Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 9:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Działanie szatana 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Działanie szatana
Mam pytanie czy szatan lub inny demon może działać na nasze samopoczucie czy ma on jakikolwiek wpływ na nas może np podsyłać natrętne myśli lub coś w tym stylu czy on naprawdę istnieje czy to tylko wymysł żeby ludzi straszyć?
Ps. Przepraszam że tak dużo zadaje tu pytań ale nie są to dla mnie sprawy błahe proszę o wyrozumiałość :oops:


Cz maja 03, 2018 11:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działanie szatana
Zwykłym działaniem szatana jest kuszenie do złego, skrajnym - opętanie. Czy zły duch ma wpływ na nasze myśli ? Nie wiem, ale wiem gdzie możesz znaleźć odpowiedź. Śp. ks. Gabriele Amorth wydał wiele książek nt. egzorcyzmów. Tam znajdziesz odpowiedź :)
Z Panem Bogiem! :)
Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Cz maja 03, 2018 11:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2009 12:25 pm
Posty: 1704
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działanie szatana
Mały Książę napisał(a):
Nie wiem, ale wiem gdzie możesz znaleźć odpowiedź. Śp. ks. Gabriele Amorth wydał wiele książek nt. egzorcyzmów. Tam znajdziesz odpowiedź

Odradzam Ci rozczytywanie się w takich książkach i w ogóle zgłębianie tematu opętania/egzorcyzmów, bo w Twoim przypadku jest to szkodliwe.
Proponuję rower i plener :)

https://www.youtube.com/watch?v=I5uiV82dNr8

_________________
" Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią." Mt 5, 7


Cz maja 03, 2018 11:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działanie szatana
pawel4323 napisał(a):
Mam pytanie czy szatan lub inny demon może działać na nasze samopoczucie czy ma on jakikolwiek wpływ na nas może np podsyłać natrętne myśli lub coś w tym stylu


Tak, chyba nawet w szczególności próbuje / stara się oddziaływać na umysł, psychikę, podsuwając różnego rodzaju pokusy. Ale jeśli masz z tym problem i jeśli ogólnie masz problem natury psychologicznej to nie zagłębiaj się zbytnio w takie sfery ponieważ to może stać się chorobliwe, możesz zyskać dodatkowe lęki.


Cz maja 03, 2018 11:59 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działanie szatana
a może szatan spowodować nawet depresję? z góry mówię że to nie mój przypadek więc nie radźcie mi żebym szedł do psychologa


Cz maja 03, 2018 3:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działanie szatana
Nie radzę więc Tobie psychologa, ale sugeruje, przekaż osobie zainteresowanej (temu przypadkowi, który masz zna myśli).
Depresja jest chorobą.
Chorobę się leczy działaniami medycznymi.
Na początek leki przeciwdepresyjne może dać lekarz rodzinny (znam takiego starszego mężczyznę, jedna tabletka wieczorem pomaga).
Psycholog nie zawsze jest konieczny.
Uprzedzając:
Nie zaczyna się leczenia depresji od szukania szatana.
Nie zaczyna się też od egzorcysty.
Zanim egzorcysta rozpocznie działania, z reguły odsyła delikwenta do lekarza, psychologa, psychiatry, by wykluczyć chorobę. Także depresję itp.


Cz maja 03, 2018 4:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działanie szatana
pawel4323 napisał(a):
a może szatan spowodować nawet depresję? z góry mówię że to nie mój przypadek więc nie radźcie mi żebym szedł do psychologa


Depresję zazwyczaj leczy się farmakologicznie, a tutaj potrzeba lekarza psychiatry a nie psychologa. To może być przypadek depresji klinicznej, także lepiej aby to rozeznał specjalista.


Cz maja 03, 2018 4:10 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Śr lut 15, 2017 2:07 pm
Posty: 78
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działanie szatana
equuleuss napisał(a):
pawel4323 napisał(a):
a może szatan spowodować nawet depresję? z góry mówię że to nie mój przypadek więc nie radźcie mi żebym szedł do psychologa


Depresję zazwyczaj leczy się farmakologicznie, a tutaj potrzeba lekarza psychiatry a nie psychologa. To może być przypadek depresji klinicznej, także lepiej aby to rozeznał specjalista.


No dobra ale pytam czysto teoretycznie czy może to być zasługa szatana ja pytam nie dlatego że jest jakiś problem u mnie czy koło mnie tylko staram sobie uświadomić na ile szatan jest w stanie ingerować w psychikę człowieka


Cz maja 03, 2018 5:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działanie szatana
pawel4323 napisał(a):
No dobra ale pytam czysto teoretycznie czy może to być zasługa szatana ja pytam nie dlatego że jest jakiś problem u mnie czy koło mnie tylko staram sobie uświadomić na ile szatan jest w stanie ingerować w psychikę człowieka


Jest w stanie ingerować i wywołać nawet stany depresyjne, ale takie rzeczy rozpoznaje egzorcysta i psychiatra który z nim współpracuje. Należy udać się do lekarza, przypadki opętania / zniewolenia to już inna sprawa, a depresja jest chorobą którą należy leczyć.


Cz maja 03, 2018 5:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działanie szatana
pawel4323 napisał(a):
Mam pytanie czy szatan lub inny demon może działać na nasze samopoczucie czy ma on jakikolwiek wpływ na nas może np podsyłać natrętne myśli lub coś w tym stylu czy on naprawdę istnieje czy to tylko wymysł żeby ludzi straszyć?
Ps. Przepraszam że tak dużo zadaje tu pytań ale nie są to dla mnie sprawy błahe proszę o wyrozumiałość :oops:

Tak,szatan działa na nasze myśli. Wmawia nam,że jesteśmy nic nie warci. Oskarża nas i próbuje niszczyć psychiczne a nawet fizycznie.
Podsuwa nam różne pokusy i pragnie nas oszukiwać i zwodzić.
Jest bardzo pracowity i nigdy się nie męczy, ani nie rezygnuje ze swej pracy.
Jesteśmy w trwałej walce duchowej. Ta walka trwa w nas do ostatniej sekundy życia ziemskiego.
Możemy w niej wygrywać,bo mamy wielkiego obrońcę- Jezusa Chrystusa, który jest naszym pancerzem, naszą zbroją w tej walce.
Wiara w Jezusa Chrystusa przeciwstawia się złemu. Jeżeli poznamy nauki Jezusa Chrystusa - Jego Ewangelię, to nie pozwolimy się zwodzić i oszukiwać, bo ta Ewangelia pozwoli nam odczytywać i oceniać nasze myśli - ich pochodzenie. Duch Boży będzie nas pouczał, a zły duch będzie nas zwodził i oszukiwał. Jeżeli poznamy Jezusa, to nie pozwolimy się oszukiwać. Naszą siłą ogromną jest nasza modlitwa.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Wt paź 30, 2018 7:24 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działanie szatana
pawel4323 napisał(a):
Mam pytanie czy szatan lub inny demon może działać na nasze samopoczucie czy ma on jakikolwiek wpływ na nas może np podsyłać natrętne myśli lub coś w tym stylu czy on naprawdę istnieje czy to tylko wymysł żeby ludzi straszyć?
Ps. Przepraszam że tak dużo zadaje tu pytań ale nie są to dla mnie sprawy błahe proszę o wyrozumiałość :oops:

Oczywiście, że demony, czy szatan mogą wpływać na nasze samopoczucie i nasyłać nam myśli. Co więcej demony mogą powodować ból fizyczny, dolegliwości, a nawet choroby fizyczne i psychiczne. Ale my musimy z tym walczyć. Tak jak napisała Wybrana, mamy ukochanego JEZUSA CHRYSTUSA (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH), który jest naszym Obrońcą.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


Pn lis 05, 2018 6:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działanie szatana
44. napisał(a):
mamy ukochanego JEZUSA CHRYSTUSA (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH), który jest naszym Obrońcą.

Jestem zachwycony tymi slowami i uwazam, ze zawsze nalezy uczyc sie od madrzejszych. Czy mozesz napisac w czym konkretnie to "ukochanego" sie przejawia, prosze?


Pn lis 05, 2018 8:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działanie szatana
robaczek2 napisał(a):
44. napisał(a):
mamy ukochanego JEZUSA CHRYSTUSA (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH), który jest naszym Obrońcą.

Jestem zachwycony tymi slowami i uwazam, ze zawsze nalezy uczyc sie od madrzejszych. Czy mozesz napisac w czym konkretnie to "ukochanego" sie przejawia, prosze?

Myślę, że każdy chrześcijanin zna tą odpowiedź, ale dla uzupełnienia zacytuję słowa z Ewangelii Apostoła Jana:
1:1Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
1:2Ono było na początku u Boga.
1:3Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
1:4W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
1:9Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat.
1:10Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.
1:11Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.
1:12Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
1:13Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.

5:20Ojciec bowiem miłuje Syna i ukazuje mu wszystko, co sam czyni, i ukaże mu jeszcze większe dzieła niż te, abyście się dziwili.
5:21Albowiem jak Ojciec wzbudza z martwych i ożywia, tak i Syn ożywia tych, których chce.
5:22Bo i Ojciec nikogo nie sądzi, lecz wszelki sąd przekazał Synowi,
5:23Aby wszyscy czcili Syna, jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał.
5:24Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn lis 05, 2018 8:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działanie szatana
To cytaty. A teraz napisz, bo o to pytał robaczek2, na czym w praktyce polega realizacja tej nauki w Twoim życiu.


Pn lis 05, 2018 9:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Działanie szatana
Yarpen Zirgin napisał(a):
To cytaty. A teraz napisz, bo o to pytał robaczek2, na czym w praktyce polega realizacja tej nauki w Twoim życiu.

Nie czytasz ze zrozumieniem pytań.
Ale jak chcesz, to napisz coś od siebie.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Pn lis 05, 2018 10:48 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 73 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL