Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 8:07 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
 Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
wujo44 napisał(a):
to wy musicie wymyślać, aby bronić teologii tzw. " matki boskiej".

Przecież Maryja urodziła Boga, chyba że to kwestionujesz.


Pt paź 20, 2017 8:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
PeterW napisał(a):
No cóż.. Jako wyznawca Jezusa Chrystusa postponujesz Jego Matkę. Wyraźnie zapluwasz się jak ktoś wspomni Jej imię.
Chyba masz problem duchowy i to niewąski, można rzec że szatański - tak, to jest jeden z objawów.
A ty masz problem w zrozumieniu prostej rzeczy, że ja matkę Pana Jezusa szanuję i uważam za bogobojną kobietę, która jest w Niebie. Czego jak czego, ale braku miłości do matki Pana Jezus to zarzucić mi nie możesz.
Cytuj:
Ustalmy coś - KAŻDY TWÓJ WYSKOK nie nawiązujący bezpośrednio do tematu (takiego tematu jak np. omawiający słuszność lub nie kultu maryjnego), a mający jak to ująłeś "krytykę" związaną z Maryją (bo ktoś kogoś pozdrowił imieniem Maryi, bo ktoś się chciał podzielić wrażeniami z pielgrzymki do miejsc maryjnych - itp, itd, etc) zostanie nagrodzony ostem, jak się skończy pula ostrzeżeń, to będzie BAN. Oczywiście jak Ci taki układ nie pasuje, zawsze możesz zrezygnować z pisania u nas. ZROZUMIANO? Więcej mi się nie chce pisać tu na ten temat, więc sobie daruj dalsze komentarze.
Chyba się nie da już jaśniej..
Ustalmy przede wszystkim, że ciebie też OBOWIĄZUJE REGULAMIN !
Kult tzw. " matki boskiej" jest jak najbardziej tematem do dyskusji, tak samo jak pielgrzymowanie do "miejsc maryjnych". Jak ktoś chce się podzielić na tym forum wrażeniami z pielgrzymki, to proszę nie w dziale, w którym z tego rodzaju "pobożnością" można dyskutować, i nic na to nie poradzisz, bo Regulamin na to zezwala.
Jak ci taki układ nie pasuje, to nie musisz być funkcyjnym na tym forum.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Pn lis 06, 2017 6:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Wujo, dziękuję za zwrócenie uwagi. Postaram się już Ciebie pozdrawiać z Bogiem i Maryją, ale pamiętaj,że odrzucając Matkę Boga, wiele tracisz. Jezus Chrystus dał nam bowiem Maryję za Mamę :)

Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Wt lis 07, 2017 12:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
wujo44 napisał(a):
(...) ja matkę Pana Jezusa szanuję i uważam za bogobojną kobietę, która jest w Niebie.
O! To już nie leży nieprzytomna w grobie?
Postęp...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lis 07, 2017 10:04 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Mały Książę napisał(a):
Wujo, dziękuję za zwrócenie uwagi. Postaram się już Ciebie pozdrawiać z Bogiem i Maryją, ale pamiętaj,że odrzucając Matkę Boga, wiele tracisz. Jezus Chrystus dał nam bowiem Maryję za Mamę :)

Pozdrawiam
Pamiętaj, że ja nie odrzucam matki Pana Jezusa, ja tylko robię różnicę pomiędzy matką Pana Jezusa, a zjawiskiem, które w religii rzymskich-katolików jest określane " matką boską", " królową nieba" itd.
Zbawieni jesteśmy w Imieniu Jezusa, a nie w imieniu jego matki, także odrzucając kult maryjny nic nie tracę, ty za to "nabywasz" to co się z tym kultem łączy, z czym ja nie chcę mieć nic wspólnego. Zauważ, że takie określenie mieć " Maryję za Mamę" w istocie nic nie wnosi, tak nikt w Piśmie nie wierzył nie ma takiej teologii- nie wydaje ci się to dziwne ? Przecież takiej wiary w Piśmie nie znajdziesz, żeby matka Jezusa była "naszą matką". Ona najwyżej mogła być matka przybraną Jana, no bo przecież nie rodzoną i to w okresie kiedy Jezus odszedł do nieba.
To nie kwestia zwrócenia ci uwagi, to kwestia jak wierzymy i tę różnicę poddaje w ten sposób pod dyskusję ( bo od tego jest forum).

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Wt lis 07, 2017 5:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Barney napisał(a):
wujo44 napisał(a):
(...) ja matkę Pana Jezusa szanuję i uważam za bogobojną kobietę, która jest w Niebie.
O! To już nie leży nieprzytomna w grobie?
Postęp...
Ciało leży w grobie ( zasnęła, zmarła) i czeka na zmartwychwstanie, natomiast jej dusza i duch są z Jezusem.
A kto ci nagadał, że leży nieprzytomna w grobie ?

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Wt lis 07, 2017 6:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Przedtem pisałeś że jest martwa. Czyli ludzie martwi przebywają w Niebie z Bogiem. Rewelacje po prostu :)
A ja myślałem, że "Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych;".

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lis 07, 2017 6:21 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Barney napisał(a):
Przedtem pisałeś że jest martwa. Czyli ludzie martwi przebywają w Niebie z Bogiem. Rewelacje po prostu :)
A ja myślałem, że "Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych;".
Bo jej ciało jest martwe ( zasnęło), dlatego można powiedzieć, że jest martwa w odpowiedzi na twierdzenia religii rzymskich-katolików, którzy wyznają, że ona w ciele jest żywa. To jest tak samo jak z ciałem np. Mojżesza, Abrahama, którzy chociaż żywi, byli i są w ciele martwi - chyba, że masz jakieś nowe wieści, ale nie sądzę, bo Pismo wyraźnie pokazuje, że z jednej strony Abraham był i jest żywy, a z drugiej, że jego ciało jest martwe.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Wt lis 07, 2017 6:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
I jak zwykle u wuja pokrętne tłumaczenie dopasowane do bieżących potrzeb nauczania. Ile razy to już protestanci zaprzeczali sami sobie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt lis 07, 2017 6:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Jockey napisał(a):
I jak zwykle u wuja pokrętne tłumaczenie dopasowane do bieżących potrzeb nauczania. Ile razy to już protestanci zaprzeczali sami sobie.
A teraz weź Pismo do ręki i pokaż, że to co napisałem jest pokrętne, dostosowane do bieżących potrzeb, zaprzecza samemu sobie, a szczególnie, że jest niezgodne z Pismem, bo inaczej to tylko zaśmiecasz temat.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Wt lis 07, 2017 7:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18252
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Już podałem cytat. Ale jak to u solascrip :roll: turowców - szacunek do Biblii kończy się tam, gdzie kończy się wsparcie Biblii dla ich koncepcji

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt lis 07, 2017 7:53 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Koniecznie każdy musi ci podawać skoro Barney juz to zrobił?
Barney napisał(a):
Przedtem pisałeś że jest martwa. Czyli ludzie martwi przebywają w Niebie z Bogiem. Rewelacje po prostu :)
A ja myślałem, że "Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych;".

Ale ty oczywiście podałeś swoją interpretacje tak pokręcona jak caly protestantyzm z milionem interpretacji i wzajemnie wykluczających się teorii i teologii. Samo życie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt lis 07, 2017 8:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Barney napisał(a):
Już podałem cytat. Ale jak to u solascrip :roll: turowców - szacunek do Biblii kończy się tam, gdzie kończy się wsparcie Biblii dla ich koncepcji
Rozumiem, że chodzi ci o ten werset:
Barney napisał(a):
"Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych;".
i na podstawie tego wersetu twierdzisz, że matka Jezus nie umarła w ciele ( zasnęła w ciele ) tylko w ciele żyje ?
Czyli jak Pismo mówi, że ktoś umarł ( zasną) to ty będziesz twierdził, że on nie umarł :mrgreen:
Czyli np. Pismo mówi:
Luk 16:22 bw "I stało się, że umarł żebrak, i zanieśli go aniołowie na łono Abrahamowe; umarł też bogacz i został pochowany."
Joh 11:25 bw "Rzekł jej Jezus: Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, [żyć będzie."

Joh 8:52 bw "Rzekli mu Żydzi: Teraz wiemy, że masz demona. Abraham umarł i prorocy, a Ty mówisz: Jeśli kto zachowa słowo moje, śmierci nie zazna na wieki."
Act 2:29 bw "Mężowie bracia, wolno mi otwarcie mówić do was o patriarsze Dawidzie, że umarł i został pogrzebany, a jego grób jest u nas aż po dzień dzisiejszy."
Rev 14:13 bw "I usłyszałem głos z nieba mówiący: Napisz: Błogosławieni są odtąd umarli, którzy w Panu umierają. Zaprawdę, mówi Duch, odpoczną po pracach swoich; uczynki ich bowiem idą za nimi."

itd. itd.
Idąc twoim sposobem myślenia, skoro nie ma umierania, to nie ma i zmartwychwstania:
Luk 20:37 bw "A że umarli wzbudzeni będą, to i Mojżesz zaznaczył przy krzaku gorejącym, gdy nazywa Pana Bogiem Abrahama i Bogiem Izaaka, i Bogiem Jakuba."
Act 26:8 bw "Dlaczego uważacie za rzecz nie do wiary, że Bóg wzbudza umarłych?"

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Wt lis 07, 2017 9:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Jockey napisał(a):
Koniecznie każdy musi ci podawać skoro Barney juz to zrobił?
Barney napisał(a):
Przedtem pisałeś że jest martwa. Czyli ludzie martwi przebywają w Niebie z Bogiem. Rewelacje po prostu :)
A ja myślałem, że "Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych;".

Ale ty oczywiście podałeś swoją interpretacje tak pokręcona jak caly protestantyzm z milionem interpretacji i wzajemnie wykluczających się teorii i teologii. Samo życie.

Ty nie potrafisz napisać nic sensownego, merytorycznego w zasadzie to tylko zaśmiecasz wątek. Dyskusja z tobą po prostu nie ma miejsca, bo ty nie dyskutujesz, nie posługujesz się argumentami, ty wyrażasz swoje nie, a to za mało, jesteś bezproduktywny.
Tit 1:10 bw "Wielu bowiem jest niekarnych, pustych gadułów, zwodzicieli, zwłaszcza pośród tych, którzy są obrzezani;"

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Wt lis 07, 2017 10:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
wujo44 napisał(a):
Luk 16:22 bw
Joh 11:25 bw
Act 2:29 bw
Rev 14:13 bw
Luk 20:37 bw
Act 26:8 bw


Uprasza się o stosowanie prawidłowych - polskojęzycznych sigli (może tak konsekwentnie jak i cytowany tekst?) Usiłujesz się ubierać w piórka nad-moderatora, to może pilnuj najpierw swojego tekstu? Angielskie sigle i tekst polski? Co Ty za Biblię masz??

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt lis 07, 2017 10:20 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL