Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 12:53 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Różaniec 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
P524 napisał(a):
który wydał siebie za okup" to zakończenie zdania z pierwszego z wersetów


To nie jest zdanie które zakończa ten werset. Zdanie które zakończa ten werset brzmi: za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie.

P524 napisał(a):
Być może Ty interpretujesz jak chcesz,


Ja nie interpretuje jak chcę tylko interpretuję tak jak naucza św Paweł. A ś Paweł naucza że : nikt nie powinien pośredniczyć w naszej drodze do zbawienia, ale jest dokładnie odwrotnie - on sam mówi: "ja zostałem ustanowiony głosicielem i apostołem - mówię prawdę, nie kłamię - nauczycielem pogan we wierze i prawdzie". Zatem jest on pośrednikiem między poganami, a Bogiem, z samego ustanowienia boskiego. I każdy z nas też takim pośrednikiem powinien być. Bo przecież tak naucza sam apostoł:

Zalecam przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy.


Na czym polega pośrednictwo Pana Jezusa według św, Pawła to już pisałem dodam jeszcze, że tylko Jego ofiara mogła usatysfakcjonować Ojca, bo była to ofiara złożona przez Boga i tylko Jezus mógł ją złożyć za nasze grzechy, bo tylko On jest równocześnie jednym z nas, człowiekiem. I w tym nikt Go nie zastąpi. My sami nie możemy odkupić naszych grzechów. przestrzegania przykazań, pełnienia dobrych uczynków, to za mało.


N lip 01, 2018 8:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
Napisałem: "Kościół naucza i praktyce liturgii wyraża, że Jezus Chrystus jest Pośrednikiem, ponieważ jest Bogiem i człowiekiem. Bogoczłowieczeństwo umożliwia w chrześcijańskiej tradycji nazywanie Chrystusa Pośrednikiem."

Napisałeś fałszywie, że to nieprawda, nie nie podałeś gdzie Kościół naucza inaczej (nawet może być Twój Kościół).

Bogoczłowieczeńswo jest powodem, dla którego Kościół wyznaje Chrystusa jako jedynego Pośrednika, (o którym m.in. mówi Tm). Jeżeli Kościół - także Twój, przynajmniej zgodnie z deklaracją przy nicku - wyznaje inaczej, to mi podaj. Po prostu. To prosta rzecz.

A to czy ktoś pośredniczy w przekazywaniu czegoś, jakie ma znaczenie? Zresztą w ogóle nic o tym nie pisałem. Napisałem jak Kościół wyznaje i głosi Jedynego Pośrednika, o którym słuchamy w Tm.

_________________
www.reformowani.pl


N lip 01, 2018 8:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
P524 napisał(a):
Napisałem: "Kościół naucza i praktyce liturgii wyraża, że Jezus Chrystus jest Pośrednikiem, ponieważ jest Bogiem i człowiekiem. Bogoczłowieczeństwo umożliwia w chrześcijańskiej tradycji nazywanie Chrystusa Pośrednikiem."
No cóż, jesli ktoś napisze coś dobrze, wypada mu przytaknąć.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lip 01, 2018 11:29 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
Barney napisał(a):
P524 napisał(a):
Napisałem: "Kościół naucza i praktyce liturgii wyraża, że Jezus Chrystus jest Pośrednikiem, ponieważ jest Bogiem i człowiekiem. Bogoczłowieczeństwo umożliwia w chrześcijańskiej tradycji nazywanie Chrystusa Pośrednikiem."
No cóż, jesli ktoś napisze coś dobrze, wypada mu przytaknąć.

Ten sam wpis raz komentujesz tak: viewtopic.php?p=1107844#p1107844

a innym razem jak wyżej.
Coś się w ciągu doby zmieniło? :)

_________________
www.reformowani.pl


N lip 01, 2018 1:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
Komentowałem całkiem inny wpis. CO każdy może sprawdzić.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lip 01, 2018 2:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
P524 napisał(a):
Napisałem: "Kościół naucza i praktyce liturgii wyraża, że Jezus Chrystus jest Pośrednikiem, ponieważ jest Bogiem i człowiekiem. Bogoczłowieczeństwo umożliwia w chrześcijańskiej tradycji nazywanie Chrystusa Pośrednikiem."

Napisałeś fałszywie, że to nieprawda, nie nie podałeś gdzie Kościół naucza inaczej (nawet może być Twój Kościół).




Podaj mi te kanony które potwierdzają to co Ty napisałeś. Bo ja znam kanony które jednak różnią sie od tego co Ty napisałeś


KKK 480 Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jedności swojej Osoby Boskiej; z tej racji jest On jedynym Pośrednikiem między Bogiem i ludźmi.

KKK 667 Jezus Chrystus, po wejściu raz na zawsze do sanktuarium niebieskiego, wstawia się nieustannie za nami jako Pośrednik, który zapewnia nam nieustannie wylanie Ducha Świętego.

http://www.teologia.pl/m_k/kkk1p10.htm#6

A co mówi Apostoł na temat pośrednictwa Chrystusa to już napisałem, ale przeczytaj sobie jeszcze raz ze zrozumieniem 1Tm,2: 5-6)


N lip 01, 2018 4:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
lajkonik.2 napisał(a):
P524 napisał(a):
Napisałem: "Kościół naucza i praktyce liturgii wyraża, że Jezus Chrystus jest Pośrednikiem, ponieważ jest Bogiem i człowiekiem. Bogoczłowieczeństwo umożliwia w chrześcijańskiej tradycji nazywanie Chrystusa Pośrednikiem."

Napisałeś fałszywie, że to nieprawda, nie nie podałeś gdzie Kościół naucza inaczej (nawet może być Twój Kościół).




Podaj mi te kanony które potwierdzają to co Ty napisałeś. Bo ja znam kanony które jednak różnią sie od tego co Ty napisałeś


Sam widzę znalazłeś w swoim katechizmie.


KKK 480 Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jedności swojej Osoby Boskiej; z tej racji jest On jedynym Pośrednikiem między Bogiem i ludźmi.

KKK 667 Jezus Chrystus, po wejściu raz na zawsze do sanktuarium niebieskiego, wstawia się nieustannie za nami jako Pośrednik, który zapewnia nam nieustannie wylanie Ducha Świętego.

http://www.teologia.pl/m_k/kkk1p10.htm#6

Cytuj:
A co mówi Apostoł na temat pośrednictwa Chrystusa to już napisałem, ale przeczytaj sobie jeszcze raz ze zrozumieniem 1Tm,2: 5-6)


To uważasz, że Twój Kościół wyznaje co innego niż Apostoł?

_________________
www.reformowani.pl


N lip 01, 2018 5:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
Barney napisał(a):
Komentowałem całkiem inny wpis. CO każdy może sprawdzić.

Jaki inny post? W poście, na ktory odpowiadałeś zalinkowany jest tekst, który tu przekopiowalem. Dokładnie to samo.

_________________
www.reformowani.pl


N lip 01, 2018 9:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
...i wiele innych rzeczy.
Ciesz się że się z czymś zgodziłem, zamiast szurać ;)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lip 01, 2018 9:38 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
Barney napisał(a):
...i wiele innych rzeczy.

Przecież te "wiele innych rzeczy" jest z postu lajkonika2 , na który odpowiadam, prezentując inne zdanie. Nie jestem rzymskokatolikiem.

Cytuj:
Ciesz się że się z czymś zgodziłem, zamiast szurać ;)

Nie wiem czy mogę się cieszyć.
Jeszcze ktos Cie tutaj spali na stosie, że się z heretykiem zgadzasz. To może być niebezpieczne, a nie wesołe ;)

_________________
www.reformowani.pl


N lip 01, 2018 9:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
P524 napisał(a):
Sam widzę znalazłeś w swoim katechizmie.


Nie potrzebowałem szukać bo doskonale o tych kanonach wiedziałem.

P524 napisał(a):
KKK 480 Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jedności swojej Osoby Boskiej; z tej racji jest On jedynym Pośrednikiem między Bogiem i ludźmi.

KKK 667 Jezus Chrystus, po wejściu raz na zawsze do sanktuarium niebieskiego, wstawia się nieustannie za nami jako Pośrednik, który zapewnia nam nieustannie wylanie Ducha Świętego


W którym miejscu te kanony sie zgadzają z tym co napisałeś że : Kościół naucza i praktyce liturgii wyraża, że Jezus Chrystus jest Pośrednikiem, ponieważ jest Bogiem i człowiekiem. Bogoczłowieczeństwo umożliwia w chrześcijańskiej tradycji nazywanie Chrystusa Pośrednikiem?

Napisałeś że Chrystus jest też Bogiem. Prawdę napisałeś. Ale nie jest prawdą to że dlatego między innymi jest pośrednikiem. Zobaczmy co pisze Apostoł. Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden„ Galatów 3:20

P524 napisał(a):
To uważasz, że Twój Kościół wyznaje co innego niż Apostoł?


Ależ nic podobnego. Gdyby tak było to nie były by czytane listy św, Pawła w kościele do którego ja należę, i ja bym ci nie cytował wersetu z 1 Tymoteusza 2:5)

Zobaczmy co na ten temat jeszcze pisze Apostoł w Hebrajczyków 9:11-15. Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką – to jest nie na tym świecie – uczyniony przybytek ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie. Jeśli bowiem krew kozłów i cielców oraz popiół z krowy, którymi skrapia się zanieczyszczonych, sprawiają oczyszczenie ciała, to o ile bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego złożył Bogu samego siebie jako nieskalaną ofiarę, oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu. I dlatego jest pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw, popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy.”


Dobrej nocy na razie.


N lip 01, 2018 10:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
lajkonik.2 napisał(a):
P524 napisał(a):
Sam widzę znalazłeś w swoim katechizmie.


Nie potrzebowałem szukać bo doskonale o tych kanonach wiedziałem.

P524 napisał(a):
KKK 480 Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jedności swojej Osoby Boskiej; z tej racji jest On jedynym Pośrednikiem między Bogiem i ludźmi.

KKK 667 Jezus Chrystus, po wejściu raz na zawsze do sanktuarium niebieskiego, wstawia się nieustannie za nami jako Pośrednik, który zapewnia nam nieustannie wylanie Ducha Świętego


W którym miejscu te kanony sie zgadzają z tym co napisałeś że : Kościół naucza i praktyce liturgii wyraża, że Jezus Chrystus jest Pośrednikiem, ponieważ jest Bogiem i człowiekiem. Bogoczłowieczeństwo umożliwia w chrześcijańskiej tradycji nazywanie Chrystusa Pośrednikiem?

Napisałeś że Chrystus jest też Bogiem. Prawdę napisałeś. Ale nie jest prawdą to że dlatego między innymi jest pośrednikiem. Zobaczmy co pisze Apostoł. Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden„ Galatów 3:20

P524 napisał(a):
To uważasz, że Twój Kościół wyznaje co innego niż Apostoł?


Ależ nic podobnego. Gdyby tak było to nie były by czytane listy św, Pawła w kościele do którego ja należę, i ja bym ci nie cytował wersetu z 1 Tymoteusza 2:5)

Zobaczmy co na ten temat jeszcze pisze Apostoł w Hebrajczyków 9:11-15. Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką – to jest nie na tym świecie – uczyniony przybytek ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie. Jeśli bowiem krew kozłów i cielców oraz popiół z krowy, którymi skrapia się zanieczyszczonych, sprawiają oczyszczenie ciała, to o ile bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego złożył Bogu samego siebie jako nieskalaną ofiarę, oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu. I dlatego jest pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw, popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy.”


Dobrej nocy na razie, tyle, i aż tyle.


N lip 01, 2018 10:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 07, 2008 12:57 am
Posty: 1674
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
lajkonik.2 napisał(a):
P524 napisał(a):
KKK 480 Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jedności swojej Osoby Boskiej; z tej racji jest On jedynym Pośrednikiem między Bogiem i ludźmi.

KKK 667 Jezus Chrystus, po wejściu raz na zawsze do sanktuarium niebieskiego, wstawia się nieustannie za nami jako Pośrednik, który zapewnia nam nieustannie wylanie Ducha Świętego


W którym miejscu te kanony sie zgadzają z tym co napisałeś że : Kościół naucza i praktyce liturgii wyraża, że Jezus Chrystus jest Pośrednikiem, ponieważ jest Bogiem i człowiekiem. Bogoczłowieczeństwo umożliwia w chrześcijańskiej tradycji nazywanie Chrystusa Pośrednikiem?j



Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jedności swojej Osoby Boskiej; z tej racji jest On jedynym Pośrednikiem między Bogiem i ludźmi

Cytuj:
Napisałeś że Chrystus jest też Bogiem. Prawdę napisałeś. Ale nie jest prawdą to że dlatego między innymi jest pośrednikiem.

Pisalem o Bogoczłowieczeństwie Chrystusa, nie tylko o tym że jest Bogiem.
Może dla Ciebie nie jest prawdą, ok, możesz mieć inne wierzenia, chętnie poczytam. W chrześcijańskiej tradycji, podzielanej także przez Twój Kościół, jak sam zacytowałeś, własnie to, że Chrystus jest Bogiem i człowiekiem jest racją dla której Kościół wyznaje Go, zgodnie z Tm, jako jedynego Pośrednika.

Cytuj:
Zobaczmy co pisze Apostoł. Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden„ Galatów 3:20


Paweł pisze tu o Prawie i Obietnicy
Ukazuje, że Prawo, jako że przekazane przez pośrednictwo anielskie i ludzkie, jest niższe od obietnicy, jako udzielonej bezpośrednio przez samego Boga. Co to ma do wyznawania przez chrześcijan Chrystusa jako jednego Pośrednika między Bogiem i ludźmi? W chrześcijańskiej doktrynie pośrednictwa nie chodzi o coś innego.


Cytuj:
P524 napisał(a):
To uważasz, że Twój Kościół wyznaje co innego niż Apostoł?


Ależ nic podobnego. Gdyby tak było to nie były by czytane listy św, Pawła w kościele do którego ja należę, i ja bym ci nie cytował wersetu z 1 Tymoteusza 2:5)


Ale piszesz, że Twój Kościół i Paweł w czym innym widzą pośrednictwo Chrystusa, pomimo tego samego tekstu.

[/quote]Zobaczmy co na ten temat jeszcze pisze Apostoł w Hebrajczyków 9:11-15. [color=#000080]Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką – to jest nie na tym świecie – uczyniony przybytek ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie. Jeśli bowiem krew kozłów i cielców oraz popiół z krowy, którymi skrapia się zanieczyszczonych, sprawiają oczyszczenie ciała, to o ile bardziej krew Chrystusa, który przez Ducha wiecznego złożył Bogu samego siebie jako nieskalaną ofiarę, oczyści wasze sumienia z martwych uczynków, abyście służyć mogli Bogu żywemu. I dlatego jest pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw, popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy.[/quote]
Widzę co pisze autor listu do Hebrajczyków. No i...?

Cytuj:
Dobrej nocy na razie.

Dziękuję, nawzajem.

_________________
www.reformowani.pl


N lip 01, 2018 11:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
P524 napisał(a):
Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jedności swojej Osoby Boskiej; z tej racji jest On jedynym Pośrednikiem między Bogiem i ludźmi


Ok.

P524 napisał(a):
Pisalem o Bogoczłowieczeństwie Chrystusa, nie tylko o tym że jest Bogiem.
Może dla Ciebie nie jest prawdą, ok, możesz mieć inne wierzenia, chętnie poczytam. W chrześcijańskiej tradycji, podzielanej także przez Twój Kościół, jak sam zacytowałeś, własnie to, że Chrystus jest Bogiem i człowiekiem jest racją dla której Kościół wyznaje Go, zgodnie z Tm, jako jedynego Pośrednika.


Napisałeś też Bogoczłowieczeńswo jest powodem, dla którego Kościół wyznaje Chrystusa jako jedynego Pośrednika. A ja uważam że jest inaczej. Powodem dla które Kościół wyznaje Chrystusa jako jedynego pośrednika jest to że: że Jezus jest jedynym pośrednikiem ZBAWIENIA ! I to potwierdzają (Ga 3, 19.20; 1 Tm 2,5; Hbr 8, 6; 9,15; 12, 24)
I tak naucza Kościół.

Ja wierzę w Jezusa Chrystusa tak, jak naucza Kościół, do którego należę.
Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jednego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami. Bóg z Boga, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego. Zrodzony a nie stworzony, współistotny Ojcu, a przez Niego wszystko się stało. On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem. Ukrzyżowany również za nas, pod Poncjuszem Piłatem został umęczony i pogrzebany. I zmartwychwstał dnia trzeciego, jak oznajmia Pismo. I wstąpił do nieba; siedzi po prawicy Ojca. I powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych, a Królestwu Jego nie będzie końca. Wierzę w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi. Który z Ojcem i Synem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę który mówił przez Proroków. Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół. Wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów. I oczekuję wskrzeszenia umarłych. I życia wiecznego w przyszłym świecie. Amen.


P524 napisał(a):
Paweł pisze tu o Prawie i Obietnicy
Ukazuje, że Prawo, jako że przekazane przez pośrednictwo anielskie i ludzkie, jest niższe od obietnicy, jako udzielonej bezpośrednio przez samego Boga. Co to ma do wyznawania przez chrześcijan Chrystusa jako jednego Pośrednika między Bogiem i ludźmi? W chrześcijańskiej doktrynie pośrednictwa nie chodzi o coś innego.


No to ma do wyznania jako jedynego Pośrednika Jezusa Chrystusa, że jest napisane w : (13) Z tego przekleństwa Prawa Chrystus nas wykupił - stawszy się za nas przekleństwem, bo napisane jest: Przeklęty każdy, którego powieszono na drzewie - (14) aby błogosławieństwo Abrahama stało się w Chrystusie Jezusie udziałem pogan i abyśmy przez wiarę otrzymali obiecanego Ducha.

P524 napisał(a):
Ale piszesz, że Twój Kościół i Paweł w czym innym widzą pośrednictwo Chrystusa, pomimo tego samego tekstu.


Nic podobnego, nic takiego nie napisałem.

P524 napisał(a):
Widzę co pisze autor listu do Hebrajczyków. No i...?


W Liście do Hebrajczyków chodzi o Jezusa Chrystusa jako pośrednika przymierza. Gdy Chrystus Arcykapłan zasiadł po prawicy Majestatu, „otrzymał w udziale o tyle wznioślejszą służbę, o ile stał się pośrednikiem lepszego przymierza , które zostało oparte na lepszych obietnicach" (Hbr 8, 6). Chrystus złożył siebie jako nieskalaną ofiarę, i dlatego jest pośrednikiem Nowego Przymierza, ażeby przez śmierć, poniesioną dla odkupienia przestępstw popełnionych za pierwszego przymierza, ci, którzy są wezwani do wiecznego dziedzictwa, dostąpili spełnienia obietnicy" (Hbr 9, 15). Przystąpiliście do pośrednika Nowego Przymierza, do pokropienia krwią, która przemawia mocniej niż krew Abla" (Hbr 12, 24).

Dobrego Wieczoru.


Pn lip 02, 2018 8:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
P524 napisał(a):
Barney napisał(a):
...i wiele innych rzeczy.

Przecież te "wiele innych rzeczy" jest z postu lajkonika2 , na który odpowiadam, prezentując inne zdanie. Nie jestem rzymskokatolikiem.

Cytuj:
Ciesz się że się z czymś zgodziłem, zamiast szurać ;)

Nie wiem czy mogę się cieszyć.
Jeszcze ktos Cie tutaj spali na stosie, że się z heretykiem zgadzasz. To może być niebezpieczne, a nie wesołe ;)



Od stosów to mistrzami byli Protestanci. :no:


Pn lip 02, 2018 8:56 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL