Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:09 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Wielbienie tancem. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Wielbienie tancem.
Ostatnio bedac na rekolekcjach w Szymanowie dowiedzialam się o uwielbianiu Boga tancem.Nawet przeszlam krotki instruktarz.Najbardziej zaciekawil mnie gest kolysania,ktory podobno uzdrawia z tego co pamietam relacje z mama ale nie wiem czy dobrze pamietam.W Bibli jest napisane,iż gestem koltsania np.ofiaruje sie bogu snopy aby byly przyjete przez Pana.Moze ktos z was praktykowal taki taniec i wie gdzie w okolicach Warszawy sa takie warsztaty z wielbienia tancem.Ktos moze ma z was doswiadczenie z takim tancem.Dla mnie jest to swietna alternatywa np dla jogi.Kiedys kiedy bylam joga zainteresowana i zrezygnowalam prosilam aby Bog dal mi cos innego Bozego i wlasnie uslyszalam o tych tancach.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Śr sie 30, 2017 7:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wielbienie tancem.
hmmm... jeśli uwielbienie tańcem ma być formą modlitwy - to robienie z tego alternatywy dla jogi jest trochę dziwne...
osobiście nie praktykuję ani jednego ani drugiego ;) i wydaje mi się trochę naciągane to 'kołysanie snopów' itd...
w Kościele istnieje piękna modlitwa uwielbienia jaką jest Adoracja Najświętszego Sakramentu - i raczej tańce nie są praktykowane w jej trakcie.

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


Cz sie 31, 2017 1:43 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wielbienie tancem.
Tek de Cart napisał(a):
hmmm... jeśli uwielbienie tańcem ma być formą modlitwy - to robienie z tego alternatywy dla jogi jest trochę dziwne...
osobiście nie praktykuję ani jednego ani drugiego ;) i wydaje mi się trochę naciągane to 'kołysanie snopów' itd...
w Kościele istnieje piękna modlitwa uwielbienia jaką jest Adoracja Najświętszego Sakramentu - i raczej tańce nie są praktykowane w jej trakcie.



A Dawid tańczący przed Arką Przymierza??
Tańcem jak najbardziej można wyrazić wielbienie Boga. Niestety nie potrafię polecić jakiegoś miejsca, warsztatów...

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Cz sie 31, 2017 8:09 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 8:49 pm
Posty: 823
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wielbienie tancem.
rzeczywiście gest kołysania pojawia się w Bibli jako jeden ze sposobów w jaki sposób kapłani składali ofiarę.
Co do właściwości uzdrawiających nie wiązałbym ich z Boskim wpływem, ale raczej z fizjologią rozwoju.
Przez okres przed porodowy jesteśmy cały czas kołysani. Kołysanie zatem stanowi dla nas pewnego rodzaju naturalny stan. Dlatego kołysanie uspakaja dzieci. Przy niektórych stanach emocjonalnych dzieci i osoby dorosłe samodzielnie zaczynają się kołysać lub huśtać się na huśtawkach zatracając się w tym kosztem innych potrzeb.
Stąd nie róbmy za bardzo z tego nowinki religijnej.
Samo wielbienie tańce, jak najbardziej rozumiem. Forma ekspresji czasem bardziej wyrazista niż słowa.

Istnieje też praktyka lecznicza ( miałem znajomą instruktorkę w Poradni leczenia nerwic) choreoterapia. Natomiast trudno określić ile w tym skuteczności. (Znajoma mocno była zaangażowana w New Age)


Cz wrz 07, 2017 8:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wielbienie tancem.
Taniec uwielbienia... Istnieje takie coś, ale dla mnie to po prostu nieco "dziwna forma" modlitwy. Osobiście obstaje przy cudownej adoracji w kościele bez tańca, klaskania i kołysania. Niestety, ale coraz częściej do kościołów katolickich przenika taka forma, co moim zdaniem w tym miejscu nie pasuje. Boga można uwielbiać wszędzie i na tysiące sposobów, ale tańczyć przed Najświętszym Sakramentem, to lekka (a może nie lekka) przesada...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt kwi 02, 2019 11:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wielbienie tancem.
Myślę, że bardzo mądre stanowisko przedstawiła Kongregacja ds. Sakramentów i Kultu Bożego w 1975 roku w tekst odnośnie zasad w tej sprawie. Czytamy w nim „Jeśli propozycja tańca religijnego na Zachodzie rzeczywiście miałaby zostać przyjęta, trzeba byłoby zatroszczyć się, aby jego miejsce znajdowało się poza liturgią, w takich miejscach zgromadzeń, które nie mają ściśle liturgicznego przeznaczenia."

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr kwi 03, 2019 12:20 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL