Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:20 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Gregor napisał, a Wy jak uważacie ? 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Chyba wyraznie pisal do Barneya nie do ciebie ani kogos innego.
Poza tym czym sa w twoich wypowiedziach zdania jak to w ktorym uwazasz ze rzekomo stwierdzilem ze Biblia jest zafalszowana jak nie insynuacja.

Czyzbys byla adwokatem Barneya ze tak sie o jego ksiazke martwisz?
O tal nie wszyscy zdaza ja przeczytac a im Barney pozniej zacznie tym mniej ja przeczyta.
A tpbie radze zamiast zajmowac sie insynuacjami poczytaj Biblie jaka masz dostepna.


Śr wrz 27, 2017 6:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
sapper napisał(a):
Chyba wyraznie pisal do Barneya nie do ciebie ani kogos innego.


Pisałeś w publicznej dyskusji a nie ma priv do Barneya, dlatego mam prawo odnosić się do Twoich wypowiedzi, także tych które kierujesz do innej osoby, tak samo jak każdy inny dyskutant ma takie prawo względem moich wypowiedzi.

Cytuj:
Poza tym czym sa w twoich wypowiedziach zdania jak to w ktorym uwazasz ze rzekomo stwierdzilem ze Biblia jest zafalszowana jak nie insynuacja.


Piszesz o tym że Bibilia jest źle tłumaczona, to wskazują Twoje własne słowa -

Mozliwe ze mam cie jedynie naklonic do pisania, tego nie wiem.
Wiem natomiast ze nie bedzie ci latwo, zwlaszcza ze dokladnie to chodzi o tlumaczenie Biblii na jezyk dzisiejszy, by kazdy mogl zrozumiec, a takiego tlumaczenia nikt sie nie podjal z uwagi na odpowiedzialnosc, kazdy kto to robil uzywal gotowych formulek co ciagle bylo niezrozumiale dla kazdego.
.

Często sugerujesz że masz jakąś wiedzę tajemną przekazaną z Nieba do Ciebie, iż posiadłeś zrozumienie wiary i zrozumienie Biblii, a wszyscy inni błędnie postrzegają Biblię. O tym także piszesz w tych słowach -

Najprawdopodobniej chodzi o pomoc w trudnych do wyjasnienia fragmentach, ale to sie okaze w praniu.

Skąd masz taką wiedzę iż chcesz pouczać apologetę w rozumieniu Biblii?

Cytuj:
Czyzbys byla adwokatem Barneya ze tak sie o jego ksiazke martwisz?


Prędzej można by się martwić o czytelników takiej książki napisanej przez Ciebie lub pod Twoim przewodnictwem. Poza tym, dziwne jest to co sugerujesz, bowiem z wypowiedzi Barneya w tym watku widać że nie chce pisać pod Twoje dyktando.

Cytuj:
O tal nie wszyscy zdaza ja przeczytac a im Barney pozniej zacznie tym mniej ja przeczyta.


Sapper, możesz mieć problemy natury psychicznej lub duchowej. Nie wiem co Ty sobie wmówiłeś, ale takie wmawianie sobie misji danej z Nieba może być niebezpieczne w skutkach.

Cytuj:
A tpbie radze zamiast zajmowac sie insynuacjami poczytaj Biblie jaka masz dostepna.


A ja radzę zejść do rzeczywistości. I także poczytać Biblię, tę tak źle tłumaczoną.


Śr wrz 27, 2017 6:43 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Prawo do wypowiedzi nie daje uprawnienia do insynuacji.

Wskaz w ktorym miejscu pisalem ze Biblia jest zle tlumaczona?
Nie wskazesz bo niczego takiego nie napisalem, tylko sama sobie to wymyslilas, a takie wymysly to sa insynuacje.

Nigdzie tez nie sugerowalem jakiejs wiedzy tajemnej, a to ze nie wszystko mowie nie znaczy ze cos jest tajemne.

Ja nikogo nie pouczam, a juz tym bardziej Barneya.

O zadnej misji z Niieba tez nigdzie nie pisalem, dlatego to sa tez twoje wymysly i insynuacje.

By zejsc do rzeczywistosci powinienem przestac odpowiadac na twoje insynuacje.


Śr wrz 27, 2017 8:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
W sumie to saper nie miał i nie ma złych intencji.

Chciałem w ten sposób zasygnalizować, że współczynnik niepotrzebnych sporów i waśni w ostatnim czasie znacznie się podniósł na forum. Rodzą się one właściwie z niczego.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr wrz 27, 2017 8:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
sapper napisał(a):
(...), zwlaszcza ze dokladnie to chodzi o tlumaczenie Biblii na jezyk dzisiejszy, by kazdy mogl zrozumiec, a takiego tlumaczenia nikt sie nie podjal z uwagi na odpowiedzialnosc, kazdy kto to robil uzywal gotowych formulek co ciagle bylo niezrozumiale dla kazdego.

Otóż jest takie tłumaczenie na współczesny język.
"Nowy Testament we współczesnym języku polskim".
Wydawca: Instytut Wydawniczy "AGAPE"; ISBN 83-85427-00-7
Copyright Living Bibles International
Pierwsze wydanie ukazało się w 1989 r.


Cz wrz 28, 2017 9:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Jozek napisał(a):
Może chciał dobrze powiedzieć, ale mu jakoś tak nie wyszło ? :)
Być może Józku...ja przez ostatnie kilka stron na wątku obok starałem się upewnić czy to tylko jego pomyłka czy Gregor rzeczywiście tak uważa, że sfera ducha w ludzkiej naturze Chrystusa nie była stworzona(jak w przypadku Adama i całej ludzkości) ale była odwieczna w takim sensie, że dla Gregora jeden z trzech podanych przez Apostoła "składników" natury ludzkiej - duch - nie jest duchem ludzkim(stworzonym) ale jest to Duch(Bóg) i nasz drogi Kolega potwierdził kilkakrotnie, że tak uważa/twierdzi... :roll:

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Cz wrz 28, 2017 10:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
sapper napisał(a):
Poza tym to bedzie twoja ksiazka, a nie moja, ja mam ci w tym pomoc, choc sam nie wiem dokladnie jak.
Nie, nie masz.
I nie życzę sobie Twojej "pomocy" - zwłaszcza, że to co piszesz wnosi zamieszanie, a nierzadko jest po prostu herezją (czyli nieprawdą).
To ze wydaje CI się że masz objawienie iż masz mi w czymś pomóc to Twój problem (i ew. Twojego lekarza).
Dlatego bądź łaskaw mi nie "pomagać".

I niech to skończy ten żałosny temat.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz wrz 28, 2017 10:42 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
sapper napisał(a):

O zadnej misji z Niieba tez nigdzie nie pisalem, dlatego to sa tez twoje wymysly i insynuacje.


Sapper, dlaczego wypierasz się tego? Na forum wiara i tutaj także prezentujesz siebie jako mistyka / proroka. Nie raz o tym pisałeś w swoich postach, dając do zrozumienia iż masz jakąś objawioną wiedzę która została Ci przekazana z Nieba. Nie wiem jak tutaj, ale na forum wiara widziałam Twoje wypowiedzi w tym stylu, poza tym, pamiętaj o tym co pisałeś do mnie na priv. Nie jest fair ujawniać prywatne wiadomości ale pamiętam co pisałeś o sobie.

Cytuj:
Wskaz w ktorym miejscu pisalem ze Biblia jest zle tlumaczona?
Nie wskazesz bo niczego takiego nie napisalem, tylko sama sobie to wymyslilas, a takie wymysly to sa insynuacje.


Sapper, czy Ty nie dostrzegasz tego co piszesz? Sugerujesz że będziesz pouczał Barneya jak ma pisać swoją książkę i że nie ma Biblii tłumaczonej na język współczesny, a ogólnie to Biblia jest źle tłumaczona i nikt nie rozumie znaczenia słów w Biblii i wiary. Pamiętaj także o tym co pisałeś do mnie na priv.

Sugerujesz że Biblia jest niepoprawnie tłumaczona i nie sposób jej pojąć właściwie. Spójrz na swoje własne słowa a że Ty nie rozumiesz własnych wypowiedzi i wypierasz się tego co pisałeś, to już nie wiem jak to określić, taki stan.

Cytuj:
Wskaz w ktorym miejscu pisalem ze Biblia jest zle tlumaczona?
Nie wskazesz bo niczego takiego nie napisalem, tylko sama sobie to wymyslilas, a takie wymysly to sa insynuacje.


Mozliwe ze mam cie jedynie naklonic do pisania, tego nie wiem.
Wiem natomiast ze nie bedzie ci latwo, zwlaszcza ze dokladnie to chodzi o tlumaczenie Biblii na jezyk dzisiejszy, by kazdy mogl zrozumiec, a takiego tlumaczenia nikt sie nie podjal z uwagi na odpowiedzialnosc, kazdy kto to robil uzywal gotowych formulek co ciagle bylo niezrozumiale dla kazdego..


Cytuj:
W sumie to saper nie miał i nie ma złych intencji.


W dobrych intencjach to można także nagadać herezji i co z wynika z tych intencji?


Cz wrz 28, 2017 2:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Jozek napisał(a):
W sumie to saper nie miał i nie ma złych intencji.
Niestety, przy braku rozsądku i odrobiny samokrytycyzmu, brak złych intencji to za mało.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz wrz 28, 2017 2:59 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Barney napisał(a):
sapper napisał(a):
Poza tym to bedzie twoja ksiazka, a nie moja, ja mam ci w tym pomoc, choc sam nie wiem dokladnie jak.
Nie, nie masz.
I nie życzę sobie Twojej "pomocy" - zwłaszcza, że to co piszesz wnosi zamieszanie, a nierzadko jest po prostu herezją (czyli nieprawdą).
To ze wydaje CI się że masz objawienie iż masz mi w czymś pomóc to Twój problem (i ew. Twojego lekarza).
Dlatego bądź łaskaw mi nie "pomagać".

I niech to skończy ten żałosny temat.


Czemu tak tupiesz, przeciez jeszcze w niczym ci nie pomagalem. :-)
Lekarz jednak twierdzi ze masz pisac. :-)


Cz wrz 28, 2017 7:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Niestety z saperem nie należy dyskutować, bo człowiek ma kłopoty.
Tu nie chodzi o jego ignorowanie, czy też odtrącanie, ale on nie powinien brać udziału w dyskusjach, skoro on tego nie rozumie to ja z nim dyskutować nie zamierzam.
viewtopic.php?p=1072070#p1072070

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Cz wrz 28, 2017 7:06 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Gregor napisał(a):
sapper napisał(a):
(...), zwlaszcza ze dokladnie to chodzi o tlumaczenie Biblii na jezyk dzisiejszy, by kazdy mogl zrozumiec, a takiego tlumaczenia nikt sie nie podjal z uwagi na odpowiedzialnosc, kazdy kto to robil uzywal gotowych formulek co ciagle bylo niezrozumiale dla kazdego.

Otóż jest takie tłumaczenie na współczesny język.
"Nowy Testament we współczesnym języku polskim".
Wydawca: Instytut Wydawniczy "AGAPE"; ISBN 83-85427-00-7
Copyright Living Bibles International
Pierwsze wydanie ukazało się w 1989 r.


Masz jakis przyklad tych samych fragmentow z tej nowej i np. tysiaclatki?
Chodzi o porownanie slownictwa, czy ta sama tresc przedstawiona jest kompletnie innymi slowami-zdaniami.


Cz wrz 28, 2017 7:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3948
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
sapper napisał(a):
Masz jakis przyklad tych samych fragmentow z tej nowej i np. tysiaclatki?
Chodzi o porownanie slownictwa, czy ta sama tresc przedstawiona jest kompletnie innymi slowami-zdaniami.

Mam ten przekład u siebie, więc mogę Ci zapodać dowolny fragment z NT.
Poniżej przykładowy tekst z BT i "współczesnego"
BT [Jana.3.1-11]:1 Był wśród faryzeuszów pewien człowiek, imieniem Nikodem, dostojnik żydowski.
2 Ten przyszedł do Niego nocą i powiedział Mu: Rabbi, wiemy, że od Boga przyszedłeś jako nauczyciel. Nikt bowiem nie mógłby czynić takich znaków, jakie Ty czynisz, gdyby Bóg nie był z Nim.
3 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwo Bożego.
4 Nikodem powiedział do Niego: Jakżeż może się człowiek narodzić będąc starcem? Czyż może powtórnie wejść do łona swej matki i narodzić się?
5 Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego.
6 To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem.
7 Nie dziw się, że powiedziałem ci: Trzeba wam się powtórnie narodzić.
8 Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha.
9 W odpowiedzi rzekł do Niego Nikodem: Jakżeż to się może stać?
10 Odpowiadając na to rzekł mu Jezus: Ty jesteś nauczycielem Izraela, a tego nie wiesz?
11 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, że to mówimy, co wiemy, i o tym świadczymy, cośmy widzieli, a świadectwa naszego nie przyjmujecie


współczesny:
[Jana 3.1-11]:1. Pewnej nocy przyszedł do Jezusa Nikodem, dostojnik żydowski, członek stronnictwa faryzeuszów. 2. Mistrzu – wiemy wszyscy – rozpoczął – że jesteś nauczycielem, którego przysłał Bóg. Cuda, które czynisz, wyraźnie o tym świadczą. 3. W odpowiedzi rzekł mu Jezus: Z całą mocą muszę cię zapewnić, że jeśli nie narodzisz się na nowo, nie wejdziesz do Królestwa Bożego. 4. Urodzić się na nowo? – zdumiał się Nikodem – co masz na myśli? Czy dorosły człowiek może na powrót wejść w łono matki i znowu się urodzić? 5. A Jezus odpowiedział: Oświadczam ci, że jeśli człowiek nie narodzi się z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. 6. Człowiek może dać początek tylko zwykłemu, ludzkiemu życiu, natomiast Duch Święty daje życie duchowe, które pochodzi niebios. 7. Nie dziw się więc, że stwierdziłem, i musisz się narodzić na nowo. 8. Z Duchem jest podobnie jak z wiatrem, słyszymy go, lecz nie możemy powiedzieć skąd przychodzi, ani dokąd wieje. Trudno przewidzieć kogo Duch obdarzy swym życiem. 9. Co masz na myśli? - zapytał Nikodem. 10. -Jesteś nauczycielem, uczysz innych Izraelitów i nie możesz tego zrozumieć? 11. Zapewniam cię, iż mówię o tym, co dokładnie znam i sam widziałem, ale mi nie wierzycie.


Cz wrz 28, 2017 11:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Język współczesny zaprezentowany jest tu:

https://www.google.pl/amp/s/jadlodajnia.org/2012/12/26/dobra-czytanka-wg-sw-zioma-janka/amp/

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Pt wrz 29, 2017 7:48 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Gregor napisał, a Wy jak uważacie ?
Metanoja napisał(a):


To nie współczesny język, tylko slang, gwara, która w życiu dorosłym znika.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt wrz 29, 2017 8:21 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL