Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 8:41 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 321 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
 Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Tak wiem - od chwili nowego narodzenia. Czyli chrztu ?

Od chwili usprawiedliwienia/zbawienia i otrzymania daru życia wiecznego na podstawie wiary.

A teraz przytocz stosowny fragment Pisma Świętego, w którym zapisano tę naukę.

[Rzym.5.1]:Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa,

[Ef.2.8]:Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;

[Rzym.9.10]:9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz. 10. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.

[I Jana 5.11-13]:11. A takie jest to świadectwo, że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego.
12. Kto ma syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.
13. To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.


[Jana 6.47]:Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, kto wierzy we mnie, ma żywot wieczny.

pozostawiam do rozważenia


So lis 03, 2018 1:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor napisał(a):
pozostawiam do rozważenia

Bardzo slusznie. Rozwazanie (szczegolnie pod natchnieniem Ducha Sw) moze prowadzic do roznych wnioskow. Np do tego, ze kazdy z nas wierzy w jakis swoj obraz Boga. Ktory nie koniecznie pokrywa sie ze stanem faktycznym.
I moze sie okazac ze tak wlasciwie to sie wierzy w siebie.


So lis 03, 2018 3:06 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor napisał(a):
Po owocach poznaje się drzewo, więc warto spojrzeć w historię i zobaczyć jakie to owoce przynosiły te jedyne i prawdziwe kościoły i jakie przynoszą dzisiaj, jakie wydają świadectwo poprzez swoje postepowanie.


Chociaż Kościół Katolicki ma sporo na sumieniu i zdaję sobie z tego sprawę, nie podważam tego, to jednak można też zauważyć, że owocem głównych zasad protestantyzmu w czytaniu Biblii jest to, że istnieje teraz chyba coś koło 40000 denominacji protestanckich, co może znaczyć, że te zasady się nie sprawdzają.


So lis 03, 2018 11:10 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2018 4:51 pm
Posty: 294
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Cytuj:
Gregor napisał:
Jedność nastąpi, kiedy przestaniemy się chować w swoich kościołach jak w fortecach i zaczniemy żyć prawdziwą społecznością z żywym Jezusem Chrystusem - Głową Kościoła, po który przyjdzie.

Drogi Gregorze. Rozumiem że to wszystko o czym piszesz jest jakąś piękną ideą, metaforą, która nadaje kierunek Twojemu życiu. To bardzo dobrze. Wychodzenie ze swoich kościołów można rozumieć tylko metaforycznie, bo w praktyce nie miałoby to żadnego sensu. Piękna, utopijna teoria.
Zostańmy już w tych swoich kościołach i przestańmy się czarować. Tak będzie najlepiej.
A tak na marginesie...
Jak Ty to robisz, że tak na każde zawołanie masz błyskawicznie takie mnóstwo odpowiednich cytatów? Masz je podkreślone odpowiednimi kolorami i pogrupowane tematycznie? W ogóle to wydaje mi się, że jeden lub dwa cytaty są w każdej dyskusji bardzo pożyteczne, natomiast duże ich ilości dyskusję psują. Zwalniają od myślenia. Nie wiedząc co napisać wyręczamy się tym, co już dawno powiedzieli inni. Dyskusja przestaje być dyskusją, staje się strzelaniem do siebie cytatami. Jest to po prostu pójście na łatwiznę.
No więc tyle na ten temat. Zupełnie mnie nie przekonałeś a raczej wręcz zniechęciłeś. Nie masz zdolności dydaktycznych :-)


N lis 04, 2018 11:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Viridiana napisał(a):
Chociaż Kościół Katolicki ma sporo na sumieniu i zdaję sobie z tego sprawę, nie podważam tego, to jednak można też zauważyć, że owocem głównych zasad protestantyzmu w czytaniu Biblii jest to, że istnieje teraz chyba coś koło 40000 denominacji protestanckich, co może znaczyć, że te zasady się nie sprawdzają.

Viridiana, małe sprostowanie. To ludzie należący do Kościoła mają sporo na sumieniu, a nie Kościół.


N lis 04, 2018 12:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Gregor napisał(a):
Od chwili usprawiedliwienia/zbawienia i otrzymania daru życia wiecznego na podstawie wiary.

A teraz przytocz stosowny fragment Pisma Świętego, w którym zapisano tę naukę.

[ciach]
pozostawiam do rozważenia

Nie na temat. Prosiłem o przytoczenie fragmentu Biblii, w którym zapisano, że narodzenie na nowo dokonuje się w "chwili usprawiedliwienia/zbawienia i otrzymania daru życia wiecznego na podstawie wiary".


N lis 04, 2018 12:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie na temat. Prosiłem o przytoczenie fragmentu Biblii, w którym zapisano, że narodzenie na nowo dokonuje się w "chwili usprawiedliwienia/zbawienia i otrzymania daru życia wiecznego na podstawie wiary".

Dla mnie właśnie one o tym mówią.
Jeśli z tych fragmentów tego nie odczytujesz to nic na to nie poradzę.
Ułożyłem je w logiczny ciąg, ale czy to dostrzegasz to już nie moja sprawa.
Robert55 napisał(a):
Zostańmy już w tych swoich kościołach i przestańmy się czarować. Tak będzie najlepiej.

Ależ oczywiście, bo denominacje nie mają żadnego znaczenia.
Znaczenie ma to kim jesteś w Bożych oczach - Jego dzieckiem czy nie?
Robert55 napisał(a):
Jak Ty to robisz, że tak na każde zawołanie masz błyskawicznie takie mnóstwo odpowiednich cytatów? Masz je podkreślone odpowiednimi kolorami i pogrupowane tematycznie?

To tylko kwestia czasu jaki w życiu poświęcasz na czytanie Pisma. W trakcie dyskusji takie czy inne fragmenty przychodzą na pamięć same.
Robert55 napisał(a):
W ogóle to wydaje mi się, że jeden lub dwa cytaty są w każdej dyskusji bardzo pożyteczne, natomiast duże ich ilości dyskusję psują. Zwalniają od myślenia. Nie wiedząc co napisać wyręczamy się tym, co już dawno powiedzieli inni. Dyskusja przestaje być dyskusją, staje się strzelaniem do siebie cytatami. Jest to po prostu pójście na łatwiznę.

Przytoczyłem więcej fragmentów na prośbę Yarpena, aby pokazać na czym opieram swoje zdanie.
Trochę to kuriozalne, ale ciągle oczekuje się tutaj poparcia swoich przekonań cytatami, a potem stwierdza się, że one niczego nie wnoszą. :mrgreen:
Robert55 napisał(a):
Zupełnie mnie nie przekonałeś a raczej wręcz zniechęciłeś. Nie masz zdolności dydaktycznych

Nie miałem zamiaru Cię przekonać - wyrażam tylko swoje zdanie.
Zdolności dydaktyczne potrzebne są w nauczaniu, a ja tej profesji nie uprawiam na tym forum. ;)
Viridiana napisał(a):
Chociaż Kościół Katolicki ma sporo na sumieniu i zdaję sobie z tego sprawę, nie podważam tego, to jednak można też zauważyć, że owocem głównych zasad protestantyzmu w czytaniu Biblii jest to, że istnieje teraz chyba coś koło 40000 denominacji protestanckich, co może znaczyć, że te zasady się nie sprawdzają.

Wg mnie ilość denominacji protestanckich świadczy tym, o czym pisał Ap. Paweł [I Kor.1.12-13].
Z resztą Twój kościół też nadał sobie przydomek "rzymski".
Czy Jezus powołał Kościół rzymski czy swój?


Pn lis 05, 2018 12:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie na temat. Prosiłem o przytoczenie fragmentu Biblii, w którym zapisano, że narodzenie na nowo dokonuje się w "chwili usprawiedliwienia/zbawienia i otrzymania daru życia wiecznego na podstawie wiary".

Dla mnie właśnie one o tym mówią.

Mnie zaś interesuje to, o czym rzeczywiście mówią, a żaden z nich nie odnosi się do narodzenia na nowo.

Cytuj:
Jeśli z tych fragmentów tego nie odczytujesz to nic na to nie poradzę.

No przykro mi, ale nie potrafię zobaczyć tego, co nie istnieje. Z tego wniosek, iż zaprezentowałeś naukę wymyśloną przez siebie, co do której wmawiasz innym, że rzekomo pochodzi od Apostołów.


Pn lis 05, 2018 9:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mnie zaś interesuje to, o czym rzeczywiście mówią, a żaden z nich nie odnosi się do narodzenia na nowo.

Ja mam inne zdanie w tej kwestii niż Ty.
Yarpen Zirgin napisał(a):
No przykro mi, ale nie potrafię zobaczyć tego, co nie istnieje. Z tego wniosek, iż zaprezentowałeś naukę wymyśloną przez siebie, co do której wmawiasz innym, że rzekomo pochodzi od Apostołów.

Zaprezentowałem to co uważam na podstawie konkretnych fragmentów.
Jeśli Ty nie jesteś w stanie z nich wyczytać tego o czym pisałem to już nie moja rzecz. Ja nie mam z tym problemu.


Pn lis 05, 2018 12:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mnie zaś interesuje to, o czym rzeczywiście mówią, a żaden z nich nie odnosi się do narodzenia na nowo.

Ja mam inne zdanie w tej kwestii niż Ty.

Liczą się fakty, a nie Twoje opinie. Zaś jaki koń jest każdy widzi: Te fragmenty nie dotyczą narodzenia na nowo.

Yarpen Zirgin napisał(a):
No przykro mi, ale nie potrafię zobaczyć tego, co nie istnieje. Z tego wniosek, iż zaprezentowałeś naukę wymyśloną przez siebie, co do której wmawiasz innym, że rzekomo pochodzi od Apostołów.

Zaprezentowałem to co uważam (...)[/quote]
Ja zaś pytałem o to, co jest zapisane w Biblii, a nie Twoje przekonania, że jest w niej zawarte.


Pn lis 05, 2018 12:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Liczą się fakty, a nie Twoje opinie. Zaś jaki koń jest każdy widzi: Te fragmenty nie dotyczą narodzenia na nowo.

Nie zgadzam się. Biblia to nie zbiór definicji. Trzeba umieć odczytać i zrozumieć to co napisane.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ja zaś pytałem o to, co jest zapisane w Biblii, a nie Twoje przekonania, że jest w niej zawarte.

Przytoczyłem co jest napisane w Biblii - konkretne cytaty.

Ty za to do dzisiaj nie przytoczyłeś rzekomej nauki apostolskiej przekazywanej ustnie do czasów dzisiejszych na przykładzie nauczania Ap. Pawła w Efezie.
Masz zatem zaległości do nadrobienia. :mrgreen:


Pn lis 05, 2018 12:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor napisał(a):
Po owocach poznaje się drzewo, więc warto spojrzeć w historię i zobaczyć jakie to owoce przynosiły te jedyne i prawdziwe kościoły i jakie przynoszą dzisiaj, jakie wydają świadectwo poprzez swoje postepowanie.
Oj warto. Dużo mają różne związki wyznaniowe, ale KK moe doscignął nigdy protestantów w okrucieństwie.

Nie da się mówić o chrzcie i Nowym Życiu bez fragmentu:
„I w Nim też otrzymaliście obrzezanie, nie z ręki ludzkiej, lecz Chrystusowe obrzezanie, polegające na zupełnym wyzuciu się z ciała grzesznego, jako razem z Nim pogrzebani w chrzcie, w którym też razem zostaliście wskrzeszeni przez wiarę w moc Boga, który Go wskrzesił.” /Kol 2,11-12/

Podczas chrztu przyłączamy się do Ofiary Jezusa - "umieramy" (co jest warunkiem nieśmiertelności "wiedząc, że Chrystus, powstawszy z martwych, już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy."/Rz 6:9/)

Wydaje się, że Pismo nie pozostawia zbyt wiele wątpliwości co do chwili "Nowego Narodzenia":
"Czy nie wiecie, że my, którzy zostaliśmy ochrzczeni w Chrystusie Jezusie, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierci?
Przez chrzest zostaliśmy pogrzebani razem z Nim w śmierci po to, aby wejść w nowe życie, tak jak Chrystus został wskrzeszony z martwych dla chwały Ojca.
Bo jeśli zostaliśmy złączeni z Nim przez śmierć podobną do Jego śmierci, będziemy także złączeni przez podobne zmartwychwstanie."
/ Rz 6,3-5/

To połączenie ze śmiercią Jezusa jest kluczowe dla nowo narodzenia - śmierć starego człowieka jest warunkiem zostania nowym stworzeniem:
"Albowiem miłość Chrystusa przynagla nas, pomnych na to, że skoro Jeden umarł za wszystkich, to wszyscy pomarli.
A właśnie za wszystkich umarł Chrystus po to, aby ci, co żyją, już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał.
(...) (17) Jeżeli więc ktoś [pozostaje] w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe."
/2 Kor 5,14-15.17/


Na pytanie Nikodema "Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem?" Jezus odpowiada dość jednoznacznie:
„Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie NARODZI z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego” (J 3,5b)
Warto zauważyć, że bezpośrednio po rozmowie z Nikodemem następuje w Ewangelii wg św.Jana tekst:„Potem Jezus i uczniowie Jego udali się do ziemi judzkiej. Tam z nimi przebywał i udzielał chrztu. Także i Jan był w Ainon, w pobliżu Salim, i udzielał chrztu, ponieważ było tam wiele wody. I przychodzili [tam] ludzie, i przyjmowali chrzest.”(J 3,22-23)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lis 05, 2018 12:44 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mnie zaś interesuje to, o czym rzeczywiście mówią, a żaden z nich nie odnosi się do narodzenia na nowo.

Ja mam inne zdanie w tej kwestii niż Ty.

Liczą się fakty, a nie Twoje opinie. Zaś jaki koń jest każdy widzi: Te fragmenty nie dotyczą narodzenia na nowo.

Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
No przykro mi, ale nie potrafię zobaczyć tego, co nie istnieje. Z tego wniosek, iż zaprezentowałeś naukę wymyśloną przez siebie, co do której wmawiasz innym, że rzekomo pochodzi od Apostołów.

Zaprezentowałem to co uważam (...)

Ja zaś pytałem o to, co jest zapisane w Biblii, a nie Twoje przekonania, że jest w niej zawarte.


Pn lis 05, 2018 12:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ależ ja rozumiem to, co tam zapisano, i właśnie dlatego neguję te cytaty jako zawierające naukę, iż narodzenie na nowo dokonuje się w "chwili usprawiedliwienia/zbawienia i otrzymania daru życia wiecznego na podstawie wiary". Przykro mi, ale tam niczego takiego nie zapisano.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Owszem, ale w tych fragmentach nie zapisano na temat narodzenia na nowo, iż dokonuje się "chwili usprawiedliwienia/zbawienia i otrzymania daru życia wiecznego na podstawie wiary". To Twoja nauka, a nie Chrystusa i Apostołów.

Ok. Uważaj jak chcesz i tego się trzymaj.


Pn lis 05, 2018 12:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
To nie jest kwestia "uważania". To są fakty. Fragmenty, które przytoczyłeś, nie dotyczą narodzenia na nowo i żadne Twoje zaklinanie rzeczywistości (w tym tekstami "uważaj jak chcesz") tego nie zmieni.


Pn lis 05, 2018 12:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 321 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 81 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL