Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 8:09 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Czy Bóg kocha wszystkich? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Yarpen Zirgin napisał(a):
(...) Nigdzie nie oskarżamy Boga, że kocha szatana. Natomiast wskazanie, iż Bóg kocha każdego z aniołów, których stworzył, a nie jedynie tych, którzy się od niego nie odwrócili, nie jest bluźnierstwem. To stwierdzenie faktu

Poproszę o konkretny fragment z Biblii, który mówi o tym fakcie. :D
I bez wykrętów Yarpen.


Śr paź 10, 2018 1:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
wybrana napisał(a):
Sashcin - mamy kochać bliźniego, ale szatan nie jest naszym bliźnim.
Nie okazuj mu miłosierdzia, bo on nie będzie dla ciebie miłosierny.
Czy ty udajesz czy rzeczywiście nie zrozumiałaś o czym mówiłem wyżej...proponuję ci sięgnąć po Biblię i poczytać sobie co Pan Jezus mówi w Łk 6:27-36...
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
(...) Nigdzie nie oskarżamy Boga, że kocha szatana. Natomiast wskazanie, iż Bóg kocha każdego z aniołów, których stworzył, a nie jedynie tych, którzy się od niego nie odwrócili, nie jest bluźnierstwem. To stwierdzenie faktu

Poproszę o konkretny fragment z Biblii, który mówi o tym fakcie. :D
I bez wykrętów Yarpen.
A to, że masz w swojej Biblii napisane, iż Bóg jest niezmienny w swojej naturze i że jest Miłością, mówi ci coś czy nie...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr paź 10, 2018 1:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Jest niesamowite, jak ograniczone, starotestamentowe poznanie Boga mają nasi forumowi protestanci...
Wydawałoby się, że te najbardziej podstawowe prawdy powinny być oczywiste - Bóg jest miłością, Bóg nakazuje kochac nieprzyjaciół, a więc Bóg kocha nieprzyjaciół.
Szatan nienawidzi Boga, ale Bóg jest niezmienny - i jest miłością. Cokolwiek zrobi szatan, nie jest w stanie sprawić, by Bóg przestał go kochać.
Tymczasem obraz Boga i szatana jaki nam tu Gregor z Wybraną przedstawiają, to obraz dwu zwaśnionych stron, wzajemnie się nienawidzących.
Groteskowy, pogański obraz, nie mający nic wspólnego z Bogiem.

Taki obraz wiele tłumaczy w innych sprawach.


Oczywiście, zaraz tu padną takie cytaty jak Psalm 5, 6-7 ("Nienawidzisz wszystkich złoczyńców, zsyłasz zgubę na wszystkich, co mówią kłamliwie.") czy „Jednakowo Bogu są nienawistni i grzesznik, i jego grzech” (Mądrości 14, 9).

Jak bardzo wyciąganie z nich wniosku że owa "nienawiść" polega na nie-kochaniu grzeszników jest błędne można zobaczyć, czytając choćby taki cytat z NT: Rz 5:8 bt4 "Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami."

Nic dziwnego, że skoro tak podstawowych rzeczy protestanci nie rozumieją, nie są w stanie pojąć bardziej skomplikowanych nauk (choćby o znaczeniu chrztu, Eucharystii czy o tym, na czy w ogóle polega zbawienie wysłużone nam przez Jezusa.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr paź 10, 2018 7:49 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Barney napisał(a):
Tymczasem obraz Boga i szatana jaki nam tu Gregor z Wybraną przedstawiają, to obraz dwu zwaśnionych stron, wzajemnie się nienawidzących.
Groteskowy, pogański obraz, nie mający nic wspólnego z Bogiem.

Słusznie napisałeś , że przedstawiany jest pogański obraz Boga - ale przez ciebie. Jezus Chrystus przedstawił nam prawdziwy obraz Boga.
Szkoda, że jako apologeta katolicki nie wiesz o istnieniu dwóch przeciwstawnych mocy - dobra i zła. Piszesz herezje, że Bóg niezmienną miłością kocha szatana - no, no - dobre, a zarazem tragiczne.
Cytuj:
E.Jana
8:44Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
10:26Lecz wy nie wierzycie, bo nie jesteście z owiec moich.
10:27Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną.
10:28I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej.
10:29Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.
10:30Ja i Ojciec jedno jesteśmy.

16:7Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was.
16:8A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie;
16:9O grzechu, gdyż nie uwierzyli we mnie;
16:10O sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już mnie nie ujrzycie;
16:11O sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony.

16:33To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat.

17:13Ale teraz do ciebie idę i mówię to na świecie, aby mieli w sobie moją radość w pełni.
17:14Ja dałem im słowo twoje, a świat ich znienawidził, ponieważ nie są ze świata, jak Ja nie jestem ze świata.
17:15Nie proszę, abyś ich wziął ze świata, lecz abyś ich zachował od złego.
17:16Nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata.
17:17Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą.
17:18Jak mnie posłałeś na świat, tak i ja posłałem ich na świat;
17:19I za nich poświęcam siebie samego, aby i oni byli poświęceni w prawdzie.
17:20A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie.
17:21Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś.
17:22A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy.
17:23Ja w nich, a Ty we mnie, aby byli doskonali w jedności, żeby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że ich umiłowałeś, jak i mnie umiłowałeś.
17:24Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną, gdzie Ja jestem, aby oglądali chwałę moją, którą mi dałeś, gdyż umiłowałeś mnie przed założeniem świata.
17:25Ojcze sprawiedliwy! I świat cię nie poznał, lecz Ja cię poznałem i ci poznali, że Ty mnie posłałeś;
17:26I objawiłem im imię twoje, i objawię, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, w nich była, i Ja w nich.


Cytuj:
Objawienie Jana

12:7I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
12:8Lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie.
12:9I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.
12:10I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.
12:11A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.
12:12Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie. Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr paź 10, 2018 11:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Przykro mi, ale w tych wersach również nie ma zaprzeczenia nauki, że Bóg kocha wszystkich, których stworzył, czyli także szatana.


Śr paź 10, 2018 11:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
Tymczasem obraz Boga i szatana jaki nam tu Gregor z Wybraną przedstawiają, to obraz dwu zwaśnionych stron, wzajemnie się nienawidzących.
Groteskowy, pogański obraz, nie mający nic wspólnego z Bogiem.

Słusznie napisałeś , że przedstawiany jest pogański obraz Boga - ale przez ciebie. Jezus Chrystus przedstawił nam prawdziwy obraz Boga.
Dokładnie. Kochającego Ojca a nie nienawistnika.
Cytuj:
Szkoda, że jako apologeta katolicki nie wiesz o istnieniu dwóch przeciwstawnych mocy - dobra i zła.
A niby skąd ta teza, że nie wiem?
Cytuj:
Piszesz herezje, że Bóg niezmienną miłością kocha szatana - no, no - dobre, a zarazem tragiczne.
Na razie nie udowodniłaś że to herezja.
Cytuj:
E.Jana
8:44Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
10:26Lecz wy nie wierzycie, bo nie jesteście z owiec moich.
10:27Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną.
10:28I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej.
10:29Ojciec mój, który mi je dał, jest większy nad wszystkich i nikt nie może wydrzeć ich z ręki Ojca.
10:30Ja i Ojciec jedno jesteśmy.

16:7Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was.
16:8A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie;
16:9O grzechu, gdyż nie uwierzyli we mnie;
16:10O sprawiedliwości, gdyż odchodzę do Ojca i już mnie nie ujrzycie;
16:11O sądzie zaś, gdyż książę tego świata został osądzony.

16:33To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat.

17:13Ale teraz do ciebie idę i mówię to na świecie, aby mieli w sobie moją radość w pełni.
17:14Ja dałem im słowo twoje, a świat ich znienawidził, ponieważ nie są ze świata, jak Ja nie jestem ze świata.
17:15Nie proszę, abyś ich wziął ze świata, lecz abyś ich zachował od złego.
17:16Nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata.
17:17Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą.
17:18Jak mnie posłałeś na świat, tak i ja posłałem ich na świat;
17:19I za nich poświęcam siebie samego, aby i oni byli poświęceni w prawdzie.
17:20A nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie.
17:21Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś.
17:22A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy.
17:23Ja w nich, a Ty we mnie, aby byli doskonali w jedności, żeby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że ich umiłowałeś, jak i mnie umiłowałeś.
17:24Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną, gdzie Ja jestem, aby oglądali chwałę moją, którą mi dałeś, gdyż umiłowałeś mnie przed założeniem świata.
17:25Ojcze sprawiedliwy! I świat cię nie poznał, lecz Ja cię poznałem i ci poznali, że Ty mnie posłałeś;
17:26I objawiłem im imię twoje, i objawię, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, w nich była, i Ja w nich.


12:7I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
12:8Lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie.
12:9I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.
12:10I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: Teraz nastało zbawienie i moc, i panowanie Boga naszego, i władztwo Pomazańca jego, gdyż zrzucony został oskarżyciel braci naszych, który dniem i nocą oskarżał ich przed naszym Bogiem.
12:11A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.
12:12Dlatego weselcie się, niebiosa, i wy, którzy w nich mieszkacie. Lecz biada ziemi i morzu, gdyż zstąpił do was diabeł pałający wielkim gniewem, bo wie, iż czasu ma niewiele.
Dużo cytowania nie na temat.

BTW: nie odpowiedziałaś na moje pytanie, cytuję:
Barney napisał(a):
wybrana napisał(a):
Bóg nie kocha szatana, bo szatan jest wrogiem Boga.
To może przypomnij, co mówił Jezus na temat miłości nieprzyjaciół ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr paź 10, 2018 11:49 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
sahcim napisał(a):
A to, że masz w swojej Biblii napisane, iż Bóg jest niezmienny w swojej naturze i że jest Miłością, mówi ci coś czy nie...?

W stosunku do szatana nie ma to związku.
Barney napisał(a):
Wydawałoby się, że te najbardziej podstawowe prawdy powinny być oczywiste - Bóg jest miłością, Bóg nakazuje kochac nieprzyjaciół, a więc Bóg kocha nieprzyjaciół.

Jest coś takiego Barney, co się nazywa kontekst wypowiedzi.
Bóg owszem mówi o kochaniu nieprzyjaciół, ale jakich i kogo to pokazuje właśnie kontekst.
Wyrywanie z niego jakichś stwierdzeń i wypowiedzi prowadzi do takich wg mnie kuriozalnych wypowiedzi jak poniżej:
Barney napisał(a):
Szatan nienawidzi Boga, ale Bóg jest niezmienny - i jest miłością. Cokolwiek zrobi szatan, nie jest w stanie sprawić, by Bóg przestał go kochać.


Bóg tak ukochał ludzi, że Jego syn z tej miłości poniósł śmierć za nasze grzechy i zmartwychwstał jako dowód naszego usprawiedliwienia.
To usprawiedliwienie wynikające z miłości nie obejmuje jednak aniołów, którzy zgrzeszyli i samego Szatana.
I właśnie dlatego pozostają poza sferą Bożej miłości.

pozostawiam do zastanowienia się


Śr paź 10, 2018 12:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Cytuj:
Chrześcijaństwo daje pewność, że Ten, który już zwyciężył śmierć i szatana, który winę i zło swoim wcieleniem i krzyżem przemienił w błogosławieństwo, wróci pełen chwały, by przejąć władzę i przywrócić porządek zranionemu światu.

Te słowa zacytowałam ze strony głównej z artykułu na temat zła.
Myślę, że niektórym tu piszącym pomogą zrozumieć - że Jezus Chrystus jest zwyciężcą w walce. Więc czy z miłości Boga i szatana jest ta walka?
Walka ta trwa z miłości Boga dla człowieka, by pokonać zło, które niszczy człowieka i pragnie wrzucić człowieka w otchłań wieczności.
Nigdy Jezus w żadnym słowie nie nauczał, że mamy miłować nieprzyjaciela w osobie szatana, a wręcz przeciwnie namawiał nas ludzi do duchowej walki z szatanem twórcą wszelkiego zła na ziemi.
Jezus nauczać, że mamy miłować swoich nieprzyjaciół - ludzi.
Ale cóż to miłowanie oznacza. Nie kochać mamy ich, nie słuchać mamy ich, ale przede wszystkim nie wyrządzać im szkody. Nie tak jak czynili to Starotestamentowi Żydzi - oko za oko, ząb za ząb.
Chrześcijanin przebacza i daje siebie jako wzór dobra. Poucza i namawia do czynienia dobra. Modli się za swoich nieprzyjaciół. W tym objawia się miłowanie, że okazujemy miłosierdzie.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr paź 10, 2018 1:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A to, że masz w swojej Biblii napisane, iż Bóg jest niezmienny w swojej naturze i że jest Miłością, mówi ci coś czy nie...?

W stosunku do szatana nie ma to związku.
Co nie ma związku w stosunku do szatana...niezmienność natury Boga...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr paź 10, 2018 2:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
sahcim napisał(a):
Co nie ma związku w stosunku do szatana...niezmienność natury Boga...?


Potwierdź swoje oskarżenia. Gdzie jest ujęte w Piśmie Świętym, że Bóg kocha szatana?
Na jakiej odstawie obrażasz Boga?
Czemu moderacja nie reaguje na takie wpisy?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr paź 10, 2018 2:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Obrazą dla Boga jest twierdzenie, że może nie kochać kogokolwiek i stawianie go w roli jednego z dwu walczących ze sobą nienawistników.
Takie posty, wyłączające niektórych (np. aniołów, czy szatana) upewniają mnie, że nic nie wiecie o Bogu i nie znacie Go zupełnie.

Ale też tłumaczy to, dlaczego możecie tak obrażać Boga, przypisując Mu np. to, że wtrąca ludzi do Piekła, ponieważ jest zagniewany, lub że potrzebował aby ktoś - nieważne czy winny grzesznik czy niewinny Jego Syn - poniósł karę, byle by tylko "zaspokoic sprawiedliwość Ojca".

Nie zdajecie sobie sprawy co mówicie - tylko tak można tłumaczyć podobne znieważanie Boga.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr paź 10, 2018 2:45 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Wydawałoby się, że te najbardziej podstawowe prawdy powinny być oczywiste - Bóg jest miłością, Bóg nakazuje kochac nieprzyjaciół, a więc Bóg kocha nieprzyjaciół.
Jest coś takiego Barney, co się nazywa kontekst wypowiedzi.
Bóg owszem mówi o kochaniu nieprzyjaciół, ale jakich i kogo to pokazuje właśnie kontekst.
Skoro Bóg mówi do swoich uczniów aby kochali spomiędzy ludzi także swoich nieprzyjaciół/wrogów , to na jakiej podstawie Gregor twierdzi, że tenże sam, niezmienny w swej naturze Bóg, nie kocha tych swoich stworzeń, które stworzył z miłości, a które po odwróceniu się od Boga istnieją dalej tylko i wyłącznie dlatego, że On(Miłość) jest niezmienny w swojej naturze...?
Cytuj:
Bóg tak ukochał ludzi, że Jego syn z tej miłości poniósł śmierć za nasze grzechy i zmartwychwstał jako dowód naszego usprawiedliwienia.
To usprawiedliwienie wynikające z miłości nie obejmuje jednak aniołów, którzy zgrzeszyli i samego Szatana.
Oczywiście, że usprawiedliwienie o którym mówisz, nie obejmuje szatana...ale to nie zmienia faktu, że niezmienny w swojej naturze Bóg przestał być tym kim jest od zawsze, tzn Miłością ze względu na jego decyzję...kumasz czy to za trudne dla ciebie ?
Ps...apropo istnienia jakiegoś stworzenia „poza sferą Bozej miłości” to możesz mi wyjasnić co utrzymuje/podtrzymuje takie stworzenia w istnieniu ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr paź 10, 2018 2:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
wybrana napisał(a):
sahcim napisał(a):
Co nie ma związku w stosunku do szatana...niezmienność natury Boga...?
Potwierdź swoje oskarżenia. Gdzie jest ujęte w Piśmie Świętym, że Bóg kocha szatana?
Tam, gdzie jest napisane: „„Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się”, a że jest Miłością, i z tejże miłości podtrzymuje w istnieniu każde swoje stworzenie, to masz odpowiedź...
Cytuj:
Na jakiej odstawie obrażasz Boga?
Nie koleżanko...Na jakiej podstawie ty wypowiadasz się w imieniu Boga...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr paź 10, 2018 3:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
sahcim napisał(a):
Tam, gdzie jest napisane: „„Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się”, a że jest Miłością, i z tejże miłości podtrzymuje w istnieniu każde swoje stworzenie, to masz odpowiedź...

Werset ten dotyczy człowieka. Nie jest tu mowa o stworzeniach niebiańskich.
Cytuj:
Nie koleżanko...Na jakiej podstawie ty wypowiadasz się w imieniu Boga...
[/quote][/quote]
To jest mój chrześcijański obowiązek by przeciwstawiać się głoszeniu stwierdzeń obrażających Boga.
Na jakiej podstawie ty wypowiadasz się w imieniu szatana?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr paź 10, 2018 3:17 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Wybrana - nie trolluj. Zamykam, bo jak zwykle z Tobą to przepychanki

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr paź 10, 2018 3:19 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL