Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 2:03 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czy Bóg kocha wszystkich? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
1J 4:8 bt4 "Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością."
Miłowanie jest naturą Boga - gdyby nie kochał np. szatana, byloby to sprzeczne z nią.

Bóg nie kocha szatana, bo szatan jest wrogiem Boga.

Uprzejmie proszę o wskazanie fragmentu Pisma Świętego, w którym to przeczytałaś.


Aha... Oraz, oczywiście, wykazanie, że tekst Barneya to grzech przeciwko Duchowi Świętemu.


Wt paź 09, 2018 4:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Zawael napisał(a):
sahcim napisał(a):
Bóg będąc niezmienny w swojej naturze(patrz Pismo) miłuje każde swoje stworzenie bez wzgledu na to czym się stało...


O to mi chodziło... Jest to napisane w Biblii gdzieś?


Literalnie (raczej) nie znajdziesz. To wynika z sensu Pisma.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Wt paź 09, 2018 5:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Yarpen Zirgin napisał(a):
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
1J 4:8 bt4 "Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością."
Miłowanie jest naturą Boga - gdyby nie kochał np. szatana, byloby to sprzeczne z nią.

Bóg nie kocha szatana, bo szatan jest wrogiem Boga.

Uprzejmie proszę o wskazanie fragmentu Pisma Świętego, w którym to przeczytałaś.


Aha... Oraz, oczywiście, wykazanie, że tekst Barneya to grzech przeciwko Duchowi Świętemu.

Poznaj Pismo Święte, bo całe o tym świadczy.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt paź 09, 2018 6:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Czyli nie masz niczego na poparcie swojej tezy tak odnośnie szatana, jak i rzekomego grzechu przeciwko Duchowi Świętemu popełnionemu przez Barneya. Można było się tego spodziewać.


Wt paź 09, 2018 6:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czyli nie masz niczego na poparcie swojej tezy tak odnośnie szatana, jak i rzekomego grzechu przeciwko Duchowi Świętemu popełnionemu przez Barneya. Można było się tego spodziewać.

Chrześcijan, który zna swoją wiarę, nigdy nie oskarży Boga o to, że kocha diabła, bo diabeł jest ucieleśnieniem zła, a Bóg jest święty, kochający i dobry.
Oskarżenie Boga o darzenie miłością szatana, jest obrazą dla Boga.
Chyba nie jesteś adwokatem diabła?

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt paź 09, 2018 7:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Nie interesują mnie Twoje wywody i próby manipulacji. Zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zapisano, że Bóg nie kocha ew. nienawidzi szatana, oraz potwierdzający, że to, co napisał Barney, jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, albo grzecznie przyznaj, że sama to wymyśliłaś.


Wt paź 09, 2018 7:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
wybrana napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Czyli nie masz niczego na poparcie swojej tezy tak odnośnie szatana, jak i rzekomego grzechu przeciwko Duchowi Świętemu popełnionemu przez Barneya. Można było się tego spodziewać.

Chrześcijan, który zna swoją wiarę, nigdy nie oskarży Boga o to, że kocha diabła, bo diabeł jest ucieleśnieniem zła, a Bóg jest święty, kochający i dobry.
Aha...czyli wg ciebie gdy Chrystus mówił o tym żeby miłować swoich nieprzyjaciół/wrogów, to sobie tylko żartował...tak ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt paź 09, 2018 7:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie interesują mnie Twoje wywody i próby manipulacji. Zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zapisano, że Bóg nie kocha ew. nienawidzi szatana, oraz potwierdzający, że to, co napisał Barney, jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, albo grzecznie przyznaj, że sama to wymyśliłaś.

Już ci napisałam, całe Pismo o tym świadczy.
Jeżeli myślisz inaczej i śmiesz dalej oskarżać Boga, to ty daj dowód na swoje oskarżenie i jeszcze weź Barnyea do pomocy. Może Barnyea w swojej książce coś znajdzie - to poproszę o link.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt paź 09, 2018 7:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
wybrana napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie interesują mnie Twoje wywody i próby manipulacji. Zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zapisano, że Bóg nie kocha ew. nienawidzi szatana, oraz potwierdzający, że to, co napisał Barney, jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, albo grzecznie przyznaj, że sama to wymyśliłaś.

Już ci napisałam, całe Pismo o tym świadczy.

Przykro mi, ale to jest puste hasło. Dalej potwierdzasz, że obie te tezy, to Twoje autorskie pomysły, które nie mają nic wspólnego z nauczaniem zapisanym w Piśmie Świętym.

Aha... Wbrew Twoim kłamliwym tezom, ani Barney, ani tym bardziej ja, o nic Boga nie oskarżamy. Oczekuję na odwołanie Twojego oskarżenia i przeprosiny.


Wt paź 09, 2018 8:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Zawael napisał(a):
sahcim napisał(a):
Bóg będąc niezmienny w swojej naturze(patrz Pismo) miłuje każde swoje stworzenie bez wzgledu na to czym się stało...


O to mi chodziło... Jest to napisane w Biblii gdzieś?
Są zapisane w Biblii słowa pouczenia Chrystusa nt miłości wszystkich...z nieprzyjaciółmi włącznie (patrz Łk 6:27-36), których zakończenie brzmi: „On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt paź 09, 2018 8:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Aha... Wbrew Twoim kłamliwym tezom, ani Barney, ani tym bardziej ja, o nic Boga nie oskarżamy. Oczekuję na odwołanie Twojego oskarżenia i przeprosiny.

Oskarżacie Boga, że kocha szatana i to jest bluźnierstwo.
Mnie nie musicie przepraszać, ale Boga tak.
Zacytuję ci związek Boga z szatanem.
Cytuj:
Jezus odpowiada na zarzuty współpracy z szatanem
12:22Wtedy przyniesiono do niego opętanego, który był ślepy i niemy; i uzdrowił go, tak że odzyskał mowę i wzrok.
12:23I zdumiony był cały lud, i mówił: Czy nie jest to Syn Dawida?
12:24A gdy to usłyszeli faryzeusze, rzekli: Ten nie wygania demonów inaczej jak tylko przez Belzebuba, księcia demonów.
12:25A Jezus, znając ich myśli, rzekł im: Każde królestwo, rozdwojone samo w sobie, pustoszeje, i żadne miasto czy dom, rozdwojony sam w sobie, nie ostoi się.
12:26A jeśli szatan szatana wygania, sam z sobą jest rozdwojony; jakże więc ostoi się królestwo jego?
12:27A jeśli Ja przez Belzebuba wyganiam demony, synowie wasi przez kogo wyganiają? Dlatego oni będą sędziami waszymi.
12:28A jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże.
12:29Albo jak może kto wejść do domu mocarza i jego sprzęty zagrabić, jeśli pierwej nie zwiąże mocarza; wtedy dopiero dom jego ograbi?
12:30Kto nie jest ze mną, jest przeciwko mnie, a kto ze mną nie zbiera, rozprasza.
12:31Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi nie będzie odpuszczone.
12:32A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.
12:33Zasadźcie drzewo dobre, to i owoc będzie dobry, albo zasadźcie drzewo złe, to i owoc będzie zły; albowiem z owocu poznaje się drzewo.
12:34Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta.
12:35Dobry człowiek wydobywa z dobrego skarbca dobre rzeczy, a zły człowiek wydobywa ze złego skarbca złe rzeczy.
12:36A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.
12:37Albowiem na podstawie słów twoich będziesz usprawiedliwiony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony
.


Sashcin - mamy kochać bliźniego, ale szatan nie jest naszym bliźnim.
Nie okazuj mu miłosierdzia, bo on nie będzie dla ciebie miłosierny.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt paź 09, 2018 8:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
wybrana napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Aha... Wbrew Twoim kłamliwym tezom, ani Barney, ani tym bardziej ja, o nic Boga nie oskarżamy. Oczekuję na odwołanie Twojego oskarżenia i przeprosiny.

Oskarżacie Boga, że kocha szatana i to jest bluźnierstwo.

I znowu kłamiesz: Nigdzie nie oskarżamy Boga, że kocha szatana. Natomiast wskazanie, iż Bóg kocha każdego z aniołów, których stworzył, a nie jedynie tych, którzy się od niego nie odwrócili, nie jest bluźnierstwem. To stwierdzenie faktu. :)

Cytuj:
Mnie nie musicie przepraszać, ale Boga tak.
Zacytuję ci związek Boga z szatanem.
Cytuj:
Jezus odpowiada na zarzuty współpracy z szatanem
12:22Wtedy przyniesiono do niego opętanego, który był ślepy i niemy; i uzdrowił go, tak że odzyskał mowę i wzrok.
12:23I zdumiony był cały lud, i mówił: Czy nie jest to Syn Dawida?
12:24A gdy to usłyszeli faryzeusze, rzekli: Ten nie wygania demonów inaczej jak tylko przez Belzebuba, księcia demonów.
12:25A Jezus, znając ich myśli, rzekł im: Każde królestwo, rozdwojone samo w sobie, pustoszeje, i żadne miasto czy dom, rozdwojony sam w sobie, nie ostoi się.
12:26A jeśli szatan szatana wygania, sam z sobą jest rozdwojony; jakże więc ostoi się królestwo jego?
12:27A jeśli Ja przez Belzebuba wyganiam demony, synowie wasi przez kogo wyganiają? Dlatego oni będą sędziami waszymi.
12:28A jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże.
12:29Albo jak może kto wejść do domu mocarza i jego sprzęty zagrabić, jeśli pierwej nie zwiąże mocarza; wtedy dopiero dom jego ograbi?
12:30Kto nie jest ze mną, jest przeciwko mnie, a kto ze mną nie zbiera, rozprasza.
12:31Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi nie będzie odpuszczone.
12:32A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym.
12:33Zasadźcie drzewo dobre, to i owoc będzie dobry, albo zasadźcie drzewo złe, to i owoc będzie zły; albowiem z owocu poznaje się drzewo.
12:34Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta.
12:35Dobry człowiek wydobywa z dobrego skarbca dobre rzeczy, a zły człowiek wydobywa ze złego skarbca złe rzeczy.
12:36A powiadam wam, że z każdego nieużytecznego słowa, które ludzie wyrzekną, zdadzą sprawę w dzień sądu.
12:37Albowiem na podstawie słów twoich będziesz usprawiedliwiony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony

I gdzie tam zapisano, że Bóg przestał kochać upadłe anioły? Podkreśl, proszę, ten fragment.


Wt paź 09, 2018 9:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
Barney napisał(a):
1J 4:8 bt4 "Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością."
Miłowanie jest naturą Boga - gdyby nie kochał np. szatana, byloby to sprzeczne z nią.

Yarpen, o te stwierdzenie walczysz, czy dalej nie wiesz o czym piszemy.
Zamieszczony przeze mnie cytat z Biblii też ci nic nie mówi?
- ale to już twój problem.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt paź 09, 2018 9:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
1J 4:8 bt4 "Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością."
Miłowanie jest naturą Boga - gdyby nie kochał np. szatana, byloby to sprzeczne z nią.

Yarpen, o te stwierdzenie walczysz, czy dalej nie wiesz o czym piszemy.
Zamieszczony przeze mnie cytat z Biblii też ci nic nie mówi?

W zamieszczonym przez Ciebie cytacie, jak to zwykle bywa w Twoim przypadki, nie ma mowy o tym, co chcesz w niego wcisnąć. Jeżeli jest inaczej, to pogrub i podkreśl w nim to miejsce, gdzie jest zapisana informacja, że Bóg nie kocha upadłych aniołów.


Wt paź 09, 2018 10:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy Bóg kocha wszystkich?
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):
1J 4:8 bt4 "Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością."
Miłowanie jest naturą Boga - gdyby nie kochał np. szatana, byloby to sprzeczne z nią.

Bóg nie kocha szatana, bo szatan jest wrogiem Boga.
To może przypomnij, co mówił Jezus na temat miłości nieprzyjaciół ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt paź 09, 2018 10:18 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL