Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 1:19 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Różaniec 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Różaniec
Mam taki problem ponieważ modle się codziennie różańcem św. i zastanawiam się czy to jest dobry pomysł i czy to nie jest tak jakbym się modlił do Marii a nie do Pana Jezusa czy dobrze robię czy nie powinienem się po prostu bez pośrednio modlić do Pana Jezusa. Potrzebuje Jezusa w swoim życiu ale nie wiem z całym szacunkiem dla NMP czy nie było lepiej się poprostu modlić do niego a nie szukać pośredników> co o tym sądzicie?
PS. Macie może jakieś mądre cytaty z Biblii na temat modlitwy wstawienniczej? tylko nie przykład Kany Galilejskiej.


Cz cze 28, 2018 5:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
Może Ci pomoże ten tekst - http://analizy.biz/marek1962/km7.pdf Cały poświęcony jest odpowiedzi na wątpliwości maryjne: znajduje się tam też rozdział o różańcu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz cze 28, 2018 5:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
(ciach to jest dział dla chrześcijan a ty do nich nie należysz przez t9 nie masz uprawnień do tego aby tutaj pisać, kolejny wpis i będą kary regulaminowe -J)

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz cze 28, 2018 5:56 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
W sumie znalazłem takie coś i trochę racji mają :/ https://www.gotquestions.org/Polski/mod ... zancu.html


Cz cze 28, 2018 6:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
pawel4323 napisał(a):
W sumie znalazłem takie coś i trochę racji mają :/ https://www.gotquestions.org/Polski/mod ... zancu.html
Nie mają.
Zacytujesz twierdzenie, które Twoim zdaniem jest u nich prawdziwe?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz cze 28, 2018 7:25 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
Ale sam czuje że modląc się różańcem oddaje jakby całą chwałę NMP a nie Panu Jezusowi, doceniam świętych i to co zrobili dla Chrześcijaństwa ale powoli zaczynam uważać że ich życie to coś na czymś powinniśmy wzorować się i czym powinniśmy umacniać się ale nie powinniśmy się do nich modlić ani przez nich bo przecież jest Bóg, czemu mam prosić siostrę o to by za mnie porozmawiała z Ojcem jeśli sam mogę to zrobić


Cz cze 28, 2018 8:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
pawel4323 napisał(a):
Ale sam czuje że modląc się różańcem oddaje jakby całą chwałę NMP a nie Panu Jezusowi
Paweł...słowa które wypowiadasz podczas rozważania tajemnic różańcowych są słowami natchnionymi przez Ducha Świętego więc odczucie o którym piszesz nie może pochodzić z dobrego źródła...
Cytuj:
doceniam świętych i to co zrobili dla Chrześcijaństwa ale powoli zaczynam uważać że ich życie to coś na czymś powinniśmy wzorować się i czym powinniśmy umacniać się ale nie powinniśmy się do nich modlić ani przez nich bo przecież jest Bóg, czemu mam prosić siostrę o to by za mnie porozmawiała z Ojcem jeśli sam mogę to zrobić
Oczywiście, że ty pielgrzymując jeszcze w ciele czyli z dala od Boga(patrz 2Kor 5:6) możesz zwracać się do Niego ze wszystkim ale tak jak masz w Piśmie czyli przez Chrystusa, a jako że Chrystus będąc Bogiem utożsamia się z Kościołem jak ze swoim Ciałem(patrz Dz A 9:4-5), to zwracając się przez świętych(członki Jego Ciała) czynisz to zgodnie z Jego wolą...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Ostatnio edytowano Cz cze 28, 2018 9:01 pm przez sahcim, łącznie edytowano 1 raz



Cz cze 28, 2018 9:00 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
pawel4323 napisał(a):
Ale sam czuje że modląc się różańcem oddaje jakby całą chwałę NMP a nie Panu Jezusowi


A czy prosząc kogoś o modlitwę, też czujesz, że całą chwałę oddajesz jemu, a nie Panu Jezusowi ? Idąc Twoim tokiem rozumowania, należałoby stwierdzić, że święty Paweł prosząc innych o modlitwę za siebie, oddawał całą chwałę im a nie Panu Jezusowi... jak widzisz, takie rozumowanie prowadzi do absurdów.

pawel4323 napisał(a):
doceniam świętych i to co zrobili dla Chrześcijaństwa ale powoli zaczynam uważać że ich życie to coś na czymś powinniśmy wzorować się i czym powinniśmy umacniać się ale nie powinniśmy się do nich modlić ani przez nich bo przecież jest Bóg


Idąc zaproponowanym przez Ciebie tokiem rozumowania, równie dobrze można by uznać, że nie należy prosić nikogo o modlitwę bo przecież jest Bóg...

pawel4323 napisał(a):
czemu mam prosić siostrę o to by za mnie porozmawiała z Ojcem jeśli sam mogę to zrobić


Nieadekwatny przykład.Maryję prosimy o to, aby wstawiła się za nami u swojego Syna, a nie o to, żeby porozmawiała z Nim zamiast nas.


Cz cze 28, 2018 9:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
pawel4323 napisał(a):
nie powinniśmy się do nich modlić ani przez nich bo przecież jest Bóg, czemu mam prosić siostrę o to by za mnie porozmawiała z Ojcem jeśli sam mogę to zrobić


Ze względu na twoją osobistą pokorę. Przeczytaj Ks Liczb roz 12. Jak już przeczytasz cały sens, i pomyślisz, to później jeszcze raz i w kontekście "pośrednictwa" zwróć uwagę na werset 2, 3, 11, 12, 13.

Wniknij też w historię Kościoła pierwotnego o ile masz sposobność. O zwyczaje chrześcijan więzionych w katakumbach i traconych za wiarę na arenie. Na to, że chrześcijanie bedący w niewoli, byli otoczeni troską wspólnoty pozostającej na wolności. Ale przede wszystkim na ich wiarę. Ci którzy pozostali przy życiu, wyrażali swoją wiarę poprzez prośbę o wstawiennictwo za siebie "gdy już będziesz stał przed Bogiem twarzą w twarz".

I takie osobiste świadectwo. Zobowiązałem się odmawiać różaniec codziennie za siebie i moją rodzinę. W ostatnim czasie bardzo to zaniedbałem. Mam jednak inne zobowiązanie duchowe, tj. codzienna lektura Pisma Świętego. Mam w zwyczaju otwierać je losowo. Najpierw modlitwa, potem słuchanie co Bóg chce powiedzieć swoim Słowem. Do póki nie wróciłem do odmawiania różańca, nieustannie otwierałem Pismo w tym samym miejscu. Wprowadzenie do Ewangelii św Mateusza. Trochę się Pan Bóg ze mną pomęczył, za nim zrozumiałem co chce mi powiedzieć.

Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. (20) Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów . Mt. 1

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Cz cze 28, 2018 10:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
pawel4323 napisał(a):
Ale sam czuje że modląc się różańcem oddaje jakby całą chwałę NMP a nie Panu Jezusowi
Wybacz, ale czy na pewno dobrze modlisz sie na Różańcu?
Bo taki efekt daje raczej modlitwa różańcowa niezgodnie z ideą różańca (co, niestety, często sie zdarza - brak trochę wyjasnienia z ambon).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt cze 29, 2018 9:51 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
@Barney
Tak dobrze się modlę ale jeśli przez cały różaniec odmawiam 250 razy zdrowaś Maryjo czuje że modle się szczególnie do niej a nie do Boga a to nie tak powinno wyglądać


Pt cze 29, 2018 4:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
Jeżeli już, to 200 razy. I przemyśl sobie temat: O co chodzi w modlitwie Różańcowej?


Pt cze 29, 2018 4:42 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
A no racja 200 razy :P , Chodzi o to żeby poprosić Maryję o wstawienie się i pomodlenie z coś o co chcemy się zwrócić do Boga no ale czemu sami nie mamy poprosić Boga bezpośrednio?
1 List do Tymoteusza 2:5 stwierdza: „Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus”


Pt cze 29, 2018 4:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
pawel4323 napisał(a):
A no racja 200 razy :P , Chodzi o to żeby poprosić Maryję o wstawienie się i pomodlenie z coś o co chcemy się zwrócić do Boga no ale czemu sami nie mamy poprosić Boga bezpośrednio?

Źle. Jeszcze raz: O co chodzi w modlitwie o nazwie Różaniec?


Pt cze 29, 2018 4:53 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Różaniec
No to mi wyjaśnij bo chyba nie wiem


Pt cze 29, 2018 4:55 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL