Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:39 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Piekło istnieje 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
Wybrana jak zwykle rozrzuca ten sam post po wielu forach (to raczej propaganda niż dyskusja). Wybrana jak zwykle przemyca w listach promowanie antykatolickich stron.
A na to samo pytanie jest ta sama odpowiedź:


Tekstw linku jest nierówny (choć znając tę witrynę to oznacza, że jak na nią jest wspaniały - przeważnie są na niej teksty skrajnie nierzetelne. Ten jest fałszywy tylko w jakichś - na oko - 60 procentach ;) ).


Ale najpierw pochwała. Autor słusznie napisał:
Cytuj:
Jedna mała uwaga: Jezus nie przyjął na siebie kary za nasze grzechy w piekle. Przyjął karę za grzech na krzyżu będąc rodzajem baranka ofiarnego. Poniósł nasze winy na krzyżu. W 2 Liście do Koryntian 5:21 (UBG) Biblia mówi: „On bowiem tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą”.

Gdy mamy napisane, że „uczyniono Go grzechem”, oznacza to, iż stał się „ofiarą za grzech”. Poniósł on na krzyżu grzechy wielu, ale nie poniósł naszych grzechów w piekle.


Niestety poza tym mnóstwo nieprawdziwych pomysłów:
  • "Piekło zostało stworzone dla szatana" (przygotowanie i stworzenie to nie to samo)
  • jednoznaczne utożsamianie piekła z szeolem
  • bajanie o raju otaczającym szeol
  • twierdzenie, że Jezus zstąpił po śmierci do piekła (pokłosie błędnego utożsamienia piekła i szeolu)
  • twierdzenie, że po śmierci na krzyżu Jezus udał się do piekła na okres trzech dni i trzech nocy(jak wyżej - pokłosie błędnego utożsamienia piekła i szeolu)
  • twierdzenie Raj był tym bezpiecznym miejscem w piekle (szeolu)
  • branie literalnie określenia o piekle jako miejscu gdzie "Dusze będą płonąć tam na wieki nie mogąc uciec;" (autor twierdzi nawet, że "piekło i ogień piekielny to rzeczywistość, a każdy, kto mówi inaczej tkwi w błędzie i promuje fałszywą doktrynę.")

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz cze 21, 2018 10:20 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
wybrana napisał(a):
Istniał również obszar otoczony przez „piekło” znany jako „raj”, gdzie trafiali sprawiedliwi przez czasem Kalwarii, oddzielone od niższych rejonów wielką przepaścią nie do przejścia. Było to miejsce pokoju i pociechy zwane „łonem Abrahama”. Znajdował się tam nie tylko Abraham, ale i wszyscy starotestamentowi święci aż do dnia ukrzyżowania Chrystusa.


Ukazany przez Księgę Rodzaju ogród-raj opisuje nie tyle jakieś konkretne miejsce na ziemi lub poza nią, ile stan człowieka przed upadkiem, określany jako świętość i sprawiedliwość pierwotna. Gdy Chrystus na górze Przemienienia pokazał część swojego Królestwa wybranym uczniom, zobaczyli w nim Mojżesza i Eliasza. Więc to co napisane w tym artykule ze wszyscy starotestamentowi święci począwszy od Abrahama znajdowali się w jakimś raju pod ziemią, to sa zwyczajne bzdury.

wybrana napisał(a):
Chrystus następnie zstąpił do piekła (szeolu, hadesu) (Ps 16:10, Łk 23:43), a podczas Swego wniebowstąpienia „wywiódł pojmanych więźniów” i wyzwolił niewolników nadziei z raju, prowadząc ich do nieba. List do Efezjan 4:8-10 (UBG) głosi: „Dlatego Pismo mówi: Wstąpiwszy na wysokość, poprowadził pojmanych jeńców i dał ludziom dary. Lecz to, że wstąpił, cóż oznacza, jeśli nie to, że najpierw zstąpił do niższych regionów ziemi?


J 13:1 uczy, że śmierć Pana była „godziną przejścia z tego świata do Ojca”. Potwierdza to Łk 23:46 w słowach: „Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mego”. Po trzech dniach nastąpiło zmartwychwstanie Chrystusa. Uzupełnia to wszystko tekst Hbr 12:22n., pouczając nas o egzystencji (po zmartwychwstaniu Jezusa) wraz z Panem pewnych osób: „Wy natomiast przystąpiliście (...) do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu”; por. Ap 6:9n., 14:13, Flp 1:21-24, 1Tes 5:10. Widać więc, że Chrystus „swe królestwo”, które przygotował „od założenia świata” (Mt 25:34), osiągnął dużo wcześniej, a nie dopiero po 40 dniach, Łotr (jego dusza) zaś był jednym z tych, którzy doszli do celu w chwili śmierci.

wybrana napisał(a):
Zstąpił do piekła (szeolu, miejsca zamieszkania umarłych), by odebrać diabłu klucze śmierci i piekła, uwolnić jeńców i zabrać ich z raju do nieba. Wszyscy ci, którzy pomarli w wierze przed ofiarą krzyża przetrzymywani byli w raju,


Raj, św. Paweł i identyfikuje z niebem. Mówi on, że „został porwany aż do trzeciego nieba (...) został porwany do raju” 2Kor 12:2. Po raz drugi raj utożsamia z niebem Jan (wypowiedź Chrystusa). Pisze On: „Zwycięzcy dam spożywać owoc z drzewa życia, które jest w raju Boga” Ap 2:7. Ci zwycięzcy przebywają na pewno w niebie, bo tekst Ap 3:21 uzupełnia, że „Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie”. Gdzie jest Chrystusowy tron nikt chyba nie ma wątpliwości. Powyższe chyba wyjaśnia czym jest raj i kiedy znalazła się w nim dusza łotra.


Wt cze 26, 2018 6:24 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So kwi 28, 2018 10:14 pm
Posty: 39
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
Piekło istnieje... Paręnaście lat temu przyśnił mi się Pan Jezus Miłosierny i powiedział: "Ja cię od piekła uratuję". Dla mnie piekło jest oczywiste. Powiem więcej... Doświadczam działania szatana w moim życiu i dawałem mu szansę, by się nawrócił, ale on tak mną wtedy władał, że całkowite nienawracalne zło z tego wychodziło, także odgrodziłem się od niego całkowicie i nie chcę mieć z nim nic wspólnego. Od razu mówię egzorcyzm wierząc, że święty Michał Archanioł jakoś pomoże...
Z tym piekłem to mam taką wiarę, że tam są szatani, którzy zbuntowali się nie mając żadnych wątpliwości co do swej decyzji. Pozostali szatani, którzy zbuntowali się i mieli jakieś wątpliwości, kuszą nas na Ziemi... i dlatego mamy taki przechlapany los.


Śr cze 27, 2018 9:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
Szatani, jako duchy, nie mają wątpoliwości, bo się co do siebie nie mylą (nie zmieniają zdania itd). Dlatego nigdy się nie nawrócą.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr cze 27, 2018 11:26 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
lajkonik.2 napisał(a):
Raj, św. Paweł i identyfikuje z niebem. Mówi on, że „został porwany aż do trzeciego nieba (...) został porwany do raju” 2Kor 12:2. Po raz drugi raj utożsamia z niebem Jan (wypowiedź Chrystusa). Pisze On: „Zwycięzcy dam spożywać owoc z drzewa życia, które jest w raju Boga” Ap 2:7. Ci zwycięzcy przebywają na pewno w niebie, bo tekst Ap 3:21 uzupełnia, że „Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie”. Gdzie jest Chrystusowy tron nikt chyba nie ma wątpliwości. Powyższe chyba wyjaśnia czym jest raj i kiedy znalazła się w nim dusza łotra.

No nie bardzo tu cokolwiek wyjaśniłeś.
Jezus powiedział Łotrowi - jeszcze dziś będziesz ze mną w raju.
Jezus trzeciego dnia zmartwychwstał. Najpierw wstąpił do piekieł.
Więc jeśli raj byłby niebem, to Łotr nie mógłby jeszcze dziś być z Jezusem w niebie.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Cz cze 28, 2018 12:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
Barney napisał(a):

Niestety poza tym mnóstwo nieprawdziwych pomysłów:
  • "Piekło zostało stworzone dla szatana" (przygotowanie i stworzenie to nie to samo)
  • jednoznaczne utożsamianie piekła z szeolem
  • bajanie o raju otaczającym szeol
  • twierdzenie, że Jezus zstąpił po śmierci do piekła (pokłosie błędnego utożsamienia piekła i szeolu)
  • twierdzenie, że po śmierci na krzyżu Jezus udał się do piekła na okres trzech dni i trzech nocy(jak wyżej - pokłosie błędnego utożsamienia piekła i szeolu)
  • twierdzenie Raj był tym bezpiecznym miejscem w piekle (szeolu)
  • branie literalnie określenia o piekle jako miejscu gdzie "Dusze będą płonąć tam na wieki nie mogąc uciec;" (autor twierdzi nawet, że "piekło i ogień piekielny to rzeczywistość, a każdy, kto mówi inaczej tkwi w błędzie i promuje fałszywą doktrynę.")

Terminem Raj określa miesce przebywania sprawiedliwych.które było znane jako „Łono Abrahama”.Aż do czasu śmierci Jezusa, Raj był Łonem Abrahama.
Po wstąpieniu Jezusa do Nieba, Łono Abrachanowe zostało usunięte. Wierzący nie wstępują już na Łono Abrachamowe, lecz idą bezpoiśrednio do Nieba. Dziś, wierzący przebywają w Niebie, zatem teraz Raj jest w Niebie.
Fragment z Obj. 2:7 mówi o przyszłości, gdy Raj będzie w nowym Jeruzalem, co oznacza, że miejsce przebywania Raju znowu się zmieni. Skoro Nowe Jeruzalem na Nowej Ziemi będzie miejscem przebywanie wszystkich wierzących, to również Raj będzieznajdował się w Nowym Jeruzalem.
Od Adama aż do wniebowstąpienia Jezusa, Raj był w Łonie Abrahama. Od
wniebowstąpienia Jezusa, aż do końca tysiącletniego Królestwa, Raj jest w Niebie. Po zakończeniu królestwa na wieki Raj będzie w Nowym Jeruzalem na Nowej Ziemi.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Cz cze 28, 2018 1:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
Odnośnie obu Twoich listów, wybrana; nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić zaświatów, ale zawsze zdumiewa mnie jak prymitywne obrazy malują w tym celu różni entuzjaści; w Twojej wizji Jezus nie może jednocześnie być w szeolu i w Niebie. Tak jakby Niebo nie było stanem relacji z Bogiem, tylko Kozią Wólką, a szeol np. Pruszkowem :mrgreen:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz cze 28, 2018 2:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
wybrana napisał(a):
Barney napisał(a):

Niestety poza tym mnóstwo nieprawdziwych pomysłów:
  • "Piekło zostało stworzone dla szatana" (przygotowanie i stworzenie to nie to samo)
  • jednoznaczne utożsamianie piekła z szeolem
  • bajanie o raju otaczającym szeol
  • twierdzenie, że Jezus zstąpił po śmierci do piekła (pokłosie błędnego utożsamienia piekła i szeolu)
  • twierdzenie, że po śmierci na krzyżu Jezus udał się do piekła na okres trzech dni i trzech nocy(jak wyżej - pokłosie błędnego utożsamienia piekła i szeolu)
  • twierdzenie Raj był tym bezpiecznym miejscem w piekle (szeolu)
  • branie literalnie określenia o piekle jako miejscu gdzie "Dusze będą płonąć tam na wieki nie mogąc uciec;" (autor twierdzi nawet, że "piekło i ogień piekielny to rzeczywistość, a każdy, kto mówi inaczej tkwi w błędzie i promuje fałszywą doktrynę.")

Terminem Raj określa miesce przebywania sprawiedliwych.które było znane jako „Łono Abrahama”.Aż do czasu śmierci Jezusa, Raj był Łonem Abrahama.
Wierząca...nie wiem czy dociera do ciebie fakt, że miejsce, to określenie rzeczywistości czasoprzestrzennej, a owi sprawiedliwi, to istoty duchowe..
Cytuj:
Po wstąpieniu Jezusa do Nieba, Łono Abrachanowe zostało usunięte.
Wyjaśnij co to wg ciebie oznacza, że zostało usunięte, a najlepiej przytocz jakiś fragment Biblii, który by to potwierdzał...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz cze 28, 2018 2:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
wybrana napisał(a):
No nie bardzo tu cokolwiek wyjaśniłeś.
Jezus powiedział Łotrowi - jeszcze dziś będziesz ze mną w raju.
Jezus trzeciego dnia zmartwychwstał. Najpierw wstąpił do piekieł.
Więc jeśli raj byłby niebem, to Łotr nie mógłby jeszcze dziś być z Jezusem w niebie.


Szkoda ze nie zauważyłaś tego co jest napisane powyżej w tym samym poście. A jest napisane że: J 13:1 uczy, że śmierć Pana była „godziną przejścia z tego świata do Ojca”. Potwierdza to Łk 23:46 w słowach: „Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mego. Piszesz po ciele, ale co z duchem ? Czyżbyś zapomniała o słowach Pana Jezusa: „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą” (Mt 10:28) Słowa Łotra skierowane do Pana Jezusa brzmiały: („Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa” Łk 23:42), Pan Jezus dał obietnicę łotrowi że : („Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju”). To Według Ciebie królestwo Chrystusa , znajdowało się pod ziemią? No bo przecież Łotr prosi żeby Zbawiciel pamiętał o nim gdy przyjdzie do swego królestwa, a Pan Jezus wyraźnie mówi że dziś będziesz ze Mną w raju. Pan Jezus wyraźnie daje do zrozumienia ze Jego królestwo znajduje się w raju.


Cz cze 28, 2018 7:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
@lajkonik.2
Moje pytanie do ciebie
1. Jesteś chrześcijaninem?
2. Modlisz się?
3. Znasz słowa modlitwy - Wierzę w Boga?
Wypowiedz tą modlitwę i zwróć uwagę na to, jakie słowa wypowiadasz.
Czy ci się to podoba, czy nie, Jezus pierwsze wstąpił do piekieł.
Po co? bo miał cel - jaki - poczytaj sobie na ten temat, to znajdziesz odpowiedź.
Ja ci podałam odpowiedz w linku, który jest ujęty w pierwszym poście tego tematu.
Nie będę cytowała z niego tu cytatów, bo jak raz zacytowałam, to moderator Robur od razu dał mi ostrzeżenie- że cytuje.
W pierwszym poście masz wszytko dokładne wyjaśnione.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Cz cze 28, 2018 11:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
Nie ma nic "po pierwsze". Jezus "zstąpił do piekieł" (czyli Szeolu) ale nie ma tam nic o tym, jakoby nie był w relacji z Ojcem (czyli w Niebie, bo na tym Niebo polega).
Więcej - gdyby nie był, nie mógłby nikogo z szeolu "wyprowadzić".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt cze 29, 2018 9:48 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
wybrana napisał(a):
@lajkonik.2
Moje pytanie do ciebie
1. Jesteś chrześcijaninem?
2. Modlisz się?
3. Znasz słowa modlitwy - Wierzę w Boga?
Wypowiedz tą modlitwę i zwróć uwagę na to, jakie słowa wypowiadasz.
Czy ci się to podoba, czy nie, Jezus pierwsze wstąpił do piekieł.
Po co? bo miał cel - jaki - poczytaj sobie na ten temat, to znajdziesz odpowiedź.
Ja ci podałam odpowiedz w linku, który jest ujęty w pierwszym poście tego tematu.
Nie będę cytowała z niego tu cytatów, bo jak raz zacytowałam, to moderator Robur od razu dał mi ostrzeżenie- że cytuje.
W pierwszym poście masz wszytko dokładne wyjaśnione.


@@@ Wybrana. Moja odpowiedź. Nie tylko się modle, ale i czytam Ewangelię , listy Apostolskie , Stary Testament, i Katechizm KK. Wybrana czy ci się to podoba czy nie, to Pan Jezus najpierw oddał swojego ducha ręce swojego Ojca. Bóg jest w tym samym czasie wszędzie, gdzie chce. Jezus od momentu, gdy wypowiedział słowa „Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mego” (Łk 23:46), również wchodzi w nową rzeczywistość. Nie ogranicza Go czas i miejsce. Chrystus może być z jednymi, jak i z drugimi, jak sam powiedział: „Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18:20); „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28:20). A co do składu Apostolskiego to Chrystus nie wstąpił do piekieł, tylko zstąpił. Zstąpić a wstąpić to jest zasadnicza różnica. To tak jakby ktoś zszedł na strych a wszedł do piwnicy. Jezus Chrystus zstąpił do piekieł, a potępiony zstępuje do piekła. Te dwa wyrażenia określają dwa różne czyny. I zakładają dwie różne sytuacje . Bramy piekielne przez które zstępował Chrystus otworzyły się same, by pozwolić wyjść pozostającym tam w więzieniach, tymczasem piekło do którego zstąpił potępiony,zamyka się za nim na zawsze.


Pt cze 29, 2018 11:17 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz lis 16, 2017 9:39 pm
Posty: 296
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
Ja mam takie pytanie,w tym artykule napisane jest, że Jezus zasiada po prawicy ojca i sądzi umarłych czyli jest wyżej w hierarchii nad zwykłymi ludźmi? Wynikało by z tego, że w niebie są kręgi, czy Jezus jest jakoś szczęśliwy z tego powodu, że sądzi umarłych?


Pt lip 20, 2018 10:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
f.kos napisał(a):
Ja mam takie pytanie,w tym artykule napisane jest, że Jezus zasiada po prawicy ojca i sądzi umarłych czyli jest wyżej w hierarchii nad zwykłymi ludźmi?
Jezus jest Bogiem, więc jak myślisz?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 21, 2018 2:34 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Piekło istnieje
f.kos napisał(a):
Wynikało by z tego, że w niebie są kręgi,


Św. Paweł stwierdza: Ten, który zstąpił, jest i Tym, który wstąpił ponad wszystkie Niebiosa, aby wszystko napełnić (Ef 4,10). Dowiadujemy się, że Zbawiciel, zanim zasiadł po prawicy Boga, przeszedł „wszystkie Niebiosa”, aby zająć to najzaszczytniejsze miejsce. A zatem poszedł do Nieba najwyższego. To pozwala wytłumaczyć pozorną sprzeczność miedzy J 3,13 I nikt nie wstąpił do Nieba, oprócz Tego, który z Nieba zstąpił - Syna Człowieczego .oraz 2 Krl 2,11(Eliasz wśród wichru wstąpił do Niebios). Eliasz został zabrany ognistym rydwanem do Nieba, ale nigdzie nie jest powiedziane, że do Nieba najwyższego.


Św. Paweł miał też takie widzenie, i pisze tak: „Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty ‒ czy w ciele ‒ nie wiem, czy poza ciałem ‒ też nie wiem, Bóg to wie ‒ został porwany aż do trzeciego Nieba (tritos ouranos). I wiem, że ten człowiek ‒ czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, Bóg to wie ‒ został porwany do Raju (paradeisos) i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać” (2 Kor 12,2). W świetle tych słów powinniśmy uznać, że gdzieś w sferze duchowej istnieje kilka poziomów Nieba (co najmniej trzy). Niektórzy uważali, że pierwsze Niebo to po prostu nasza atmosfera (sfera powietrza i chmur), drugie Niebo to przestrzeń kosmiczna (słońce i fi rmament gwiazd), a trzecie Niebo to mieszkanie Boga i jego aniołów ponad fi rmamentem. Raj, o którym pisze apostoł Paweł, znajdował się ‒ według niego ‒ w trzecim Niebie, a zatem w tym ujęciu ‒ w Niebie najwyższym.


So lip 21, 2018 6:04 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL