Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 5:24 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Apostoł Paweł 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
Barney napisał(a):
.
Cytuj:
A co czytamy na końcu listu do Rzymian
16:22Pozdrawiam was w Panu ja, Tercjusz, który ten list pisałem.
O, Wybrana właśnie zauważyła werset, którego nie zauważyły setki milionów czytelników Biblii przez ostatnie niemal dwa tysiące lat - mówiący że listy Pawła były przez niego dyktowane. To już ostateczny dowód upadku Pawła - dobrze że mamy Wybraną...

Nie było upadku Pawła.

Na końcu listu Terecjusz pozdrawiał tak wiele osób podając imiona. Przesyłał te pozdrowienia od tak wielu - podając ich imiona, ale imienia Paweł - nie wspomniał.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt sty 22, 2019 12:31 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
Jak miał pozdrawiać Pawła, skoro pisał w Jego imieniu?
Dość tych bzdur. Co jakiś czas wchodzisz z nowymi absurdami - najpierw oddaliłaś się od Kościoła, teraz oddalasz się od Biblii. Co będzie dalej?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 22, 2019 1:55 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
jotef napisał(a):
Sobór Trydencki ogłosił Dekret o usprawiedliwieniu (Sesja 6), gdzie wyłożył to, jak Kościół od początku nauczał na ten temat. Oto Kanony do tego Dekretu:

1. Gdyby ktoś mówił, że człowiek może być usprawiedliwiony przed Bogiem przez swoje własne czyny, dokonywane siłami natury ludzkiej albo z pomocą nauki Prawa, ale bez łaski Bożej przez Jezusa Chrystusa140 – niech będzie wyklęty.
(...)
4. Gdyby ktoś mówił, że ludzka wolna wola, poruszana i pobudzana przez Boga, w niczym nie współdziała z Bożym pobudzeniem i wezwaniem, przez co przysposobiałaby się i przygotowywała na otrzymanie łaski usprawiedliwienia, ani nie może się sprzeciwić, jeśli by chciała, ale jak coś bezduszne niczego w ogóle nie czyni i pozostaje bierna142 – niech będzie wyklęty.
(...)
7. Gdyby ktoś mówił, że wszystkie czyny przed usprawiedliwieniem, bez względu na powód ich dokonania, są prawdziwie grzechami lub zasługują na nienawiść Boga, albo że im gorliwiej ktoś usiłuje usposobić się do łaski, tym ciężej grzeszy144 – niech będzie wyklęty.
(...)
9. Gdyby ktoś mówił, że bezbożny usprawiedliwiany jest samą wiarą w tym sensie, że do otrzymania łaski usprawiedliwienia nie potrzeba żadnego innego współdziałania, i żaden udział nie jest konieczny, żeby z poruszenia własnej woli przygotował się i przysposobił – niech będzie wyklęty.
(...)
18. Gdyby ktoś mówił, że nawet człowiek usprawiedliwiony i posiadający łaskę nie jest w stanie zachować przykazań Bożych – niech będzie wyklęty.
19. Gdyby ktoś mówił, że jedynym przykazaniem Ewangelii jest wiara, a inne są obojętne i dowolne, ani nakazane ani zakazane153 , albo że dziesięć przykazań nie dotyczy chrześcijan154 – niech będzie wyklęty.
20. Gdyby ktoś mówił, że człowiek usprawiedliwiony, bez względu na stopień doskonałości, nie jest zobowiązany przestrzegać przykazań Boga i Kościoła, ale tylko wierzyć, jakby Ewangelia była prostą i bezwzględną obietnicą życia wiecznego, bez warunku przestrzegania przykazań155 – niech będzie wyklęty.
21. Gdyby ktoś mówił, że Bóg dał ludziom Jezusa Chrystusa jako Odkupiciela, któremu mają ufać, a nie również jako prawodawcę156, którego mają słuchać – niech będzie wyklęty.
(...)
24. Gdyby ktoś mówił, że otrzymanej sprawiedliwości nie utrzymuje się ani nie zwiększa wobec Boga dobrymi uczynkami, ale że są one tylko owocami i znakami uzyskanego usprawiedliwienia, a nie także przyczyną jego wzrostu159 – niech będzie wyklęty.
25. Gdyby ktoś mówił, że w każdym dobrym uczynku sprawiedliwy grzeszy160 przynajmniej lekko lub (co jeszcze gorzej) śmiertelnie i dlatego zasługuje na kary wieczne, tylko że nie jest potępiany, ponieważ Bóg nie potępia za takie czyny – niech będzie wyklęty.
26. Gdyby ktoś mówił, że sprawiedliwi za dobre uczynki dokonane w Bogu161 nie powinni oczekiwać ani mieć nadziei na wieczną nagrodę od Boga przez Jego miłosierdzie i zasługę Jezusa Chrystusa, jeśli w czynieniu dobra i przestrzeganiu Bożych przykazań wytrwali aż do końca162 – niech będzie wyklęty.
27. Gdyby ktoś mówił, że jedynym grzechem śmiertelnym jest niewiara163, albo że raz otrzymanej łaski nie można stracić przez żaden inny grzech, bez względu na jego ciężar i wielkość, z wyjątkiem niewiary – niech będzie wyklęty.
(...)
31. Gdyby ktoś mówił, że usprawiedliwiony grzeszy, gdy czyni dobrze ze względu na wieczną nagrodę168 – niech będzie wyklęty.
32. Gdyby ktoś mówił, że dobre czyny człowieka usprawiedliwionego są darami Bożymi w takim sensie, że nie są zarazem dobrymi zasługami tegoż usprawiedliwionego, albo że usprawiedliwiony dobrymi czynami, spełnionymi z pomocą łaski Bożej i przez zasługę Jezusa Chrystusa (którego jest żywym członkiem), nie zasługuje prawdziwie na wzrost łaski, życie wieczne i jego osiągnięcie (jeśli umrze w stanie łaski) oraz na wzrost chwały169 – niech będzie wyklęty.


BRRRRRR..........
Same przekleństwa.
Mamy poznawać prawdę i chodzić w świetle Chrystusowym.
Kościół Jezusa Chrystusa króluje ponad instytucjami, które człowiek zalegalizował.
On jest w sercu wyznawcy Chrystusowego. Oparty jest na prawdzie - świetle, które zaświeciło w ciemności.
Izraelici byli pod zakonem, byli bardzo religijni, ale nie trwali w prawdzie, bo ciemność ich prowadziła. Wielbili Boga, ale nie wielbili Boga prawdziwego. Służyli demonom.
Jezus Chrystus nauczał nas i pokazał obraz prawdziwego Boga - kochającego, który jest miłością.
Zachowując przykazania miłości wypełniamy wolę Bożą.
Jezus Chrystus nas prowadzi, a Duch Święty mieszka w nas i nas poucza.
Nowy człowiek odrodzony w Chrystusie jest pod prawem miłości.
Jeżeli wspólnie jako bracia w wierze spotykamy się, to po to, by wielbić Boga i wzajemnie umacniać się w wierze.
Kościół Boży jest tam, gdzie głoszone jest Słowo Boże.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt sty 22, 2019 12:54 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt wrz 12, 2017 2:42 am
Posty: 176
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
Tam gdzie jest głoszone Słowo Boże owszem.
Nie błędnie interetowane, zmieniane manipulowane i głoszone na własna zgubę.


Wt sty 22, 2019 1:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
wybrana napisał(a):
BRRRRRR..........
Same przekleństwa.
I słusznie.
Ga 1:8-9 bt5 "(8) Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! (9) Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam ktoś głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 22, 2019 1:54 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
Barney napisał(a):
wybrana napisał(a):
BRRRRRR..........
Same przekleństwa.
I słusznie.
Ga 1:8-9 bt5 "(8) Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! (9) Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam ktoś głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"

Słusznie?
A czy Jezus przyszedł sądzić?
E.Jana
12:44A Jezus zawołał donośnym głosem: Kto wierzy we mnie, nie we mnie wierzy, ale w tego, który mnie posłał.
12:45Kto mnie widzi, widzi tego, który mnie posłał.
12:46Ja jako światłość przyszedłem na świat, aby nie pozostał w ciemności nikt, kto wierzy we mnie.
12:47A jeśliby kto słuchał słów moich, a nie przestrzegał ich, Ja go nie sądzę; nie przyszedłem bowiem sądzić świata, ale świat zbawić.
12:48Kto mną gardzi i nie przyjmuje słów moich, ma swego sędziego: Słowo, które głosiłem, sądzić go będzie w dniu ostatecznym;
12:49Bo ja nie z siebie samego mówiłem, ale Ojciec, który mnie posłał, On mi rozkazał, co mam powiedzieć i co mam mówić.
12:50I wiem, że przykazanie jego jest żywotem wiecznym. Przeto, co Ja wam mówię, mówię tak, jak mi powiedział Ojciec.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt sty 22, 2019 5:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
J 9:39 bt5 "A Jezus rzekł: Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, żeby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą, stali się niewidomymi."

My, chrześcijanie, zakładamy, że to , co jest w Piśmie Świętym jest słuszne.
Najwidoczniej "Wybrana" nie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt sty 22, 2019 5:07 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
Barney napisał(a):
J 9:39 bt5 "A Jezus rzekł: Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, żeby ci, którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą, stali się niewidomymi."

My, chrześcijanie, zakładamy, że to , co jest w Piśmie Świętym jest słuszne.
Najwidoczniej "Wybrana" nie.

A ja zawsze słyszałam, że Apostoł Paweł pisał, a Duch Święty mu dyktował.
Czyż takiej prawdy nie uznają protestanci? i wile innych dominacji, które uważają, że każde słowo jest natchnione.
Oskarża się Apostoła Pawła o wprowadzenie herezji, a w sumie okazuje się, że nie wszystkie listy pisał sam. W ówczesnych czasach nie było maszyn do pisania, więc pisanie odręczne listu powinno być sprawą naturalną. W jakim celi Paweł dyktował, a kto inny pisał?
Jest tu jakaś logika, bo trudno ją widzieć. Można tworzyć różne domysły i teorie, by tylko coś sobie przypasować.
Według mojego uważania, to list, który jest osobistym przekazem, osobistym pouczeniem powinien pisać jego autor. Jeżeli ktoś inny pisze w czyimś imieniu, to nie jest wiarygodny przekaz. Znamy również to, że w ówczesnym czasie powstało dużo różnych fałszywych dzieł z podpisem jakiegoś apostoła, tylko po to by ten podpis uwiarygodnił to wymyślone dzieło.
Najgorsze jest to, że cała teologia chrześcijańska oparta jest głównie na listach, a nie na Ewangeliach, tak jakby uważano, że Ewangelie w których są zawarte nauki Jezusa - są mniej godne uwagi.
_________________

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr sty 23, 2019 1:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
Kolejna metoda na uzasadnienie odrzucenia niewygodnych fragmentów Biblii. :(


Śr sty 23, 2019 1:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
Yarpen Zirgin napisał(a):
Kolejna metoda na uzasadnienie odrzucenia niewygodnych fragmentów Biblii. :(

A mógłbyś choć jeden raz napisać coś z sensem, bo jeżeli wchodzisz komuś w słowo, to tylko po to, by zrobić zamęt bez jakiegośkolwiek merytorycznego znaczenia.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr sty 23, 2019 1:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
Napisałem z sensem, ale że prawda boli, to nie dziwne, iż się oburzasz. Szukasz bowiem, jak każdy odstępca, sposobów na uzasadnienie przed samą sobą na odrzucenie tego, co Ci w Biblii nie pasuje, więc wymyśliłaś nowy sposób: Aby tekst był ważny musi być osobiście napisany przez np. Apostoła, któremu jest przypisywane autorstwo.


Śr sty 23, 2019 2:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
Yarpen Zirgin napisał(a):
Napisałem z sensem, ale że prawda boli, to nie dziwne, iż się oburzasz. Szukasz bowiem, jak każdy odstępca, sposobów na uzasadnienie przed samą sobą na odrzucenie tego, co Ci w Biblii nie pasuje, więc wymyśliłaś nowy sposób: Aby tekst był ważny musi być osobiście napisany przez np. Apostoła, któremu jest przypisywane autorstwo.


Tak, tak, według twojej teologii, to nadal jesteśmy pod Zakonem i będziemy zbawieni z uczynków Zakonu -
Chrystus na próżno przyszedł.
Ofiara składana na ołtarzu wciąż trwa, a Boga zamyka się w skrzynce, a według widzimisie księdza daje się go zniewolonym grzesznikom.
Cała Ewangelia Chrystusowa została wyrzucona precz.
Łaska jaką dał ludziom Bóg - zbawienie z wiary - wyrzucono precz.
Kościół Katolicki zajął miejsce Boga i uchwalił własne ustawy oparte głównie na faryzejskiej nauce, która wiodła przez wieki Izraelitów w służbę szatanowi.

Jezus - Bóg, pragnie mieszkać w sercu każdego człowieka i każdy człowiek swoim życiem poświadcza swoją wiarę.
Bóg poprzez Nowe Przymierze dał człowiekowi osobisty - indywidualny dostęp do Boga.
Nowy człowiek - odrodzony w Chrystusie jest nowym stworzeniem uświęcającym swoje życie w miłości Bożej.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr sty 23, 2019 3:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
Zajmij się rzeczywistością, a zanim zaczniesz krytykować Kościół to zapoznaj się najpierw z jego nauczaniem.

Aha... Ten unik nie zmienia niczego w tym, że szukasz pretekstu na odrzucenie listów św. Pawła, które Ci nie pasują.


Śr sty 23, 2019 3:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
Yarpen Zirgin napisał(a):
Zajmij się rzeczywistością, a zanim zaczniesz krytykować Kościół to zapoznaj się najpierw z jego nauczaniem.

Aha... Ten unik nie zmienia niczego w tym, że szukasz pretekstu na odrzucenie listów św. Pawła, które Ci nie pasują.


Cała teologia Kościoła Katolickiego i innych dominacji opiera się na prawdzie spisanej 2000 lat temu.
Izraelici też swoją wiarę głównie opierali na pismach i to prawo zawarte w pismach było podstawą ich życia i podstawą ich wiary.
Na podstawie tego ustalonego prawa, kamieniowali, mordowali i twierdzili, że czynią tak z woli Boga. Czy słuchali głosu Boga? który przemawiał do nich przez proroków - nie, nie słuchali, a każdego, który głosił niewygodne dla nich poglądy - mordowali. Tak samo czynił Kościół Katolicki (600 lat inkwizycji) krucjaty, zbrojne zakony, nawracanie poprzez mordy, tortury niewiernych. Podobnie również postępowali protestanci.
A dlaczego tak chrześcijanie postępowali?
Przecież wszyscy czerpali z tego samego źródła wiedzy - Pismo Święte.
Czy jest to złe źródło? nie! jest to źródło dobre i piękne, bo one zawiera nauki samego Boga - Jezusa Chrystusa. Czy przyjęto te nauki - nie! nie przyjęto, bo gdyby przyjęto, to świat by nie trwał w tak okrutnym grzechu w jaki przez dwa tysiąclecia trwa.
Przyjęto za to, to co bardziej służyło człowiekowi - nauki ludzkie stały się piorytetem - teologią życia. Odrzucono nauki Jezusa Chrystusa, bo one uczyły o dobru, miłosierdziu, przebaczaniu i miłości.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr sty 23, 2019 5:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Apostoł Paweł
wybrana napisał(a):
Przecież wszyscy czerpali z tego samego źródła wiedzy - Pismo Święte.
Czy jest to złe źródło? nie! jest to źródło dobre i piękne, bo one zawiera nauki samego Boga - Jezusa Chrystusa. Czy przyjęto te nauki - nie! nie przyjęto, bo gdyby przyjęto, to świat by nie trwał w tak okrutnym grzechu w jaki przez dwa tysiąclecia trwa.
Przyjęto za to, to co bardziej służyło człowiekowi - nauki ludzkie stały się piorytetem - teologią życia. Odrzucono nauki Jezusa Chrystusa, bo one uczyły o dobru, miłosierdziu, przebaczaniu i miłości.

Jak na razie to Ty doskonale pasujesz do własnego opisu - odrzucasz część Nowego Testamentu, bo uważasz że nie pasuje do tego co powinno być.
O sobie piszesz.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 23, 2019 7:58 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL