Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 8:13 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Bóg Jahwe, nasz Bóg... 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt cze 16, 2017 8:02 pm
Posty: 79
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Bóg Jahwe, nasz Bóg...
Witam. Wiele heretyków twierdzi, że Jahwe to szatan, a Jezusowi nie chodzilo o Jahwe mówiąc o Bogu Ojcu. Naprawdę wielu jest takich, którzy tak twierdzą ale to jest sprzeczne z Pismem Świetym. Biblia mowi, że Bóg Ojciec, Jezus i Duch Święty to Jahwe. Co wy na ten temat sądzicie?


Cz maja 17, 2018 4:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg Jahwe, nasz Bóg...
Astro33 napisał(a):
Witam. Wiele heretyków twierdzi, że Jahwe to szatan, a Jezusowi nie chodzilo o Jahwe mówiąc o Bogu Ojcu. Naprawdę wielu jest takich, którzy tak twierdzą

Podaj przykłady takich heretyków wraz z konkretnymi tekstami, w których jest taka opinia. Z lokalizacją. Wtedy może będzie o czym gadać.


Cz maja 17, 2018 4:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg Jahwe, nasz Bóg...
Astro33 napisał(a):
Witam. Wiele heretyków twierdzi, że Jahwe to szatan, a Jezusowi nie chodzilo o Jahwe mówiąc o Bogu Ojcu. Naprawdę wielu jest takich, którzy tak twierdzą ale to jest sprzeczne z Pismem Świetym. Biblia mowi, że Bóg Ojciec, Jezus i Duch Święty to Jahwe. Co wy na ten temat sądzicie?
Cytując (z pamięci) Sapkowskiego: są też goście, którzy wolą kozy od dziewcząt. Są - ale czy to powód by się nimi zajmować?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz maja 17, 2018 5:02 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Cz maja 10, 2018 9:31 pm
Posty: 7
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg Jahwe, nasz Bóg...
Astro33 napisał(a):
Witam. Wiele heretyków twierdzi, że Jahwe to szatan, a Jezusowi nie chodzilo o Jahwe mówiąc o Bogu Ojcu. Naprawdę wielu jest takich, którzy tak twierdzą ale to jest sprzeczne z Pismem Świetym. Biblia mowi, że Bóg Ojciec, Jezus i Duch Święty to Jahwe. Co wy na ten temat sądzicie?


Jah / Yah to Bóg . Wymawiasz te imię za każdym razem gdy śpiewasz allelujah , śpiewasz wtedy Chwała Yah .

( nie ma j w języku Hebrajskim tylko Y )


Pt cze 01, 2018 10:26 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So kwi 28, 2018 10:14 pm
Posty: 39
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg Jahwe, nasz Bóg...
Bóg Jahwe jest naszym Bogiem... Przedstawił się nam jako "JESTEM, KTÓRY JESTEM", a następnie jako Jezus podał się za Mesjasza. Zrodzony z Niepokalanej i pokazujący Męką, że jest z nami zawsze, najbardziej w cierpieniu... i dowodzący Męką, że nie chce dla nas piekła, tylko wiecznego szczęśliwego przebywania. Jak zrozumieć, że Bóg jest Jahwe - Ojciec, Duch, Syn - to już ciężko, bo po ludzku Ojciec mając Syna musi wcześniej złączyć się z Matką. No, ale to po ludzku mówiąc. Bóg jest kimś więcej niż człowiekiem, i to więcej niż człowiekiem grzesznym. Bóg jest Stworzycielem, On stworzył prawa świata materialnego, w którym żyjemy. On stworzył prawa świata duchowego, w którym żyjemy, a który powinniśmy wybierać na pierwszym miejscu...
Jahwe dla mnie to był tylko Ojciec. Ale od teraz to będzie cała Trójca... Ale co oznacza Jahwe? Bo, jeżeli imię, to przecież jest Jezus, Parakletos i Jahwe zostaje jakby dla Ojca...


Śr cze 27, 2018 9:01 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg Jahwe, nasz Bóg...
Wszystkie Osoby Boskie to Jahwe (YHWH, JHWH). Przeczytaj sobie Ewangelię wg. św. Jana (J 8, 56-58)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr cze 27, 2018 11:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg Jahwe, nasz Bóg...
Astro33 napisał(a):
Biblia mowi, że Bóg Ojciec, Jezus i Duch Święty to Jahwe. Co wy na ten temat sądzicie?


Starotestamentalne imię „Jahwe” oznacza „Jestem Który Jestem”. Jednak w wczasach Pana Jezusa Żydzi już nie używali tego imienia. A w Starym Testamencie, w którym tyle razy pojawiało się to imię, zastępowano je słowem „Adonai”, to znaczy „Pan”. Również w Ewangeliach ani razu nie cytuje się tego imienia. We wszystkich bez wyjątku cytatach starotestamentalnych w miejsce słowa „Jahwe” Nowy Testament umieszcza konsekwentnie słowo „Pan”. I tak było zawsze od początku zarówno w Kościele katolickim, jak we wszystkich chrześcijańskich wyznaniach.

Natomiast gdy czytamy Ewangelie to Pan Jezus objawił nam nowe imię . ,Pan Jezus Boga nazywa Ojcem. OJCIEC — to jest właśnie nowe imię Boga:

„Ojcze, nadeszła godzina! Uwielbij Syna swego, aby Syn Cię uwielbił” (J 17,1);

„Ojcze Święty, zachowaj ich w imię Twoje” (J 17,11); „aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili jedno w Nas” (J 17,21);

„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom” (Mt 11,25);

„Ojcze, w ręce Twoje oddaję ducha mego” (Łk 23,46).


Również nas uczył, abyśmy właśnie w tym imieniu zbliżali się do Boga: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje” (Mt 6,9).

Jest jeszcze jedno imię Boże, objawione w Ewangelii. Jest to imię Jednorodzonego Syna Bożego, równego Przedwiecznemu Ojcu, który dla naszego zbawienia uniżył się i stał się człowiekiem. JEZUS (hebr. Jehoszua) znaczy „Jahwe zbawia”.

W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą” (Mt 12,21); „

I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni” (Dz 4,12);

„I każdy, kto dla mego imienia opuści dom albo braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć otrzyma i życie wieczne odziedziczy” (Mt 19,29);


Śr cze 27, 2018 7:11 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So kwi 28, 2018 10:14 pm
Posty: 39
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg Jahwe, nasz Bóg...
Ja nie za bardzo pojmowałem słowa Ewangelii J 8,56-58. Ale rzeczywiście, JA JESTEM to określenie też Jezusa. Bardzo dziękuję, to dla mnie bardzo wielkie coś z tym JAHWE...
A co do kwestii, że mamy Boga nazywać Ojcem... Bardzo fajnie, tylko wydaje mi się, że Jezus tak nazywał Ojca, żeby nam ukazać, że będąc Bogiem pokazuje nam, jak mamy się zwracać do Boga, ale nie w sensie dosłownym, tylko przykładowym. Na przykład mam żonę i zwracam się do niej "żono", ale inni mają zwracać się "kobieto" lub po imieniu lub "proszę pani".


N lip 01, 2018 5:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg Jahwe, nasz Bóg...
sand9999 napisał(a):
Ja nie za bardzo pojmowałem słowa Ewangelii J 8,56-58. Ale rzeczywiście, JA JESTEM to określenie też Jezusa. Bardzo dziękuję, to dla mnie bardzo wielkie coś z tym JAHWE...
A co do kwestii, że mamy Boga nazywać Ojcem... Bardzo fajnie, tylko wydaje mi się, że Jezus tak nazywał Ojca, żeby nam ukazać, że będąc Bogiem pokazuje nam, jak mamy się zwracać do Boga, ale nie w sensie dosłownym, tylko przykładowym. Na przykład mam żonę i zwracam się do niej "żono", ale inni mają zwracać się "kobieto" lub po imieniu lub "proszę pani".


Do wersetów Jana 56-58, trzeba dodać werset 59. Tam Żydzi porwali kamienie żeby rzucić na Zbawiciela, ponieważ uważali ze zbluźnił , mówiąc Zanim Abraham stał się, Ja jestem. Oni dobrze wiedzieli co to oznacza. A jaszcze ciekawsza scena jest w Ogrodzie Oliwnym podczas pojmania. Tam żołnierze podczas pojmania gdy Zbawicieli się ich pyta kogo szukacie, a oni Mu odpowiadają że Jego, gdy im wypowiada słowa Ja jestem, żołnierze padają twarzą na ziemię.

Kogo szukacie? (5)Odpowiedzieli Mu: Jezusa z Nazaretu. Rzekł do nich Jezus: Ja jestem. Również i Judasz, który Go wydał, stał między nimi. (6)Skoro więc rzekł do nich: Ja jestem, cofnęli się i upadli na ziemię. (Ew. Jana 18:4-6,)

Duzo jest miejsc Ewangeliach gdzie Pan Jezus mówi Ja Jestem. Ja jestem, nie bójcie się!. Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się! Ja jestem Mesjaszem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Otóż Ja jestem pośród was jak ten, kto służy. to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Ja jestem światłością świata. Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata.


Pn lip 02, 2018 8:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg Jahwe, nasz Bóg...
Prośba do moderatorów, czy możecie usunąć ten temat w niebyt, tam gdzie jego miejsce?


Pn lip 02, 2018 9:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg Jahwe, nasz Bóg...
Wespecjan napisał(a):
Prośba do moderatorów, czy możecie usunąć ten temat w niebyt, tam gdzie jego miejsce?


A co Ciebie tak drażni w tym temacie?


Wt lip 03, 2018 5:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg Jahwe, nasz Bóg...
sand9999 napisał(a):
A co do kwestii, że mamy Boga nazywać Ojcem... Bardzo fajnie, tylko wydaje mi się, że Jezus tak nazywał Ojca, żeby nam ukazać, że będąc Bogiem pokazuje nam, jak mamy się zwracać do Boga, ale nie w sensie dosłownym, tylko przykładowym. Na przykład mam żonę i zwracam się do niej "żono", ale inni mają zwracać się "kobieto" lub po imieniu lub "proszę pani".
Nie bardzo rozumiem dlaczego uważasz, że określanie „Ojcem” tego, od którego wszystko pochodzi jest niedosłowne...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Wt lip 03, 2018 6:49 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So kwi 28, 2018 10:14 pm
Posty: 39
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg Jahwe, nasz Bóg...
Jak zwracam się do Boga Ojcze, to zwracam się do jednej osoby, a ja chciałbym się zwracać do trzech osób, czyli JAHWE, JESTEM lub po prostu Boże. Jak zwracam się do Ojca, to od razu przychodzą mi na myśl słowa Jezusa "Nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przeze Mnie".


So lip 07, 2018 4:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg Jahwe, nasz Bóg...
sand9999 napisał(a):
A co do kwestii, że mamy Boga nazywać Ojcem... Bardzo fajnie, tylko wydaje mi się, że Jezus tak nazywał Ojca, żeby nam ukazać, że będąc Bogiem pokazuje nam, jak mamy się zwracać do Boga, ale nie w sensie dosłownym, tylko przykładowym. Na przykład mam żonę i zwracam się do niej "żono", ale inni mają zwracać się "kobieto" lub po imieniu lub "proszę pani".

Za to dziecko do Ojca zwraca się właśnie tak "Ojcze" albo bardziej czule "Tatusiu" (biblijne Abba).

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So lip 07, 2018 4:53 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:32 pm
Posty: 2461
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg Jahwe, nasz Bóg...
(ciach brak uprawnień do pisania w tym dziale- od kiedy to Świadkowie Jehowi są chrześcijanami? powinno być jeszcze upomnienie ale tym razem będzie tylko słowne- J)

_________________
Na pytanie czy ty jesteś JA?
odpowiadam : JA JESTEM


Wt lip 31, 2018 11:12 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL