że Bóg STWORZY nowe ciała...czyżbyś nie rozumiał co dla chrześcijanina znaczy słowo „stworzyć” ?? Polecam się dokształcić, a nie używać słów, których znaczenia się nie rozumie...
Dzięki za sugestię, ale popełniasz podstawowy błąd. Niebo to świat duchowy, a nie materialny.
Czyli co...chwalebne ciało Chrystusa po zmartwychstaniu w którym wstąpił do Nieba nie jest wg ciebie tym samym ciałem, które dotykali Apostołowie i o którym Chrystus sam mówił: Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam (Łk 24:39) ??
Cytuj:
Niebo nie jest źródłem materii tylko Bóg jest źródłem stworzenia tych ciał.
No więc teraz wskaż w Biblii miejsce gdzie jest napisane, że Bóg stworzy nowe ciała, a nie jak pisze Ap. Paweł przekształci ciała naszego poniżenia(czyli śmiertelne) aby stały się w swej postaci podobne ciału Chrystusowej chwały[/i][/b]...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt sty 15, 2019 11:32 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Sajmon napisał(a):
Gregor napisał(a):
...


Ponawiam prośbę: Zacytuj fragment Pisma świętego, w którym zapisano naukę, że "ciało Jezusa było skażone grzechem"


Nie oczekuj od protestanta że udowodni Biblijne jakiekolwiek swoje tezy. No ale na powyższym przykładzie widzimy do czego prowadzi odrzucenie Magisterium Kościoła ;(


Śr sty 16, 2019 12:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3961
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Quinque napisał(a):
Sajmon napisał(a):
Gregor napisał(a):
...


Ponawiam prośbę: Zacytuj fragment Pisma świętego, w którym zapisano naukę, że "ciało Jezusa było skażone grzechem"


Nie oczekuj od protestanta że udowodni Biblijne jakiekolwiek swoje tezy. No ale na powyższym przykładzie widzimy do czego prowadzi odrzucenie Magisterium Kościoła ;(

Napisalem o tym na poprzedniej stronie więc sobie z Sajmonem poczytajcie.


Śr sty 16, 2019 2:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
I co z tego, że pisałeś, skoro w Biblii jest inna nauka?


Śr sty 16, 2019 2:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3961
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie, proszę pana. Kwestie "techniczne" są tu pierwszoplanowe, bo w Piśmie Świętym mamy nauczanie o zmartwychwstaniu/wskrzeszeniu, czyli przywróceniu do życia naszych martwych ciał, a nie obdarowaniu żyjącymi w miejsce martwych.

No cóż ja odczytuję Pismo inaczej.
Poza tym kto Ci każe wierzyć inaczej?
Ja wyraziłem tylko swoje zdanie w tej kwestii. Ty się z nim nie zgadzasz i przyjmuję to do wiadomości.
To co miałem do napisania w oparciu o Pismo już napisałem i nie mam nic więcej do powiedzenia w tej sprawie.
sahcim napisał(a):
Czyli obracam się w zgodzie z Ap. Pawłem piszącym w Flp 3:8 który przekształci ciało naszego poniżenia, aby stało się w swej postaci podobne ciału Jego chwały, według działania, w którym jest On także w stanie poddać sobie wszystko.

Ja też [II Kor.5.2]:Dlatego też w tym doczesnym /namiocie/ wzdychamy, pragnąc przyoblec się w domostwo nasze, które jest z nieba,
sahcim napisał(a):
To, że ty sugerujesz, że słowo zmartwychstanie ciała oznacza stworzenie(z nicości) innego ciała, to twój autorski wymysł, a nie nauka apostolska...patrz Flp 3:8
Chyba podałeś błędne namiary.
To co twierdzę opieram na konkretnych fragmentach Pisma.
sahcim napisał(a):
Nie przekręcaj moich słów i słów Biblii, które przytaczałem...Apostoł Paweł jasno i wyraźnie mówi o przekształceniu ciała naszego ponizenia (śmiertelnego) w chwalebne(nieśmiertelne)...

Skoro ono się po śmierci rozpadnie, to z czego będzie utworzone na nowo? Z prochu ziemi czy chwalebnej materii nie z tej ziemi :?:
sahcim napisał(a):
Czyli co...chwalebne ciało Chrystusa po zmartwychstaniu w którym wstąpił do Nieba nie jest wg ciebie tym samym ciałem, które dotykali Apostołowie i o którym Chrystus sam mówił: Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam (Łk 24:39) ??

Przecież Ci już o tym pisałem:
Cytuj:
Ciało duchowe to coś nie z tej ziemi i mimo podobieństwa ( ciało, kości) każda cząstka ma w sobie nieśmiertelność.
Z czego jest ono stworzone to już sprawa Pana Boga, ale na pewno nie jest z "materii" takiej jaką znamy na ziemi.
Aniołowie przybierają postać cielesną, ale to nie są ciała z materii ziemskiej.

sahcim napisał(a):
No więc teraz wskaż w Biblii miejsce gdzie jest napisane, że Bóg stworzy nowe ciała, a nie jak pisze Ap. Paweł przekształci ciała naszego poniżenia(czyli śmiertelne) aby stały się w swej postaci podobne ciału Chrystusowej chwały

Rety już o tym pisałem, ale ostatni raz przytoczę, bo zamierzam zakończyć tą dyskusję - kręcimy się w kółko i nic z tego nie wynika.
[I Kor.15.44,46-49]:44 Sieje się ciało cielesne, bywa wzbudzone ciało duchowe. Jeżeli jest ciało cielesne, to jest także ciało duchowe.47 Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba.
48 Jaki był ziemski człowiek, tacy są i ziemscy ludzie; jaki jest niebieski człowiek, tacy są i niebiescy.
49 Przeto jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak będziemy też nosili obraz niebieskiego człowieka.


[II Kor. 5.1-2]:1. Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem, się rozpadnie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny.
2 Dlatego też w tym doczesnym wzdychamy, pragnąc przyoblec się w domostwo nasze, które jest z nieba,


Nowe ciała będą doskonałe i jako takie będą darem o Boga, a na temat doskonałych darów czytamy [Jak.1.17]:Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości; u niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia.
To samo dotyczy nowych niebiańskich ciał - dar z góry od Ojca światłości.

Dociekliwy napisał(a):
Czy to będzie tak, że groby się otworzą i umarli wyjdą już w przemienionych ciałach? A co z żywymi, którzy doczekają Paruzji?

Odpowiedź masz tu: [I Kor.15.52]:W jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni.
Dociekliwy napisał(a):
W którym momencie nastąpi faktyczny koniec świata, czyli zniszczenie Ziemi i Wszechświata (świata materialnego)? Jak będzie to według Was wyglądało? Wszechświat po prostu przestanie istnieć w jednej sekundzie, czy koniec będzie trwał jakiś dłuższy czas? Jakie będą znaki przed końcem zapewniające ludzkość, że to już blisko? W końcu gdzieś na świecie ciągle dzieje się coś złego.

Polecam lekturę Nowego testamentu tam są informacje na ten temat.


Śr sty 16, 2019 4:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie, proszę pana. Kwestie "techniczne" są tu pierwszoplanowe, bo w Piśmie Świętym mamy nauczanie o zmartwychwstaniu/wskrzeszeniu, czyli przywróceniu do życia naszych martwych ciał, a nie obdarowaniu żyjącymi w miejsce martwych.

No cóż ja odczytuję Pismo inaczej.

Jeżeli tam, gdzie jest mowa o zmartwychwstaniu/wskrzeszeniu Ty widzisz "Bóg da nam nowe żywe ciała w miejsce starych martwych", to znaczy, że nie czytasz Biblii, tylko wmawiasz sobie, iż tam jest taka nauka.

Cytuj:
Ja wyraziłem tylko swoje zdanie w tej kwestii. Ty się z nim nie zgadzasz i przyjmuję to do wiadomości.

Przyjmij lepiej do wiadomości, że w Biblii zapisano coś innego na ten temat, a potem skoryguj swoje poglądy zgodnie z nauczaniem przekazanym przez Apostołów.

Cytuj:
To co miałem do napisania w oparciu o Pismo już napisałem i nie mam nic więcej do powiedzenia w tej sprawie.

No tak: "Jak Biblia przeczy temu, w co wierzę, to tym gorzej dla niej." :(


Śr sty 16, 2019 4:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3961
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jeżeli tam, gdzie jest mowa o zmartwychwstaniu/wskrzeszeniu Ty widzisz "Bóg da nam nowe żywe ciała w miejsce starych martwych", to znaczy, że nie czytasz Biblii, tylko wmawiasz sobie, iż tam jest taka nauka.

A może znaczy to, że dostrzegam tam coś więcej niż Ty możesz wyczytać?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przyjmij lepiej do wiadomości, że w Biblii zapisano coś innego na ten temat, a potem skoryguj swoje poglądy zgodnie z nauczaniem przekazanym przez Apostołów.

I mówi to osoba, która wbrew nauczania Ap. Piotra [Dz.2. 29-30] twierdzi, że Dawid nie był prorokiem, bo mu jacyś bibliści tak powiedzieli. :D
Rzeczywiście trzymasz się nauczania apostolskiego.
Yarpen Zirgin napisał(a):
No tak: "Jak Biblia przeczy temu, w co wierzę, to tym gorzej dla niej."

No w końcu padło Twoje wyznanie wiary, bo przecież Biblia nie jest Twoim najwyższym autorytetem.

Pozostań więc przy swoim przekonaniu, a ja pozostanę przy swoim .
I to by było na tyle w tym temacie z mojej strony.


Śr sty 16, 2019 8:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jeżeli tam, gdzie jest mowa o zmartwychwstaniu/wskrzeszeniu Ty widzisz "Bóg da nam nowe żywe ciała w miejsce starych martwych", to znaczy, że nie czytasz Biblii, tylko wmawiasz sobie, iż tam jest taka nauka.

A może znaczy to, że dostrzegam tam coś więcej niż Ty możesz wyczytać?

Nie. To znaczy, że głosisz to, co sobie wymyśliłeś, a nie Ewangelię przekazaną nam przez Apostołów, bo oni uczyli o zmartwychwstaniu, a nie zamianie ciał z martwych na żywe.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przyjmij lepiej do wiadomości, że w Biblii zapisano coś innego na ten temat, a potem skoryguj swoje poglądy zgodnie z nauczaniem przekazanym przez Apostołów.

I mówi to osoba, która (...)

Personalnymi wycieczkami w moją stronę nie zmienisz niczego w tym, iż głosisz inne nauki niż te, które mamy od Apostołów.

Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
No tak: "Jak Biblia przeczy temu, w co wierzę, to tym gorzej dla niej."

No w końcu padło Twoje wyznanie wiary, bo przecież Biblia nie jest Twoim najwyższym autorytetem.

To Twoje wyznanie wiary, bo wiele razy pokazałeś, że przedkładasz własne przekonania nad to, co jest zapisane w Piśmie Świętym (ostatnio np. w kwestii zmartwychwstania).

Cytuj:
Pozostań przy swoim przekonaniu, a ja pozostanę przy swoim .

Typowy dla Ciebie unik jak się okazuje, że w Piśmie Świętym jest inna nauka niż wyznawana przez Ciebie.


Śr sty 16, 2019 8:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Czyli obracam się w zgodzie z Ap. Pawłem piszącym w Flp 3:8 który przekształci ciało naszego poniżenia, aby stało się w swej postaci podobne ciału Jego chwały, według działania, w którym jest On także w stanie poddać sobie wszystko.

Ja też [II Kor.5.2]:Dlatego też w tym doczesnym /namiocie/ wzdychamy, pragnąc przyoblec się w domostwo nasze, które jest z nieba,
Gdyby Ap. Paweł pisząc przytoczone przez ciebie słowa miał na myśli tak jak ty jeden z „elementów składowych” a nie życie w całości jak prorok Izajasz(patrz Iz 38:12), to zaprzeczał by temu co pisał zarówno do Flp 3:21 jak i do Rzym 8:11 Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha. zatem niestety Gregorze ale nie obracasz się w zgodzie z Ap Pawłem...
Cytuj:
Chyba podałeś błędne namiary.
Racja...Ap Paweł o przekształceniu(a nie stworzeniu) naszych doczesnych ciał w chwalebne pisze w Flp 3:21
Cytuj:
To co twierdzę opieram na konkretnych fragmentach Pisma.
Gdyby tak było, to wskazał byś który z tych „elementów składowych” z martwych powstanie...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie przekręcaj moich słów i słów Biblii, które przytaczałem...Apostoł Paweł jasno i wyraźnie mówi o przekształceniu ciała naszego ponizenia (śmiertelnego) w chwalebne(nieśmiertelne)...
Skoro ono się po śmierci rozpadnie, to z czego będzie utworzone na nowo?
I znowu to samo pomimo iż masz napisane wyraźnie o przekształceniu(przywróceniu do życia) tego co śmiertelne...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Czyli co...chwalebne ciało Chrystusa po zmartwychstaniu w którym wstąpił do Nieba nie jest wg ciebie tym samym ciałem, które dotykali Apostołowie i o którym Chrystus sam mówił: Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam (Łk 24:39) ??

Przecież Ci już o tym pisałem:
Cytuj:
Ciało duchowe to coś nie z tej ziemi i mimo podobieństwa ( ciało, kości) każda cząstka ma w sobie nieśmiertelność.
Owszem, ciało naszego poniżenia(śmiertelne) po PRZEKSZTAŁCENIU(Flp 3:21) ma nieśmiertelność gdyż jest ożywiane u] mocą mieszkającego w was swego Ducha[/u](Rzym 8:11)
Cytuj:
Z czego jest ono stworzone to już sprawa Pana Boga
Gdyby było stworzone, to Ap Paweł nie pisał by o przekształceniu(przywróceniu do życia) ciała śmiertelnego...
Ps...kwestia anielskich objawień nie podchodzi pod omawiany przrz nas temat gdyż żaden z aniolow nigdy nie wcielił się ludzką naturę...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No więc teraz wskaż w Biblii miejsce gdzie jest napisane, że Bóg stworzy nowe ciała, a nie jak pisze Ap. Paweł przekształci ciała naszego poniżenia(czyli śmiertelne) aby stały się w swej postaci podobne ciału Chrystusowej chwały

Rety już o tym pisałem, ale ostatni raz przytoczę, bo zamierzam zakończyć tą dyskusję - kręcimy się w kółko i nic z tego nie wynika.
[I Kor.15.44,46-49]:44 Sieje się ciało cielesne, bywa wzbudzone ciało duchowe.
I znowu zatrzymajmy się przy słowie WZBUDZONE...
Gdzie ty tutaj widzisz geniuszu coś nt stworzenia?
Jak nie rozumiesz co znaczy słowo WZBUDZIĆ, to zajrzyj do Biblii (Rzym 8:11) i zobacz Jeśli zaś Duch Tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, to Ten, który Pomazańca z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez swego Ducha, który mieszka w was.
Czy na poczatku Biblii masz geniuszu manipulacji napisane, że Bóg wzbudzał z martwych czy że stwarzał z nicości... ??
Cytuj:
ciąg dalszy cytatu...Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba.
48 Jaki był ziemski człowiek, tacy są i ziemscy ludzie; jaki jest niebieski człowiek, tacy są i niebiescy.
49 Przeto jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak będziemy też nosili obraz niebieskiego człowieka.
Gdyby w tej części wypowiedzi Pawła chodziło mu o to, co tobie(tzn o ciało jako jeden z „elementów składowych”), to nie pisał by o człowieku jako całości...Ciało duchowe wg Pawła, to ciało, które będąc śmiertelne zostało przemienione w nieśmiertelne gdyż jest już ożywiane mocą z Nieba czyli Duchem Świętym(patrz Rzy 8:11)
Cytuj:
kolejny cytat: [II Kor. 5.1-2]:1. Wiemy bowiem, że jeśli ten namiot, który jest naszym ziemskim mieszkaniem, się rozpadnie, mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny.
2 Dlatego też w tym doczesnym wzdychamy, pragnąc przyoblec się w domostwo nasze, które jest z nieba,
I gdzie tutaj masz coś o stworzeniu geniuszu manipulacji...? Miałeś wskazać gdzie w Biblii jest napisane o stwarzaniu ciał, a cytatach przytoczonych przez ciebie jest o [b]WZBUDZANIU Z MARTWYCH[b] albo o „domostwie naszym z nieba” czyli o naszym nowym życiu z nieba czyli życiu ożywianym mocą z Nieba - Duchem Świętym...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr sty 16, 2019 10:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3961
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
sahcim napisał(a):
Gdyby Ap. Paweł pisząc przytoczone przez ciebie słowa miał na myśli tak jak ty jeden z „elementów składowych” a nie życie w całości jak prorok Izajasz(patrz Iz 38:12), to zaprzeczał by temu co pisał zarówno do Flp 3:21 jak i do Rzym 8:11 Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha. zatem niestety Gregorze ale nie obracasz się w zgodzie z Ap Pawłem...

Ewidentnie wg mnie Ap.Paweł pisze tylko o ciele, a nie o ciele i duchu jako życiu w całości. Niestety wg mnie naciągasz jego wypowiedź, co można zestawić właśnie z [ Rzym.8.11]:Jeśli jednak Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu, jednak duch jest żywy przez usprawiedliwienie.
Ap. Paweł robi tu wyraźne rozróżnienie. Piszesz więc w sprzeczności z apostołem.
sahcim napisał(a):
Racja...Ap Paweł o przekształceniu(a nie stworzeniu) naszych doczesnych ciał w chwalebne pisze w Flp 3:21

Trzeba czytać w szerszym kontekście - wtedy ogarniasz całość tematu.
sahcim napisał(a):
Gdyby tak było, to wskazał byś który z tych „elementów składowych” z martwych powstanie...

Powstanie nowe ciało w miejsce starego, które umarło, ale to będzie ciało otrzymane z nieba - nie wiem ile razy to już pisałem.
sahcim napisał(a):
I gdzie tutaj masz coś o stworzeniu geniuszu manipulacji...? Miałeś wskazać gdzie w Biblii jest napisane o stwarzaniu ciał, a cytatach przytoczonych przez ciebie jest o WZBUDZANIU Z MARTWYCH[b] albo o „domostwie naszym z nieba” czyli o naszym nowym życiu z nieba czyli życiu ożywianym mocą z Nieba - Duchem Świętym...

Właśnie te fragmenty o tym mówią: [b]człowiek z nieba, noszenie obrazu niebiańskiego człowieka w miejsce ziemskiego, przyoblec się w domostwo z nieba
i jeszcze raz powtórzę, że nowe ciała to dar od Boga, a o darach czytamy [Jak.1.17]:Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości; u niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia.
Dotyczy to również nowych ciał - [u]z góry od Ojca światłości
. W tych ciałach powstaną święci do życia.

Tak uważam i powiedziałem już wszystko na ten temat, a przyszłość i tak pokaże jaka jest prawda, więc nie widzę konieczności spierania się dalej.

Ty uważasz tak, a ja inaczej więc poczekajmy na finał. ;)


Cz sty 17, 2019 2:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zmartwychwstanie ciała (wydzielony)
Mam prośbę: Przestań okłamywać ludzi, że głosisz to, co przekazali Apostołowie, a zacznij żyć w prawdzie i uczciwie mów, że masz własną Ewangelię.


Cz sty 17, 2019 10:07 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL