Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 2:31 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 321 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
 Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Dla wymagajacych i cierpliwych.Katolików, protestantów, niewierzących... Znalazłem (40 min) interpretację końca czasów autorstwa bp Rysia. Wstawiam bo:

- interesuje mnie opinia osób widzących zagrożenie w podejmowanych próbach prowadzących do jedności Kościoła i opisujących to jako działanie antychrysta. Przy czym nie ograniczam tego pytania wyłącznie do tzw ekumenizmu między trzema Kościołami, ale także a może zwłaszcza - do naszych codziennych zachowań i relacji np. tutaj na forum.

https://www.youtube.com/watch?v=bP1xYeeFzoU

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr paź 10, 2018 9:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Zwróćmy uwagę, że w modlitwie arcykapłańskiej Jezus formułuje 3 prośby:

1. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno;
2. Uświęć ich w prawdzie;
3. Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, ale byś ich ustrzegł od złego.

Jak widzimy, Jezus modląc się kładzie nacisk na dwie potrzeby, których brak określa jako coś złego: potrzebę trwania apostołów w prawdzie oraz potrzebę trwania w jedności.


Śr paź 10, 2018 10:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Jozek napisał(a):
Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?

Biblia wskazuje, że Kościół ( żadnej denominacji nie mam tu na myśli) to budowla duchowa składająca się z żywych kamieni powołanych w tym samym Duchu Św. i zapieczętowanych tymże Duchem Św. jako własność Boga.
Wynika z tego, że Kościół od samego początku funkcjonował w jednym Duchu i w duchowej jedności. Ci, którzy stawali się rozbitkami w wierze byli innego ducha i nie należeli do Kościoła.

Jedności więc nie ma potrzeby budować, gdyż ci którzy są jednego Ducha żyją w tejże jedności. Jedność tą trzeba zachowywać w Kościele, ale nie da się jej budować, gdyż jest ona dziełem Boga przez Ducha Św.

Proponowałem kiedyś abyśmy na tym forum w imię duchowej jedności odłożyli na bok doktryny i dogmaty, a zgromadzili się wokół zmartwychwstałego Jezusa, który siedzi po prawicy Ojca, ale nie było chętnych. :-(
Raczej nie o takie jedności tutaj się myślało, a raczej o ekumenii.

Dzieci Boże znające osobiście Jezusa Chrystusa nie potrzebują jednak żadnej ekumenii, bo wspólnota dzieci Bożych wynika z prowadzenia Ducha Bożego i posłuszeństwa Bożemu Słowu.
Gdy spotyka się dwoje nowonarodzonych ludzi żyjących z Bogiem, to jedność w ich życiu wynika z tych samych przeżyć, doświadczeń i przekonań odnośnie Boga i treści Pisma Świętego, gdyż obydwu ten sam Duch Święty prowadzi.

Działania ekumeniczne prowadzą do kompromisów doktrynalnych, których efektem ma być osiągnięcie fałszywej jedności w fałszywym "Kościele".

Na "dążenie" do jedności można by wybrać wiele innych słów, ale wybrano niezrozumiałe słowo ''ekumenia''.
Pochodzi ono z greki i pojawia się kilkukrotnie w Nowym Testamencie jako słowo oikoumenee (fonetycznie). W Biblii ''Brytyjce'' jest tłumaczone ono jako świat lub ziemia.

Warto zwrócić tu uwagę na kilka wersetów z Objawienia Jana, gdyż dotyczą one czasów przed powrotem Pana Jezusa Chrystusa po swój Kościół.:

[Obj.3.10]: 'Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat (ekumenia) by doświadczyć mieszkańców ziemi.

[Obj.12.9]:'I zrzucony został ogromny smok, dawny wąż, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat (ekumenia) (....) a z nim jego aniołowie.

[Obj.16.14]:A są to czyniące cuda duchy demonów, które idą do królów całego świata (ekumenia), aby ich zgromadzić na wojnę w ów wielki dzień Boga Wszechmogącego

Wielu z nas zostało wyprowadzonych przez Pana ze świata i nominalnego chrześcijaństwa. Ekumenia oznacza powrót do świata.
Każdy nawracający się brat czy siostra, został przeniesiony przez Boga z ginącego świata do królestwa Pana Jezusa Chrystusa, więc nie należy on już do ekumenii.

Jedność w Kościele ≠ ekumenizm.


Cz paź 11, 2018 12:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor napisał(a):
Jozek napisał(a):
Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?

Biblia wskazuje, że Kościół ( żadnej denominacji nie mam tu na myśli) to budowla duchowa składająca się z żywych kamieni powołanych w tym samym Duchu Św. i zapieczętowanych tymże Duchem Św. jako własność Boga.

Wobec tego przeczytaj jeszcze raz Pismo Święte, ale tym razem bez pomijania wzrokiem fragmentów, które świadczą o tym, iż Kościół Chrystusa ma wymiar materialny z konkretnymi strukturami.


Cz paź 11, 2018 7:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor napisał(a):
Biblia wskazuje

Trzeba zacząć od tego, że Biblia sama z siebie niczego nie wskazuje. Ten zapis zwany Pismem Świętym nie istnieje jako autonomiczna wartość. Nie ma czegoś takiego, jak obiektywne Pismo, to iluzja. Chodzi o to, żeby Biblia nie była interpretowana dowolnie, ale wspólnie przez lud Boży, bo tylko wtedy jesteśmy jednością.


Cz paź 11, 2018 8:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wobec tego przeczytaj jeszcze raz Pismo Święte, ale tym razem bez pomijania wzrokiem fragmentów, które świadczą o tym, iż Kościół Chrystusa ma wymiar materialny z konkretnymi strukturami.

Ja wskazałem na wymiar duchowy, a nie instytucjonalny.
Dziś nie tak łatwo określić kto należny do Kościoła Jezusa Chrystusa, bo przynależność do danej organizacji kościelnej niczego nie zapewnia.
Można być katolikiem, protestantem itd., ale jednocześnie nie być odrodzonym dzieckiem bożym.
Jedyną "etykietą" świadczącą o przynależności do prawdziwego Kościoła jest pieczęć Ducha Św. - a to jest niewidzialny duchowy znak.
feelek napisał(a):
Trzeba zacząć od tego, że Biblia sama z siebie niczego nie wskazuje. Ten zapis zwany Pismem Świętym nie istnieje jako autonomiczna wartość. Nie ma czegoś takiego, jak obiektywne Pismo, to iluzja. Chodzi o to, żeby Biblia nie była interpretowana dowolnie, ale wspólnie przez lud Boży, bo tylko wtedy jesteśmy jednością.

No tu się różnimy co do przekazu Biblii.
Dla mnie wskazuje wiele rzeczy jasno i wyraźnie.

Natomiast od interpretacji Pisma jest Duch Św., który każdego ( niewierzący, wierzący) kto szczerze pragnie, wprowadza w prawdę Pisma, bo Jezus dał taką obietnicę.


Cz paź 11, 2018 9:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor napisał(a):
No tu się różnimy co do przekazu Biblii.
Dla mnie wskazuje wiele rzeczy jasno i wyraźnie.

Jezus powołał Kościół i powiedział: idźcie i nauczajcie. Nie powiedział: zapiszcie Pismo i przepisujcie dalej.


Cz paź 11, 2018 11:02 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wobec tego przeczytaj jeszcze raz Pismo Święte, ale tym razem bez pomijania wzrokiem fragmentów, które świadczą o tym, iż Kościół Chrystusa ma wymiar materialny z konkretnymi strukturami.

Ja wskazałem na wymiar duchowy, a nie instytucjonalny.

Kościół Chrystusa ma oba wymiary. Widać to nawet w Piśmie Świętym.

Cytuj:
Dziś nie tak łatwo określić kto należny do Kościoła Jezusa Chrystusa, bo przynależność do danej organizacji kościelnej niczego nie zapewnia.

Nic bardziej mylnego. Jest to bardzo łatwo zrobić.

Cytuj:
Można być katolikiem, protestantem itd., ale jednocześnie nie być odrodzonym dzieckiem bożym.

Nie wiem co masz tutaj na myśli. Każdy ochrzczony zgodnie z intencją Kościoła Chrystusa jest narodzony na nowo. Nie ważne czy to katolik, protestant, prawosławny itd.

Cytuj:
Jedyną "etykietą" świadczącą o przynależności do prawdziwego Kościoła jest pieczęć Ducha Św. - a to jest niewidzialny duchowy

Tak, tak... A ten "prawdziwy Kościół" to "ponaddenominacyjna grupa chrześcijan". Przykro mi, ale głosisz tutaj własną Ewangelię, a nie otrzymaną od Apostołów.


Cz paź 11, 2018 11:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor napisał(a):
Proponowałem kiedyś abyśmy na tym forum w imię duchowej jedności odłożyli na bok doktryny i dogmaty, a zgromadzili się wokół zmartwychwstałego Jezusa, który siedzi po prawicy Ojca, ale nie było chętnych.
Nie było chętnych gdyż twoja propozycja pochodzi od człowieka, który stał się rozbitkiem w wierze, a tym samych jest innego ducha...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz paź 11, 2018 11:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
sahcim napisał(a):
Gregor napisał(a):
Proponowałem kiedyś abyśmy na tym forum w imię duchowej jedności odłożyli na bok doktryny i dogmaty, a zgromadzili się wokół zmartwychwstałego Jezusa, który siedzi po prawicy Ojca, ale nie było chętnych.
Nie było chętnych gdyż twoja propozycja pochodzi od człowieka, który stał się rozbitkiem w wierze, a tym samych jest innego ducha...

A o kim ty piszesz?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Cz paź 11, 2018 11:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie wiem co masz tutaj na myśli. Każdy ochrzczony zgodnie z intencją Kościoła Chrystusa jest narodzony na nowo. Nie ważne czy to katolik, protestant, prawosławny itd.

Ci, który doświadczyli nowego narodzenia doskonale wiedzą co mam na myśli, bo to jest doświadczenie duchowe, którego się nigdy nie zapomina.
O sensie, a raczej jego braku w kontekście chrztu nie popartego wiarą już rozwialiśmy, więc nie będę tego powtarzał.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tak, tak... A ten "prawdziwy Kościół" to "ponaddenominacyjna grupa chrześcijan". Przykro mi, ale głosisz tutaj własną Ewangelię, a nie otrzymaną od Apostołów.

Odsyłam więc do listów apostolskich.
Poza tym kościoły w I wieku rozsiane po różnych miejscach Cesarstwa Rzymskiego, czy też po domach wierzących, nie stanowiły żadnej organizacji, a jednak Koryntianie, Rzymianie, Galicjanie, Filipianie, Efezjanie itd. tworzyli Kościół właśnie w sferze duchowej - o tym możesz poczytać w listach.
Kościół jest niedenominacyjny, gdyż taki jest Jezus Chrystus.
sahcim napisał(a):
Nie było chętnych gdyż twoja propozycja pochodzi od człowieka, który stał się rozbitkiem w wierze, a tym samych jest innego ducha...

Z pewnością nie jestem ducha katolickiego.
Jednak pamiętaj sahcim o pewnej prawdzie [II Tym.2.19]: (...) Zna Pan tych, którzy są jego


Cz paź 11, 2018 12:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor napisał(a):
(...)

A gdzie odpowiedź na resztę mojego posta?

Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie wiem co masz tutaj na myśli. Każdy ochrzczony zgodnie z intencją Kościoła Chrystusa jest narodzony na nowo. Nie ważne czy to katolik, protestant, prawosławny itd.

Ci, który doświadczyli nowego narodzenia doskonale wiedzą co mam na myśli, bo to jest doświadczenie duchowe, którego się nigdy nie zapomina.

Ciekawa teza, ale nie znajdująca potwierdzenia w Biblii. Tam wielkie efekty w postaci niesamowitych przeżyć duchowych jakoś nie towarzyszyły narodzeniu na nowo. Zwłaszcza, że sam Chrystus powiedział, iż człowiek rodzi się na nowo "z wody i Ducha", a nie na drodze jakichś niesamowitych przeżyć. Dlatego też, wbrew tezom osób podobnych Tobie, narodzenie na nowo odbywa się przez chrzest i nie musi być pamiętane.

Cytuj:
O sensie, a raczej jego braku w kontekście chrztu nie popartego wiarą już rozwialiśmy, więc nie będę tego powtarzał.

I bardzo dobrze, bo nie zmienisz faktu, że jest to kolejny fragment nauki protestanckiej, która zwyczajnie nie ma poparcia w Piśmie Świętym.


Cytuj:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Tak, tak... A ten "prawdziwy Kościół" to "ponaddenominacyjna grupa chrześcijan". Przykro mi, ale głosisz tutaj własną Ewangelię, a nie otrzymaną od Apostołów.

Odsyłam więc do listów apostolskich.

Niczego nie zmieniają.


Cytuj:
Poza tym kościoły w I wieku rozsiane po różnych miejscach Cesarstwa Rzymskiego, czy też po domach wierzących, nie stanowiły żadnej organizacji, a jednak Koryntianie, Rzymianie, Galicjanie, Filipianie, Efezjanie itd. tworzyli Kościół właśnie w sferze duchowej - o tym możesz poczytać w listach.

Tworzyli też Kościół w sferze organizacyjnej, o czym świadczy chociażby tzw. Sobór Jerozolimski, który podjął decyzje dotyczące całego Kościoła, i wiary. Jednej wiary, a nie tylu wersji, ilu wierzących.

Cytuj:
Kościół jest niedenominacyjny, gdyż taki jest Jezus Chrystus.

Kościół Chrystusa jest jeden, a nie "niedenominacyjny". O Kościele "ponad denominacjami" głoszą Ci, którzy są sami sobie sterem, żeglarzem i okrętem, przez co nie chcą się zgodzić na to, iż ktoś inny ma prawo im powiedzieć, że mają błędne poglądy.


Cz paź 11, 2018 12:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Yarpen Zirgin napisał(a):
A gdzie odpowiedź na resztę mojego posta?

Odniosłem się do tego co było wg mnie istotne. - bez urazy.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ciekawa teza, ale nie znajdująca potwierdzenia w Biblii. Tam wielkie efekty w postaci niesamowitych przeżyć duchowych jakoś nie towarzyszyły narodzeniu na nowo. Zwłaszcza, że sam Chrystus powiedział, iż człowiek rodzi się na nowo "z wody i Ducha", a nie na drodze jakichś niesamowitych przeżyć. Dlatego też, wbrew tezom osób podobnych Tobie, narodzenie na nowo odbywa się przez chrzest i nie musi być pamiętane.

Tu nie chodzi o jakieś mistyczne/ezoteryczne przeżycia , bo Bóg działa w duchu łagodności.
To co Ty tu opisujesz w kontekście chrztu nie ma nic wspólnego z nowym narodzeniem, ale uważaj jak chcesz.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Gregor:Odsyłam więc do listów apostolskich.
Yarpen:Niczego nie zmieniają.

Zmieniają wszystko, ale uważaj jak chcesz.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Kościół Chrystusa jest jeden, a nie "niedenominacyjny". O Kościele "ponad denominacjami" głoszą Ci, którzy są sami sobie sterem, żeglarzem i okrętem, przez co nie chcą się zgodzić na to, iż ktoś inny ma prawo im powiedzieć, że mają błędne poglądy.

Lepiej stać samotnie w prawdzie niż błądzić w tłumie.


Cz paź 11, 2018 12:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Gregor, postaraj się przedstawić jakąś argumentację. Uciekanie od obrony tez, jakie postawiłeś, a których nie umiesz obronić przez nic nie wnoszące teksty w stylu "uważaj jak chcesz" są puste i wkurzające.
A jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz paź 11, 2018 1:03 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzebujemy jedności w jednym Kościele ?
Barney napisał(a):
Gregor, postaraj się przedstawić jakąś argumentację. Uciekanie od obrony tez, jakie postawiłeś, a których nie umiesz obronić przez nic nie wnoszące teksty w stylu "uważaj jak chcesz" są puste i wkurzające.
A jak nie masz nic do powiedzenia to nie pisz.

Każdy ma prawo do wyrażenia swojego stanowiska i można się z im zgodzić lub nie.
Może to samo zaproponowałbyś YZ, który wygłasza swoje tezy? Ale nie, on nie musi bo jest z Twojej "parafii".
Zdobądź się na trochę sprawiedliwości w swoich ocenach.
To, że coś Cię wkurza to świadczy tylko o tym, że masz z tym problem.
Ja zwyczajnie wolę unikać jałowych przepychanek słownych i tyle.

A to, że Kościół jest niedenominacyjny i jedność można osiągnąć tylko w Jezusie, odkładając na bok swoje teologie, doktryny, obrzędy, dogmaty itd. wynika wprost ze słów Jezusa [ Mt.18.20]:Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich.
Do jedności nic więcej nie trzeba.
Tylko czy Was na to stać?


Cz paź 11, 2018 1:17 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 321 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL